PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : ساده ترین روش برای نصب 7 در کنار XP

AMIR REZAs
07-09-2010, 11:00
سلام
من چند وقت پیش با هزار بدبختی یه روشی برای نصب این دو ویندوز در کنار هم پیدا کردم که سه مرحله بیشتر نداره:
1. ویندوز 7 رو تو یکی از درایوهای خالیه کامپیوترتون نصب کنید.
2. ویندوز XP رو تو یه درایو دیگه به جز درایو قبلی نصب کنید.
3. ویندوز 7 رو دوباره تو همون درایو خالی که تو مرحله1 ویندوز7 نصب کرده بودید بدون اینکه ویندوز 7 قبلی پاک بشه یا اون درایو رو فرمت کنید نصب کنید.

حالا ویندوز XP به عنوان Other version در اول و 7 به عنوان wndows 7 دوم بوت قرار میگیره.

حالا میتونید از طریق یکی از ویندوزها ، ویندوز 7 که تو مرحله1 نصب کرده بودید دیلیت کنید.

ebicross
07-09-2010, 11:51
راه ساده تر اینه که اول XP رو توی C و بعد 7 روی توی D نصب کنید.

AMIR REZAs
07-09-2010, 16:19
ولی من هرکاری میکردم فقط دومین ویندوز بالا میاد.

monaa
07-09-2010, 16:26
سلام
من چند وقت پیش با هزار بدبختی یه روشی برای نصب این دو ویندوز در کنار هم پیدا کردم که سه مرحله بیشتر نداره:

دوست عزیز چرا واسه خودت فشار میاری :31:

راه ساده تر اینه که اول XP رو توی C و بعد 7 روی توی D نصب کنید. دوستمون راست میگن هر بنی بشری این کار رو می کنن

AMIR REZAs
07-09-2010, 16:42
پس این تاپیک واسه چیه؟
راهنمای نصب چند سیستم عامل در کنار هم (xp,7,vista و...) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راه ساده تر اینه که اول XP رو توی C و بعد 7 روی توی D نصب کنید.
یعنی درایوهای مختلف فرق میکنه مثلا من که ایکس پی تو D بریزم و 7 تو C فرق میکنه با اون چیزی که شما گفتی؟

alidata2010
07-09-2010, 16:46
به هر حال ساده ترين راه اينه كه اول xp نصب بشه بعدش سون چون در غير اينصورت با مشكل بر ميخوري كه بايد با ترفند xp نصب كني همه ي انسانها هم به همين سادگي نصب ميكنن شمارو نميدونم چرا مشكل دارين :31:

AMIR REZAs
07-09-2010, 17:05
همه ي انسانها هم به همين سادگي نصب ميكنن شمارو نميدونم چرا مشكل دارين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:31:
خیلی جالبه !
شاید شما درست میگی پس از مدیر انجمن میخوام این تاپیک رو ثابت کنه تا این همه انسانها که مشکل نصب دو ویندوز کنار هم رو دارن از راه حل ساده ی شما پیش برن:27:

Amir Varasteh
07-09-2010, 17:05
سلام.

ببین، برای اینکه بتونی هر دو رو داشته باشی، شما اینو یادت باشه که همیشه باید ویندوزها رو به ترتیب تاریخ انتشار از قدیم به جدید نصب کنی.

یعنی اول XP و سپس سون.

موفق باشی.

alidata2010
07-09-2010, 17:08
:31:
خیلی جالبه !
شاید شما درست میگی پس از مدیر انجمن میخوام این تاپیک رو ثابت کنه تا این همه انسانها که مشکل نصب دو ویندوز کنار هم رو دارن از راه حل ساده ی شما پیش برن:27:
نه ديگه اونا تو اين تاپيك نميان واين راه حل من نيست راه حل مايكروسافته كه دوست نداره ضرر بده :27:

Dew Drop
08-09-2010, 00:20
ویندوز 7 رو دوباره تو همون درایو خالی که تو مرحله1 ویندوز7 نصب کرده بودید بدون اینکه ویندوز 7 قبلی پاک بشه یا اون درایو رو فرمت کنید نصب کنید.

میشه اینجا رو یه کم توضیح بدید! یعنی دو تا ویندوز 7 رو, رو یه درایو نصب میکنید؟

ولی من هرکاری میکردم فقط دومین ویندوز بالا میاد.

شاید منظورتون از دومین ویندوز همون xp که اگه بعد از نصب ویندوز سون نصب بشه تو منوی بوت,ویندوز 7 رو دیگه نخواهید داشت که این مشکل رو هم خیلی راحت با نرم افزار هایی مثل easy bcd می تونید حلش کنید.

پس این تاپیک واسه چیه؟
راهنمای نصب چند سیستم عامل در کنار هم (xp,7,vista و...) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اولش توضیح دادن

راهنمای گام به گام نصب ویندوز XP به صورت بوت دوگانه در کنار ویندوز VISTA
(ویستا اول نصب شده باشد)

AMIR REZAs
08-09-2010, 09:54
میشه اینجا رو یه کم توضیح بدید! یعنی دو تا ویندوز 7 رو, رو یه درایو نصب میکنید؟
بله

با نرم افزار هایی مثل easy bcd می تونید حلش کنید.
اتفاقا با همین نرم افزار امتحان کردم ولی نشد!