PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه ی share کردن اینترنت adsl از طریق ویندوز 7 به ویندوز xp

judaki
04-09-2010, 10:15
سلام حالتون خوبه .

ببخشید می خواستم بگم که چطور میتونم اینترنت adsl رو به کامپیوتر بغلی ام بدم البته ویندوز من سون هست و ویندوز اون هم xp . راستی این رو هم بگم که مودمم تک پورت هست . و دو تا سیستم رو هم با هم شبکه کردم فقط میخواستم اینترنت خودم رو هم به اون هم بدم.

دستتون درد نکنه

Corvette
04-09-2010, 11:21
سلام دوست عزیز

برای این منظور شما 2 راه دارید که بسته به نوع مودم شما باید یکی رو انتخاب کنید.

1: از طریق سرویس ICS که زمانی که کانکشن روی pc شما هست باید این سرویس رو فعال کنید تا اینترنت بین این دو کامپیوتر

share شود.(البته چون یک winxp داری و یک win7 کار کمی پیچیده میشه)

2: اگر مودم Adsl شما یک router باشه و از سرویس NAT پشتبانی کنه این device میتونه این کارو برای شما انجام بده.

پس شما لطف کنید دقیقا مدل مودم رو بگین و این رو هم بگین که مودم شما تنها یک پورت lan داره یا یک usb و یک lan ؟

در ضمن چطور دو کامپیوتر رو با هم شبکه کردید ؟ سویچ یا کابل cross ؟:46:

joe_satriani
04-09-2010, 17:30
با سلام
دوست عزيزم اگه اتصال شبكتون برقرار هست و كار ميكنه فقط شما احتياج داريد كه اينترنت رو share كنيد
به تاپيك زير بريد

آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در یک شبکه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشيد.

judaki
05-09-2010, 23:03
با سلام
مودم من فقط یه خروجی شبکه داره که اون هم به کارت شبکه وصل میشه.

سیستم ها رو هم با کابل cross شبکه کردم.

به این تایپیکی که شما معرفی کردید هم سر زدم ولی هر کاری کردم نشد. فکر کنم به خاطر ویندوزم هست.

Amin.P30
06-09-2010, 04:38
من یه مشکلی دارم که چند ماهی است باهاش درگیرم.
مشکل من از 7 هستش.اما نمیدونم کجاست.
شما تیک ics را بزن. اگر مودم به 7 وصله برو به سیستم اکس پی در قسمت gateway و dns ای پی سرور رو بده.(البته اگر lan مشکلی نداره باید اینترنت وصل شه.فایر وال هم خاموش باشه)
این پست های من را هم نگاه کنی خودش یه اموزش شده...!:31:

اگر وصل شد خبرشو بده.

joe_satriani
06-09-2010, 16:23
با سلام
مودم من فقط یه خروجی شبکه داره که اون هم به کارت شبکه وصل میشه.

سیستم ها رو هم با کابل cross شبکه کردم.

به این تایپیکی که شما معرفی کردید هم سر زدم ولی هر کاری کردم نشد. فکر کنم به خاطر ویندوزم هست.

با سلام
معمولا نبايد ويندوز مشكلي داشته باشه - چون بايد به راحتي بين ويندوز 7 و XP شبكه و اينترنت ايجاد شه
حتما يه جاي كار اشتباه هست
يه بار ديگه از اول انجام بديد

Amin.P30
08-09-2010, 08:01
سلام حالتون خوبه .

ببخشید می خواستم بگم که چطور میتونم اینترنت adsl رو به کامپیوتر بغلی ام بدم البته ویندوز من سون هست و ویندوز اون هم xp . راستی این رو هم بگم که مودمم تک پورت هست . و دو تا سیستم رو هم با هم شبکه کردم فقط میخواستم اینترنت خودم رو هم به اون هم بدم.

دستتون درد نکنه
مشکلت حل شد ؟
کسی با این مشکل من مواجه نشده؟
روی 7 تیک ICS را میزنم اینترنت به XP وصل میشه سیستم 7 رو ریسیت میدم باز اینترنت قطع میشه.
باز تیکش رو میزنم وصل میشه با ریسیت قطع میشه.
اما اکس پی رو ریسیت میکنم مشکلی نداره.تا 7 ریسیت نشه اینترنت هستش.
اینم توضیحات کامل:

Amin.P30
08-09-2010, 21:07
دوستان خسته نباشید.
اخر فهمیدم مشکل از چی بود.

joe_satriani
08-09-2010, 21:08
دوستان خسته نباشید.
اخر فهمیدم مشکل از چی بود.

با سلام
لطفا تجربتون رو اينجا هم بذاريد تا ما و ساير دوستان نيز استفاده كنيم و توي آرشيو انجمن باشه براي دفعات بعد

موفق باشيد.

Amin.P30
09-09-2010, 07:38
با سلام
لطفا تجربتون رو اينجا هم بذاريد تا ما و ساير دوستان نيز استفاده كنيم و توي آرشيو انجمن باشه براي دفعات بعد

موفق باشيد.

در قسمتset network location را که home بود .

روی work network جواب داد.

Amin.P30
09-09-2010, 17:49
جدا عجب داستانی دارم من با این 7.
همین دیشب همه چیز رو چک کردم و چندین بار سیستم رو ریسیت کردم و مه سیستم ها اینترنت داشتن.
الان باز مثل قبل شد.
کلافه شدم دیگه.