PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جزییات ABS و هیدرولیك روی پراید را می خواهم!

Green.Son
08-09-2010, 12:52
سلام

من میخوام یك پراید صفر بخرم. میخواستم بدونم آیا اپشن های هیدرولیك و ABS روی همه مدلهاش قابل انتخاب هست. بعضی ها میگن فقط روی 111 هم هیدرولیك هست هم ABS و روی صندوقدار و 141 یا باید اپشن هیدرولیك بخواهی یا آپشن ABS آیا این واقعیته؟

ضمنا" اگر بخواهیم بعدها فروشم كدام یك بهتر خریدار دارد. دوستان میگفتند كه پراید صندوقدار دوگانه سوز رو پیشنهاد دادن میگفتن بازارش خوبه و مثل پول نقده.
اما خودم میخوام حتما" ایمنی و راحتیش واسه پارك و فرمونگیری خوب باشه. آیا آپشن هم هیدورلیك و هم ABS پراید صندوقدار هست؟

اگه هست جزییات توضیح بدین و رنج قیمت هم بگین. مدل 111 كه هم هیدرولیك هست هم ABS داره حدود 8600 تا 8800 قیمت دادن. اما بدیش اینه كه دو گانه اصلا نداره. چون صندوق نداره :41:

آرشین
08-09-2010, 14:14
برای آپشن مدلهای مختلف بهتره به سایت سایپا مراجعه کنید .
کلا فروش پراید کارکرده خوبه منتها صفرش افتش زیاده !
دوگانه فروشش بهتره با برداشتن یارانه بنزین هم احتمال افت پراید بنزین سوز هست
دنبال ایمنی هم تو پراید نباشین که میشه قضیه نخود سیاه ......

Penryn
08-09-2010, 15:38
سلام

من میخوام یك پراید صفر بخرم. میخواستم بدونم آیا اپشن های هیدرولیك و ABS روی همه مدلهاش قابل انتخاب هست. بعضی ها میگن فقط روی 111 هم هیدرولیك هست هم ABS و روی صندوقدار و 141 یا باید اپشن هیدرولیك بخواهی یا آپشن ABS آیا این واقعیته؟

درسته.در حال حاضر فقط 111 هیدورلیک و ABS را با هم داره.سایپا اینکارو برای این میکنه تا بزور بفروشش و رو دستش نمونه چون کپسول خور نیست و طراحی بدنش ضایعاته

ضمنا" اگر بخواهیم بعدها فروشم كدام یك بهتر خریدار دارد. دوستان میگفتند كه پراید صندوقدار دوگانه سوز رو پیشنهاد دادن میگفتن بازارش خوبه و مثل پول نقده.
اما خودم میخوام حتما" ایمنی و راحتیش واسه پارك و فرمونگیری خوب باشه. آیا آپشن هم هیدورلیك و هم ABS پراید صندوقدار هست؟

توی پراید دنبال ایمنی خودت و خونوادت هستی برو سراغ ABS دار.فرمون هیدورلیک یه چیز لوکسه و با نبودنش مسأله ای پیش نمیاد.خود من بخاطر ترمزهای ناکارامد پراید دو بار تصادف کردم یه بار نزدیک بود آدم بکشم:41: خدا رحم کرد
در نتیجه رفتم فروختم و ABS دار گرفتم.کارش حرف نداره امتحان کردم که میگم
این لینکهای که میذارمو برو ببین بحثهای فنی ABS پراید رو قبلاً اونجا داشتیم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Green.Son
08-09-2010, 17:53
خوب با تشكر

با توجه به صحبتهای شما برداشت من اینه كه شما توصیه می كنین كه صندوقدار با ABS بگیرم.
حالا آیا ABS پراید خوبه؟ و مناسبه؟
بعضیها می گن خیلی خوبه چون 4 كاناله 4 سنسوره هست. بعضی ها هم می گن خوب نیست چون EBD نداره اما تا جایی كه من گوگل كردم دیدم پراید ABS با EBD داره. تكیلف چیه؟ واقعا" ترمزش ارزش و كارایی داره و یا لوكسه فقط؟

Penryn
08-09-2010, 19:59
خوب با تشكر

با توجه به صحبتهای شما برداشت من اینه كه شما توصیه می كنین كه صندوقدار با ABS بگیرم.
حالا آیا ABS پراید خوبه؟ و مناسبه؟
بعضیها می گن خیلی خوبه چون 4 كاناله 4 سنسوره هست. بعضی ها هم می گن خوب نیست چون EBD نداره اما تا جایی كه من گوگل كردم دیدم پراید ABS با EBD داره. تكیلف چیه؟ واقعا" ترمزش ارزش و كارایی داره و یا لوكسه فقط؟
لینکهایی که گذاشته بودم دوباره ببین
EBD: Electronic Brakeforce Distribution سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز هستش و اگه بخوان اونم نصب کنن پراید میشه بالای 9 میلیون.روی ماشینهای جدیدی با قیمت دو برابر پراید نصب میشه مثل لوگان
این فیلمی که لینک میذارم تفاوت داشتن و نداشتن ABS را نشون میده
لینک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
با اینحال اینم یه توضیح کاملتر از wikipedia

سیستم ترمز ای بی اِس ABS یکی ازبهترین راهها برای ایمن ساختن ترمز وسایل نقلیه موتوری با سیستم‌های ترمز هیدرولیک است.ترمز ای بی اس دستگاهی الکترونیکی است که در هنگام ترمزگیری با کنترل فشار (قطع و وصل کردن فشار) هیدرولیک در کسری از ثانیه ارتباط لِنت را با دیسک یا کاسه برقرار و قطع می‌کند. تکرار سریع و مداوم این عمل باعث از میان رفتن حالت بلوکه کردن یا قفل کردن ترمزها می‌شود.

سیستم ترمز مجهز به‌ای بی اس قادر است وضعیت ایمن‌تری را برای خودرو ایجاد کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ترمز ای بی اس بر روی موتورسیکلت

کاهش خط ترمز، افزایش پایداری خودرو در جاده‌های لغزنده، افزایش کنترل فرمان، کاهش اثر شرایط متفاوت جاده روی لاستیک‌ها، کاهش مقدار لرزش لاستیک و سیستم تعلیق در ترمز و پایداری خودرو در جاده‌های ناهمگن به هنگام ترمز شدید از فواید این سیستم است.

اهمیت این گونه ترمزها بیشتر در سطوح خیس و لغزنده یا ترمزگیری در سرعت‌های بالا بیشتر نمایان می‌شود. در این گونه موارد راننده از کنترل کامل روی وسائل نقلیه خود برخوردار است. در خودروهایی که فاقد ترمز ABS می‌باشند وقتی راننده پای خود را روی پدال ترمز بطور ناگهانی فشار دهد در صورتی که جاده لغزنده باشد، خودرو تعادل خود را از دست خواهد داد اما سیستم ترمز ABS این نقص را برطرف کرده و اجازه قفل شدن کامل به چرخ را نمی‌دهد.

این سیستم باعث می‌شود که خودرو هم تعادل خود را از دست ندهد و هم سریعتر ترمز کند و بایستد.

نکته منفی در مورد ترمزهای ای بی اس صدای نسبتا شدید آنها در هنگام ترمزگیری روی سطوح بسیار لغزنده‌است.

در شرایط بحرانی (مواجه شدن با موانع) فورا پدال کلاچ را گرفته و با تمام نیرو به طور مداوم روی پدال ترمز فشار دهید. در این زمان ای بی اس شروع به کار کرده و راننده قادر خواهد بود خودروی خود را در مسیر دلخواه هدایت کرده و از برخورد با موانع جلوگیری کند.

اجزای سیستم ترمز ABS:

واحد کنترل الکترونیکی یا ECU، واحد کنترل هیدرولیکی یا HCU، پمپ، سیلندر اصلی، سلونوئیدها، انبارها اکومولاتورها، سنسورهای سرعت، سایر تجهیزات ورودی واحد، کنترل الکترونیک.