PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن - کمک کنید لطفا

smspersia
28-08-2010, 07:37
سلام خدمت دوستان

یه مشکل سخت افزاری پیدا کردم که به نظرم باید اینجا می نوشتم؟

سیستم رو وقتی روشن می کنم و ویندوز بالا میاد، با باز کردن یکی دو تا برنامه یک دفعه قرمز میشه و هنگ می کنه بعد از ده بیست ثانیه می ره روی صفحه ابی (صفحه مرگ)
(ویندوز رو هم عوض کردم همین طوری شد )

ممنون میشم که اگه کمک کنید .

ebicross
28-08-2010, 12:43
تازگی ها رم عوض نکردین؟ قطعی برق نداشتین؟ خاموشی ناگهانی بر اثر نوسان؟ فن CPU چرخشش خوبه یا کنده؟

پیام صفحه ی آبی رو هم اگر میشه اینجا بزارید. ازش عکس بگیرید عالیه.

smspersia
29-08-2010, 07:48
اقا خواستم عکس ازش بگیرم متئصفانه دیگهویندوز بالا نمیاد

فقط قعطی برق داشتم البته سه چهار روز قبل بقیه رو نداشتم

الته کارت گرافیکم خیلی حراراتش میره بالا در حدی کبریت بزاری روش روشن بشه

مشکلاتش شدن این
1 - وقتی که سیسنمو روشن می کنم از همون اول (مشخصات مادربورد) صفحه نمایش خط خطی می شه
2- روی لولدینگ ویندوز گیر می زنه ویندوزم بالا نمیاد - اونجا هم همین طور خط خطیه

تو رو خدا کمک کنید احتیاجش دارم

hasanoooooooo
29-08-2010, 08:10
جالبه منم همین مشکل رو دارم معمولا باید 3 تا 4 بار خاموش روشنش کنم! فیش هارو هم عوض کردم ........... کمک کنید دوستان ربطی به فن نداره همین که بالا میاد مانیتاورم خاموش میشه
! بعد 10 ثانیه ......... به ..... میره .

ebicross
29-08-2010, 13:39
چرخش فن CPU تون خوبه؟
اگر به حرارت سیستم شک دارید از پنکه استفاده کنید و سیستم رو شدیدا خنک کنید و ببینید ویندوز بوت میشه یا نه؟
ببینید برای تست اولیه ی فن CPU بدون هیچ ابزاری میتونید با نگه داشتنش؛ میزان مقاومتش رو تشخیص بدین. فن CPU موقع چرخش نباید براحتی با نوک ناخن متوقف بشه.
همچنین موقع روشن شدن باید با شتاب بالایی شروع به کار کنه نه کم کم.
اگر کارت گرافیک هم فن داره یک بازبینی بکنید. همچنین خنکش بکنید ببینید مشکل رفع میشه یا نه.

در نهایت با دیفابت کردن CMOS ادامه بدین. برای این کار برق سیستم رو قطع کنید. باطری مادربرد رو هم خارج کنید. سه خار کوچک در اطراف باتری وجود داره که وسطی یا یکی از خارهای اطراف مرتبط هستند. مثلا وسطی با سمت راستی. حالا اگر اینطور بود شما وسطی رو با چپی مرتبط کن. یا بر عکس.
این کار رو 5 ثانیه انجام بدین و بعد به حالت اول برگردونید و باتری رو جا بزنید و سیستم رو روشن کنید.