PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل بزرگ! تغییر شکل آیکن

mahdi-ghoghnus
03-09-2010, 05:41
سلام
من به یه مشکل بزرگ بررخوردم ، اونم اینکه داشتم با ویندوز 7 کار میکردم یه هویی آیکن همه برنامه ها به آیکن مدیا پلیر تغییر شکل داد ، کلیکم که میکنم مدیا پلیر باز میشه و برنامه اجرا نمیشه ، حالا نمیدونم چیکار کنم اگه ممکنه راهنماییم کنید.(به جز عوض کردن ویندوز):41::18:
(البته یه چند وقت پیشم این طور شد ولی اون سری همه آیکونا به ورد تبدیل شده بودند که با عوض کردن ویندوز درست شد)
باتشکر:10:

Perpetual
03-09-2010, 07:09
سلام
من به یه مشکل بزرگ بررخوردم ، اونم اینکه داشتم با ویندوز 7 کار میکردم یه هویی آیکن همه برنامه ها به آیکن مدیا پلیر تغییر شکل داد ، کلیکم که میکنم مدیا پلیر باز میشه و برنامه اجرا نمیشه ، حالا نمیدونم چیکار کنم اگه ممکنه راهنماییم کنید.(به جز عوض کردن ویندوز):41::18:
(البته یه چند وقت پیشم این طور شد ولی اون سری همه آیکونا به ورد تبدیل شده بودند که با عوض کردن ویندوز درست شد)
باتشکر:10:
سلام
ابتدا وارد Control Panel بشید بعد Add or Remove Programs بعد از سه گزینه سمت چپ پنجره set program access and defaults رو بزن بعد custom رو بزن یه کشو باز میشه . بعد به این شکل تنظیمش کن و یه رستارت بکن .
امیدوارم درست بشه
البته این مشکل برای من تو ویندوز ایکس پی اتفاق افتاده و اینطور حل شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebicross
03-09-2010, 07:52
در این قسمت:
Control Panel\All Control Panel Items\Default Programs
ابتدا گزینه ی Set Defaults Program رو بزنید.
Windows Media Playare رو انتخاب کنید و از سمت راست Choose Default for this program رو بزنید.
حالا برنامه های اضافی رو از لیست حذف کنید.

اگر مشکل حل نشد در همون بخش اول گزینه ی Associate a file type or protocol with a program رو بزنید.
بعد از لیست فرمت های دلخواه رو تعیین کنید با چی باز بشن.

اگر منظورتون از برنامه ها فایلهای exe هستش راه زیر رو امتحان کنید:
در رجیستری به مسیر:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.exe]
وارد بشید و OpenWith List رو باز کنید و بعد اگر اسم برنامه ای توی لیست هست کل String یا Dword مربوط به اون رو Delete کنید.

همچنین فایل زیر هم همین کار رو برای شما انجام میده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahdi-ghoghnus
04-09-2010, 04:49
از همه دوستان برای راهنماییهاشون ممنونم
اما مشکل من همچنان پابرجاست
همه راههایی که گفته شده بود رو امتحان کردم ولی نشد که نشد
اگه روش دیگه ای هست ممنون میشم توضیح بدید

ebicross
04-09-2010, 11:08
ببینید واضح تر توضیح بدین لطفا.
الان فایلهای اجرایی مثل Exe با مدیا پلیر باز میشن یا تمام فایلها؟

Perpetual
04-09-2010, 15:08
من فکر کنم مشکل شما همون مشکل من تو ویندوز xp هست و باید همون تنظیماتی که تو پست 2 گفتم رو تو ویندوز 7 پیدا کنید و اعمال کنید.

mahdi-ghoghnus
05-09-2010, 04:37
ببینید واضح تر توضیح بدین لطفا.
الان فایلهای اجرایی مثل Exe با مدیا پلیر باز میشن یا تمام فایلها؟

تمام برنامه هایی که نصب کردم به صورت مدیا پلیر باز میشه و ارور میده که مدیا پلیر نمیتونه این فایل رو باز کنه و از این پسوند پشتیبانی نمیکنه :18:
لطفا کمکم کنید بد جور حالمو گرفته:41:

---------- Post added at 04:37 AM ---------- Previous post was at 04:35 AM ----------

من فکر کنم مشکل شما همون مشکل من تو ویندوز xp هست و باید همون تنظیماتی که تو پست 2 گفتم رو تو ویندوز 7 پیدا کنید و اعمال کنید.

بازم از راهنماییتون ممنونم اما این روشم امتحان کردم اما جواب نداد و مشکل همچنان به قوت خودش باقیه:11:

Perpetual
05-09-2010, 05:47
این فایل رجیستری رو دانلود کن و اجراش کن ، ولی باید آنتی ویروست آپدیت باشه چون ممکنه که اگه ویروسی باشه بلافاصله دوباره همونطور بشه.در ضمن اگر آنتی ویروس آپدیت نداری اینطور کن برو تو task manager برو به تب processes و از بالا دکمه user رو بزن و ببین از بالا آیا process مشکوکی نمیبینی که مربوط به wmplayer باشه و اگه دیدی end process رو بزن بعد فایل دانلودی رو اجرا کن .بعد امتحان کن ببین درست شده یا .
خبرم کن که درست شده یا نه

mahdi-ghoghnus
05-09-2010, 15:24
این فایل رجیستری رو دانلود کن و اجراش کن ، ولی باید آنتی ویروست آپدیت باشه چون ممکنه که اگه ویروسی باشه بلافاصله دوباره همونطور بشه.در ضمن اگر آنتی ویروس آپدیت نداری اینطور کن برو تو task manager برو به تب processes و از بالا دکمه user رو بزن و ببین از بالا آیا process مشکوکی نمیبینی که مربوط به wmplayer باشه و اگه دیدی end process رو بزن بعد فایل دانلودی رو اجرا کن .بعد امتحان کن ببین درست شده یا .
خبرم کن که درست شده یا نه

بازم ممنون
اما بازم نشد (بازم یادآوری می کنم ویندوزم سون 7)

Dew Drop
05-09-2010, 15:51
سلام
این فایل رو هم امتحان کنید .اگه مشکل از رجیستری باشه که دیگه باید با این حل بشه.در غیر اینصورت یا مشکل از ویندوزتون یا چیزهای دیگه مثل ویروس.ویندوزتون که از ویندوز های دستکاری شده نیس؟

mahdi-ghoghnus
07-09-2010, 03:08
سلام
این فایل رو هم امتحان کنید .اگه مشکل از رجیستری باشه که دیگه باید با این حل بشه.در غیر اینصورت یا مشکل از ویندوزتون یا چیزهای دیگه مثل ویروس.ویندوزتون که از ویندوز های دستکاری شده نیس؟

بازم حل نشد
حقیقتش نمیدونم ویندوزم دست کاری شده یا نه
فکر کنم باید ویندوزمو عوض کنم:19:

از همه بچه ها به خاطر کمکهای بی دریغشون متشکرم

saadahrari
21-02-2011, 14:29
احتمالا به این مشکل برخوردید که تمامی آیکن های دسکتاپ به شکل اکروبات ریدر یا مدیاپلیر یا برنامه ای دیگر در آمده اند و نمی توانید آنها را اجرا کنید؛ برای حل این مشکل نیازی به نصب مجدد ویندوز نیست!
بلکه دو راه حل ساده برای حل این مشکل وجود دارد:
راه حل ساده تر اینست که از کنترل پنل، یک اکانت جدید بسازید و کلیه فایل های خود را به این اکانت منتقل کنید.
Control panel ---> User Accounts ---> Manage Another Account ---> Create a New Account
اما راه حل دوم:
این مشکل به دلیل دستکاری رجیستری توسط فایل های مخرب به وجود آمده است پس برای رفع آن نیز باید از طریق رجیستری ویندوز اقدام شود. اما از آنجا که رجسیتری ویندوز هم یک فایل exe است پس شما نمی توانید آن را اجرا کنید لذا باید با یک ترفند ساده تعدادی کد را به رجیستری تزریق نمایید.
بدین منظور ابتدا کلید های Crtrl + Alt + Del را فشار دهید تا پنجره Task Manager باز شود.
در حالی که کلید Ctrl را پایین نگه داشته اید بر روی گزینه New task کلیک کنید. با این کار خط فرمان Command prompt باز می شود.
در جلوی خط فرمان دستور notepad را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید تا برنامه نوت پد باز شود.
متن زیر را کپی و در نوت پد پیست کنید:
Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.exe]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.exe]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithList]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithProgids]
"exefile"=hex(0):

حال از منوی فایل بر روی گزینه Save as کلیک کرده و فایل را با نام Exe.reg ذخیره نمایید. دقت کنید که پسوند فایل حتما باید به reg تغییر یابد و بدین منطور باید از لیست Save as type گزینه All files را انتخاب نمایید.
نوع کد گزاری فایل نیز باید Unicode انتخاب شود.
در نهایت فایل را در درایو C ذخیره نمایید.

به پنجره Command Prompt باز گردید با اجرای دستور \CD به ریشه درایور C بروید.
حال این دستور را وارد کنید : Reg import Exe.reg و کلید Enter را بفشارید.
در صورتی که با پیغامی مواجه شدید بر روی Yes و Ok کلیک نمایید.
کار تمام است ! جهت اعمال و مشاهده تغییرات ویندوز را Log Off کنید. اگر آیکن برنامه ها نیز تغییر کرده است با یک بار ریست کردن ویندوز تمامی آیکن ها به حالت قبلی باز خواهند گشت.
بعد از اتمام کار فایل Exe.reg را نیز حذف نمایید

raminzoka
17-06-2012, 16:16
بازم حل نشد
حقیقتش نمیدونم ویندوزم دست کاری شده یا نه
فکر کنم باید ویندوزمو عوض کنم:19:

از همه بچه ها به خاطر کمکهای بی دریغشون متشکرم

من این فایل رو تو ویندوز سون زدم درست شد
شما هم امتحان کن

bayat.m1375
11-05-2013, 19:12
سلام دوست عزیز،شما برای رفع این مشکل باید سیستمتو restore کنی. برای این کار مراحل زیر رو طی کن:

1-برو به منوی استارت 2-کلمه system restore رو تو سرچ تایپ کن. 3-توپنجره باز شده next رو بزن

4- تو پنجره بعدی finish روبزن 5- منتظر بمون تا سیستمت ریستور بشه.(حدود 10دقیقه تا 20 دقیقه طول میکشه.)

برو حالشو ببر.:n06:

max_3d
19-08-2013, 11:06
سلام
عزیزان ویندوز سون ما هم دقیقا همین مشکل را دارد بهترین راه و نزدیکترین راه چیست برنامه ریجستری چیزی که دیفالت برش گردونم به حالت اول >؟؟؟؟

max_3d
19-08-2013, 11:07

من این فایل رو تو ویندوز سون زدم درست شد
شما هم امتحان کن
متاسفانه لینک خرابه ولی فکر کنم این فایلو پیدا کنم همین مشکلو حل کنه کسی این فایل ریجستری رو داره؟؟؟

erfan051
19-08-2013, 13:04
ویندوزتو ببر safe mood ببین درست میشه یا نه و بعدش شاید ویروس شورکات اضافه رو کامپیوترت هست.

rahava
10-09-2013, 06:55
سلام منم از دیروز این مشکل و دارم همه فایل ها و نرم افزارام به شکل صخقی پد باز میشن بجز آفیسم
اینکه شما میگین از طریق رجیستری یا ریستور کردن اقدام کنین خوب واسه من همه اینارو هم به شکل ورد پد باز میکنه
عملا نمیتونم هیچ تنظیماتی اعمال کنم
فقط بعضی برنامه ها رو میشه با رفتن به لوکیشن اونها باز کرد مثه همین موزیلا اما اکسپلورر باز نشد
بقیه نرم افزارام هم همین طور

rahava
10-09-2013, 06:56
شکل ورد پد باز میشن

Ali_RNT
13-09-2013, 18:50
cmd رو باز کنید.در منوی استارت cmd را تایپ کنید و روی آن راست کلیک کرده و Run as administrator را انتخاب کنید.
برای هر نمونه فایل این دستور را وارد کند.
برای مثال برای فیکس کردن فایل های .exe دستور زیر را وارد کنید:
assoc .exe = exe file

درمانی
07-02-2017, 13:42
داداش گفتیم راه حل بگو کل سیستم هر چی اگزه داشتم پاک شدن ... مردم ازاری شاخ و دم نداره تو که راه میدی بگو قراره چه اتفاقی بیافته ...:V22::V22: