PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید دوربین تا سقف 170-180 تومان

hamidrezaj
09-09-2010, 18:28
سلام دوستان عزیز

من یه دوربین عکاسی دیجیتال می خواستم بگیرم که فیلمبرداری خوبی هم بکنه

و تا اطراف 170-180 تومن باشه

خودم این مدل ها رو دیدم لطفا راهنمایی یفرمایید می خوام کیفیت تصاویر عالی باشن و امکانات

هم خوب باشه و چرا بعضی دوربینها مثلا 400 تومن هست ولی مثلا همون 12 مگاپیکسله؟

این دوربینها مد نظرم بودن

Fujifilm FinePix JX250
Fujifilm FinePix JV150
Sony Cyber-Shot DSC-W310
Fujifilm FinePix A235
Fujifilm FinePix AX280
Fujifilm FinePix AV180
Sony Cyber-Shot DSC-W330
Sony Cyber-Shot DSC-W320
Sony Cyber-Shot DSC-W310
Olympus FE-47
Canon PowerShot A1100 IS
Canon PowerShot A3100 IS

لطفا دوستان عزیز هر مدلی از بالا یا خودشون میگن قیمت و دلیل پیشنهاد رو حتی خیلی خلاصه بگن واقعا ممنون میشم

یا اگه مثلا مدلی هم تو چند ماه آینده قراره معرفی بشه.

با تشکر از راهنمایی دوستان:40:

raul-javad
09-09-2010, 23:51
fujifilm s2000hd نسبت به قيمتش امكانات فوق العاده اي داره.
ميتوني رو اونم فكر كني.

shir_farhad
10-09-2010, 00:03
fujifilm s2000hd نسبت به قيمتش امكانات فوق العاده اي داره.
ميتوني رو اونم فكر كني.

یه لحظه کپ کردم:18:

با خودم گفتم من تو دوربینم تخصص داشتم خودم خبر نداشتم؟:27:

camera_flash
10-09-2010, 17:01
از ميون موارد فوق دوربين A3100 كانن رو پيشنهاد ميدم. در خصوص دوربينهاي كامپكت جديد فوق الذكر واقعيت اينه كه رقابت فني بين سازندگان باعث نزديكي كيفيت و نتيجه عكس اغلب اين دوربينها در مقايسه با هم شده و خلاقيت نسبي عكاس آماتور سبب بهتر شدن كار ميشه.اما چرا A3100 كانن. خوب به اين دليل ساده كه حداقل تنظيمات دستي رو در اختيار داريد ومي تونيد با داشتن يك دوربين ساده قدري خودتون رو براي استفاده از دوربينهاي رده بالاتر در آينده گرم كنيد.

azarbarzin
10-09-2010, 21:14
کیفیت دوربینهای این رنج قیمت تفاوت فاحشی با هم ندارند. اما مشخص نیست شما این قیمت موردنظرتان با هزینه ای است که برای مموری و احیانا باطری شارژی و شارژر می پردازید یا نه؟
اگر واقعا پول کمی دارید با قیمت کمتر از رنج پیشنهادی شما من دوربین ساده ولی پرکاربرد canon A495 را ترجیح میدهم. احتمالا حدود 120 تومان قیمت دارد اما خوب همراه هزینه ای که برای مموری و دو باطری شارژی و دو باطری بعنوان پشتیبان شارژی و شارژر می پردازید همان رنج قیمت مورد نظر خودتان می شود.
اما خوب اگر بهای مموری را در رنج قیمت لحاظ نکرده اید دوربینی مثل fuji Z33 که برای من واترپروف بودن آن تا 3 متر زیر آب مهم است دوربین قابل توجه و کاربردی است. برای این دوربین به تنهایی حدود 180 تومان باید بپردازید.
اگر واترپروف بودن برای شما مهم نیست دوربین sony W310 بدلیل وایدتر بودن و در نتیجه کاربردی تر بودن لنزش و دیگر موارد مشابه با بقیه دوربین خوبی است. حدود 170 تومان دوربین به تنهایی قیمت دارد. اما خوب باطری لیتیومی و شارژر داخل پک آن است و نیازی به خریدن شما نیست.

hamidrezaj
11-09-2010, 17:24
ممنون از دوستان

مهمترین عامل برای من کیفیت عکس و فیلمبرداری هست و یه مقدار هم زوم

چون برای عکسها و فیلمهایی که هر از چندی مسافرت میریم یا خونوادگیه

بعضی از مدلهای بالا 14 مگاپیکسل هستند

تفاوت مثلا این 14 با دوربینی که دوبرابر این قیمت داره ولی 12 مگاپیکسل هست چیه؟

بین sony و canon و fuji مدلهایی که 14 مگاپیکسل هستند کدوم بهتره؟ مخصوصا بین مارک ها

raul-javad
11-09-2010, 17:48
مگاپيكسل هيچ تاثيري در كيفيت نداره.فقط اندازه و حجم عكس رو بالا ميبره و البته بين ما ايرانيها كلاس دوربين رو هم ميبره بالا!:31:
خود منم ميخوام دوربين بخرم.فاكتورهاي مهم براي من و شما اينا بايد باشه:
زوم اپتيكال و لنز وايد و زوم هنگام فيلمبرداري نه مگاپيكسل.مگاپيكسل بالا به درد كسي ميخوره كه تو كار چاپ پوستر باشه.:20:

azarbarzin
11-09-2010, 21:01
بله همونطور که دوستمون رائول جواد گفتن بخصوص در این رده دوربینها که اندازه سنسورشون کاملا برابره نباید گول بالا بردن مگاپیکسلشون را خورد چون فقط حجم عکسها بزرگتر میشن در کیفیت هیچ تاثیری نداره. باور کنید برای مصارف خانوادگی 5 مگاپیکسل هم زیاده. در ضمن فراموش نکنید در زومهای خیلی بالا از سه پایه استفاده کنید چون کوچکترین لرزش عکسها را کاملا تار میکنه.

camera_flash
12-09-2010, 17:23
ممنون از دوستان

مهمترین عامل برای من کیفیت عکس و فیلمبرداری هست و یه مقدار هم زوم

چون برای عکسها و فیلمهایی که هر از چندی مسافرت میریم یا خونوادگیه

بعضی از مدلهای بالا 14 مگاپیکسل هستند

تفاوت مثلا این 14 با دوربینی که دوبرابر این قیمت داره ولی 12 مگاپیکسل هست چیه؟

بین sony و canon و fuji مدلهایی که 14 مگاپیکسل هستند کدوم بهتره؟ مخصوصا بین مارک ها
دوست عزيز اصلا خودتون رو با تبليغات مگا پيكسل منحرف نكنيد.مطمئن باشيد در دوربينهاي كامپكت كه داراي سنسورهاي كوچكي هستن مگا پيكسل بالاتر هيچ منفعتي رو به ارمغان نمي اره.روي امكانات دوربين بيشتر متمركز بشيد تا در آينده از خريدتون راضي باشيد.

hamidrezaj
13-09-2010, 00:12
ممنون از را راهنمایی

چون من تخصصی در زمینه کیفیت مارکهای مختلف ندارم و البته canon و sony و fuji رو فکر می کنم بهتر باشن

و همچنین در سایر زمینه ها

دوستان گل لطف کنند در همین اطراف قیمت , یه دوربینی که برای سال 2010 باشه یعنی تولیدش جدید باشه و امکاناتش هم

از همه بیشتر باشه و کیفیت عکس و فیلم و زوم هم بهتر باشه معرفی کنند ممنون میشم

چون و بعضی از مدلهای بالا کیفیت فیلمبرداری رو HD نوشته و از بین مدلهای بالا هم حتما نمیخوام باشه

هر چی صلاحه

hamidrezaj
13-09-2010, 00:18
ممنون از را راهنمایی

چون من تخصصی در زمینه کیفیت مارکهای مختلف ندارم و البته canon و sony و fuji رو فکر می کنم بهتر باشن

دوستان گل لطف کنند در همین اطراف قیمت , یه دوربینی که برای سال 2010 باشه یعنی تولیدش جدید باشه و امکاناتش هم

چون و بعضی از مدلهای بالا کیفیت فیلمبرداری رو HD نوشته و از بین مدلهای بالا هم حتما نمیخوام باشه

هر چی صلاحه

hamidrezaj
13-09-2010, 00:24
ممنون از را راهنمایی

هر چی صلاحه

hamidrezaj
13-09-2010, 00:31
ممنون از را راهنمایی

هر چی صلاحه

raul-javad
13-09-2010, 11:37
من اگه اينقدر پول براي خريد دوربين داشته باشم، fuji s2000hd رو ميخرم به دلايل زير:
1.زوم اپتيكال بالا
2.داشتن زوم هنگام فيلمبرداري
3.داشتن hdmi
و به اين دليل نميخرم
1.وزن زياد(البته نسبت به دوربينهاي كامپكت)
در كل در اين رنج قيمت فكر كنم از همه بهتر باشه.فيلمبرداري هم hd هست.قيمت هم همين حدوديه كه ميخواي.وزن و ابعاد گوشي كاملا سليقه ايه.من از دوربيناي كامپكت و كوچك خوشم مياد.
البته سايت dpreview نوشته كه اين دوربين hdmi نداره!اما ديجي كالا نوشته داره.
حالا كدوم درسته؟

hamidrezaj
15-09-2010, 02:39
واقعیتش من به این نتیجه رسیدم که canon a3100 چون زومش کمه و فیلمبرداریش ضعیفه و اصلا HD نیست ولی fuji به صورت hd

هست و زومش هم بیشتره.

و امکانات sony w320 و fuji تو این قیمتها از canon بیشتره و زومشون هم بالاتره.

کلا می خواستم از مدلهای زیر یکی رو انتخاب کنم

Fujifilm FinePix AX280

Fujifilm FinePix JX250

sony w320

PL100 یا Samsung PL150 که امکانانش خیلی خوبه

البته دوربین fuji s2000hd هم به نظر عالی میاد ولی 10مگاپیکسله

canon تو این قیمتها دوربین به دردبخوری نداره

دوستان چرا از fuji یا دوربینهای دیگه که این همه امکانات دارن معرفی نمیکنن و اکثریت به canon که به نظرم امکاناتش خیلی

پایینه تو این رنج بسنده کردن؟ دوستان خودشون پیشنهاد میدن زوم بالا و امکانات ولی a3100 رو پیشنهاد میکنن.

و معنی لنز : واید و تله چیه؟ مثلا 26- 140 بهتره یا 32- 96 و لطفا در مورد اعدادی که تو مشخصات دوربینها هم هست توضیح بدید

مثل سنسور و....

یا یه منبع خوب واسه توضیح معرفی کنید ممنون میشم

hamidrezaj
17-09-2010, 09:39
دوستان لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم

الان بعضی از عکسهای گرفته شده دوربینها رو دیدم و بین fuji jx250 و( JZ500 یا jz300 ) و fuji z700exr و

Sony Cyber سری w320 تا w380 و samsung pl150 یا samsung dualview TL225 اگه بشه یکیش رو بگیرم

مارک canon هم خیلی عالیه ولی تو این قیمتها چیز به دردبخور و جدیدی نداره و از دوربینهای دیگه مثل nikon و....

که اصلا اطلاعات ندارم البته قیمت JZ500 و fuji z700exr یه کم بالاتره ولی 20-30 تومان ارزشش رو داره

منتظرم با تشکر

sastwhc
18-09-2010, 15:17
دوستان لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم

الان بعضی از عکسهای گرفته شده دوربینها رو دیدم و بین fuji jx250 و( JZ500 یا jz300 ) و fuji z700exr و

Sony Cyber سری w320 تا w380 و samsung pl150 یا samsung dualview TL225 اگه بشه یکیش رو بگیرم

مارک canon هم خیلی عالیه ولی تو این قیمتها چیز به دردبخور و جدیدی نداره و از دوربینهای دیگه مثل nikon و....

که اصلا اطلاعات ندارم البته قیمت JZ500 و fuji z700exr یه کم بالاتره ولی 20-30 تومان ارزشش رو داره

منتظرم با تشکر

اکیدا توصیه میکنم سراغ فوجی های سری z یا لjz نری حتی سری s یا F فوجی هم به شرط داشتنه اطلاعات کافی ادیت پیشنهاد میشه.اون 4 تا دوربین دیگه رو هم تایید نمیکنم.البته شاید W380 کمی بهتر باشه.در این رده بهت کنون SX120 رو پیشنهاد مینک که کیفیت عکاسی خموبی داره اما شاید فیملش کمی از W380 پایین تر باشه(خیلی کم)

hamidrezaj
18-09-2010, 17:32
ممنون ولی دلیلتون رو نیاوردی برای چی نگیرم چون تو جاهای مختلف از فوجی زیاد تعریف شنیدم و سنسور SX120 هم 2.5/1

هست

و کوچیکتره البته عکسهاش شاید خوب باشه ولی فیلمبرداریش HD نیست و کلا یه کم قدیمیه و باتری قلمی میخوره و بدون شارژر

هست و چون این دوربین تقریبا بالای 200 تومن هست اونوقت با 20-30 تومن بیشتر میشه مدل canon sx200 is یا SX130

رو گرفت که جدیدتر و بهتره رو گرفت و من فعلا نمیخوام بیشتر از 170 تومان هزینه کنم.

sastwhc
19-09-2010, 21:05
برای داشتن یک تصویر خوب بعنوان خروجی فاکتور مهم و متعددی وجود دارند.
اما ان قسمتی که مربوط به دوربین می شود شامل لنز خوب٫شاتر مناسب وضعیت نوری٫سنسور٫پردازنده٫لخت افزار مناسب(frame ware)

فوجی در مورد پردازنده و گاهی در مورد لنز سعی میکنه ارزان باشه تا با کیفیت وتوجیحش هم اینه در هر حال یک نرم افزار خوب به مراتب تاثیر بیشتری بر تصویر نهایی داره
اگر شما ادیت با نرم افزارها رو خوب بدونی با قیمت کمتر فوجی تصاویر معادل و گاهی بهتر از کنون رو درده کامپکت میتونی بدست بیاری البته با صرف زمان کافی

Canon صاحب پردازنده های خوب و لخت افزارهای عالی برای بالاترین کارایی است.

خلاصه اینکه پیشنهاد میکنم نمونه های عکس این دوربین ها رو از image resource دانلود کنی و ببینی اگه عکس هاش مناسب هستند اقدام به خرید کنی.فیلمبرداریه SX130 باید خوب باشه اما هنوز یه کم زوده اظهار نظر قطعی کنم

amir_dre
21-09-2010, 13:28
تو فوجی که تو این رنج s2000HD هست البته درحالت اتوماتیک نسبت به کانن ضعیفتره و خوب تنظمیات دستی و فلش قوی و فیلمبرداری HD داره

hamidrezaj
21-09-2010, 19:03
s2000HD یه کم بزرگه و با کلاس نیست من خودم از SX130 که تازه اومده خیلی خوشم اومده البته بین این و sx200 نمیدونم

کدوم بهتره ولی تو قیمتهای پایینتر فکر کنم فوجی jz300 یا سونی w320 یا (330 یا 350 ) یا سامسونگ pL150 یا Samsung's

DualView TL225 بهتره که اگه نخوام بالای 200 تومن

بگیرم فکر کنم از این چندتا تا یکیش رو بگیرم چون فیلمبرداری HD هم برام خیلی مهمه و میخوام به تلویزیون زد و نگاه کرد

چون فکر نکنم چاپ کنم یا رو دی وی دی کپی کنم

amir_dre
21-09-2010, 19:26
من اگه اينقدر پول براي خريد دوربين داشته باشم، fuji s2000hd رو ميخرم به دلايل زير:
1.زوم اپتيكال بالا
2.داشتن زوم هنگام فيلمبرداري
3.داشتن hdmi
و به اين دليل نميخرم
1.وزن زياد(البته نسبت به دوربينهاي كامپكت)
در كل در اين رنج قيمت فكر كنم از همه بهتر باشه.فيلمبرداري هم hd هست.قيمت هم همين حدوديه كه ميخواي.وزن و ابعاد گوشي كاملا سليقه ايه.من از دوربيناي كامپكت و كوچك خوشم مياد.
البته سايت dpreview نوشته كه اين دوربين hdmi نداره!اما ديجي كالا نوشته داره.
حالا كدوم درسته؟
خروجی HDMI نداره Hd out داره که پورتش فرق داره
وزن یکم نسبت به کامپکت ها بیشتره ولی خوشدسته

amir_dre
21-09-2010, 19:39
واقعیتش من به این نتیجه رسیدم که canon a3100 چون زومش کمه و فیلمبرداریش ضعیفه و اصلا HD نیست ولی fuji به صورت hd

هست و زومش هم بیشتره.

و امکانات sony w320 و fuji تو این قیمتها از canon بیشتره و زومشون هم بالاتره.

کلا می خواستم از مدلهای زیر یکی رو انتخاب کنم

Fujifilm FinePix AX280

Fujifilm FinePix JX250

sony w320

PL100 یا Samsung PL150 که امکانانش خیلی خوبه

البته دوربین fuji s2000hd هم به نظر عالی میاد ولی 10مگاپیکسله

canon تو این قیمتها دوربین به دردبخوری نداره

دوستان چرا از fuji یا دوربینهای دیگه که این همه امکانات دارن معرفی نمیکنن و اکثریت به canon که به نظرم امکاناتش خیلی

پایینه تو این رنج بسنده کردن؟ دوستان خودشون پیشنهاد میدن زوم بالا و امکانات ولی a3100 رو پیشنهاد میکنن.

و معنی لنز : واید و تله چیه؟ مثلا 26- 140 بهتره یا 32- 96 و لطفا در مورد اعدادی که تو مشخصات دوربینها هم هست توضیح بدید

مثل سنسور و....

یا یه منبع خوب واسه توضیح معرفی کنید ممنون میشم

دوست عزیز سنسور اکثر دوربین ها تو این رنج 1/2.3 هست حالا فرقی نداره 10 یا 14 مگاپیکسل باشه اتفاقا وقتی اندازه سنسور یکیه مگاپیکسل کمتر بهتره چون پیکسل بیشتری در یک واحد قرار میگیره

درمورد لنز هم عدد کوچیکه وقتی لنز در حالت واید هست و عدد بزرگتر وقتی که لنز در حالت تله( زوم )هست
شما اگه اولین باره دوربین میگیری کانن بگیر چون تو حالت اتوماتیک هم خیلی خوب میندازه .
تو فوجی هم سری S خوب هست و کامپکتاش جالب نیست . سراغ سامسونگم اصلا نرو.

hamidrezaj
22-09-2010, 05:41
من قبلا دوربین canon داشتم ولی برای چندسال پیش هست

لطفا دلیلتون رو برای سریهای j فوجی یا سامسونگ بگید اکثر دوستان اصلا دلیل نمیارن

من چند تا ازمدل های j یا سامسونگ یا مثلا سونی w320 رو تو سایتهای بررسی دوربین جزو بهترین دوربینهای زیر

200 دلار نوشتن یا تو نشریات مختلف هم از سری j تعریف شده , البته مطمئنا ایده آل نیستند ولی canon هم تو این رنج

اصلا چیز به دردبخوری نداره دوربین sx120 که قدیمیه و فیلمبرداریش خوب نیست و زیبا هم نیست قیافش قدیمیه

بهتر از اون هم که میره اطراف 250 تومن

ولی برای اطراف 160 تومن سری های فوجی و سونی و سامسونگ واقعا امکانات عالی دارند

ممنون از توضیحات برای سنسور و لنز و...... , چون دوستان توضیح ندادند قبلا رفتم از منابع دیگه ای متوجه شدم

ولی بازم ممنون و اکثر دوربین های اطراف 250-300 هم سنسورشون 1/2.3 هست ,

از دوستان واقعا خواهش میکنم توضیحی در مورد دوربینها بدن چون هر سایت خارجی رفتم از این مدلها ( Samsung's

DualView TL225 , jz300 , w350 , z700 و خیل مدلهای دیگه که شما دوستان میگید خوب نیستن) تعریف شده و امتیازات
بالایی دادن و عکسهاشون رو هم که دیدم واقعا خوب بودن
همه مدلهای یک دوربین مثل هم نیست.
از راهنمایی دوستان سپاسگذارم

ELSIN
22-09-2010, 12:16
ببین عزیز دوستان نمیتونن درباره دوربینی که ندیدند و اشنا نیستند نظر بدند
علت دیگه اینه که فوجی و سامسونگ (بیشتر سامسونگ) رو توصیه نمیکنن سابقه و اعتباری کمشون تو دوربینه (به نسبت بقیه)
خرید سامسونگ یه ریسک هست که باید قبول کرد به نظر من باید ریسک کرد (کلا تو زندگی)
اون مدل سامسونگ تو dpreview.com بهترین شده درسته؟؟

raul-javad
22-09-2010, 16:55
من بدجوري هوس سامسونگ كرده بودم.چون گوشيم i8910 سامسونگه و خيلي راضيم اما چند روز پيش رفتم شيخ بهايي اصفهان و قيمت گرفتم مخم صوت كشيد.خيلي گرون بود!
مثلا Hz10w يا wb500 كه بعدش سه تا دوربين سوپر زوم ديگه هم اومده ميگفتن 400 هزار!

raul-javad
22-09-2010, 17:00
اون سامسونگي كه تو dpreview.com بهترين شده hz35w يا wb650 هست كه تو ايران نيست.اگرم باشه قيمتش نجوميه.چون wb500 كه سه مدل عقبتره 400 هزار تومنه.

ELSIN
22-09-2010, 17:37
فکر کنم تهران این جوری نباشه :20:

raul-javad
22-09-2010, 19:17
اميدوارم.چون جمعه دارم ميام تهران واسه دانشگاه.اگه تهران خيلي ارزونتره كه بيام اونجا بخرم.:11:

sastwhc
22-09-2010, 20:04
ببین عزیز دوستان نمیتونن درباره دوربینی که ندیدند و اشنا نیستند نظر بدند
علت دیگه اینه که فوجی و سامسونگ (بیشتر سامسونگ) رو توصیه نمیکنن سابقه و اعتباری کمشون تو دوربینه (به نسبت بقیه)
خرید سامسونگ یه ریسک هست که باید قبول کرد به نظر من باید ریسک کرد (کلا تو زندگی)

فوجی برخلاف (سامسونگ ٫پاناسونیک و سونی) یکی از قدیمی ترین کمپانی های فعال در زمینه عکاسی محسوب میشه و جزء معدود کمپانی هایی است که بدنه و لنز را خودش تولید میکنه.در ضمن فوجی بزرگترین کمپانی فعال در زمینه عکاسی محسوب میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته چهارکمپانی معتبر در مورد فرمت large format SLR شامل هسلبلاد/ما میا/پنتاکس و برونیکا است.

کمپانی سامسونگ مانند خیلی از شرکت های مشابه الکترونیکی در زمینه ی عکاسی دیجیتال هم فعال شده که البته راه طولانی هم برای مطرح کردنه خودش در پیش داره.این کمپانی در زمینه طراحی و تولید LCD و AMOLED پیشرو و صاحب سبک محسوب میشه.در عین حال در زمینه مخابرات GSM و تولید گوشی همراه هم جزء مدعیان است
اما اگر میبینید فوجی و سامسونگ کمتر در رده کامپکت پیشنهاد میشه اتفاقا پربیراه هم نیست.شاید از سامسونگ بتوان فقط یک دوربین در 4/3 و یک مورد دیگه را قابل بررسی دانست و فوجی هم در رده کامپکت های ارزان چندان موفق نبوده در عین حال در بعضی از دوربین های جدیش اساس را بر مخاطب آشنا به ادیت نرم افزاری فرض کرده و در عوض قیمت مناسب تری را برای محصولاتش برگزیده است.
در مورد فوجی باید بگم در رده کامپکت F200EXR و F80EXR و در رده لایک S200EXr و HS10 از کارهای قابل اعتنای این کمپانی محسوب می شوند و در آخر اینکه لنز های این کمپانی مونت نیکون هستند.

hamidrezaj
22-09-2010, 20:22

من که نگفتم تو dpreview اول شده , و اصلا نگفتم اول شده ,
گفتم تو سایتهای مختلف بهش امتیاز بالایی داده شده
من از اون مدل سامسونگ تو فروشگاهها اصلا ندیدم تنها مدلی که دیدم شبیه اونه pL150 هست
از همه بیشتر تمایل به فوجی و سونی دارم چون امکانات دوربینش (زوم و نویزگیری و ....) نسبت به بقیه بهتره
البته شنیدم سونی تو سایه ها , تیره نشون میده
مثلا همین مدل F200exr سنسورش 1/1.6 هست و واقعا من تعجب کردم چون سنسورش بزرگه و قیمت خوبی هم داره
اگه بخوام اطراف 250 بگیرم F200exr یا canon sx130 یا canon 200is یا z800exr میگیرم
اگه هم بخوام پایین 200 تومن بگیرم نظرم z700 که سنسورش 1/2 هست یا jz500 یا jz300 بهترین باشه
البته باید یه کم قیمتشون پایین بیاد یا واسه سونی هم سری w320 تا w370

دوستان از چندتا مدل آخر یکی رو انتخاب پیشنهاد بدن ممنون میشم (امکانات خوب مثل Velvia / Vivid Mode و High Sensitivity & Low Noise و Wide Dynamic Range و High Resolution و.... داشته باشه) البته z700 همشون رو داره ولی زومش کمه

نمیدونم تو دوربینهای دیگه تو قیمت پایین , مشخصات بالا هست یا نه و همچنین زوم خوب و .... میخوام باشه

لطفا یکی دوتا رو تا 250 تومان پیشنهاد بدید و یکی دوتا تا رو تا 180 تومان

و چقدر باید صبر کرد قیمتهای اطراف 250 نزدیک 200 بشه؟

خیلی طولانی شد

ممنون

raul-javad
22-09-2010, 22:03
من هم ميخوام دوربين بخرم و كمي گيج شدم.امروز نظرم رفت رو w380 چون در حين فيلمبرداري هم ميشه از زوم اپتيكال استفاده كرد.hdmi هم داره.خيلي هم سبك و كوچيكه.واسه مسافرت عاليه.قيمتش هم حدود 250 البته بدون مموري و كيف.

sastwhc
22-09-2010, 22:27
sx120 انتخاب بهتریه از نظر عکاسی ولی فیلمبرداری ضعیف تری داره

hamidrezaj
23-09-2010, 07:21
لطفا غیر از sx120 معرفی کنید چون فیلمبرداریش ضعیفه , این دوربین کلا از انتخابهای من خارجه

از بالاییها معرفی کنید

با تشکر

sastwhc
23-09-2010, 09:16
SX130 قیمتش حدود 260 تا 270 فیلمبرداریش HD و عکاسی خوب داره
F200EXR عکساش عالیه بخصوص رنگ ها رو خیلی کم تغییر میده اما فیلمبرداریش افتضاحه و زوم حین فیلمبرداری نداره البته با اینکه ایزوی تا 12800 داره و EXR استفاده میکنه اما خروجیش در حد G11 نیستاما بعد از ادیت گاهی حتی خروجی بهتری هم پیدا میکنه در هر حال لازمه شما در حد عالی post edit بدونید قیمتش سال قبل 290 تومن بود البته یه مدل F80EXR هم هست که فیلمبرداریش کمی بهتره
Sx200iفیمبرداریش در حد HD و عکسش هم بد نیست اما در حال فیلمبرداری زوم نداره

raul-javad
23-09-2010, 14:43
نظرتون درباره w380 چيه؟
كيفيت عكسش چطوره؟

hamidrezaj
23-09-2010, 16:52
پس فوجی رو هم بیخیال بشم؟ کی حوصله داره بشینه post edit کنه

البته در مورد jz300 و z700exr نگفتید لطفا در مورد اینها هم نظرتون رو بگید یعنی واقعا نمیشه edit نکرد و تصویر خوبی به دست آورد

فقط در سونی , لطفا زیر 200 تومان هم در مورد سری w320 تا w370 هم نظرتون رو بگید ممنون میشم

blue fire
01-01-2011, 22:58
سلام
یکم دیر اومدم ، می خواستم fuji film ax280 بخرم یکم راهنمایی کنید
کلا از بحثا تون این و گرفتم که canon a495 از fujifilm ax280 بهتره
و کلا مگاپیکسل بیشتر هیچ ربطی به کیفیت نداره که هیچ رم بیشتریم اشغال می کنه
چی و باید باهم مقایسه کنم که بهترین انتخاب و داشته باشم ؟

t800
07-01-2011, 18:20
سلام
من تصمیم دارم یه دوربین ارزون بیشتر واسه راه انداختن کارم در حد نرمال تهیه کنم بین مدلهای سونی W320 و Canon a3100 دوستان کدوم رو واسه خرید پیشنهاد میدن؟یه نکته ای که در مورد سونی نظر منو نسبت بهش خراب کرده اینه که قبلا مدل W120 اگه اشتباه نکنم شو خریده بودم ولی از همه لحاظ نسبت به مدل A495 کنون ضعیفتر بود بخصوص کیفیت عکسهاش میتونم بگم در حد افتضاح بود دیشب که ریویوهای W320رو میدیدم بیشتر سایتها از 5 بهش 4تا4.5 داده بودن و امتیاز بالا ولی خوب من به همون دلیل که عنوان کردم میترسم ریسک کنم واسه همین از دوستان خوب این سایت میخوام راهنمایی بگیرم.سپاس

vvc
07-01-2011, 21:33
سلام
من تصمیم دارم یه دوربین ارزون بیشتر واسه راه انداختن کارم در حد نرمال تهیه کنم بین مدلهای سونی W320 و Canon a3100 دوستان کدوم رو واسه خرید پیشنهاد میدن؟یه نکته ای که در مورد سونی نظر منو نسبت بهش خراب کرده اینه که قبلا مدل W120 اگه اشتباه نکنم شو خریده بودم ولی از همه لحاظ نسبت به مدل A495 کنون ضعیفتر بود بخصوص کیفیت عکسهاش میتونم بگم در حد افتضاح بود دیشب که ریویوهای W320رو میدیدم بیشتر سایتها از 5 بهش 4تا4.5 داده بودن و امتیاز بالا ولی خوب من به همون دلیل که عنوان کردم میترسم ریسک کنم واسه همین از دوستان خوب این سایت میخوام راهنمایی بگیرم.سپاس

اون امتیازهای سایتها معمولآ کلیه یعنی تمام مشخصات و کیفیت دوربین رو در کنار قیمت قرار میدن و امتیاز میدن
بنظر من بهتر بیشتر نمونه عکسهارو نگاه کنید تا خودتون متوجه بشید کدوم بهتره :5:

amir7189
20-01-2011, 20:18
سلام به همه
من میخوام یه دوربین نیمه حرفه ای نسبتا خوب بگیرم .چه مدل ها با چه قیمت هایی برای من وجود داره.زیر 300 تومن.

:40:ممنون از لطفتون:40: