PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معنی این کلمه

sam & snake
31-08-2010, 21:30
سلام

دنبال یک کلمه می گردم خیلی وقته اما چیزی نیست که بشه راحت داخل هر مترجمی گیرش اورد.
این کلمه در فارسی معنی بدل میده یعنی 2 نفر که خیلی شبیه به هم هستن حالا ممکنه هر 2شون از یک
کشو باشن مممکنه مثلا یکی ایرانی باشه یکی اسپانیایی .
مثلا میگن بدل فلانی فلان هست یعنی این طرف خیلی شباهت داره . توجه داشته باشید این 2 اصلا دوقلو نیستند
ولی خیلی شبیه به همن. یا میگن این 2 مثل یک سیبی هستن که از وسط نصف شده فکر می کنم اصطلاحش
به زبان انگلیسی 2 لوبیا باشه نه سیب!

دومین کلمه همین موضوع هست ولی برای هر شی یا هر چیز می خوام باشه یکی افراد شبیه به هم که گفتم
یکی مثلا 2 موزیک که شبیه به هم هستن دو حیوان که شبیه به هم هستن و ... . می خوام این کلمه کلی باشه
کلمه ی قبلی فقط برای انسان می خوام باشه ولی این کلی باشه و انسان هم شامل بشه.

ممنون میشم کمکم کنید . کلمه ای رو می خوام که عین همین باشه یعنی رایج باشه و برای خارجی ها هم اشنا باشه.

SCYTHE
31-08-2010, 22:29
سلام

دنبال یک کلمه می گردم خیلی وقته اما چیزی نیست که بشه راحت داخل هر مترجمی گیرش اورد.
این کلمه در فارسی معنی بدل میده یعنی 2 نفر که خیلی شبیه به هم هستن حالا ممکنه هر 2شون از یک
مثلا میگن بدل فلانی فلان هست یعنی این طرف خیلی شباهت داره . توجه داشته باشید این 2 اصلا دوقلو نیستند
ولی خیلی شبیه به همن. یا میگن این 2 مثل یک سیبی هستن که از وسط نصف شده فکر می کنم اصطلاحش

دومین کلمه همین موضوع هست ولی برای هر شی یا هر چیز می خوام باشه یکی افراد شبیه به هم که گفتم
یکی مثلا 2 موزیک که شبیه به هم هستن دو حیوان که شبیه به هم هستن و ... . می خوام این کلمه کلی باشه

ممنون میشم کمکم کنید . کلمه ای رو می خوام که عین همین باشه یعنی رایج باشه و برای خارجی ها هم اشنا باشه.
برای اولی میتونی بگی: spitting image
She's the spitting image of her mother

یا
carbon copy: a person or thing that is very similar to or exactly like another person or thing:
She's a carbon copy of her mother

sam & snake
31-08-2010, 22:42
سلام دوست من ممنون .اما من معنی این کلمه رو نمی خوام یا مترادف عین و خودش رو می خوام .
برای اولی وقتی داخل امیج گوگل سرچ کردم عروسک های انسان نما مثل برنامه ی 30 یا سی که قبلا
دوبلش رو تلویزیون میگذاشت و شخصیت های 30 یا سی امریکایی رو رو به صورت عروسک های شبیه خودشون
بود میشه .

در مورد دومی هم معنی خیلی خیلی دوری داره درواقع یک درصد معنی میده .

به هر حال ممنون از اینکه وقت گذاشتی.

m007007
01-09-2010, 01:00
look up the word "doppelganger" it may be the one.
.

dr_shahrooz
06-09-2010, 23:17
the same نمیشه ؟

Davood21
08-09-2010, 11:10
سلام

Clone

Concise Oxford English Dictionary
a person or thing regarded as an exact copy of another.