PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خمیر سیلیکون

sepand_salehi
30-08-2010, 10:18
با سلام
می خواستم بپرسم که آیا استفاده از خمین سیلیکون برای کاهش دمای CPU لپ تاپ کار معقولی است یا نامعقول؟ په مضراتی را برای سی پی یو لپ تاپ به همراه دارد؟
با تشکر

pooriya_hp
30-08-2010, 11:54
حدود 10% گرما رو کاهش میده.
سعی کن خمیر حاوی نقره بخری که یکم گرون هست.

majid_3ma
30-08-2010, 12:42
با سلام
می خواستم بپرسم که آیا استفاده از خمین سیلیکون برای کاهش دمای CPU لپ تاپ کار معقولی است یا نامعقول؟ په مضراتی را برای سی پی یو لپ تاپ به همراه دارد؟
با تشکر
یعنی میخوای دستگاه رو باز کنی ؟
اگه وارد نیستی دست نزن
سی پی یو پنوت بوک ها موبایل هستند مگه چه کاری می خوای انجام بدی که واست مهم باشه.
درضمن روی خود سی پی یو ها مقداری خمیر سیلیکون گذاشتن (روی قسمت هیدسینگ) جنسش هم بسار مرغوب هست

sepand_salehi
30-08-2010, 13:53
یعنی میخوای دستگاه رو باز کنی ؟
اگه وارد نیستی دست نزن
سی پی یو پنوت بوک ها موبایل هستند مگه چه کاری می خوای انجام بدی که واست مهم باشه.
درضمن روی خود سی پی یو ها مقداری خمیر سیلیکون گذاشتن (روی قسمت هیدسینگ) جنسش هم بسار مرغوب هست

نه کار خاصی نمی خوام بکنم. منتها مدتیه که کار سنگین باهاش می کنم ، دمای سی پی یو بالا می ره.
البته امروز یه جارو برقی گذاشتم رو درگاه فنش و گرد و خاک ها رو تا حدی گرفت. الانم یه 10 درجه ای دماش نسبت به قبل کمتره. ولی گفتم شاید دیگه بعد دو سال خمیرش تموم شده باشه و باید خمیر جدیدی بزنم.

muhakh
30-08-2010, 13:59
خمیر تموم نمیشه اگر اورجینال خودشه اصلا بهش دست نزن

amd>intel
30-08-2010, 14:02
روش استفاده از خمير سيليكون
How To Correctly Apply Thermal Grease

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خمير سيليكون هم THERMAL FUSION 400

majid_3ma
30-08-2010, 14:43
نه کار خاصی نمی خوام بکنم. منتها مدتیه که کار سنگین باهاش می کنم ، دمای سی پی یو بالا می ره.
البته امروز یه جارو برقی گذاشتم رو درگاه فنش و گرد و خاک ها رو تا حدی گرفت. الانم یه 10 درجه ای دماش نسبت به قبل کمتره. ولی گفتم شاید دیگه بعد دو سال خمیرش تموم شده باشه و باید خمیر جدیدی بزنم.
اصلا خمیر رو بیخیال شو
نهایتا از کول پد استفاده کن
اگه خواستی کول پد بگیری حتما مارک خوب بگیر از این ریمارک ها که تو بازاره نگیر

rezanew
26-09-2010, 18:30
آقا یه سوال...
من لپتاپمو چند وقت پیش باز کردم و تمیزش کردم و در این بین اون هیت سینگی که بهش یه میلیه مسی وصل بود را از روی CPU برداشتم (البته روش خمیر سیلیکون بود و یکم چسبیده بود با فشار برش داشتم) و بعد از تمیز کاری دوباره گزاشتم روش الان احساس می کنم یکم گرم میشه (و وقتی که مثلا یه فیلمی رو نگاه می کنم بعد از 20 دقیقه فیلم رو تیکه تیکه نشون میده مجبور میشم ریست کنم)
آیا لازمه که بازش کنم و دوباره خمیر سیلیکون بزنم روش؟

rezanew
26-09-2010, 19:18
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این که طبیعی نیست نه؟