PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد رژیم لاغری

amir200812
05-09-2010, 14:13
سلام دوستان

من رژیم لاغری گرفتم برای کاهش وزن(حالا حدود 97 کیلو هستم با قد 176)

من به هیچ وجه مشکل گرسنگی ندارم، با اینکه غذا کم میخورم مشکل بی حالی یا سر درد یا خستگی ندارم!

رژیمی که من دارم معمولا یه صبحانه سبک (کمی پنیر+ کمی نان ) میخورم!
ناهار هم معمولا یه کاسه ماست کم چرب(1.5%)+ 4 5 تا خیار خرد شده+ مقداری پودر نعناع !(در بین روز هر وقت احساس گرسنگی بکنم ماست+خیار میخورم:31:) + یه قرص مکمل که جزئیات رو پایین مینویسم!

حدودای ساعت 5 6 هم یه تخم مرغ آب پز شده میخورم!

در طول روز هم مقدار زیادی آب معدنی مصرف میکنم!(معمولا بالای 2.5 لیتر)مشخصات مواد معدنی اونم پایین مینویسم!

قرصی که میخورم اسمش Nature Made Multi Daily هست و اینارو داره:
vitamin A 3000 I.U
vitamin C 60mg
vitamin D3 400 I.U
vitamin E 30 I.U
Tiamin 1.5 mg
Riboflavin 1.7 mg
Niacin 20 mg
vitamin B6 2mg
Folic Acid 400 mcg
vitamin B12 6 mcg
Pantothenic Acid 10 mg
Calcium 450 mg
Iron 18 mg
Zinc 15 mg

آب معدنی که استفاده میکنم دماوند هست و در هر 1.5 لیتر اینارو داره:
Calcium 78.5
Magnesium 18.7
Sodium 6.2
Potassium 0.8
Bicarbonates 280
Sulfates 20
Nirates 7.8
Fluorides 0.2
Silice 13.2

درضمن من هیچ بیماری ندارم!(حداقل خبر ندارم:31:)

بنظر اساتید این رژیم مشکل بزرگی ایجاد میکنه!؟

dr_faust
05-09-2010, 14:31
روی اتکینز فکر کردی؟

amir200812
05-09-2010, 14:34
روی اتکینز فکر کردی؟
روی چی چی فکر کنم!!؟

Ssarshar
05-09-2010, 14:36
اگه مشكلي از لحاظ فقر آهن و يا كمبود پروتئين نداشته باشي فكر نكنم مشكلي برات درست كنه .
چون يكي از آشناهاي ما هم سبك رژيمش مثل تو بود ولي خوب كم كرد .

Lady Negar
05-09-2010, 14:51
دوست من
من فکر میکنم داری اشتباه میکنی.
رژیمی که اصولی نباشه و براساس نیازهای روزنه شما تنظیم نشده باشه
در آینده نزدیک شاید باعث کاهش وزن چشم گیری بشه اما درآینده نه چندان دور مشکلات زیادی بهمراه داره
از جمله انکه آسیب شدیدی به پوستتون وارد میشه.
و مهمتر از همه اینکه شما به خاطر اینکه برای مدت طولانی خودتون رو از خوردن مواد غذایی مورد نیازتون
محروم کردید در ادامه راه به خاطر حریص شدن به اون مواد غذایی بعد از رژیمتون علاوه بر برگشت همین
مقدار وزنی که داشتید مقدار بیشتری هم حتی چاق میشید
سعی کنید تو برنامه تون ورزش رو حتی اگه یه پیاده روی ساده باشه داشته باشین

اون چیزی که تو رژیم گرفتن مهمه کم کردن وزن نیست بلکه مهم نگه داشتن وزنه

مهم اینه که وقتی رژیمت تمام شد دوباره برنگردی به وضع قبلت!حتی بدتر هم....

amir200812
06-09-2010, 05:14
دوستان نظر دیگه ای ندارند!؟

saba_moha
06-09-2010, 14:14
سلام

انچه که از ظاهر امر بر میاد،همه نوع ماده مغذی به بدنتون میرسه و از لحاظ کمبود مشکلی پیدا نمیکنید....ولی به نطرم روش اصولی نیست..شما خودتون رو از خوردن غذاهای مختلف محروم میکنید و به جای اون قرص های مکمل شدن غذاتون!..این کار باعث میشه در طولانی مدت خسته بشید و رژیمتونو بشکنید ضمن اینکه ممکنه این رژیم در روح و روانتون اثر بذاره و شاید کمی عصبیتون هم بکنه....این رو هم فراموش نکنید که خود مراحل هضم غذا و انزیم ها و هورمون ها و کلا سیستم هایی که در اون دخیل هستند،لازم هست که روزانه به کار گرفته بشن...این طبیعت بدن ماست.

شما اصلا میوه رو در رژیمتون جایگزین نکردید،که لازم هست برای سلامت روده ها ،حالا هرچه قدر هم مکمل بخورید قرار نیست خیلی از کاربردهای میوه طبیعی رو داشته باشه

یا اینکه توی رژیمتون جای پروتئین جدا خالیه!!!! میدونید با این کار چه ضربه ای به بدنتون وارد میکنید؟بدن شما برای بسیاری از کارها از ساخت هورمو ن و پروتئین گرفته تا ساخت بافت های بدن و ترمیم اونها نیاز به پروتئین داره.....در ضمن برای داشتن ماهیچه های خوش فرم نیاز به پروتئین هست...

با این کار شاید وزنتون کم بشه ولی عوارض اون در طولانی مدت اشکار میشه و ضمن اینکه بدن شل و وارفته ای پیدا میکنید،چون برای بدتون اصلا ماهیچه ای نساختید ،هر چی هم که داشتید دارید اب میکنید!:41:(میدونید همین بافت ماهیچه خودش عاملی در بالا بردن سوخت و ساز بدن و مصرف کالری هست؟؟)

بهتره با روش اصولی متخصصن تغذیه و حتما با ورزش که خودش عاملی در تنظیم خورد و خوراکتون هست به کاهش وزن بپردازید. شاد باشید:20:

morsadr
06-09-2010, 14:15
دوست عزیز رژیمی که شما گرفته اید شاید چندان اصولی نباشه :41:
کالری دریافتی شما به نظر خیلی کم میاد که میتونه مشکل ساز بشه . از نظر علمی برای رژیم غذایی درست معمولا نیازی به حذف مواد غذایی اصلی مثل کربو هیدراتها و پروتئینها و چربیها نیست بلکه میزان آنها بر اساس هرم غذایی تعدیل می شوند تا وزن اضافه بتذریج شروع به کاهش کند .
بنده با رژیم های بسیار کم کالری که ظاهرا کاهش وزن سریعی هم می دهند مخالف می باشم و بنظر بنده باید رژیمی گرفت که بتوان طولانی مدت ان را اجرا کرد نه اینکه مدت کوتاهی رعایت بشه و سپس به حالت اول برگردیم .

dr_faust
08-09-2010, 12:18
روی چی چی فکر کنم!!؟
رژیم غذایی اتکینز.
تو گوگل سرچش کن.
من یکسال پیش با همین رژیم ۸ کیلو کم کردم(از ۷۶kgبه ۶۸kg با قد ۱۷۶cm ). راضی بودم. تا حالا هم همون وزن موندم. خیلی از عادات غذایی بدم را هم اصلاح کرد. فکر کنم به خاطر همون اصلاحات که تا حالا اضافه وزنی در کار نبوده.
البته قبلش باید خیلی مطالعه اش کنی. تا می تونی در موردش مطلب بخون.