PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای برای خرید لاستیک پهن

hadi576
06-09-2010, 14:05
با سلام
من میخواهم لاستیک پهن برای پراید 132 بگیرم به نظر شما چه شماره و مارکی خوبه؟
185 روی پراید 132 جواب میده؟
البته میخواهم روی رینگ خودش بندازم
farshad bugatti
06-09-2010, 15:11
من که با رینگ لاستیک متفاوت با نمره کارخانه روی پراید شدیدا مخالفم! اما خب اگه هم خواستی از جلو 165 و عقب 185 خوبه.
البته این نظر منه!

pooria-ir
06-09-2010, 15:15
دوست عزیز فک میکنم مناسب ترین سایز واسه پراید که به جلوبندیش هم فشار نیاره سایز 185*14 هستش(اگه بخوای رینگ چرخ رو هم عوض کنی)
اگه نه 13*185
در خصوص مارک من بهت KUMHO رو پیشنهاد میدم،حالا دلیل؟
ببین کومهو مهمترین نزیتش stable بودنشه،فوق العاده پایداره،من با مارشال و گودیر مقایسه کردم دیدم بازم این بهتره
ضمنا اینکه تا آخرین لحظات کارکردش هم (با عاخ خیلی کم) بازم پایداره و سر خوردن خیلی کم پیش میاد براش
عیبی که کومهو داره اینه که زود تموم میشه یعنی شما با رانندگی متعادل میتونی حداکثر تا 40000 روش حساب کنی نه بیشتر
من سری ECSTA از کومهو رو بهت پیشنهاد میکنم

MehranVB
06-09-2010, 15:44
بهترین مارکی که برای پراید میشه گذاشت کومهو هست و منم 14*185 رو پیشنهاد میکنم (هر چهار چرخ مساوی باشه)

farshad bugatti
06-09-2010, 17:56
بهترین مارکی که برای پراید میشه گذاشت کومهو هست و منم 14*185 رو پیشنهاد میکنم (هر چهار چرخ مساوی باشه)
13 * 185 از اون بهتره چون هم ماشین ارتفاش کم میشه و هم تایر با لبه گلگیر و سپر سایش پیدا نمیکنه.

pooria-ir
06-09-2010, 18:08
13 * 185 از اون بهتره چون هم ماشین ارتفاش کم میشه و هم تایر با لبه گلگیر و سپر سایش پیدا نمیکنه.

تا اونجایی که من میدونم با 185/14 هم سایش ایجاد نمیشه مگه اینکه ماشین تا خرخره پر باشه

D r i v e r
06-09-2010, 22:11
اوه اوه!
185 با رینگ 14؟
نظر من روی 175 رینگ 13 اینچی هست
پیدا کردن رینگ 14 درست و حسابی هم برای پراید سخته!
185 هم احتمال گیر کردنش هست بستگی به پهنای رینگ و ارتفاع ماشین داره

hadi576
07-09-2010, 08:34
دوست عزیز فک میکنم مناسب ترین سایز واسه پراید که به جلوبندیش هم فشار نیاره سایز 185*14 هستش(اگه بخوای رینگ چرخ رو هم عوض کنی)
اگه نه 13*185
در خصوص مارک من بهت KUMHO رو پیشنهاد میدم،حالا دلیل؟
ببین کومهو مهمترین نزیتش stable بودنشه،فوق العاده پایداره،من با مارشال و گودیر مقایسه کردم دیدم بازم این بهتره
ضمنا اینکه تا آخرین لحظات کارکردش هم (با عاخ خیلی کم) بازم پایداره و سر خوردن خیلی کم پیش میاد براش
عیبی که کومهو داره اینه که زود تموم میشه یعنی شما با رانندگی متعادل میتونی حداکثر تا 40000 روش حساب کنی نه بیشتر
من سری ECSTA از کومهو رو بهت پیشنهاد میکنم

سلام دوست عزیز
خیلی ممنون از راهنمایی شما من دیروز رفتم لاستیک بگیرم چند جا که پرسیدم حرف شما رو زدند گفتند کوموهو خیلی نرمه و به این دلیل زود صاف میشه
هر کی یک مارکی رو معرفی میکرد اکثرا نیتو زاپن و نیکسنت را پیشنهاد کردند
اتفاقا یکی از اشنایان را تو بازار لاستیک دیدم که مغازه داشت ایشان هم به من گفت که نیتو بگیری خیلی بهتره
احتمالا امروز برم همان مارک نیتو 185*13*60 را بگیرم
نظر شما چیه؟
H.Operator
07-09-2010, 08:37
من زیر پرایدم مکسس 185 60 r13مدل ua-603 دارم خیلی لاستیک خوبیه(2 سال گارانتی داره و به چشم دیدم که براشون عوض کردن لاستیکهای معیوب رو البته این اقوام ما نمیایندگیشو داره) اصلآ صدا نمیده و جنسش آخر نرمیه و عمرشم خوبه.من از اقوامم گرفتم گلدستونه آشغالو بهش دادم 100 تومن اضافه هم بهش دادم.یک چیزیش که خوبه دیواره کوتاهی داره و از بقیه 185 ها خیلی پهنتر به نظر میاد.
راستی یک نکته 185 میندازی باید قید ارتفاع رو بزنی چون مال من وقتی پر باشه(هم سرنشین هم صندوق)روی سرعتگیرها میگیره به بدنه.

hadi576
07-09-2010, 12:16
اوه اوه!
185 با رینگ 14؟
نظر من روی 175 رینگ 13 اینچی هست
پیدا کردن رینگ 14 درست و حسابی هم برای پراید سخته!
185 هم احتمال گیر کردنش هست بستگی به پهنای رینگ و ارتفاع ماشین داره

من زیر پرایدم مکسس 185 60 r13مدل ua-603 دارم خیلی لاستیک خوبیه(2 سال گارانتی داره و به چشم دیدم که براشون عوض کردن لاستیکهای معیوب رو البته این اقوام ما نمیایندگیشو داره) اصلآ صدا نمیده و جنسش آخر نرمیه و عمرشم خوبه.من از اقوامم گرفتم گلدستونه آشغالو بهش دادم 100 تومن اضافه هم بهش دادم.یک چیزیش که خوبه دیواره کوتاهی داره و از بقیه 185 ها خیلی پهنتر به نظر میاد.
راستی یک نکته 185 میندازی باید قید ارتفاع رو بزنی چون مال من وقتی پر باشه(هم سرنشین هم صندوق)روی سرعتگیرها میگیره به بدنه.

ممنونم
راستی به نظر شما رینگ بندازم یا نه؟
رینگ به ماشین و جلوبندی فشار میاره؟
اگه میشه کمی توضیح دهید
pooria-ir
07-09-2010, 13:17
احتمالا امروز برم همان مارک نیتو 185*13*60 را بگیرم
نظر شما چیه؟
این لاستیکی که میگین کجاییه ؟

H.Operator
07-09-2010, 17:05
ممنونم
راستی به نظر شما رینگ بندازم یا نه؟
رینگ به ماشین و جلوبندی فشار میاره؟
اگه میشه کمی توضیح دهید
اگر رینگ 13 بندازی نه فشاری بهش نمیاد ولی اگر بزرگتر بخوای بندازی(به نظر من 13 بنداز بهتره)جلوبندیت آسیب میبینه.

D r i v e r
07-09-2010, 18:24
دوست عزیز حتما لاستیکی بگیرین که چند نفر استفاده کرده باشن و کاراییش ثابت شده باشه
روی حرف مغازه دار نمیشه حساب کرد
تا تویو و یوکوهاما و کوموهو و... مونده چرا همچین برندی؟

jabi7joon
06-01-2011, 22:35
سلام..
جایی نیست که بشه بریم رینگ ها رو ببینیم..
منظورم تو نت هست.؟

132 هنوز براش چراغ اسپرت نیومده..نه؟

pooria-ir
06-01-2011, 23:31
سلام..
جایی نیست که بشه بریم رینگ ها رو ببینیم..
منظورم تو نت هست.؟

132 هنوز براش چراغ اسپرت نیومده..نه؟

آدم میره تو بازار خرید کنه تو این خراب شده جلو چشم خودش بازم جنس آشغال بهش میدن :دی حالا شما میخوای از تو نت ... ؟؟؟
نخیر برادر من ،نمیشه :31:
تشریف ببرین تو بازار و با دقت بسیار بالا خرید کنین،حتی المقدور از خرید جنس چینی که الان بازار رو قبضه کرده پرهیز کنین ،سعی کنین تایوانی یا اگه بودجتون اجازه میده ایتالیا،آلمان یا ژاپنی بخرین

jabi7joon
07-01-2011, 15:27
نمی دونم چرا با لحن صحبت بچه ها جدیدا اصلا حال نمی کنم..
چند تا پست دادم..چند تاش کمک بوده و چند تاش سوال..

بدون استثنا انگار من ارثی چیزی ازشون پیچوندم شمشیر از رو بستن اومدن جواب دادن..

من گفتم اگه جایی هست تو نت که بشه رفت دید و بحث کرد و تصمیم گرفت خیلی خوب بود.
منی که سرم نمی شه کدوم رینگ چینیه کدوم ژاپنی چطور برم بازار آخه؟

pooria-ir
07-01-2011, 19:04
نمی دونم چرا با لحن صحبت بچه ها جدیدا اصلا حال نمی کنم..
چند تا پست دادم..چند تاش کمک بوده و چند تاش سوال..

بدون استثنا انگار من ارثی چیزی ازشون پیچوندم شمشیر از رو بستن اومدن جواب دادن..

من گفتم اگه جایی هست تو نت که بشه رفت دید و بحث کرد و تصمیم گرفت خیلی خوب بود.
منی که سرم نمی شه کدوم رینگ چینیه کدوم ژاپنی چطور برم بازار آخه؟

آقا من مخلصت بد برداشت کردی
:10:
منظور بدی نداشتم
دوست عزیز ببین تو بازار یه سری مارک های خاص هستن که مشخصه معتبرن مثل :BBS,SCHNIDER,OZ,WHEEL.
اینا قیمت های بالا و کیفیت خیلی بالایی دارنٰمعمولا هم گارانتیشون میکنن
کف قیمت هاشون از حدود 800 تومن شروع میشه
اگه بودجت میرسه شک نکن برو بخر
اگه نهٰ باید بری تو کار رینگ های دیگه یعنی تایوان و چینٰٰرینگ هایی که نمیزنه ساخت کجاس همه چینی هستن بدون استثنا
من یه مارک خودم میشناسم که تایوانی بودٰالان نمیدونم چحوریه اوضاش
مارک VIVAٰخودمم حدود 2سال و نیم هستش که دارم و مشکلی نداره
اگه میخوای تو تهران رینگ بخری 2تا محل عمده دارهٰیکی کوچه ذغالیاس که میشه نزدیک خیابون ملت و اکباتان
یکی هم عباس آباد (سورنا)
بهت پیشنهاد میکنم کوچه زغالیا نری چون اکثر جنس هاشون چینیه و معمولا هم میندازن
برو عباس آباد تو فروشگاه های معتبر
بگو رینگ تایوان میخوام نه چین
به حرف فروشنده هم اکتفا نکن ٰاگه رینگ تایوان باشه باید پشتش حک شده باشه تایوان
بازم اگه مشکلی بود درخدمتم

Amir..H
07-01-2011, 19:27
نمیدونم چرا دوستان هیچ حرفی از فاق لاستیک نزدن فکر کنم حداقل از farshad bugatti که اطلاعات خوبی داره
این انتظار هست(البته همه دوستان اطلاعات خوبی دارن)شایدم چون ماشین پراید حرفی زده نمیشه
زمانی که پهنای لاستیک تغیر میکنه باید فاقشم کاهش پیداکنه که درکل ارتفاع ماشین تغییری پیدا نکنه
لاستیک فابریک پراید 165/65/13
بهترین پیشنهاد از نظر من (از لحاظ تئوری ,نمیدونم این لاستیک گیر بیاد یا نه)با رینگ 13 اینه 175/60R13
و با رینگه 14 این 175/55R14 و 185/50R14
این لاستیکایی که پیشنهاد کرد تمومشون اختلاف ارتفاعی که با سایز فابریک دارن کمتر از 1% هست
دایی من روی پرایدش لاستیک مارشال 175 انداخته و خیلیم راضیه البته فکر میکنم کومهو بهتر باشه
امیدوارم کمک کرده باشم