PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک اضطراری !!!!!

GamerCenter
07-09-2010, 05:43
مشکل آخرالزمانی کامپیوتر من!

دوستان عزیز التماس میکنم مشکل عجیب من رو رفع کنید:

اما داستان چی هست:

هر زمان به اینترنت متصل میشم ثانیه شمار ساعت در ویندوز 7 با تاخیر حدود 1.5 ثانیه حرکت میکنه و باعث عقب افتادن زمان میشه. نکته اینجاست که:

1. با XP این مشکل رو ندارم.
2. مادربورد رو تازه خریدم و از صحت باطری اطمینان دارم.
3. نسخه های مختلف بایوس رو نصب و آپدیت کردم.
4. تیک گزینه آپدیت از طریق اینترنت در تنظیمات ساعت رو برداشتم.
5. سرویس Windows Time در Administrative Tools رو Disable و Stop کردم.
6. 4 بار ویندوز 7 رو از نو نصب کردم.
7. هیچ ویروسی در سیستم نیست.
8. مشکل فقط در ویندوز 7 هست و نه در XP
9. توی فروم سایت ASUS مشکل رو با انگلیسی دست و پا شکسته بیان کردم و گفتند بایوس رو به نسخه قدیمی تر تبدیل کن که کردم و نشد.
10. اینترنت رو برای این مشکل زیر و رو کردم اما نشد که نشد.

این مشکل فقط در زمانیکه به اینترنت وصل میشم پیش میاد!

آخرین جایی که اومدم اینجا هست. حالا هر کسی ادعای استادی در زمینه کامپیوتر داره لطف کنه من رو کمک کنه.

مشخصات سیستم من:

ASUS Crosshair II Formula
AMD Phenom 955 X4 Black Edition
XFX GeForce 8800 GT Alpha Dog 512 MB xxx Edition
RAM 2 GB Apacer
SAMSUNG 500x2 GB

فقط وقتی به اینترنت وصل میشم ثانیه شمار در ساعت ویندوز 7 شروع به کند حرکت کردن میکنه. ضمنا هیچ فشاری هم به سیستم وارد نمیکنم که به خاطر گیر کردن به دلیل فشار باشه.

شدیدا منتظر پاسخ هستم..

ارش1
07-09-2010, 07:35
چرا خود ازاری میکنی دوست من؟
برو پیش یک خدمات کامپیوتری(((با اطمینان)))چون ممکنه قطعاتشا عوض کنن
وبگو درستش کنه!!!

ebicross
07-09-2010, 09:13
ببینید ساعت کامپیوتر با یک قطعه ی کوچکی که در ساعت ها هم موجود هستش کنترل میشه. حالا اگر این قطعه خراب باشه این مشکل پیش میاد. ولی از اونجایی که این مشکل توی XP نبوده پس این قطعه خراب نیست.

تنها دلیل غیر از وجود ویروس میتونه سنگین کار کردن سیستم باشه. البته به نظر من.
میشه مشخصات کلی سیستمتون رو بگین.
من که همچین چیز عجیبی ندیده بودم!

mojtabarafei
07-09-2010, 10:26
ویندوز سون که ثانیه شمار نداره
یه عکس ازش بزار ما هم ببینیم

ebicross
07-09-2010, 10:41
ویندوز سون که ثانیه شمار نداره
یه عکس ازش بزار ما هم ببینیم
داره دوست عزیز.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

GamerCenter
07-09-2010, 16:26
به زودی کلیپی از حرکت کند ساعت هنگام انصال به اینترنت رو براتون ارسال خواهم کرد.

sadraa2009
10-09-2010, 11:56
با توجه به اینکه شما گفتی "کسانی که ادعای استادی می کنن " !!!
من مدرک MCP دارم ولی هیچ ادعایی ندارم !! این مشکل مطرح شده بسیار نادره و 100 درصد زمانی که شما به اینترنت متصل می شید یکی از سرویسهای اینترنت روی سیستم با سرویس انتراپت تایمر کانفلیکت می کنه !! یعنی هم پوشانی منبع می کنن که با توجه به بازه زمانی محاسبات cpu ، محاسبات مربوط به زمان انجام میشه ولی کند !!
حالا اینکه کدوم سرویس داره با اینتراپت تایمر کانفلیکت میشه رو باید تو فاروم های OS خارجی تاپیک بزاری که بهش برسی .. واسه این سوالات تو گوگل سرچ نکن برادر !! (-: :10:

GamerCenter
10-09-2010, 19:04
با توجه به اینکه شما گفتی "کسانی که ادعای استادی می کنن " !!!
من مدرک MCP دارم ولی هیچ ادعایی ندارم !! این مشکل مطرح شده بسیار نادره و 100 درصد زمانی که شما به اینترنت متصل می شید یکی از سرویسهای اینترنت روی سیستم با سرویس انتراپت تایمر کانفلیکت می کنه !! یعنی هم پوشانی منبع می کنن که با توجه به بازه زمانی محاسبات cpu ، محاسبات مربوط به زمان انجام میشه ولی کند !!
حالا اینکه کدوم سرویس داره با اینتراپت تایمر کانفلیکت میشه رو باید تو فاروم های OS خارجی تاپیک بزاری که بهش برسی .. واسه این سوالات تو گوگل سرچ نکن برادر !! (-: :10:
خب مثل اینکه یکی پیدا شد که حرف من رو بفهمه!
دوست عزیز تازیگی ها در رابطه با این مشکل به نتایجی رسیدم. در زمانیکه به اینترنت وصل میشم ثانیه شمار ساعت دقیق حرکت میکنه اما وقتی فایر فاکس یا یاهو مسنجر رو باز میکنم ثانیه شمار با حدود 1.5 ثانیه تاخیر حرکت میکنه. توی Task Manager و نرم افزار Advanced Task Manager هنگام باز شدم فایرفاکس سرویس هایی باز میشوند که اصلا قابل بستن نیستند و مینویسه سرویس سیستمی هست و نمیتوان آن را بست. نمیدونم چی شده تا حال 5 بار ویندوز رو با فرمت کامل نصب کردم آنتی ویروس بروز کردم هر کاری بگی و فکر کنی کردم نشد که نشد. نسخه های مختلف جدید و قدیم فایرفاکس رو هم نصب کردم بازم نشد. ویندوز رو آپدیت کردم بازم نشد. به محض باز کردن فایرفاکس یا یاهو مسنجر ثانیه شمار شروع میکنه با تاخیر حرکت کردن.
من خودم استاد نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر هستم اما توی این یکی موندم!
توی این 11 سال کار با کامپیوتر تا حالا همچین مشکل نحسی نداشتم!
توی فروم اسوس مشکل رو مطرح کردم اونا فکر میکنند مشکل بایوس هست در حالیکه فقط در ویندوز 7 و هنگامی که در زمان اتصال به اینترنت فایر فاکس یا یاهو رو باز کنم ثانیه شمار به تاخیر میافته!
من فکر میکنم مشکل نرم افزاری باشه تا سخت افزاری.
در هر صورت التماس کمک دارم.
با سپاس

Tenacious
10-09-2010, 19:24
خوب وقتی فقط در صورت باز کردن این دو برنامه این طوری می شه احتمال خیلی زیاد همین دو برنامه گند کاری می کنن.
با آپگرید یا دانگرید کردن این دو برنامه ببین مشکلت حل میشه یا نه.
من 7 دارم، هر دو برنامه البته آخرین ورژن داره به خوبی کار می کنه.

GamerCenter
11-09-2010, 01:26
دوستان مشکل برطرف شد!!!

بعد از یکماه تلاش بی وقفه مشکل رو پیدا و برطرف کردم. فقط اینو میگم که مشکل سخت افزاری بود و به خاطر یکی از تنظیمات بایوس بود که به حالت پیشفرض برگردوندم و درست شد.

sadraa2009
11-09-2010, 11:15
گفتم که از کانفلیکت اینتراپت بایوسه ..:46:

GamerCenter
12-09-2010, 00:28
دوست عزیزم سلام
از اینکه پیگیر مشکل من بودی بی نهایت سپاسگذارم اما با تمام احترامی که برای شما قائلم باید عرض کنم که اصلا ربطی به کانفلیکت اینتراپت بایوس نداشت!!!
مادربورد من ASUS هست و همانطور که میدونی توی قسمت تنظیمات فن دو گزینه برای نحوه چرخش فن تعبیه شده:
1. گزینه Q-FAN
2. گزینه Duty Cycle

من این گزینه رو روی Q-Fan گذاشته بودم که سرعت فن کمتر بشه و صدای سیستم بیاد پایین. ولی اصلا نمیدونم این گزینه چه ربطی به ساعت داشت که باعث افت حرکت ثانیه شمار میشد. حتی شکلک های یاهو مسنجر هم به صورت صحنه آهسته بود و یک سری کندی دیگه که اصلا متوجه اونها نبودم.
وقتی سیستم رو روی Q-Fan تنظیم میکردم و تکنولوژی Cool & Quiet رو فعال میکردم به محض اتصال به اینترنت و باز شدن فایرفاکسی که از CPU و RAM زیاد استفاده میکنه باعث تغییر فرکانس و سرعت چرخش فن میشد که در حرکت ساعت اختلال ایجاد میکرد. بعد از چندین بار پیگیری مداوم گفتم بذار گزینه دوم رو انتخاب کنم ببینم چی میشه. دیدم بله مشکل از این لامسب بود.

خلاصه آخر ربط این دو تا رو متوجه نشدم.