PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با CPU در ویندوز 7 و کندی بیش از حد آن !!!

SAM_FISHER_HQ
07-09-2010, 22:23
سلام.

تازگیها من به یه مشکل بزرگ بر خوردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من 6ماه هست که نسخه 32Bit ویندوز 7 رو نصب کردم. بدون هیچ مشکلی خیلی راحت باهاش کار میکردم اما الان یه هفته ای هست که خیلی خیلی کند شده. مشکل اصلی هم ظاهرا فقط از سی پی یو هست. به طوریکه CPU Usage (تو صفحه دسکتاپ) در حالت عادی یعنی بدون اینکه استفاده ای از ویندوز بکنم حدود 30-40 % رو نشون میده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما اگه در این حین من یه موزیک بخوام گوش بدم بدون اینکه کار دیگه ای انجام بدم به 70-80 و گاهی 90% هم میرسه که باعث میشه ویندوزم بیش از بیش کند تر بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا هم که به نت وصل هستم این پیج فایر فاکس هم باز هست و دارم پست میدم و همزمان به موزیک هم گوش میدم (بدون اینکه کار دیگه ای انجام بدم) حدود 90تا100% فضای سی پی یو اشغال شده....![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته جالب اینجاست که فقط یه هفته ای میشه که این مشکل برام پیش اومده و پیش از این من خیلی راحت از ویندوزم استفاده میکردم. این مشکل هم فقط با 7 برام پیش اومده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حتی منو مجیور به تعویض ویندوز کرد. همین دیروز هم ویدوزم رو عوض کردم اما هیچ تاثیری نداشت فقط الکی وقتم تلف شد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موارد دیگه هم چک کردم مثل آنتی ویروس که ببینم در حال اسکن کردن هست اما هیچ فایده ای نداشت![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آها تا یادم نرفته این سیستم سخت افزاریم هست:

VGA: 8500GT
RAM: 2048 MG DDR2
CPU: P4 3.4Ghz

در این بین سی پی یوم از همه ضعیف تره ولی با این حال تو این 7-8ماه که دارم از 7 استفاده میکنم مشکلی باهاش نداشتم و تونسته نسخه 32بایتی 7 رو بکشه. نسبتا هم روون بود و من راحت ازش استفاده میکردم....
تا قبل اینکه این مشکل برام پیش بیاد خیلی راحت میتونستم وب گردی کنم موزیک گوش کنم و خلاصه چندتا کار رو همزمان با هم تو 7 انجام بدم بدون اینکه ویدوزم کند بشه اما الان به زور کانکت شدم و دارم پست میدم.....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dew Drop
07-09-2010, 23:07
سلام
شما task manger تون رو باز کنید ببینید چه پروسه ای در حال اجراس که فضای cpu تون رو اشغال میکنه.
بعضی وقتا به خاطر ویروس هم میتونه باشه.

pooria-ir
07-09-2010, 23:15
من احتمال زیاد میدم سیستمتون ویروسی شده باشه
با آنتی ویروس به روز یه چک بکنین

SAM_FISHER_HQ
08-09-2010, 04:21
سلام
شما task manger تون رو باز کنید ببینید چه پروسه ای در حال اجراس که فضای cpu تون رو اشغال میکنه.
بعضی وقتا به خاطر ویروس هم میتونه باشه.
بله اونها هم چک کردم مورد مشکوکی بخواد الکی روی سی پی یو فاشر بیاره پیدا نکردم! شاید بیشترینش همین مرورگرم فایر فاکس باشه که خوب طبیعتا قبلا هم ازش استفاده میکردم مشکلی پیش نمیومد!

من احتمال زیاد میدم سیستمتون ویروسی شده باشه
با آنتی ویروس به روز یه چک بکنین
اتفاقا من از11.1.0400- KIS 2011 استفاده میکنم همیشه هم در حال آپدیت هست. به مورد مشکوکی بر نخوردم .
اگه خواستین دوباره فول اسکن میکنم ببینم چی میشه.....

ebicross
08-09-2010, 07:46
فرض رو بر ویروسی نبودن شما میزارم.

آیا اگر مستقیم وارد سیستم که شدین به هیچی دست نزدین CPU Usage بالا هستش؟

اگر بالا هست پس طبق گفته ی دوستان اعلام کنید کدوم پروسه داره از CPU کار میکشه.
اما اگر بالا نیست شما پوشه ی Game خود ویندوز 7 رو باز کنید و ببندید و چک کنید ببینید CPU Uage چقدر بالا میره و میمونه؟
اگر بعد از این مشکل پیش اومد به نظرم شما هم گرفتار یک باگ عجیب تو بعضی پوشه های خاص ویندوز 7 شدین که من خیلی دیدم. ولی توی نت هیچ گزارش رسمی براش نیومده.

chekeh
14-09-2010, 14:47
سلام

دوستان من laptop گرفتم ویندوس ۷ ۲ ماهه گذشته حالا هر ۱۰ یا ۱۵ دقیقه ۱ دقیقه هنگ میکنه

هیچ مشکلی هم از نرم افزار و یا ساخت افزار فکر نمیکنم دشت باشه
نظاره شما چیه

دل ۵۰۱۰

cpu :core i 3

vga:1gig ddr3

ram 4gig ddr3

hdd: 320

ebicross
14-09-2010, 20:47
سلام

دوستان من laptop گرفتم ویندوس ۷ ۲ ماهه گذشته حالا هر ۱۰ یا ۱۵ دقیقه ۱ دقیقه هنگ میکنه

نظاره شما چیه

دل ۵۰۱۰

ram 4gig ddr3

عضویتتون رو تبریک میگم :11:

مشکل شما میتونه از ویروس باشه، از این نظر هم مطمئن هستید؟
یکی از نسخه های Flash Player روی IE8 مشکل هنگ داره. از نسخه ی آخرش استفاده کنید.
لیست Startup در Msconfig رو خلوت کنید.

chekeh
14-09-2010, 21:17
ممنون والی نه kiis 11 من update emrooze

ویروسی نداره
از دوستان پرسیدم گفتن پارتیشن کنم

Dew Drop
14-09-2010, 21:58
سلام

نظاره شما چیه

دل ۵۰۱۰

ram 4gig ddr3

سلام
ضمن چیزهایی که دوست عزیزمون گفتن متاسفانه باید بگم من هم این مشکل رو با لپ تاپ وایو دارم.یعنی از همون روز اول که گرفتم و هیچ نرم افزاری خاصی روش نصب نکرده بودم و مشکل ویروس هم نداشتم و ویندوز ارجینال 64 بیتی روش نصب بود.... ولی موقع کار باهاش فریز می کرد و 2,3 دقیقه طول میکشید تا به حالت عادی برگرده,وقتی از نمایندگی پرسیدم گفتن مشکل از ویندوزتون هست.من هم تو یه درایو دیگه ویندوز32 بیت ultimate ریختم و مشکلم حل شد البته معمولاً با این ویندوزی که خودم نصب کردم کار میکنم در غیر اینصورت ویندوز 64 بیت هنوز این مشکل هنگ و فریز رو داره.

chekeh
16-09-2010, 11:53
سلام
ممنون از نظرت ولی من win عوض کردم ولی درست نشد
البته ۷ ۳۲ بیتی

یکی از دوستان گفت که میتونه مشکل از فلاش پلیر باشه چون بعضی موقع که اینترنت اکسپلورر استفاده میکنم این طوری میشه

gtairani
16-09-2010, 20:57
اقای SAM_FISHER_HQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سی پی یو شما خیلی پایین هست!!!
به درد ۷ نمی خوره.
سی پی یو شما ۱ هسته ای هست.
شما حداقل باید ۲ هسته ای بگیرید.