PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اساتید شبکه نظر بدهند>یکی از کامپیوترها برای اتصال به کامپیوتر دیگر درخواست یوزر پسورد میکند!!!!!

f-secure
06-09-2010, 10:55
سلام به اساتید شبکه .یه اتفاق عجیب!
دو تا لپتاپ یکی دارای ویندوز هفت و دیگری ایکس پی یه بار بوسیله ی کابل شبکه و یه بار هم بوسیله ی شبکه ی بی سیم رو با هم شبکه کردم.
هیچ یوزر پسوردی برای شبکه نگذاشتم و شبکه UnSecure هستش
یه تعداد پارتیشن هم در هر دو به اشتراک گذاشتم
وقتی از سیستم xp به پارتیشنهای سیستم win7 میرم مشکلی نیستش
ولی وقتی از سیستم win7 به پارتیشنهای سیستم xp میخوام برم پیغام زیر رو میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در حالیه که هیچ یوزر پسوردی برای شبکه نگذاشتم و هر چی هم یوزر پسورد های الکی میزنم فایده نداره و حتی نمیذاره پارتیشنهای اشتراک گذاشته شده ی سیستم مقابل رو ببینم
مشکل ویندوز هفت از کجاشه بنظرتون؟؟

Perpetual
06-09-2010, 11:20
منم دقیقا همین مشکل برام پیش میاد ولی بعضی وقتا خودش حل میشه:46:

TIGERTERON
06-09-2010, 12:30
سلام
شما تو xp از simple file sharing استفاده کردی یا نه ؟
اگر تیک این گزینه که در آدرس زیر میباشد خورده باشد باید بتونی بدون مشکل وصل شی مگر اینکه پارتیشن هارد بصورت ntfs باشد
که باید روی درایو مورد نظر کلیک کرده و security را انتخاب و در آن یوزر everyone رو اضافه کنی
مسیر simple file sharing :

my computer-tools-folder option-view-simple file sharing

اگر غیرفعال بود میتونی فعالش کنی و اگر خواستی بصورت یوزر و پسورد باشه کافیه برای یوزر ویندوز اگر پسورد نداره یکی بزاری
و در کادری که مشاهده میکنی یوزر و پسورد را وارد کنی تمام

f-secure
06-09-2010, 12:48
سلام
شما تو xp از simple file sharing استفاده کردی یا نه ؟
اگر تیک این گزینه که در آدرس زیر میباشد خورده باشد باید بتونی بدون مشکل وصل شی مگر اینکه پارتیشن هارد بصورت ntfs باشد
که باید روی درایو مورد نظر کلیک کرده و security را انتخاب و در آن یوزر everyone رو اضافه کنی
مسیر simple file sharing :

my computer-tools-folder option-view-simple file sharing

اگر غیرفعال بود میتونی فعالش کنی و اگر خواستی بصورت یوزر و پسورد باشه کافیه برای یوزر ویندوز اگر پسورد نداره یکی بزاری
و در کادری که مشاهده میکنی یوزر و پسورد را وارد کنی تمام
نه این که یه تنظیم سادست و نمیتونه باشه
چون همیشه موقع Share کردن پارتیشنها در هر ویندوز و سیستمی, برای یوزر everyone دسترسی Full Control رو انتخاب میکنم

joe_satriani
06-09-2010, 14:54
با سلام
خوب شما بدون يوزر پسورد هم سعي كرديد كه به اون سيستم بريد ؟
اين پسورد بيشتر حالت امنيتي براي خود ويندوز 7 هست نه شبكه

f-secure
06-09-2010, 17:32
با سلام
خوب شما بدون يوزر پسورد هم سعي كرديد كه به اون سيستم بريد ؟

معلومه دوست عزیز.
فرقی نمیکنه در انتخاب دومی که زیر اولیه و یوزر پسورد نداره به همین منواله

razor-rbk
07-09-2010, 00:18
منم همچین مشکلی دارم.جالبه که کسی ره حل نداره واسش!

Perpetual
07-09-2010, 05:49
شاید اگر این کار رو از طریق یه سوئیچ یا هاب انجام بدید این مشکل رو نداشته باشید.:20:
و شاید این تاپیک انگلیسی بدردتون بخوره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amir Varasteh
07-09-2010, 08:22
این چه سوالیه ؟

خوب باید یوزر و پسورد کامپیوتری که میخوای بهش وصل بشی رو اونجا برنی دیگه.

مثلا من با یوزر Amir و پسورد 1234 لاگین شدم.

حالا تو میخوای به فایلهای Share شده ی من دسترسی داشته باشی.

موقع وصل شدن به سیستم من، مثل همین عکسی که گذاشتی ازت یوزر و پسورد میخواد که تو باید مال سیستم منو بزنی تا بتونی به من وصل شی.همین!

amirtoty
07-09-2010, 08:27
توی کامپیوتری که میخوای بهش وصل بشی
توی قسمت Network and Sharing Center
بعد Change Advance Sharing Center Setting
اونجا دو حالت Home و Public وجود داره!
شبکت هر نوعی هست باید
Turn off Password Product Sharing انتخاب کنی
اگه هم نمیدونی از کدوم نوعه شبکت هر دو حالتو Off کن

f-secure
07-09-2010, 13:25
توی کامپیوتری که میخوای بهش وصل بشی
توی قسمت Network and Sharing Center
بعد Change Advance Sharing Center Setting
اونجا دو حالت Home و Public وجود داره!
شبکت هر نوعی هست باید
Turn off Password Product Sharing انتخاب کنی
اگه هم نمیدونی از کدوم نوعه شبکت هر دو حالتو Off کن

از اول off گذاشته بودم عزیز.فایده نداره

راستی یه چیزی دیگه
ببینم کسی میدونه
دیروز شبکه رو کلاً از روی هر دو تا سیستم حذف کردم
امروز دوباره شبکه رو درست کردم
همه چی مرتبه و پینگ هم درسته
share هم دوباره انجام شده
ولی پارتیشنهای share شده ی سیستم مقابل دیده نمیشه
از بخش Advanced sharing اشتراک گذاری فایل و... فعاله

Perpetual
07-09-2010, 14:50

راستی یه چیزی دیگه
ببینم کسی میدونه
دیروز شبکه رو کلاً از روی هر دو تا سیستم حذف کردم
امروز دوباره شبکه رو درست کردم
همه چی مرتبه و پینگ هم درسته
share هم دوباره انجام شده
دیدی گفتم خودش الکی درست میشه!!!!!!!!!1

joe_satriani
07-09-2010, 16:50
با سلام
آخه بايد هم درست شه
آخه دليلي نداره كه يوزر و پس بخواد

توي قسمت sharing درايو هاردتون آيا انتخاب شده و آيون دست كه واسه share كردن هست به درايو سيستم مبدا اضافه شده يا نه؟

موفق باشيد.

f-secure
07-09-2010, 18:58
دیدی گفتم خودش الکی درست میشه!!!!!!!!!1
آقا چی درست شده؟؟ بگو منم بدونم!
نگفتم که اون پنجره ی یوزر پسورد رفع شد!
گفتم شبکه ی دیروزی رو حذف کرده بودم و امروز شبکه ی جدید ساختم
فعلاً که بسلامتی اصلاً درایوهای share شده مشاهده نمیشه چه برسه بخواد پیغام یوزر پسورد هم موقع ورود به درایو share شده بده
من چی مینوسیم شما چی میخونی! :31:

با سلام
آخه بايد هم درست شه
آخه دليلي نداره كه يوزر و پس بخواد

توي قسمت sharing درايو هاردتون آيا انتخاب شده و آيون دست كه واسه share كردن هست به درايو سيستم مبدا اضافه شده يا نه؟

موفق باشيد.
فکر کنم شما هم مثل ایشون پستم رو سریع خوندی متوجه نشدی چی عرض کردم
بله
share کردم ولی توی سیستم مقابل اصلاً دیده نمیشه.
دیروز حداقل دیده میشد و با سیستم xp میتونستم واردشون شم

Perpetual
08-09-2010, 06:05
ببخشید
ولی من از این جمله شما گمان کردم که دیگه اون پنجره نیومده
ولی فکر کنم وقتی شما به homepage مربوط به ip طرف مقابل بری می تونی بگی که درایوهای شیر شده رو دیدی یا نه!!!!:46:

f-secure
08-09-2010, 10:25
شبکه رو دوباره ساختم ولی هنوز هم از ویندوز هفت که به پوشه های سیستم xp میخوام برم درخواست User- Password میکنه

از xp به هفت این مشکل وجود نداره

Perpetual
08-09-2010, 10:50
دوست عزیز اگر شما از سوییچ استفاده می کنید اونو بردار و دو کامپیوتر رو مستقیم بهم وصل کن.
یه کار مسخره دیگه که امتحانش ضرری ندار: کابل شبکه رو عوض کن یا سوکت هاشو جابجا بزن.
شاید فرجی بشه.:42:

Amir Varasteh
08-09-2010, 11:28
ببین ، پست صفحه ی اول منو خوندی ؟

حل نشد بازم ؟

Amin.P30
08-09-2010, 11:37
این کارو بکن حله:
network and sharing center>change advanced sharing setting> >
همه گزینه ها tutn on
بجز اخری که باید turn off ش کنی.

f-secure
08-09-2010, 12:18
این کارو بکن حله:
network and sharing center>change advanced sharing setting> >
همه گزینه ها tutn on
بجز اخری که باید turn off ش کنی.
همه ی این کارها از ابتدا انجام شده.ولی گفتم که.به اونا ربط نداشته

ببین ، پست صفحه ی اول منو خوندی ؟

حل نشد بازم ؟
دیدم ولی هیچکدوم از سیستمها یوزر پسورد براشون تعریف نشده.
حتی اومدم آزماشی برای اون سیستم xp یوزر پسورد شبکه ای تعریف کردم ولی معضل حل نشد.همون آش و کاسه

دوست عزیز اگر شما از سوییچ استفاده می کنید اونو بردار و دو کامپیوتر رو مستقیم بهم وصل کن.
یه کار مسخره دیگه که امتحانش ضرری ندار: کابل شبکه رو عوض کن یا سوکت هاشو جابجا بزن.
شاید فرجی بشه.:42:
شبکه Ad Hoc هستش دوست عزیز.بی نیاز از کابل و سوییچ و...

f-secure
10-09-2010, 09:36
روی همون سیستم اما روی ویندوز xp دیگه ای که نصب داشت امتحان کردم متوجه شدم ایراد کار از ویندوز xp بوده
اسم ویندوزش هست windows xp sp3 ultimate که دو سه سال قبل دانلود کرده بودمش.از اسمش میفهمید که از این دستکاری شده ها هست.

طرف کجای ویندوز رو سیخ زده که این اشکال براش پیش اومده نمیدونم ولی در ظاهر که هیچ یوزر پسوردی نه در بخش آکونت نه در بخش پسوردگذاری شبکه نداره

Namdarian
10-01-2011, 20:22
با سلام . اینجانب هم به همین مشکل مواجه شدم . یک ویندوز هفت با یک ویندوز xp sp3 دستکاری نشده شرکت پرنیان . موقعی که در ویندوز هفت میخواهم به پارتیشنهای اشتراک گذاری شده ی xp بروم یوزر پسورد میخواهد در حالیکه هیچکدام یوزر پسورد ندارد . ولی از xp به هفت براحتی میتوان رفت .
99 درصد احتمال میدهم از خود SP3 باشد . شاید یک قابلیت امنیتی اضافه شده به سرویس پک3 است و ما خبر نداریم . بهمین دلیل پاکش کردم و ویندوز SP2 نصب کردم .

Amir Varasteh
10-01-2011, 21:44
با سلام . اینجانب هم به همین مشکل مواجه شدم . یک ویندوز هفت با یک ویندوز xp sp3 دستکاری نشده شرکت پرنیان . موقعی که در ویندوز هفت میخواهم به پارتیشنهای اشتراک گذاری شده ی xp بروم یوزر پسورد میخواهد در حالیکه هیچکدام یوزر پسورد ندارد . ولی از xp به هفت براحتی میتوان رفت .
99 درصد احتمال میدهم از خود SP3 باشد . شاید یک قابلیت امنیتی اضافه شده به سرویس پک3 است و ما خبر نداریم . بهمین دلیل پاکش کردم و ویندوز SP2 نصب کردم .

الان SP2 که ریختی درست شد ؟

Namdarian
10-01-2011, 21:58
الان SP2 که ریختی درست شد ؟
لعنت بر شیطون
نه بازم ان پنجره میاد یوزر پسورد میخواهد . حل نشد !

++PC
12-01-2011, 22:31
تو سیستم میزبان به مسیر زیر برین

Control Panel\Administrative Tools\Local Security Policy\Local Policies\Security Options

و قابلیت زیر رو غیرفعال کنید

Limit local account use of blank passwords to console login only

KAHAKDAM
13-01-2011, 10:28

با سلام:5:
منم چنین مشکلی داشتم ولی حل شد.وقتی دیدم که ویندوزم پسورد نداره ولی 7 ازم پسورد میخواد رفتم و برای اون یکی ویندوز پسورد گزاشتم و وقتی ویندوز 7 پسورد ازم خواست پسورد کامپیوتر دومی رو دادم و حل شد.
این روش کار وییندوز7 هست که برای امنیت بیشتر کاربراش این روش رو انتخاب کرده.همین کاراشه که منو دیوونه کرده...:21:

Namdarian
13-01-2011, 18:54
با سلام:5:
منم چنین مشکلی داشتم ولی حل شد.وقتی دیدم که ویندوزم پسورد نداره ولی 7 ازم پسورد میخواد رفتم و برای اون یکی ویندوز پسورد گزاشتم و وقتی ویندوز 7 پسورد ازم خواست پسورد کامپیوتر دومی رو دادم و حل شد.
این روش کار وییندوز7 هست که برای امنیت بیشتر کاربراش این روش رو انتخاب کرده.همین کاراشه که منو دیوونه کرده...:21:
با سلام . این روش جواب داد . با تشکر
خاک بر سر مایکروسافت . حتی ویندوزهای خودش هم با یکدیگر کانفلیکت دارند . تا چه رسد به سازگاری ویندوز با سیستم عاملهای متن باز یا غیر آن .....

---------- Post added at 08:54 PM ---------- Previous post was at 08:51 PM ----------

تو سیستم میزبان به مسیر زیر برین

Control Panel\Administrative Tools\Local Security Policy\Local Policies\Security Options

و قابلیت زیر رو غیرفعال کنید

Limit local account use of blank passwords to console login only

اینکار را قبلاً کرده بودم هیچ تأثیری نداشته بود .

++PC
13-01-2011, 19:28
با سلام . این روش جواب داد . با تشکر
خاک بر سر مایکروسافت . حتی ویندوزهای خودش هم با یکدیگر کانفلیکت دارند . تا چه رسد به سازگاری ویندوز با سیستم عاملهای متن باز یا غیر آن .....

---------- Post added at 08:54 PM ---------- Previous post was at 08:51 PM ----------

اینکار را قبلاً کرده بودم هیچ تأثیری نداشته بود .

حدس بعدی من اینه

در شرایطی که ویندوز روی یک فرمت ntfs نصب شده باشه، در هنگامی که یوزر ساخته میشه ویندوز به طور پیش فرض اون رو private می کنه تا سایر یوزرها نتونند اطلاعات دستکتاپ و ... این یوزر رو ببینند. در این شرایط، ویندوز اجازه ارتباط با این سیستم رو بدون یوزر و پس نمی ده. یعنی کاربر رو مجبور می کنه که یوزر پس انتخاب کنه. دقیقاً همینطوری که برای remote شدن به یک سیستم اون سیستم حتماً باید یوزر پس داشته باشه

pooya_pc
03-01-2013, 11:46
یه میلیارد سایت گشتم مشکلمو استاد و سازنده کامپیوتر هم نتونست حل کنه:n02: تا آخر خودم این مشکلی که شما هم دارید رو حل کردم! منم این مشکلو داشتم. کافیه در ویندوز XP در تنظیمات شبکه Networlk Wizard گزینه Setup home or.... رو انتخاب کنید Next بزنید و در آخر Turn on file and printer sharing رو ON انتخاب کنید. 100% مشکلتون حل میشه.