PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : blue screen ماله چیه ؟

ali_disslove
30-08-2010, 19:30
با سلام

من چند تا سوال دارم

1- من وقتی میخوام امتیاز کامپیوترم در سون رو ببینم blue screen میاد و کامپیوتر ریست میکنه بعضی وقتا هم که رگباری آهنگ های حجیم تصویری رو عوض میکنم یازم صفحه آبی میاد این مشکلو توی بازی ها حتی یه بارم نداشتم توی xp هم نداشتم--دلیلش چی متونه باشه ؟اینم بگم که این مشکل قبلا دیگه توی تست سخت افزار نبود
الان هم prime 95 رو گذاشتم تست هیچ اروری نداده توی این یه ساعت
رم 2 گیگ باس 800
ddr2

2- من چه جوری میتونم این همه آپدیتی که کردمو ازش بک آپ بگیرم که وقتی ویندوزمو پاک کردم و دوباره نصب کردم نخوام دوباره این همه رو دانلود کنم ؟

aliupdate
30-08-2010, 19:45
با سلام

من چند تا سوال دارم

1- من وقتی میخوام امتیاز کامپیوترم در سون رو ببینم blue screen میاد و کامپیوتر ریست میکنه بعضی وقتا هم که رگباری آهنگ های حجیم تصویری رو عوض میکنم یازم صفحه آبی میاد این مشکلو توی بازی ها حتی یه بارم نداشتم توی xp هم نداشتم--دلیلش چی متونه باشه ؟اینم بگم که این مشکل قبلا دیگه توی تست سخت افزار نبود

سلام
صفحه ی Blue screen سه دلیل داره:
1:سیستم ویروسی شده (بیشتر موقعی که از انتی ویروس Norton استفاده میکنید)
2:یکی از سخت افزارها مشکل داره(هارد-رم-کارت گرافیک)
3:درایور یکی از سخت افزار ها مشکل داره یا بد نصب شده.

ali_disslove
30-08-2010, 20:44
فکر کنم مشکل از رمه

ممنون میشم سوال 2 رو هم جواب بدید

mohsen_1363
30-08-2010, 21:08
فکر کنم مشکل از رمه

ممنون میشم سوال 2 رو هم جواب بدید

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

ali_disslove
30-08-2010, 21:21
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

حجمش 323 مگه اما من خیلی بیشتر از اینا دانلود کردم آپدیت --پس بقیش کو ؟من ویندوزم توی درایو d هست و xp تو c در هر دو درایو هم این فولدر بود --کدومش ماله سونه ؟اگه d ماله سونه پس اون 1 مگه حجمش

چرا؟؟؟؟

Dew Drop
30-08-2010, 21:25
2- من چه جوری میتونم این همه آپدیتی که کردمو ازش بک آپ بگیرم که وقتی ویندوزمو پاک کردم و دوباره نصب کردم نخوام دوباره این همه رو دانلود کنم ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ebicross
30-08-2010, 23:15
توی چه مرحله ای از تست براتون Blue Screen میاد؟ اسم اون مرحله رو این بار نگاه کنید.
همچنین اگر میتونید از صفحه ی آبی عکس بگیرید.

mohsen_1363
31-08-2010, 00:04
حجمش 323 مگه اما من خیلی بیشتر از اینا دانلود کردم آپدیت --پس بقیش کو ؟من ویندوزم توی درایو d هست و xp تو c در هر دو درایو هم این فولدر بود --کدومش ماله سونه ؟اگه d ماله سونه پس اون 1 مگه حجمش

چرا؟؟؟؟

یه سری از اپدیت ها مثل اینترنت اکسپرولر و .. که مربوط به نرم افزار های جانبی ویندوز هستند
و مربوط به شرکت مایکروسافت هست در جای خودشون جایگزین میشن

و بعضی دیگه از نرم افزار ها که مربوط به درایور ها میشه مثل display driver ....
اونها هم همین طور
و نمیشه اونها رو کپی کرد

در ضمن
خود مایکروسافت هم این روش رو توصیه نکرده و پیشنهاد به اپدیت انلاین بعد نصب ویندوز جدید داده

ali_disslove
31-08-2010, 00:48
توی چه مرحله ای از تست براتون Blue Screen میاد؟ اسم اون مرحله رو این بار نگاه کنید.
همچنین اگر میتونید از صفحه ی آبی عکس بگیرید.

توی مرحله مموری

یعنی رمم نیم سوزه ؟کاریش نکردم که بخواد نیم سوز شده باشه

ebicross
31-08-2010, 14:58
ببینید رم نیم سوز نمیشه. رم یا سوخته یا سالمه. این قطعات مکانیکی نیستند. اگر قسمتی از اونها خراب بشه یعنی کلش از کار افتاده.
شما 10 پل پشت سر هم رو فرض کنید. اگر یکی از پلها خراب بشه درسته 9 تای دیگه سالم هستند ولی دیگه نمیشه عبور کرد و عملا پلهای دیگه هم تاثیری ندارند.

مشکل شما میتونه از Conflict سخت افزاری باشه مثل تفاوت باس رم با مادربرد و یا چند رمه بودن و عدم تطابق اونها و موارد اینطور.
توی انجمن سخت افزار مشکل رو مطرح کنید با گذاشتن عکس از صفحه های CPU Z دوستان متخصص راهنمایی تون میکنند.