PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با کلاس ها، لطفا راهنمایی کیند.

MIG
02-09-2010, 10:09
با سلام
من یه تعداد کلاس نوشتم، می خوام یه کلاس دیگه به اسم XL ایجاد کنم اما با این کلاس اخری مشکل دارم. این کلاس باید به تعداد مد نظر کابر شی از کلاسLA ایجاد کنه.برای همین یه وکتور از نوع LA در نظر گرفتم برای نگه داری این اشیا. هر شی LA یه لیست به اسم actions داره که باید مقدار گره هاشو از یه فایل بخونه( به عبارتی سطر اول فایل دادههای لیست اولین شیLA را فراهم میکنه ، سطر دوم فایل دادههای شی دوم و....).برای اینکاریه تابعXlinitialList نوشتم اما اصلا کار نمی کنه و چهار تا خطا میده .
من یه تابع change هم نوشتم که داده رو به صورت رشته میگیره و به عدد صحیح تبدیل میکنه و تو یه لیست قرار میده .این تابع وقتی بین اعداد کاماست درست کار میکنه ولی وقتی فاصله وجود داره نه. نمی دونم چیکارش کنم
خواهشا منو راهنمایی کنید.

MIG
02-09-2010, 10:15
خطاهاش:

اینم خطاهاش

Error 3 error C2664: 'std::basic_istream<_Elem,_Traits> &std::basic_istream<_Elem,_Traits>::getline(_Elem *,std::streamsize)' : cannot convert parameter 1 from 'std::string' to 'char *' c:\documents and settings\wini\my documents\visual studio 2008\projects\dla\dla\dla.cpp 159
Error 4 error C2664: 'Actions::Add' : cannot convert parameter 1 from 'Action *' to 'Action' c:\documents and settings\wini\my documents\visual studio 2008\projects\dla\dla\dla.cpp 162
Error 5 error C2440: 'initializing' : cannot convert from 'LA *' to 'LA' c:\documents and settings\wini\my documents\visual studio 2008\projects\dla\dla\dla.cpp 164
Error 2 error C2440: 'initializing' : cannot convert from 'Actions *' to 'Actions' c:\documents and settings\wini\my documents\visual studio 2008\projects\dla\dla\dla.cpp 158

god of war 2
02-09-2010, 10:50
بجز مشکل اول که مربوط به استفاده از String بجای * char میشه بقیه خطاها مربوط به استفاده کردن از اشارگر میشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MIG
02-09-2010, 13:39
خب چطور رفعشون کنم؟

god of war 2
02-09-2010, 14:33
اگه line (خط) هایی که داخلش این خطاها بوجود امده رو بگی راحتتر میشه مشکلو حل کرد.

MIG
02-09-2010, 21:37
ممنون مشکلشونو حل کردم .اما یه مشکل با خوندن از فایل دارم، من می خوام به تعداد خط های فایل این عمل رو تکرار کنم: داده های هر خط رو بگیرم و بریزم تو یه رشته و بعد این رشته رو با یه تابع تبدیل کنم به عدد و داده ها شو بخونم.
مشکلی که پیش اومده اینه که وقتی تابع getline رو صدا می زنم کل فایل رو می خونه یه جا نه سطر اول

god of war 2
03-09-2010, 05:17
میشه از دستور زیر برای خواندن هر خط از فایل استفاده کرد

فقط با این کار در هر مرتبه از چرخش حلقه تا رسیدن به کاراکتر " " (space) کلمات هر خطو میخونه مثلا اگر محتوای فایلی به شکل زیر باشه:

موقع خواندن به این شکل خوانده میشه:

موفق باشید.