PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش راه اندازی سیستم وردپرس و انجام بحث و گفتگو در این رابطه

Bill Gates
03-09-2010, 10:44
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

قبلا یکسری تاپیک هایی برای وردپرس زده شد ولی خوب یا کامل نبود . یا ایراداتی داشت و قدیمی ... :46:
میخوام اینجا یکسری از آموزش های مربوط به وردپرس از پایه تا ... رو براتون قرار بدم به همراه پوسته ها و افزونه های مربوط به وردپرس .

هرگونه سوالی هم در رابطه با وردپرس دارید میتونید همینجا بپرسید .

برای پرسیدن سوال ابتدا در تاپیک جستجو کنید تا کسی این سوال رو قبلا نپرسیده باشد .
از ارسال اسپم خودداری کنید
از زدن تاپیک در رابطه با وردپرس خودداری کنید و هر سوالی دارید همینجا بپرسید .
برای تشکر هم فقط از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنید !

ابتدا وارد سایت وردپرس فارسی (wp-persian.com) میشویم و آخرین نسخه وردپرس را دانلود میکنیم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سپس مراحل مربوط به پنل هاستینگ را انجام میدهیم :

برای اینکار ابتدا فایل را از طریق FTP یا File Manager آپلود میکنیم :

سپس از حالت فشرده به وسیله گزینه Extract در فایل منیجر خارج میکنیم :

سپس نام فایل در وردپس wp-config-sample.php را به wp-config.php تغییر میدهیم

اکنون نوبت ساخت دیتابیس میباشد برای اینکار از Cpanel بر روی Database Wizard کلیک میکنیم :

مراحلی که در Database Wizard وجود دارد را انجام میدهیم (وارد کردن نام دیتابیس و ساخت یوزر و پسورد برای دیتابیس) سپس فایل wp-config.php را برای ویرایش باز میکنیم :

// **

به جای DatabaseName نام دیتابیس و به جای Databaseusername یوزر مربوط به دیتابیس و در databasepassword پسورد دیتابیس را وارد نمایید (همگی در هنگام ساخت دیتابیس انجام شده)

وردپرس به طور کلی مراحل نصب خاصی نداره فقط بعضی از افراد توی اولش مشکل دارند که براتون گذاشتم . نصب اطلاعات هم شما کافیه آدرس مربوط به وردپرس خودتون رو اجرا کنید مثلا : Domain.com/WP و شمارو با یک صفحه نصب که 1 مرحله بیشتر ندارد آشنا میکند :)

ممنون/امیر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kourosh_sos
03-09-2010, 11:15
سلام دوست عزیز میخواستم یکسری هاست رایگان معرفی کنید که بشه روش وردپرس رو نصب کرد و امکانات خوبی داشته باشه مثلا بشه روش تالار گفتگو vBulletin نصب کرد یا اسکریپت های فروشگاه ساز و تبلیغات نداشته باشه ممنون میشم

Bill Gates
03-09-2010, 11:24
سلام

این سوالت مربوط میشه به درخواست معرفی هاست رایگان ... هرجایی که بشه دیتابیس ساخت میشه وردپرس یا ... هم نصب کرد . هاستینگ زیاده هستش مثل :

Vahid67
03-09-2010, 23:41
سلام مرسی از ایجاد تاپیک ....
یه مشکلی هست که منو چند روزی حسابی کلافه کرده من یه فایل فلش دارم که میخوام بزارمش روی سایت (بنر هستش) برای این کار افزونه WP-SWFObject رو نصب کردم و از این کد برای قرار دادنش توی قالب سایت استفاده میکنم

این کد بدون مشکل توی صفحه Index.php کار میکنه و فایل فلش اجرا میشه امـــــــــــــــــــــــ ـــــا....
وقتی میخوام ازش توی فایل های Page.php و Single.php استفاده کنم فقط اون عکس لودینگ مربوط به لود فلش میاد و فلش اجرا نمیشه....
لطفا راهنمایی کنید ....خیلی فوری هستش...

Vahid67
04-09-2010, 20:37
دوستان کسی نمیخواد راهنمایی کنه!!!! بد جوری کارم گیر کرده....

Bill Gates
04-09-2010, 22:18
اسپم نده . کسی بدونه جواب میده :40:
---------

وقتی میخوام ازش توی فایل های Page.php و Single.php استفاده کنم فقط اون عکس لودینگ مربوط به لود فلش میاد و فلش اجرا نمیشه....

از این افزونه استفاده نکردم ولی اینجور که توضیح دادی این افزونه در درونش صفحاتی مثل single.php رو ساپورت نمیکنه حالا یه حدس دیگه هم میتونم بزنم ... ولی قبلش یه سوال :

این کد رو توی فایل head میزاری دیگه؟
چون احتمال میدم این افزونه از head و index پشتیبانی میکنه

:40:

Vahid67
04-09-2010, 22:43
اسپم نده . کسی بدونه جواب میده :40:
---------

از این افزونه استفاده نکردم ولی اینجور که توضیح دادی این افزونه در درونش صفحاتی مثل single.php رو ساپورت نمیکنه حالا یه حدس دیگه هم میتونم بزنم ... ولی قبلش یه سوال :

این کد رو توی فایل head میزاری دیگه؟
چون احتمال میدم این افزونه از head و index پشتیبانی میکنه

:40:

بالاخره درست شد... :40:از یکی از بچه ها یه هاست قرض گرفتم بردم روی نت راه افتاد قبلا روی لوکال هاست توی سیستم خودم باهاش کار می کردم... مشکل به این مسخره ایی چند روز منو کلافه کرده بود... فقط چون آنلاین نبود!!!!:18::18:

pedramch
05-09-2010, 05:01
در رابطه با هاست رایگان قدیما یه تاپیک داشتیم:دی
البته قدیمیه ولی با مطالعه اش به نتیجه میرسید!
تعداد زیادی هم هاست رایگان توی این تاپیک معرفی شده:

ممنون/:5:

h-y2009
07-09-2010, 21:48
نمی دونم این تاپیک آموزش ورد پرس هستش یا هاست رایگان :23:
ولی خوب منم توی این شلوغی سوال خودم میکنم
راستش دنبال افزونه آمار سایت برای وردپرس میگردم اگه دوستان لطف کنن آدرسی به من بدن ممنون میشم

singleguy
08-09-2010, 16:07
نمی دونم این تاپیک آموزش ورد پرس هستش یا هاست رایگان :23:
راستش دنبال افزونه آمار سایت برای وردپرس میگردم اگه دوستان لطف کنن آدرسی به من بدن ممنون میشم
سلام!
statpress پاسخ گوی نیاز شماست :دی
افزونه ی خوبیه! آمار های مختلفی را نشون میده از جمله آخرین آمار بازدید کننده ها+مشخصاتشون
آخرین ارجاع شده ها
شرایط آخرین جست و جو
آخرین کاربر +مشخصاتش
آخرین صفحه
و . . . .
همچنین این نرم افزار اطلاعات مختلفی که از کاربران بدست اومده را در قالب نمودار نشون میده
---
راستی برای دیدن آمار سایتت ثبت نام در وبگذر را هم توصیه میکنم! اون هم بد نیست! یه آیکون کوچولو میذاره کنار سایتت و هرموقع خواستی، میری آمار کامل را میبینی که جدیدا آمار زنده هم بهش اضاف شده
موفق باشی
از امیر به خاطر این تاپیک تشکر میکنم، ایشالله که استیکی میشه و دیگه شاهد سوالات پراکنده درمورد وردپرس نخواهیم بود. یک پیشنهاد دارم! بهتره آموزش نصب وردپرس با کنترل پنل مزخرف plesk هم آموزش داده بشه، یهو یه بدبختی مث من کنترل پنلش plesk بود :دی

h-y2009
08-09-2010, 19:29
برای اینکه بخوام یه آمار کلی در صفحه اصلی و برای بازدید کننده بزارم چی رو معرفی میکنید؟

Bill Gates
09-09-2010, 14:25
سلام
WPStats هستش ... جزء برترین ابزارک ها هستش . توی پیش خوان میتونید لینکش رو پیدا کنید :)

Ultimator
09-09-2010, 15:01
نمی دونم این تاپیک آموزش ورد پرس هستش یا هاست رایگان

دوست عزیز لطفا برای سوالتون تاپیک بزنین و توی شلوغی یه چیزی نگین :) اگه هر کسی یه چیزی توی شلوغی بگه که باید درشو ببندیم !
اینجا تاپیک آموزش نصب ورد پرسه لطفا دقت کنین

ممنون

tiyam 01
21-09-2010, 23:58
سلام
واسه وردپرس یه ویرایشگر متن میخواستم . راست به چپ و چپ به راست کردن متن و اندازه فونت و نوع فونت و ... رو داشته باشه
تقریبا مثل ویرایشگر متن e107
tinymce-advanced.3.2.7 رو دانلود کردم نمیشه نوع فونت رو "مثلا تاهوما" رو انتخاب کنم

modirmasool
22-09-2010, 19:58
دوستان من یه سایتی شبیه به میهن دانلود میخوام بزنم و فعلا با جوملا طراحیش کردم. ولی یکی از دوستان میگفتن وردپرس برای این کار بهتره. آیا این درسته؟ از لحاظ سرعت چطور؟
یه چیز دیگه هم این که من تازه یادگیری php رو شروع کردم ولی چون میخوام سریعتر سایتم رو راه بندازم ، میخوام از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنم. حالا با این اوصاف آیا تغییر دادن ورد پرس در آینده برام راحت تره یا جوملا؟ (منظورم اینه که چیزهایی که دوست دارم رو خودم در آینده بهشون اضافه کنم)
با تشکر

Bill Gates
24-09-2010, 03:32
سلام

وردپرس رو اگر باهاش خوب و درست و استاندارد کار کنید از نظر سرعت خیلی عالی جواب میده .
بله. وردپرس انعطاف پذیری بالایی داره و به هر شکلی که بخواین میتونید درش بیارین.

-------------------------

× تاپیک قدیمی مربوط به سوالات و جواب های وردپرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
{ بحث ها در تاپیک فعلی ادامه داده شود و تاپیک بالا تنها برای جستجو سوالاتی میباشد که از در گذشته پرسیده شده }

با تشکر//

shadow194
05-10-2010, 10:41
سلام.آیا بوسیله سیستم وردپرس میشود یک سایت وبلاگدهی پیشرفته مثل :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ایجاد نمود؟

Bill Gates
05-10-2010, 13:50
سلام.آیا بوسیله سیستم وردپرس میشود یک سایت وبلاگدهی پیشرفته مثل :

سلام

بله با استفاده از Wordpress MU

N O V A L I S
02-12-2010, 21:43
با سلام.
دوستان من بعد از انجام مرحله ی آخر با این ارور روبرو میشم :

سرویس MySQL که مورد نیاز وردپرس است بر روی سرویس‌دهنده‌ی شما نصب نیست.

چند بار هم مراحل رو بررسی کردم و فکر نمی کنم اشتباه کرده باشم، کلافه شدم واقعا!! :13:
من تا به حال هیچ وب سایتی رو راه اندازی و مدیریت نکردم.. دومین و هاست ام (ویندوز) رو از PARSDATA خریدم که سرویسی که گرفتم MySQL و PHP رو ساپورت می کنه..
آیا WordPress میزبانی تحت ویندوز رو قبول می کنه و احتمال هست مشکل از این جا باشه؟
(ضمنا من امروز هاست رو به سرویسی ارتقاء دادم که MySQL و PHP رو ساپوت کنه، ممکنه چند روز/ساعتی طول بکشه تا ساپورت اش شروع بشه؟)
وضعیت فعلی MySQL در مشخصات هاست در کنترل پنل : MySQL 5 Maximum Diskspace (MB): 0.00 of 10.00 )

N O V A L I S
04-12-2010, 15:01
با سلام.
دوستان من بعد از انجام مرحله ی آخر با این ارور روبرو میشم :

سرویس MySQL که مورد نیاز وردپرس است بر روی سرویس‌دهنده‌ی شما نصب نیست.

چند بار هم مراحل رو بررسی کردم و فکر نمی کنم اشتباه کرده باشم، کلافه شدم واقعا!! :13:
من تا به حال هیچ وب سایتی رو راه اندازی و مدیریت نکردم.. دومین و هاست ام (ویندوز) رو از PARSDATA خریدم که سرویسی که گرفتم MySQL و PHP رو ساپورت می کنه..
آیا WordPress میزبانی تحت ویندوز رو قبول می کنه و احتمال هست مشکل از این جا باشه؟
(ضمنا من امروز هاست رو به سرویسی ارتقاء دادم که MySQL و PHP رو ساپوت کنه، ممکنه چند روز/ساعتی طول بکشه تا ساپورت اش شروع بشه؟)
وضعیت فعلی MySQL در مشخصات هاست در کنترل پنل : MySQL 5 Maximum Diskspace (MB): 0.00 of 10.00 )

مشکل برطرف شد.

Javad_Ed
06-01-2011, 14:20
سلام
من میحوام وردپرس رو روی localhost بنصبم...
بعد از اتمام تمام کارها...و زمانی که میخوام نصب رو شروع کنم این ارور رو میده :

Fatal error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in C:\AppServ\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 27
سرچ کردم خیلی جاها همین مشکل داشتن ولی جوابی نیافتم

amin3d
06-01-2011, 15:18
به نام خدا , سلام , شاید اگر دوباره نصب کنید وردپرس را مشکل حل شود , به نظرم از xampp یا wamp بهره ببرید بهتر است

aminstedio
22-05-2011, 23:39
سلام خسته نباشید
من وردپرس نصب کردم میخوام فایل swfبزارم تو پستهام ولی نمیشه
من اشتباه نصب کردم یا وردپرس اصلا swf نمیخونه اگر درست نصب کردم و مشل اینه که وردپرس نشون نمیده با افزونه درست میشه؟
افزونه صفحه اول رو نصب کردم فعال هم کردم و کانفینگ هم کردم ولی توی قسمت نوشته جدید چیزی مشاهده نمیکنم که بتونم swf به پستم اضافه کنم دوستان اگه افزونهای سراغ دارن که دنگو فنگ نداشته باشه اطلاع بدن متشکرم چون php بلد نیستم
یه آموزش کوچیک بزارید منون میشم

atlas-m
05-06-2011, 11:48
سلام
من میحوام وردپرس رو روی localhost بنصبم...
بعد از اتمام تمام کارها...و زمانی که میخوام نصب رو شروع کنم این ارور رو میده :

سرچ کردم خیلی جاها همین مشکل داشتن ولی جوابی نیافتم

از Xampp یا Wamp استفاده نما.
free Download Xampp : :

xampp همیشه آبدیتر از Wamp!

cd3
07-06-2011, 11:40
سلام خسته نباشید
من وردپرس نصب کردم میخوام فایل swfبزارم تو پستهام ولی نمیشه
من اشتباه نصب کردم یا وردپرس اصلا swf نمیخونه اگر درست نصب کردم و مشل اینه که وردپرس نشون نمیده با افزونه درست میشه؟
افزونه صفحه اول رو نصب کردم فعال هم کردم و کانفینگ هم کردم ولی توی قسمت نوشته جدید چیزی مشاهده نمیکنم که بتونم swf به پستم اضافه کنم دوستان اگه افزونهای سراغ دارن که دنگو فنگ نداشته باشه اطلاع بدن متشکرم چون php بلد نیستم
یه آموزش کوچیک بزارید منون میشم

سلام دوست عزیز ورد پرس روی هوا است یا رو localhost ؟
احتمالا بفرستی هوا درست بشه.....

Variable
28-06-2011, 16:12
سلام.
من wordpress-3.1.3-fa_IR را دانلود کردم .بعد در لوکال هاست wamp/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اکستراکت کردم . ووقتی توی مرورگر لوکال هاست رو می نویسم.
پیغام میده که :
Error establishing a database connection

... الان باید چیکار کنم ؟
من چون مثله همیشه برای پایگاه دادم . اسم و پسورد نمیذارم. باید تو فایل کانفیگ' ' برای اون یوزر و پسورد و خالی بذارم؟

خواهش می کنم ..سریع راهنمایی کنید

alireza927
12-08-2011, 17:36
سلام. فرق ورد پرس فارسی با اون اصلی که توی سایت wordpress.org هست چیه ؟
منظورم اینه که اون چه محدودیت هایی داره نسبت به فارسی ؟

Lamanta
13-08-2011, 23:35
میشه آموزش فارسی کردن قالب ها رو هم بزارین ؟

cd3
16-08-2011, 18:08
سلام. فرق ورد پرس فارسی با اون اصلی که توی سایت wordpress.org هست چیه ؟
منظورم اینه که اون چه محدودیت هایی داره نسبت به فارسی ؟

سلام دانلودش كن و نصب كن مي فهمي چه مزاياي دارد...:10: