PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آنژیوگرافی

Glad Boy
02-09-2010, 13:42
سلام دوستان؛

سوالی داشتم درباره آنژیوگرافی. منظورم آنژیویی هستش که برای قلب استفاده می شه...
می خواستم بدونم عمل آنژیوگرافی به تنهایی می تونه باعث باز شدن رگ ها بشه ؟!
اصلا آنژوگرافی هیچ تاثیری می تونه برای رفع گرفتگی داشته باشه ؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید ...

eMer@lD
02-09-2010, 16:29
سلام آنژو گافی یا آرتریو گرافی در اصل این گونه هست ؛ یک لوله قابل انعطاف دراز و باریک ،ماده حاجب به داخل رگ تزریق میشه همچنان که محلول وارد عروق خونی میشه ،تصاویر اشعه ایکس به دست می ایند . این تصاویر نشان میدهند که آیا خون جریان طبیعی دارد و یا اینکه در مسیر عروق انسداد وجود دارد یا خیر؟
وقتیکه ماده ی حاجب ،به داخل رگ تزریق میشه، خونرسانی مناسب عروق(عروق کرونری) ارزیابی میشه.
به این روش آنژوگرافی کرونری گفته میشه.
بنابراین آنژوگرافی کرونری وجود انسداد یا نازک شدن شریان کرونری (به علت آترواسلکر) یا لخته رو نشون میده
و وقتی کهماده حاجب به یک رگ خونرساننده به مغز تزریق شود ، به این روش آرتریو گرافی یا انژیو گرافی مغزی گفته میشه.

این تست ها برای تعیین موارد غیر طبیعی در عروق گردنی ومغزی انجام میشه
و امروز از این روش ها کمتر استفاده میشه زیرا تصاویر رزونانس مغناطیسی به طور گسترده ای قابل دسترسی است.

اصلا آنژوگرافی هیچ تاثیری می تونه برای رفع گرفتگی داشته باشه ؟!
برای رفع گرفتگیاز روش آنژیو پلاستی کرونری برای باز کردن سرخ رگ های مسدود به کار می رود.
اسم کامل آنژیو پلاستی کرونر ،آنژیو پلاستی داخل مجرایی کرونر از طریق پوست (ptcA) است. که به آن اصلاح کرونر از راه پوست یا(pct) یا آنژیو گرافی بادکنکی نیز میگویند.
اگر لازم هست براتون روش عمل رو هم بگم
موفق باشید:)

Glad Boy
02-09-2010, 19:28
سلام آنژو گافی یا آرتریو گرافی در اصل این گونه هست ؛ یک لوله قابل انعطاف دراز و باریک ،ماده حاجب به داخل رگ تزریق میشه همچنان که محلول وارد عروق خونی میشه ،تصاویر اشعه ایکس به دست می ایند . این تصاویر نشان میدهند که آیا خون جریان طبیعی دارد و یا اینکه در مسیر عروق انسداد وجود دارد یا خیر؟
وقتیکه ماده ی حاجب ،به داخل رگ تزریق میشه، خونرسانی مناسب عروق(عروق کرونری) ارزیابی میشه.
به این روش آنژوگرافی کرونری گفته میشه.
بنابراین آنژوگرافی کرونری وجود انسداد یا نازک شدن شریان کرونری (به علت آترواسلکر) یا لخته رو نشون میده
و وقتی کهماده حاجب به یک رگ خونرساننده به مغز تزریق شود ، به این روش آرتریو گرافی یا انژیو گرافی مغزی گفته میشه.

این تست ها برای تعیین موارد غیر طبیعی در عروق گردنی ومغزی انجام میشه
و امروز از این روش ها کمتر استفاده میشه زیرا تصاویر رزونانس مغناطیسی به طور گسترده ای قابل دسترسی است.

برای رفع گرفتگیاز روش آنژیو پلاستی کرونری برای باز کردن سرخ رگ های مسدود به کار می رود.
اسم کامل آنژیو پلاستی کرونر ،آنژیو پلاستی داخل مجرایی کرونر از طریق پوست (ptcA) است. که به آن اصلاح کرونر از راه پوست یا(pct) یا آنژیو گرافی بادکنکی نیز میگویند.
اگر لازم هست براتون روش عمل رو هم بگم
موفق باشید:)

ممنون از توضیحات خوبتون.
می خوام بدونم این روشی که شما گفتین با اون روشی که به بالون زدن یا فنر زدن معروفه فرق داره ؟!
آخه من یه چیزایی توی اینترنت خوندم که آنژو بیشتر به درد دیدن رگ های میخوره و برای باز کردنش مثل اینکه
باید از روش هایی که اون بالا گفتم استفاده کرد ! درسته ؟!

morsadr
03-09-2010, 08:31
همانطور که دوستمون اشاره کردند آنژیو گرافی یک روش تشخیصی می باشد و نه درمانی ولی آنژیوپلاستی یک پروسه درمانی می باشد که دراین پروسه بوسلیه روشهای مختلف سعی در باز کردن گرفتگی عروق انجام می شود .

fereshteh97
05-07-2018, 14:19
ممنون از توضیحات خوبتون.
می خوام بدونم این روشی که شما گفتین با اون روشی که به بالون زدن یا فنر زدن معروفه فرق داره ؟!
آخه من یه چیزایی توی اینترنت خوندم که آنژو بیشتر به درد دیدن رگ های میخوره و برای باز کردنش مثل اینکه
باید از روش هایی که اون بالا گفتم استفاده کرد ! درسته ؟!

با سلام دوست عزیز در آنژیوگرافی یک کاتتر از میان رگ ها عبور داده میشه و مشخص میشه که وضعیت و درصد گرفتگی رگ ها به چه صورت هست. متخصص قلب در مقابلش یک مانیتور هست که به راحتی رگ های قلب رو می بینه. اگر پزشک تشخیص بده که با بالون زدن یا همون آنژیوپلاستی میشه رگ رو باز نگه داشت همزمان آنژیوگرافی یک بالن یا فنر به سمت رگ های بسته می فرسته این بالن باز میشه و خون به راحتی از بین رگ عبور می کنه. برای اینکه بهتر توضیحاتم رو متوجه بشید روی آنژیوگرافی از طریق دست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%81%DB%8C.html) کلیک کنید تا فیلم واقعیش رو ببینید.

رومنس
06-07-2018, 10:59
یه سوال دارم.

اگه آنژیو در شرایطی ضروری هست و مفید. چرا وقتی من پدربزرگم رو برای اینکار برده بودم در اون روز از صبح تا ساعت 12 که حدود 10 عمل انجام شد 2 نفر مردن و 2 نفر هم سکته کردن در حین اینکار؟؟؟؟

من که در هیچ شرایطی نمی ذارم هیچ عضوی از خانواده ام این کار رو انجام بده.