PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور هنگام اد کردن رفرنسی که از قبل ساختم!

roham_06
01-09-2010, 12:32
سلام..
من یه فرم دارم وت,D اون رو sava all میکنم و توی پروژه ی بعدی تو رفرنس ادش میکنم و using هم میکنم ولی موقع کامپایل ارور میدده که که این رفرنس رو شما اد نکردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمیدونم حالا من بد ساختم رفرنس رو یا نه!
کلا دارم برنامه فصل 19 کتاب دایتل رو مینویسم و اون پاراگراف وسط صفحه 927 که میگه باید این فرمی که الان ساختی و کدهاش واسه reusable کردنش این کار رو کنید
you must compile the GUI into a DLL by creating of type Windows control library and add refrence to in your project

ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

mahdi7s
01-09-2010, 12:46
.. رو sava all میکنم ...
بجای save all پروژه رو کامپایل کنید
و بعد dll کامپایل شده رو در پروژه ای که می خواین reference کنید

roham_06
01-09-2010, 15:52
ممنون
برنامه از نو ع ویندوز فرم است و dll نمیسازه موقع کامپایل exe میسازه تو سولاشن!
من نمونه همین برنامه ای رو که دارم میسازم رو دانلود کردم مشکلم اینه که اونی که دانلود کردم بعد از اد و using ارور نمیده ولی واسه من موقع using ارور میده و میگه این namespac نیست!!!

mahdi7s
01-09-2010, 17:40
... ولی واسه من موقع using ارور میده و میگه این namespac نیست!!!
از این که نام فضای نام رو درست وارد کردید اطمینان حاصل کنید
توجه که جدیدترین dll کامپایل شده را رفرنس کرده باشید

roham_06
01-09-2010, 23:57
نام فضا درسته!
ولی مثل اینکه باید control library درست کنم و بعد سیوش کنم واسه اد اما سی شارپ 2008 من نمیدونم چرا تو new project هاش control library نداره!!!!

mahdi7s
02-09-2010, 09:07
برای اینکه خروجی پروژه یک dll شود باید یک پروژه از نوع Library (مثل Class Library یا Windows Control Library ) ایجاد کنید
نوع پروژه Library هم به کارتان مربوط است (مثلا اگر می خواهید یک یا چند کنترلر جدید ویندوزی درست و آن را در dll ای نگهداری کنید پروژه Windows Control Library بهتر است) ولی معمولا و جامع ترین نوعش همان Class Library است.

پس از ایجاد یک Library کلاس ها و کد هایی رو که می خواهید به آن اضافه می کنید و بعد هم پروژه رو کامپایل می کنید(با زدن F5 ) اگر خطایی در لیست Errors وجود داشت آن ها را برطرف و دوباره کامپایل کنید تا خطا ها رفع شود.

حالا پروژه ای که می خواهید dll ایجاد شده رو درش reference کنید ایجاد و سپس آن dll را reference کنید(بر روی پروژه در solution explorer راست کلیک کنید Add Reference سپس به تب Browse برید و آدرس پوشه bin\Debug پروژه Library را دنبال و dll موجود را انتخاب و OK کنید)
حالا فضای نام درست را using کنید و از متدها و کلاس های آن dll استفاده کنید.

موفق باشید

roham_06
02-09-2010, 17:40
ممنون!
مشکلم حل شد!
ویژوال استودیو 201 ریختم درس شد همه چی!
ن