PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلخ شدن گلو

aliaghaaaaa
09-09-2010, 16:06
سلام.
من اغلب هر 3 یا 4 ماه یکبار بمدت یک روز، ته گلویم تلخ می شد و بعد هم درست می شد.
اما این اواخر تقریبا هر هفته 5 یا 6 روز اینطور میشه و تلخی اون هم شدیدتر شده.
علتش چیه و باید چکار کنم؟
ممنون.:19:

eMer@lD
09-09-2010, 16:25
سلام

علت تلخی دهان چیست

بسیاری از مردم از مزه تلخ در دهان خود شكایت دارند. این تلخی همیشگی به اندازه‌ای آزاردهنده است كه با شیرین‌ترین شیرینی‌‌ها هم از بین نمی‌رود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در واقع مسواك زدن و شست‌وشوی مكرر دهان با انواع دهان‌شویه ‌ها ، تنها اندكی این تلخی را از بین می‌برد، اما مشكل همچنان به قوت خود باقی است.
علت این مشکل:
پزشكان می‌گویند دلیل اصلی احساس مزه تلخ در دهان، ترشح یك نوع اسید در معده است كه از مری بالا می‌آید و انتهای زبان را تلخ می‌كند. اگر میزان این اسید زیاد باشد، سوزش سر معده كه خیلی از مردم آن را تجربه كرده‌اند، به وجود می‌آید.
ممکن است وجود مشکلی در سینوس ها یا واکنش نسبت به یک نوع داروی مصرفی باعث تلخی دهان شود.

اگر پرده ی نازک سفید رنگی در عقب زبان خود مشاهده کردید، نشانه ای از تشکیل و تجمع باکتری هاست. تشکیل باکتری ها نیز می تواند مزه ی تلخی در دهان به وجود آورد.
کاهش تلخی دهان:
به اعتقاد پزشكان راهكار حل این مشكل در موارد غیر حاد، آهسته غذا خوردن است.
همچنین نوشیدن آب و كوچك‌تر كردن وعده‌های غذایی هم مانع ترشح این اسید می‌شود.
مراجعه به پزشک:
اما در صورتی كه با وجود به كارگیری این توصیه‌ها، مشكل به قوت خود باقی بود، باید برای بررسی‌های بیشتر با پزشك مشورت كرد.
نیره ولدخانی- کارشناس تغذیه
تبیان

aliaghaaaaa
09-09-2010, 17:01
سلام.
اما من سوزش سر معده ندارم و خدا رو شکر هیچ مشکلی هم که به معده مربوط بشه ندارم. حتی قبلا هم نداشتم.
وقتی هم ته گلویم تلخ میشه نه پرده سفید رنگ می بینم نه رنگ آب دهنم عوض میشه.
تلخی در قسمت ته گلو هست و خودم فکر می کنم نزدیکی های محل تلاقی مجرای بینی و دهان باشه.
ممنون.

eMer@lD
09-09-2010, 17:16
پس ممکنه مشکل در خوراکی باشه که میل میکنید

ممکنه سرماخورده باشید و یا از داروی استامینوفن استفاده کرده باشید؟

aliaghaaaaa
10-09-2010, 16:12
سلام.
خدا رو شکر من هیچ بیماری ای ندارم. اهل دارو مصرف کردن هم نیستم.:20:
غذایی هم که می خورم متنوع هست و اهل ساندویچ و پیتزا و نوشابه هم نیستم.:46:
ولی بعضی روزها و بعضی مواقع ته گلوم تلخ میشه . اکثر مواقع که اینطوری میشه کاملا متوجه میشم که ته گلوم یه چیزی ترشح می کنه و مثل این می مونه که یه چیزی بریزه ته گلوم.:19:
ممنون.:11:

aliaghaaaaa
11-09-2010, 18:52
سلام.
لطفا یکی راهنمایی کنه
ممنون.

geranaz
20-07-2013, 14:33
سلام .. بالاخره راه حل این مشکل پیدا شد یا نه؟