PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل تايپ فارسي در اينترنت اكسپلوره

ali_golden
01-05-2006, 17:41
با سلام به دوستان
من از وقتي كه ويندوزم رو عوض كردم در اينترنت اكسپلوره با مشكل فارسي روبرو شدم يعني در بعضي از فروم ها فارسي تايپ نمي تونم بكنم و بايد اول توي نوت پد هر چي مي خوام بنويسم سپس كپي - پست كنم توي اون فروم
دوبار ديگه هم ويندوزم رو عوض كردم مشكلم حل نشد يعني توي ورد و بقيه برنامه ها فارسي مي تونم بزنم ولي تو اينترنت اكسپلوره توي چند تا فروم با فارسي نويسي مشكل دارم قبل از اين كه ويندوزم رو عوض كنم مشكلي نبود .
كسي ميدونه مشكل از كجاست ؟ :sad:

lopez
01-05-2006, 18:10
برو به منويView ودر قسمت encoding اين رو انتخاب كن UFT-8 به احتمال قوي بايد درست بشه ولي ديگه كسي هم از اين اينترنت اكسپلورر آبكش مايكروسافت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده نميكنه من بهت مرورگر اپرا رو پيشنهاد ميكنم ميتوني از سايت زير دانلود كني كه از همه جهات بهتر از اينترنت اكسپلورره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*NashenaS*
01-05-2006, 18:23
اين لينك شايد به دردت بخوره.

اما از اساس بايد سي دي ويندوز رو بزاري و Asian fonts رو نصب كني.

موفق باشي.

ali_golden
01-05-2006, 18:24
دوست عزيز اين راه رو قبلا امتحان كردم مشكل من با ديدن متن هاي فارسي نيست مشكل من با تايپ فارسي هست .
من بجز اينترنت اكسپلوره از اپرا و بخصوص موزيلا (فاير فوكس) هم استفاده مي كنم كه تا حدودي اين دو برنامه شبيه هم هستند ولي اين دو برنامه با بعضي از فروم ها كه ليست 10 موضوع آخري كه راجب به اونا بحث شده در بالاي فروم نشون ميدن مشكل داره و روي موضوعات كه ميري موضوع به حركت خودش ادامه ميده و مكث نميكنه و تنها اين قابليت با اينترنت اكسپلوره سازگاري داره .
خيلي ممنون از راهنمايي شما موفق باشي .

ali_golden
01-05-2006, 18:40
اين لينك شايد به دردت بخوره.

اما از اساس بايد سي دي ويندوز رو بزاري و Asian fonts رو نصب كني.

موفق باشي.

دوست عزيز از لينكت ممنون .
من با تايپ فارسي تو هيچ برنامه اي مشكل ندارم فقط با تايپ فارسي توي بعضي از فروم ها مشكل دارم .
با تايپ فارسي توي اين فروم هيچ مشكلي ندارم .
آخه براي من سوال كه جريان چيه كه فقط توي بعضي از فروم ها با اين مشكل روبرو هستم .
از بابت راهنمايي شما هم خيلي خيلي ممنون هستم :cool:

mohammad hamed
02-05-2006, 10:40
دوست عزيز از لينكت ممنون .
من با تايپ فارسي تو هيچ برنامه اي مشكل ندارم فقط با تايپ فارسي توي بعضي از فروم ها مشكل دارم .
با تايپ فارسي توي اين فروم هيچ مشكلي ندارم .
آخه براي من سوال كه جريان چيه كه فقط توي بعضي از فروم ها با اين مشكل روبرو هستم .
از بابت راهنمايي شما هم خيلي خيلي ممنون هستم :cool:
مثلا چه مشكلاتي در تايپ فارسي توي فورم ها داري

ali_golden
03-05-2006, 02:10
مثلا چه مشكلاتي در تايپ فارسي توي فورم ها داري

با سلام دوست عزيز در سايت ها يا فروم هايي كه كيبرد را براي تايپ فارسي بايد از حالت انگليسي به فارسي برگردوني در حالت فارسي اينجوري تايپ مي كنه :
43J(D'*FE©¯
asdfghjkl;'
در خط اول شيوه تايپ فارسي كه اشتباه ميزنه در خط وسط حروف كيبرد زدم
خط دوم صحيح حروفه كه به انگليسي زدم
در فروم ها و سايت هاي فارسي كه بايد كيبرد رو به حالت فارسي برگردوني مثل خط اول تايپ ميكنه :sad:

*NashenaS*
03-05-2006, 03:03
اين كه شما مي توني فقط در بعضي از فروم ها فارسي تايپ كني بر مي گرده به اينكه ايا صاحب سايت اين رو در سايت فعال كرده باشن يا نه... يعني در واقع امكاناتي از فروم به شمار مياد...
بعضي ها مي زارن بعضي ها نمي زارن... :)

arman_linkin
03-05-2006, 11:44
اصلا اين ie به كل مشكل داره
من اصلا باش حال نمي كنم
راستي اين فروم ها كه مي گين رو آدرسشون ورلطفا بديد تا ما ببينيم مشكل از ie شماست يا مشكل از فرومه
با تشكر
آرمان

ali_golden
03-05-2006, 14:20
اين كه شما مي توني فقط در بعضي از فروم ها فارسي تايپ كني بر مي گرده به اينكه ايا صاحب سايت اين رو در سايت فعال كرده باشن يا نه... يعني در واقع امكاناتي از فروم به شمار مياد...
بعضي ها مي زارن بعضي ها نمي زارن... :)

دوست عزيز تمام كابران اين فروم ها فارسي دارن تايپ مي كنن من خودم هم قبل از عوض كردن ويندوزم مشكلي نداشتم از وقتي ويندوزم رو عوض كردم اين بلا سرم اومده حتي دو باره ديگه ويندوزم رو عوض كردم مشكلم حل نشد :sad:
خيلي ممنون از راهنماييتون

ali_golden
03-05-2006, 14:24
اصلا اين ie به كل مشكل داره
من اصلا باش حال نمي كنم
راستي اين فروم ها كه مي گين رو آدرسشون ورلطفا بديد تا ما ببينيم مشكل از ie شماست يا مشكل از فرومه
با تشكر
آرمان
دوست عزيز نميدونم مشكلي نداره لينك بذارم ولي به اين ترتيب اگر مشكلي بود يكي از مديران عزيز لينك رو حذف كنه (با تشكر)
Satsat ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شما هم يه تستي بكن ممنون :sad:

arman_linkin
04-05-2006, 14:32
دوست عزيز نميدونم مشكلي نداره لينك بذارم ولي به اين ترتيب اگر مشكلي بود يكي از مديران عزيز لينك رو حذف كنه (با تشكر)
Satsat ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شما هم يه تستي بكن ممنون :sad:
اين انجمنه كه پوليه!!!!!!!
شرمندتم چون حال و حوصله پول واريز كردنو ندارم
ولي شما به بقيه اعضا سايته پيغام خصوصي بزن تا مشكلتو حل كنن
با عرض شرمندگي
آرمان

Farid007
04-05-2006, 14:54
دوست عزيز بايد Caps Lock خاموش باشه تا بتوني فارسي بنويسي
منم اين مشكل رو دارم ...

ali_golden
05-05-2006, 01:07
اين انجمنه كه پوليه!!!!!!!
شرمندتم چون حال و حوصله پول واريز كردنو ندارم
ولي شما به بقيه اعضا سايته پيغام خصوصي بزن تا مشكلتو حل كنن
با عرض شرمندگي
آرمان

مطمئني دوست عزيز پوليه آخه من هيچ پولي ندادم :ohno:

ali_golden
05-05-2006, 01:10
دوست عزيز بايد Caps Lock خاموش باشه تا بتوني فارسي بنويسي
منم اين مشكل رو دارم ...

دوست عزيز Caps lock هم خاموشه

arman_linkin
05-05-2006, 11:42
احتمالا قبل از اينكه پوليش كنن شما عضو شدي :blink: !!!
به اين عكس نگاه كنيد
يا به صفحه عضويت satsat بريد
خودتون متوجه مي شين ;)

ali_golden
05-05-2006, 14:36
مشكل ما مثل اينكه نمي خواد حل بشه

ali_golden
10-05-2006, 15:11
مشكل ما مثل اينكه نمي خواد حل بشه

آقا ميگن هيچ چيزي نشدني نيست مشكل ما هم حل شد ولي نمي دونم به چه شكلي ولي خود به خود حل شد نميدونم ويندوزم به روز شده حل شده يا علت ديگه اي داشته به هر حال حل شد .
با تشكر از تمامي دوستاني كه اومدن اين تاژيك رو ديدن نظر دادن و ..... :happy: