PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سؤال در مورد DVP3360K و پخش HD

BraveKnight
02-09-2010, 15:19
سلام
من یه دی وی دی پلیر فیلیپس دارم مدل DVP3360K.
در توضیحاتش اومده:

Picture enhancement: Progressive scan, Video upscaling, Video Upscaling (720p, 1080i/p), High Def (720p, 1080i, 1080p)

خروجی HDMI هم داره.
اما تو سایت فیلیپس نوشته که قادر به پخش HD DVD و HD DivX نیست.
این رو می‌دونم که برای پخش HD نیاز به بلوری یا HD Player هست.

اما سؤال اینجاست؛ پس خروجی اچ دی ام آی و رزولوشن 1080p دستگاه من برای چیه؟! این کیفیت بدون HD که به معنی میشه!

لطفاً در مورد Upscaling هم یه توضیحی بدید.

ممنون

BraveKnight
04-09-2010, 00:28
کارشناسان عزیز، من عذاب وجدان دارم در مورد این پورت HDMI، :31: لطفاً راهنمایی کنید!

saeidghodrati
04-09-2010, 14:20
سلام .منظور از اينكه روي دستگاه خروجي Upscaling گزاشتن اين هستكه
دستگاه قابليت اينو داره كه خودش توي كيفيت خروجي اثر ميزاره و كيفيت پخش بهبود پيدا ميكنه
شما با كابل HDMI خروجي رو به ورودي تلوزيون وصل كن و تنظيماتو بزار روي 1080p (از روي سينما يا دي وي دي)
موفق باشي

BraveKnight
04-09-2010, 14:29
سلام .منظور از اينكه روي دستگاه خروجي Upscaling گزاشتن اين هستكه
دستگاه قابليت اينو داره كه خودش توي كيفيت خروجي اثر ميزاره و كيفيت پخش بهبود پيدا ميكنه
شما با كابل HDMI خروجي رو به ورودي تلوزيون وصل كن و تنظيماتو بزار روي 1080p (از روي سينما يا دي وي دي)
موفق باشي

ممنون که جواب دادید.
اما مسئله مبهم برای من اینه که رزولوشن 1080 مربوط به HD میشه که این دستگاه اچ دی ساپورت نمیکنه.
اصولاً تعبیه HDMI برای این قبیل دستگاه‌ها که قابلیت پخش HD ندارن به چه منظوره؟ خروجی کامپوننت میتونه تمام کیفیت دی وی دی رو ارائه بده!

eternity
05-09-2010, 19:37
ممنون که جواب دادید.
اما مسئله مبهم برای من اینه که رزولوشن 1080 مربوط به HD میشه که این دستگاه اچ دی ساپورت نمیکنه.
اصولاً تعبیه HDMI برای این قبیل دستگاه‌ها که قابلیت پخش HD ندارن به چه منظوره؟ خروجی کامپوننت میتونه تمام کیفیت دی وی دی رو ارائه بده!

این HDMI هم همون کیفیت ویدئوی کامپوننت را روی این دستگاه به شما میده فقط با این تفاوت که در غالب یک کابل غیر از ویدئو امکان انتقال صدای چند کاناله را نیز میسر می کنه.دیگه اینطوری استفاده از چند کابل مختلف و سردر گمی نخواهی داشت.
در مورد Upscaling هم روی پلیر های تجاری بیشتر تبلیغاتیه تا کارآمد.

BraveKnight
05-09-2010, 21:42
آخه تو کاتالوگش به (High Def (720p, 1080i, 1080p اشاره کرده در صورتیکه اصلا HD رو نمیتونه پخش کنه.
در مورد Upscaling هم با شما موافقم. دستگاه که نمیتونه از خودش کیفیت اضافه کنه به ویدیو!