PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نرم افزار ( مجازی سازی VirtualBox )

shahin666
06-09-2010, 04:30
سلام
من یه مشکلی توی برنامه مجازی سازی VirtualBox برام پیش اومده
ویندوز من 7 و VirtualBox هم آخرین ورژن یعنی 3.2.8 رو نصب کردم
اینم بگم که ویندوز 7 توی درایو D هست و برنامه VirtualBox رو هم من توی همین درایو یعنی درایو ویندوز ریختم ولی لینوکس مجازی رو توی یه درایو دیگه یعنی E ریختم
من میخواستم لینوکس رو یه صورت مجازی پیاده سازی کنم که با یه همچین مشکلی روبرو شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته من با برنامه VMware Workstation هم باز به یه همچین پیغام خطای برخورد کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من منظور از بوتیبل بودن رو در پیغام خطا زیر متوجه نشدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید :10:
مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahin666
09-09-2010, 12:46
یعنی هیچ کس نبود مارو راهنمایی کنه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Bobby Sands
12-09-2010, 09:30
میشه یکم توضیح بدی؟
یعنی لینوکس رو یه بار تو VBنصب کردی و ران شده . حالا دوباره که میخوای اجراش کنی این اررور رو میده یا نه هنوز نصبش نکردی این اررور میاد؟

---------- Post added at 09:30 AM ---------- Previous post was at 09:26 AM ----------

دوستان یه سوال هم خود من داشتم.
کسی میدونه چطوری میشه VBکارت گرافیک رو نصب کرد؟
اصلا امکان داره؟

***Spring***
13-09-2010, 23:10
سلام ...

سربزنید به :

گنو لينوكس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ===> نرم افزار هاي گنو لينوكس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ===> درخواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( برای لینوکس )

در رابطه با برنامه ، شما میتونید از برنامه‏ای مثل VMware استفاده بفرمایید ... این برنامه یکی از قویترین و بهترین برنامه‏ها برای استفاده از سیستم‏عاملهای دیگه بصورت مجازی هستش ... فقط ورژن و نمونه‏های گوناگون داره ، که شما باید دنبال برنامه مخصوصی که لازم دارید باشید ... مثلآ برای سرور و یا مک هم برنامه داره ... شاید باید از جدیدترین ورژن VMware برای لینوکس استفاده بفرمایید ، البته احتمال داره از بقیه دوستان هم بپرسید... لینک پایین رو چک بفرمایید :

VMware Workstation 7.1.1 for Linux

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توضیح تب‏های قسمت پایینی صفحه یعنی :

Version History و Related Products و Related Drivers & Tools و Related Open Source

رو بخونید ... موفق باشید ...

.

keihanmirzaei
13-09-2010, 23:36
من هم لینوکس رو در WMware بدون هیچ مشکلی نصب کردم ولی در Vb مشکل داشت
کلا Virtual box واسه نصب ویندوزهای مجازی مایکروسافت خوبه

shahin666
14-09-2010, 03:36
Bobby Sand میشه یکم توضیح بدی؟
یعنی لینوکس رو یه بار تو VBنصب کردی و ران شده . حالا دوباره که میخوای اجراش کنی این اررور رو میده یا نه هنوز نصبش نکردی این اررور میاد؟

---------- Post added at 09:30 AM ---------- Previous post was at 09:26 AM ----------

دوستان یه سوال هم خود من داشتم.
کسی میدونه چطوری میشه VBکارت گرافیک رو نصب کرد؟
اصلا امکان داره؟

نه دوست عزیز من اصلا نتونستم با ویرچوال نصبش کنم که بخوام دوباره اجرا کنم البته عرض کردم تو هر دوتا برنامه یعنی هم VirtualBox و هم توی برنامه VMware Workstation بازم این پیغام خطا رو داد یعنی توی هر دوتا برنامه پس احتمالا مشکل از جای هست که هر دو برنامه یه پیغام خطا مشابه میدن

سلام ...

سربزنید به :

گنو لينوكس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ===> نرم افزار هاي گنو لينوكس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ===> درخواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( برای لینوکس )

در رابطه با برنامه ، شما میتونید از برنامه‏ای مثل VMware استفاده بفرمایید ... این برنامه یکی از قویترین و بهترین برنامه‏ها برای استفاده از سیستم‏عاملهای دیگه بصورت مجازی هستش ... فقط ورژن و نمونه‏های گوناگون داره ، که شما باید دنبال برنامه مخصوصی که لازم دارید باشید ... مثلآ برای سرور و یا مک هم برنامه داره ... شاید باید از جدیدترین ورژن VMware برای لینوکس استفاده بفرمایید ، البته احتمال داره از بقیه دوستان هم بپرسید... لینک پایین رو چک بفرمایید :

VMware Workstation 7.1.1 for Linux

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توضیح تب‏های قسمت پایینی صفحه یعنی :

Version History و Related Products و Related Drivers & Tools و Related Open Source

رو بخونید ... موفق باشید ...

ممنون جناب Spring از راهنمای تون
البته من با برنامه VMware Workstation تست کردم بازم یه همچین خطای داد
البته نسخه برنامه من 6.0.4 هست
هر چند همون طور که شما هم عرض کردیدVM یکی از قویترین و بهترین برنامه های مجازی سازی هست
ولی دوتا مشکل اول این که حجم این برنامه بالاست برای دانلود و دوم این که درسته برنامه خوبیه ولی واقعا برنامه سنگینی هست برای همین فکر میکنم ویرچوال میتونه بعد از VM یه مجازی سازی خوب در رتبه دوم باشه
بعد این که گفتید هر کدوم نسخه جداگانه داره مثلا VMware Workstation 7.1.1 for Linux
مگه این نسخه نباید مخصوص لینوکس باشه یعنی ستاپ مخصوص برای نصب در لینوکس!!

من هم لینوکس رو در WMware بدون هیچ مشکلی نصب کردم ولی در Vb مشکل داشت
کلا Virtual box واسه نصب ویندوزهای مجازی مایکروسافت خوبه
ولی قاعدتا باید تو ویرچوال هم مشکلی برای نصب لینوکس نباشه

***Spring***
14-09-2010, 03:51
بعد این که گفتید هر کدوم نسخه جداگانه داره مثلا VMware Workstation 7.1.1 for Linux
مگه این نسخه نباید مخصوص لینوکس باشه یعنی ستاپ مخصوص برای نصب در لینوکس!!

سلام ...

خواهش میکنم ...

نمیدونم ، ولی یه بار یه مجموعه توی بازار بود از انواع برنامه های VMware برای انواع و اقسام سیستم عاملها ... سرور ، لینوکس و غیره ... از دوستان توی تالار گنو لينوكس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم بپرسید ... تو راهنمای خود سایتش هم باید نوشته باشند ...

keihanmirzaei
14-09-2010, 09:02
ولی قاعدتا باید تو ویرچوال هم مشکلی برای نصب لینوکس نباشه

نه کلا Virtualbox با سیستم عاملهای مایکروسافت سازگاری داره
اگه تو اینترنت هم سرچ بزنید میبینید که واسه نصب نسخه های مختلف لینوکس به صورت مجازی بهترین راه استفاده VmWare هست

shahin666
15-09-2010, 02:26
نه کلا Virtualbox با سیستم عاملهای مایکروسافت سازگاری داره
اگه تو اینترنت هم سرچ بزنید میبینید که واسه نصب نسخه های مختلف لینوکس به صورت مجازی بهترین راه استفاده VmWare هست
متاسفانه مشکل من این که با VMware هم باز همون خطا داده میشه

Amir Varasteh
15-09-2010, 10:39
سلام.

شما فایل iso. رو دادی بهش ؟ که ازش بوت کنه ؟

shahin666
17-09-2010, 03:19
سلام.

شما فایل iso. رو دادی بهش ؟ که ازش بوت کنه ؟

فایل ISO رو دادم بهش که ازش بوت کنه !!!!!
کدوم فایل iso
میشه بیشتر توضیح بدید
ممنون:11:

Amir Varasteh
17-09-2010, 20:51
فایل ISO رو دادم بهش که ازش بوت کنه !!!!!
کدوم فایل iso
میشه بیشتر توضیح بدید
ممنون:11:
شما وقتی با Virtual Box یک ماشین میسازی، برو توی Setting طبق عکس زیر قسمت مشخص شده یک فایل iso از سیستم عاملی که میخوای نصبش کنی رو بهش معرفی کن.

shahin666
19-09-2010, 02:49
شما وقتی با Virtual Box یک ماشین میسازی، برو توی Setting طبق عکس زیر قسمت مشخص شده یک فایل iso از سیستم عاملی که میخوای نصبش کنی رو بهش معرفی کن.

خیلی ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشید که دیر جواب میدم اکانتم تموم شده و مجبور از شبانه استفاده کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط این که من این فایل ISO رو که گفتید از کجا باید گیر بیارم؟!!

hassanshaikhi
19-09-2010, 03:18
برنامه vb که خودش ویندوز یا لینوکس نداره فقط کارش شبیه سازی است اون قسمت اولی که میاد و سیستم عامل و سایر مشخصات رو وارد میکنید فقط برای تنظیمات هست و اون قسمت که سیستم عامل انتخاب میکنی فقط برای راهنمایی در انتخاب مقدار رم هست که به فرض اگه ویندوز Xp رو انتخاب کنی یه مقدار رم پیشفرض برات در نظر میگیره و اگه ویندوز سون رو انتخاب کنی مقدار رم بیشتری برات در نظر میگیره . در کل این هیچ تاثیر دیگری نداره . فقط یک اسم هست. نه اینکه اگه به فرض شما لینوکس رو انتخاب کردین یعنی براتون لینوکس رو بالا میاره در حالی که شما اصلا نصبش نکردین.
باید حتما مثل کامپیوتر عادی همون طوری که ویندوز یا لینوکس رو نصب می کنید اینجا هم همون کار رو کنید. برای این کار کافیه که Cd ویندوز یا لینوکس رو بزارید و مراحل نصب رو طی کنید یا اگه ازش ایمیج دارید میتونید به جای cd از اون استفاده کنید.

Amir Varasteh
19-09-2010, 15:00
خیلی ممنون دوست عزیز از راهنمایی تون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشید که دیر جواب میدم اکانتم تموم شده و مجبور از شبانه استفاده کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط این که من این فایل ISO رو که گفتید از کجا باید گیر بیارم؟!!

فایل iso هم که باید از DVD یا CD که میخوای نصب کنی Image بگیری و با فرمت iso ذخیره کنی.

***Spring***
19-09-2010, 18:41
سلام ...

البته با راهنمایی خوب دوستان احتمال زیاد متوجه شدید ، ولی برای بقیه دوستان و کاربرانی که لازم داشته باشند ، آموزش پایین رو داریم :

آموزش برنامه Virtual Pc ( نصب چند سیستم عامل ، در داخل یک ویندوز ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shahin666
20-09-2010, 02:40
برنامه vb که خودش ویندوز یا لینوکس نداره فقط کارش شبیه سازی است اون قسمت اولی که میاد و سیستم عامل و سایر مشخصات رو وارد میکنید فقط برای تنظیمات هست و اون قسمت که سیستم عامل انتخاب میکنی فقط برای راهنمایی در انتخاب مقدار رم هست که به فرض اگه ویندوز Xp رو انتخاب کنی یه مقدار رم پیشفرض برات در نظر میگیره و اگه ویندوز سون رو انتخاب کنی مقدار رم بیشتری برات در نظر میگیره . در کل این هیچ تاثیر دیگری نداره . فقط یک اسم هست. نه اینکه اگه به فرض شما لینوکس رو انتخاب کردین یعنی براتون لینوکس رو بالا میاره در حالی که شما اصلا نصبش نکردین.
باید حتما مثل کامپیوتر عادی همون طوری که ویندوز یا لینوکس رو نصب می کنید اینجا هم همون کار رو کنید. برای این کار کافیه که Cd ویندوز یا لینوکس رو بزارید و مراحل نصب رو طی کنید یا اگه ازش ایمیج دارید میتونید به جای cd از اون استفاده کنید.

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی تون و همچنین بقیه دوستانی که بنده رو راهنمایی کردن:11:
پس من اشتباه فکر میکردم چون فکر میکردم برنامه های مجازی سازی سیستم عامل مربوطه
رو داخل خود نرم افزار دارن :13:
پس نرم افزار VMware Workstation هم باز با اون حجم زیادش درست مثل Virtual Box باز باید فایل مربوطه به سیستم عامل رو به نرم افزار بدیم
یعنی تمام برنامه های مجازی سازی به این شکل هستن؟
بازم ممنون از راهنمایی شما و بقیه دوستان

Mr. M.S.R
20-09-2010, 10:22
ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی تون و همچنین بقیه دوستانی که بنده رو راهنمایی کردن:11:
پس من اشتباه فکر میکردم چون فکر میکردم برنامه های مجازی سازی سیستم عامل مربوطه
رو داخل خود نرم افزار دارن :13:
پس نرم افزار VMware Workstation هم باز با اون حجم زیادش درست مثل Virtual Box باز باید فایل مربوطه به سیستم عامل رو به نرم افزار بدیم
یعنی تمام برنامه های مجازی سازی به این شکل هستن؟
بازم ممنون از راهنمایی شما و بقیه دوستان

سلام
بله همه ی مجازی ساز هایی که ما روی کامپیوتر های شخصی استفاده می کنیم نیاز به DVD CD یا فایل ISO سیستم عامل دارند.