PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف آلپرازولام تاکی؟

سپیده ف
08-09-2010, 17:28
دوستان سلام
من حدود 2 سال پیش به خاطربیماری مادر بزرگم (آلزایمر) و رفتارهایی که ازش می دیدم عصبی شدم طوریکه دیگه حتی با دیدنش تمام بدنم می لرزید و ترس و وحشت می اومد سراغم
پیش هزارتا دکتر رفتم که بیشترشون فقط آمپول آرام بخش بهم تزریق میکردن که باعث میشد فقط تا چند روز کسل باشم و بی حال
بالاخره رفتم پیش روانپزشک و اون علاوه بر اینکه ورزش و گردش و تفریح با دوستام رو بهم پیشنهاد کرد قرص آلپرازولام رو هم برام تجویز کرد
بعد از اون حالم خیلی بهتر شد ولی هر بار که یادم میره قرص رو بخورم دوباره همون حالت لرزش بدن میاد سراغم و می ترسم که به این قرص معتاد شده باشم
این در حالیه که دکترم به ادامه مصرف قرص ها اصرار داره
با توجه به این که هیچ دارویی بدون عارضه نیست می خواستم بدونم کسی هست که جایگزین گیاهی یا حتی شیمیایی با عوارض کمتر سراغ داشته باشه
ممنون میشم راهنماییم کنین

Life24
08-09-2010, 20:09
دوستان سلام
من حدود 2 سال پیش به خاطربیماری مادر بزرگم (آلزایمر) و رفتارهایی که ازش می دیدم عصبی شدم طوریکه دیگه حتی با دیدنش تمام بدنم می لرزید و ترس و وحشت می اومد سراغم
پیش هزارتا دکتر رفتم که بیشترشون فقط آمپول آرام بخش بهم تزریق میکردن که باعث میشد فقط تا چند روز کسل باشم و بی حال
بالاخره رفتم پیش روانپزشک و اون علاوه بر اینکه ورزش و گردش و تفریح با دوستام رو بهم پیشنهاد کرد قرص آلپرازولام رو هم برام تجویز کرد
بعد از اون حالم خیلی بهتر شد ولی هر بار که یادم میره قرص رو بخورم دوباره همون حالت لرزش بدن میاد سراغم و می ترسم که به این قرص معتاد شده باشم
این در حالیه که دکترم به ادامه مصرف قرص ها اصرار داره
با توجه به این که هیچ دارویی بدون عارضه نیست می خواستم بدونم کسی هست که جایگزین گیاهی یا حتی شیمیایی با عوارض کمتر سراغ داشته باشه
ممنون میشم راهنماییم کنین
درود
من دکتر نیستم اما یک حرفی یک مشاور عالی در تلویزیون اندیشه زد گفتم شاید براتون مهم باشه
گفت همه انسان ها نیاز به آب و غذا دارن
بعضی ها هم نیاز به قرص دارن
از نظر من
شاید تا آخر عمر نیاز باشه قرص بخرون پس باید بخورن
شما با ورزش و سرگرم کردن خودتون مثل سینما و آهنگ گوش دادن دیدن فیلم ... . میتونید علائم رو کاهش بدید.

محل سکونت رو زدید مرودشت
پس
دکتر محمد رضا محرری در شیراز بسیار میتونه کمک بهتون بکنه. یکی از مجرب ترین ها هستش.

دكتر محمد‌رضا محرري

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خلاصه : دكتر محمد‌رضا محرري در تير ماه سال 1307 در شيراز ديده به جهان گشود و پس از گذراندن تحصيلات ابتدايي و متوسطه در سال 1328 تحصيلات خود را در دوره دكتراي پزشكي دانشگاه شيراز آغاز نمود و در سال 1335 موفق به كسب مدرك دكتراي پزشكي از اين دانشگاه شود. سپس به عنوان دستيار افتخاري روانپزشكي در بيمارستانهاي آموزش شيراز فعاليت داشت و در سال 1338 دوره دستياري رسمي روانپزشكي را در دانشگاه شيراز آغاز نمود و طي اين دوره، دوره يكساله روانپزشكي ، دانشگاه بيروت را نيز با موفقيت به پايان رساند و به عنوان مربي بخش روانپزشكي ، تا سال 1343 در اين سمت باقي بود و از سال 1343 تا 1346 در ادينبورگ اسكاتلند به تحصيل رشته تخصصي خود ادامه داد و در سال 1346 به دريافت مدرك تحصيلي از آن دانشگاه نايل آمد و به عنوان متخصص روانپزشكي و عضو كالج سلطنتي انگلستان به دانشگاه شيراز بازگشت. دكتر محرري از همان سال به رتبه استادياري گروه روانپزشكي دانشگاه شيراز ارتقاء يافت. ايشان در سال 1356 رتبه دانشياري روانپزشكي و در سال 1370 رتبه استادي روانپزشكي، اخلاق پزشكي و تاريخ پزشكي دانشگاه شيراز را كسب نمود. دكتر محمدرضا محرري در سال 1374 با گذشت 34 سال تلاش و كوشش علمي به افتخار بازنشستگي از خدمات دانشگاهي نايل آمدند
گروه : علوم پزشكي
رشته : روانپزشكي
والدين و انساب : پدر محمد‌رضا محرري محمد معروف به ميرزا حاجي آقا محرر است.
تحصيلات رسمي و حرفه اي : محمد رضا محرري تحصيلات مقدماتي را در شهرهاي شيراز ،فسا ،استهبان گذراند.ديگر تحصيلاتش به شرح زير است: - اخذ ديپلم دكتري پزشكي 1335 - پزشك درمانگاه روانپزشكي دانشگاه شيراز ازسال 1336-1339 - دستيار بخش روانپزشكي دانشگاه شيراز از سال 1336-1339 - دستيار بخش روانپزشكي بيمارستان اعصاب و روان بيروت وابسته به دانشگاه آمريكايي بيروت 1341-1340 - مربي بخش روانپزشكي دانشگاه شيراز از سال1341-1343 - اسيستان باليني بخش روانپزشكي دانشگاه اديمبورگ از سال1344-1347
وقايع ميانسالي : محمدرضا محرري در سال 1349 با حفظ سمت عضو هيئت علمي دانشگاه و سرپرست مركز بهداشت رواني و توانبخشي شيراز را تا سال 1362 بر عهده داشت در اين دوران بود كه وي برنامه درمان سرپايي معتادين را در شيراز به راه انداخت كه اين مركز به عنوان مركز نمونه ناشناخته شد و الگويي براي تاسيس چنين مركزي در ساير استانها شد. وي به مدت ده سال از سال 1353 تا 1363 به عنوان مشاور كميته اعتيار به الكل و مواد مخدر جوانان سازمان بهداشت جهاني با آن سازمان همكاري داشته اند و در سال 1355 به عنوان استاد مدعو در انستيتو ملي مواد مخدر (NIDA) ايالت واشنگتن آمريكا به تدريس پرداخت. استاد از آغاز تشكيل امتحانات بورد تخصصي عضويت هيئت بورد تخصصي رشته روانپزشكي را دارا بود. از سال 1367 انجمن روانپزشكي شيراز را تاسيس و تا سال 1374 در اين سمت باقي بود. از سال 1371 به عنوان عضو در گروه طب اسلامي و طب سنتي فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران فعاليت خود را آغاز نمود. در سال 1375 به عنوان عضو وابسته در سال 1380 به عنوان عضو پيوسته فرهنگستان علوم پزشكي انتخاب شدند.
مشاغل و سمتهاي مورد تصدي : 1344: عضويت كالج سلطنتي انگلستان در روانپزشكي 1344: كسب مجوز موقت انجام خدمات پزشكي در انگلستان 1356-1346: استاديار گروه روانپزشكي دانشگاه شيراز 1362-1349: با حفظ سمت استادياري گروه روانپزشكي سرپرستي مركز توانبخشي و درمان معتادين (مركز بهداشت رواني) 1363-1353: مشاور كميته اعتياد به الكل و مواد مخدر سازمان بهداشت جهاني بخش جوانان، ژنو 1356-1353: مدير عامل انجمن خوشنويسان شيراز 1356: استاد مدعو، انستيتو ملي مواد مخدر (NIDA) واشنگتن آمريكا 1372-1356: دانشيار گروه روانپزشكي، دانشگاه شيراز 1373-1357: عضو هيئت بورد تخصصي در روانپزشكي ايران 1360: موسس بخش روانپزشكي بيمارستان چمران ويژه مصدومين جنگ (مركز روانپزشكي شيراز) شيراز 1374-1367: رياست انجمن روانپزشكي شيراز 1370: كسب رتبه استادي روانپزشكي، اخلاق پزشكي و تاريخ پزشكي دانشگاه شيراز 1373-1371: عضو گروه علمي طب اسلامي و طب سنتي فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران 1374: نيل به افتخار بازنشستگي 1375: عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران 1380: عضو پيوسته فرهنگستان علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران
ساير فعاليتها و برنامه هاي روزمره : محمدرضا محرري علاوه بر فعاليتهاي علمي – آموزشي خود در زمينه شعر، موسيقي و هنر خوشنويسي نيز تا درجه استادي صاحب نظر مي‌باشد. از سال 1353 براي مدتي مديريت عامل انجمن خوشنويسان شيراز بر عهده داشت كه اين سمت را به استادي وارسته و دلسوز بنام استاد ديرين سپرد .خوشبختانه اين انجمن يكي از فعال‌ترين انجمن‌هاي خوشنويسي كشور شناخته شده است.
جوائز و نشانها : محمد رضا محرري دارنده مدال درجه يك دانش جمهوري اسلامي مي باشد.
چگونگي عرضه آثار : محمد رضا محرري داراي بيش از 60 مقاله به زبانهاي فارسي ،انگليسي و فرانسه و غيره است.وي در بيش از 20 كنگره مقالاتي در زمينه هاي اعتياد ،تاريخ روانپزشكي و غيره ايراد كرده است.ايشان سرپرستي و نظارت بيش از 400 سمينار دانشجويي و راهنمايي بيش از 10 پايان نامه را برعهده داشته و دارد.

Old_Chater
08-09-2010, 20:14
شاید تا آخر عمر نیاز باشه قرص بخرون پس باید بخورن

من به عنوان يكي از مصرف كنندگان اين دارو بهتون پيشناهد ميكنم حتي اگه شب روز درد كشيدين آلپرازولام مصرف نكنين
اين دارو به شدت اعتياد آوره و در طولاني مدت كبد رو نابود ميكنه

سپیده ف
09-09-2010, 08:53
از راهنمایی تون واقعا ممنون
راستش دکتر خودم هم از بهترین روان پزشک های شیراز هستش(دکتر فیروز آبادی)
ولی ترس من بیشتر از عوارض مصرف طولانی مدت این دارو هست که مخصوصا برای کبد خیلی ضرر داره، متاسفانه من هم کبد ضعیفی دارم و با این حال جناب دکتر قطع مصرف دارو رو صلاح نمی دونن
پس مجبورم دنبال جانشین گیاهی این دارو بگردم که مطمئنم وجود داره فقط باید اطمینان پیدا کنم که عوارض این دارو رو نداشته باشه

سپیده ف
09-09-2010, 08:55
وقتی که مصرف قرص رو قطع کردین اذیت نشدین
چقدر طول کشید تا بدنتون عادت کنه و مشکلی نداشته باشین

morsadr
09-09-2010, 12:12
میزان و مدت مصرف هر دارویی را پزشک معالج تعین می کند و بستگی به بیماری و بیمار دارد . در مورد عوارض داروها هم پزشک تصمیم می گیره که آیا عوارض بیماری بیشتر و مهم تره یا عوارض دارو . بنابر این تصمیم گیری را به پزشک معالج خود بسپارید

Old_Chater
09-09-2010, 20:02
وقتی که مصرف قرص رو قطع کردین اذیت نشدین

سندرم تركش از هرويينم بدتره حتي با دوز نيم ميليگرم در روز
به نظر من هر آدمي خودش بهترين دكتر براي خودش هست