PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کتاب های تشریحی

K!NG@TNT
04-09-2010, 17:34
سلام به همه دوستان P30 ورلدی

من از وقتی این انجمن را در PCW پیدا کردم همش دوست دارم بیام اینجا و بزنم تو خط بحث و تبادل نظر ، منتها مونده بودم بیام چی بگم ؛ تا اینکه ...

یه روز معلممون گفت برای اینکه بتونین تو درساتون موفق بشین باید سوال تشریحی ( یا تستی ؛ اما با راه حل و پاسخ تشریحی ) زیاد زیاد حل کنین ، هر چقدر که میتونین . منم رفتم تو فکر که چکار کنم که بهترین انتخاب را کرده باشم و بعد به ذهنم رسید که بیام و از بروبچه های اینجا سوال کنم و بپرسم که چه کتابی هست که هم سوالاش خوب باشن ، هم زیاد باشن ، هم پاسخ های تشریحی اش غلط نداشته باشه .
من اون تعداد مجموعه کتاب هایی که بلدم ، تو نظر سنجی وارد میکنم ، هر کی دوست داشت انتخاب کنه .

ولی از همه دوستان میخوام که یک راهنمایی دقیق و درست بکنن : بهترین کتاب تشریحی برای هر درس چیه ؟
اصلا بهترین ناشر تو این زمینه کیه ؟؟

:11: :40::11::40:

Amin.M.1986
05-09-2010, 00:33

من از وقتی این انجمن را در PCW پیدا کردم همش دوست دارم بیام اینجا و بزنم تو خط بحث و تبادل نظر ، منتها مونده بودم بیام چی بگم ؛ تا اینکه ...

یه روز معلممون گفت برای اینکه بتونین تو درساتون موفق بشین باید سوال تشریحی ( یا تستی ؛ اما با راه حل و پاسخ تشریحی ) زیاد زیاد حل کنین ، هر چقدر که میتونین . منم رفتم تو فکر که چکار کنم که بهترین انتخاب را کرده باشم و بعد به ذهنم رسید که بیام و از بروبچه های اینجا سوال کنم و بپرسم که چه کتابی هست که هم سوالاش خوب باشن ، هم زیاد باشن ، هم پاسخ های تشریحی اش غلط نداشته باشه .
من اون تعداد مجموعه کتاب هایی که بلدم ، تو نظر سنجی وارد میکنم ، هر کی دوست داشت انتخاب کنه .

ولی از همه دوستان میخوام که یک راهنمایی دقیق و درست بکنن : بهترین کتاب تشریحی برای هر درس چیه ؟

ورودتون رو به پی سی ورلد تبریک عرض میکنم..
شما اگه منظورتون موفقیت در کنکور هست باید بگم که حرف معلمتون اشتباه بوده چون وقت کافی واسه زدن تست های کنکور رو هم ندارید چه برسه سوالات تشریحی زیاد.. سوالات تشرحی فقط در ابتدای آموزش واسه فهم بهتر مبحث میتونه مفید باشه و البته منظورم سوالات تشریحی هست که هدف آماده کردن شما واسه کنکور باشه. ولی اون قسمت که گفتند" تست با جواب تشریحی " رو من هم تایید میکنم.
موفق باشید:11:

Alireza SM
05-09-2010, 07:50

سوال تشريحي براي يادگرفتن درس خوبه ولي شما بايد تمركزتون رو روي تست زدن بزارين .

K!NG@TNT
05-09-2010, 12:01
ورودتون رو به پی سی ورلد تبریک عرض میکنم..
شما اگه منظورتون موفقیت در کنکور هست باید بگم که حرف معلمتون اشتباه بوده چون وقت کافی واسه زدن تست های کنکور رو هم ندارید چه برسه سوالات تشریحی زیاد.. سوالات تشرحی فقط در ابتدای آموزش واسه فهم بهتر مبحث میتونه مفید باشه و البته منظورم سوالات تشریحی هست که هدف آماده کردن شما واسه کنکور باشه. ولی اون قسمت که گفتند" تست با جواب تشریحی " رو من هم تایید میکنم.
موفق باشید:11:

سوال تشريحي براي يادگرفتن درس خوبه ولي شما بايد تمركزتون رو روي تست زدن بزارين .

خیلی ممنون از توجه این دو عزیز

راستش شاید خیلی توجه نکردین که منظور من سال سومه و هدف گذاری هم برای امتحانات نهایی یه .
البته اینکه سوال تشریحی برای یاد گرفتن درس خوبه را من هم قبول دارم . اما دوتا نکته وجود داره :
اول برای درسای عمومی ؛ معمولا سوالات تشریحی بیشتر باعث تعمیق یادگیری مطالب میشن .
دوم برای درسای اختصاصی ؛ معمولا تو کتابای تشریحی ، کار و شیوه حل تشریحی تره .

مثلا من برای فیزیک سه ، دو کتاب انتشارات « خیلی سبز » و « گلواژه » را که خودم خوندم ، مثال میزنم .

توی کتاب خیلی سبز ، بیشتر تست ها را از راه های ساده و سریع حل میشه و معمولا برای حل راحت تر ، مثلا در سوالات نموداری ، از اطلاعات ریاضی استفاده میشه . اما در کتاب گلواژه به هر راهی هم شده از طریق نکات فیزیکی اثبات میکنه .
بعلاوه تو کتاب گلواژه به نکات و سوالات مهم تمرینات و مثالهای کتاب بیشتر توجه شده ، در حالی که قالب سوالات خیلی سبز فقط تستای کنکوره و از روش تستهای تالیفی بدردبخورم درآورده .

حالا نظرتون چیه ؟؟

:40: :11: :40: :11: :10:

K!NG@TNT
05-09-2010, 12:10
اول یه سوال :

اصلا به نظر شما داشتن یه دونه کتاب تشریحی و یک کتاب تستی برای هر درس لازمه ؟؟

عمومی یا اختصاصی اش فرق میکنه یا نه ؟؟؟

منظور منم از طرح این تاپیک همینه که بدونم این کار لازمه یا نه ؟؟

--------------------------------

راستی لطفا به دو چیز خیلی دقت کنید :

اول اینکه نظر سنجی تاپیک فقط برای کتابهای سال سوم ریاضی می باشد .

دوم اینکه هر پاسخی مطرح می کنید ، با دلیل منطقی باشه لطفا .

با تشکر از همه اونایی که به تاپیک توجه نکردن !!!

:13: :19: :42: :9::24:

( آخه تو این فروم به این بزرگی و با این همه کاربر ، فقط دو نفر پیدا شدن که جواب منو بدن ! ، اونم در آستانه شروع مدارس )

panizir
05-09-2010, 18:11
چون امسال ميرين سال سوم به نظرم بيشتر رو تشريحي كار كنين بهتره. تا هم مسلط بشين هم براي امتحان نهايي آماده بشين.
اينكه چه كتابي كار كنين هم به نظرم به سطح درسي و معلماتون بستگي داره. خودتون بايد ببينين كدوم درس ضعيف ترين كتابهاي تشريحي ساده تر و كدوم قويترين به نسبت مشكل تر تهيه كنين.
به نظرم كتاب تست هم براي درساي اختصاصي داشته باشين كافيه.

K!NG@TNT
06-09-2010, 12:32
سلام به همه بروبچه های این بخش که اصلا به این تاپیک حال ندادن !! :13::13:

من خیلی خیلی از اینکه هی پست های الکی و شکل هم میگذارم ، شرمنده ام ! منتهاش چون تو این مدت داشتم بررسی می کردم که چه چیزایی نیاز دارم و چیا به دردم میخوره ؛ نمی دونستم که باید تو این تاپیک چی مطرح کنم .

--------------------------------------------------------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضیحات شکل :

* : منظور کتاب « عربی به زبان ساده » نیست ؛ منظورم کتابه عربی 3 اندیشه سازان است که اکنون با نام مبتکران چاپ می شود .

# : شاید بعضی از دوستان این کتاب را ندیده باشند ؛ چون مرکز چاپ آن مشهد مقدس است ؛ اما در هر حال منتظر نظرتان هستم .

::: یادتان باشد داریم در مورد پایه سوم ریاضی بحث می کنیم ، نه پیش دانشگاهی یا سایر پایه ها !

خب دوستان . حالا اصل مطلب :::

جریان از این قراره که من می خواستم این کتاب ها رو تهیه کنم ؛ گفتم با شما :10: مشورت کنم .

حال سوال من از دوستان این است که :

1) کدام یک از این کتاب ها نیاز به تجدید نظر دارند ؟

2 ) نظر شما در مورد جاهای خالی چیست ؟

تذکر بدیهی ) دوستان می توانند بیان نمایند که اصلا برای فلان درس ، فلان نوع کتاب ( تشریحی یا تستی ) نیاز نیست .

امیدوارم دوستان با دلایل منطقی خود ، همه دانش آموزانی را که به این تاپیک مراجعه می کنند ، راهنمایی کنند تا بحث گرم بشود و تاپیک بامحتوا .

راستی از دوستان یک حواهش دیگر هم داشتم ، لطفا فقط و فقط نام انتشارات یا هر اسم دقیقی که بتوان کتاب را پیدا کرد ، نام ببرید ؛ نه فقط اسم نویسنده را . البته بدیهی است که اسم انتشارات + اسم نویسنده از همه بهتره !

و اما کلام آخر :

دوستان عزیز و گرامی لطفا فقط بصورت زیر برای پاسخ دادن اقدام کنند تا پست ها و تاپیک ، شلوغ و نامفهوم نباشه :

نوع نظر ( جهت تصحیح یا پیشنهاد )
مشخصات کتاب مورد نظر ( نام کتاب / نام نویسنده / نام انتشارات )
توضیحات منطقی و کامل برای نظرتون .

امیدوارم دوستان هر چه زودتر نظرشان را ابراز کنند تا قبل از بازگشایی مدارس ، بارمون را ببندیم !!

با تشکر از همه :40: :11: :40: :11: :40: :11: :40: