PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي در رابط با خريد خودرو و قطع سهميه بنزين

dvb_hamed
28-08-2010, 04:46
سلام دوستان
بنده نزديك 1 ماه هست كه قصد خريد خودرو رو دارم با مبلغي حدود 8.5 ميليون
ابتدا مي خواستم پرايد صفر رو بگيرم چون نياز به تعميرات نداره و چند سالي برام كار ميكنه و هم مصرف سوخت كمي داره و اگر به خرج بيفته ،خرجش پايينه
بعد از اين كه از ترمز هاش بد شنيدم تصميم گرفتم مدل ABS دارشو بگيرم ولي متاسفانه قيمت و رنگ مناسب و دلخواهم پيدا نكردم و درضمن خيلي ها ميگفتن پول الكي ندم براي ABS(مورچه چيه كله پاچش چي باشه)
در همين زمان متوجه كيفيت پايين توليدات سال هاي اخير پرايد شدم و حتي مي گويند پرايد 85 به پايين خيلي بهتر از پرايد صفر از لحاظ قطعات و كيفيت هست.به همين دليل تصميم به خريد پرايد مدل 84 يا 5 گرفتم.زماني كه به دنبال اين مدل در روزنامه مي گشتم ديدم با پولي كه دارم ميتونم يك پژو 405 مدل 83 يا 84 بگيرم.هر كسي به من رسيد گفت پرايد نگير كه خيلي خز شده و ماشين راحتي نيست و ايمني نداره و داخلش سرو صداي زيادي داره و...
تصميم رفت روي پژو 405 و از چند نفر از اطرافيانم راجع به خرجش و مصرف سوخت و راحتي سوال كردم و گفتند خرجش نسبت به پرايد بيشتر هستش ولي ماشينيه كه خيلي تو خرج نميندازه و يه چرخش به كل پرايد مي ارزه از لحاظ راحتي و ايمني
معذرت مي خوام،چشمتون به درد اومد،آخه خيلي دلم پره.1 ماه هست كه فقط دارم فكر ميكنم و توو اينترنت و بيرون نت نظر ميگيرم و تحقيق ميكنم
حالا كه تصميم جدي گرفتم براي خريد 405 ميگن مصرفش بالاست و چون قرار هستش تا پايان امسال بنزين آزاد بشه اون هم به قيمتي بالاتر از 400 تومان(من ليتري 100 تومان رو هم به زور مي تونم بدم چون دانشجو هستم و شغلي هم ندارم)ديگه عملا ماشين بايد در پاركينگ بخوابه
گفتم يه مدل 405 گاز سوز ميگيرم يا خودم گاز سوزش ميكنم ولي اخيرا متوجه شدم موتور ماشين آسيب جدي ميبينه با گازسوز كردنش و احتمال زياد داره خرج انچناني رو دستم بزاره.واقعا اين موضوع حقيقت داره؟يعني نميشه 405 رو گازسوز كرد؟
اگر ميشه كه گازسوز كنم،قيمت دولتي و آزادش رو بفرماييد لطفا
راستي،فكر ميكنيد بعد از اين كه سهميه بنزين قطع شد قيمت خودرو پايين مياد؟چون فكر نمي كنم اكثريت مردم بتوانند براي هر باك حدود 30 تا 50 تومان پول پرداخت كنن.مخصوصا قشر كم درامدي مثل من
آيا به صلاح هستش كه براي خريد خودرو بعد از قطع سهميه بندي اقدام كنم يا قيمت ها در اون موقع فرقي با الان نميكنه؟

Maziar_69
28-08-2010, 10:42
در مورد قیمت خودرو هیچ چیزی معلوم نیست دوست من.
اینجا ایرانه و هیچیش رو حساب و کتاب نیست. خدا رو چه دیدی یهو دیدی پراید و MVM و این کم مصرفا قیمتش شد 11 تومن! :دی
405 هم فرانسوی هست و جون به جونش کنی هم استهلاکش بالاست هم خرجش.

مدل 83-84 هم الان ممکنه به خرج بیفته. مصرفش هم خودتون اشاره کردین بالاست. راستی تو همین انجمن تاپیکش هست که هر چند وقت یه بار یکیش آتیش میگیره متاسفانه. :13:
البته این آتیش گرفتن بستگی به طرز نگه داری هم داره ها ولی خوب مگه میشه ماشین ایرادی نداشته باشه؟

در مورد اینکه گفتین پراید خز شده و اینا به نظرم دیگه این حرفا قدیمیه. از 10 نفر 9 تاشون پراید دارن دیگه! :دی
پراید میتونه گزینه خوبی براتون باشه.

البته من از مصرف این ماشین اطلاعی ندارم ولی دوو سیلو رو بهتون پیشنهاد میکنم. :46:
حالا اساتید هم راهنماییت میکنن.

hessam_sz
28-08-2010, 10:59
دوو سيلو كم مصرف هست ولي با توحه به اينكه توليدش متوقف شده الان هرچي تو بازار هست ديگه مار خودش را كرده.
من اگر جاي شما بودم 206 ميخريدم.مدل 85 رنگ دار با 8.5 گير مياد.تازه اگر بنزين آزاد بشه قيمتش ميره بالا سود هم ميكني.ولي اينم در نظر بگير كه بايد ماشين تميزي بخري يعني رنگ دار هم اگر بود ولي موتوري از هر نظر سالم باشه اگر خرج 206 كمر آدم رو خم ميكنه.
يك گزينه ي ديگه هم mvm هست كه اونم مشكلات موتوري خودش را داره مثل سوختن واشر سر سيلند و تموم شدن صفحه كلاج بعد از يك مدت كم.ولي به جاش كم مصرفترين خودروي داخل ايران هست و به نظر من مصرفش به دردسرش مي ارزه.من بودم همون mvm يا 206 را ميخريدم و لا غير.

dvb_hamed
28-08-2010, 21:02
دوستان با توجه به شرايط من كه در پست قبلي گفتم،نظرتون راجع به پرايد صفر دوگانه سوز چيه؟
من خودم نوكمدادي دوست دارم.بيرون بين 8800 تا 8900 ميفروشن(روزنامه) ولي قيمت كارخونه رو ندارم.چنده؟؟

hessam_sz
28-08-2010, 21:48
دوستان با توجه به شرايط من كه در پست قبلي گفتم،نظرتون راجع به پرايد صفر دوگانه سوز چيه؟
من خودم نوكمدادي دوست دارم.بيرون بين 8800 تا 8900 ميفروشن(روزنامه) ولي قيمت كارخونه رو ندارم.چنده؟؟

از همون بيرون بخري دردسرش كمتره قيمتش هم خيلي فرقي نداره همون 8.700 تا 800 هستش.خوبه فقط اشكالش اينه كه ماشين صفر افت قيمت زياد داره حد اقل بعد يك سال 800 تومن ميندازه البته واسه سال اول.

dvb_hamed
28-08-2010, 23:19
از همون بيرون بخري دردسرش كمتره قيمتش هم خيلي فرقي نداره همون 8.700 تا 800 هستش.خوبه فقط اشكالش اينه كه ماشين صفر افت قيمت زياد داره حد اقل بعد يك سال 800 تومن ميندازه البته واسه سال اول.
آخه افت قيمت براي كسي هستش كه مي خواد ماشينش رو هي عوض كنه.من يه دانشجو هستم و مي خوام يه چند سالي ازش استفاده كنم.والا ترس از ماشين كاركرده كابوس شده برام.يكي ميگه يه ماشين كاركرده ميگيري الان ميبري چندتا متخصص چكش ميكنن ميگن توپه.ولي يهو ديدي 1 ماه بعد به خرج افتاد.البته به قسمت خيلي معتقد هستم

irinn65
28-08-2010, 23:39
اگه کم مصرف میخوای که فقط ماتیزو ام وی ام!

ghahremanimehdi
28-08-2010, 23:51
این صحبتها رو ول کن ، با توجه به بودجه ای که داری برو یدونه صبا یا 111 با ABS و ایموبلایزر و هیدرولیک ثبت نام کن ، هم مصرفش کمه و هم راضیت میکنه در ضمن با توجه به محدودیت بودجه ای که داری بالاخره باید یه جوری کنار بیای.چون با 8-9 تومن نمیشه ماشین خوبی خرید .

dvb_hamed
28-08-2010, 23:54
این صحبتها رو ول کن ، با توجه به بودجه ای که داری برو یدونه صبا یا 111 با ABS و ایموبلایزر و هیدرولیک ثبت نام کن ، هم مصرفش کمه و هم راضیت میکنه در ضمن با توجه به محدودیت بودجه ای که داری بالاخره باید یه جوری کنار بیای.چون با 8-9 تومن نمیشه ماشین خوبی خرید .
يعني گازسوز رو بيخيال شم؟چرا؟

hessam_sz
29-08-2010, 00:33
يعني گازسوز رو بيخيال شم؟چرا؟

صبا صفر دوگانه 8.700 قيمتشه اگر پولت ميرسه بخر.اگر برات افت قيمت مهم نيست همون پرايد خوبه ولي من بازم mvm پيشنهاد ميكنم كلاسش هم از پرايد بيشتره مصرفش هم كمتره بعدشم كي حوصله داره تو صف گاز واسته؟

dvb_hamed
29-08-2010, 02:50
يكي از دوستان پيشنهاد روا دوگانه سوز رو بهم كرد و ميگه كه خودش 1 سال هست كه ازش داره استفاده ميكنه.مصرفش 1 ليتر بيشتر از پرايد هست و مزيت هاي پژو مثل ایمنی بیشتر فضای کابین بیشتر کیفیت قطعات بالاتر کولر قوی و... رو داره
البته روا سال كه خيلي هم شبيه پژو در آوردنش حدود 8500 تا 9000 تومان هستش فكر كنم
اينو ازش ميدونم كه اصلا بازار فروش خوبي نداره.حالا دليلش چيه نميدونم
نظر شما چيه ؟

dvb_hamed
29-08-2010, 03:01
اين هم سيستم فني و ويژگي هاي روا سال

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قيافش بدك نيست ولي فكر ميكنم آپشن هاش بيشتري نسبت به پرايد داشته باشه

hessam_sz
29-08-2010, 08:41
از همه لحاظ خوبه ولي كلا از نظر سيستم موتوري تعطيل.اصلا شتاب پرايد را نداره .تو رده بندي خودرو هاي داخلي هم بيشترين نمره منفي را از موتور كسب كرد ولي در مجموع از پرايد بالاتر بود خب طبيعي هم هست ولي به همين خاطر كه مصرفش بيشتره و يكم تنبل هست اصلا تو بازار جايگاهي نداره و از طرفي به غير از قسمت موتور در صورتي كه نياز به تعمير يا تعويض قطعات پيدا كنه شما بايد پول قطعات پژو را پرداخت كنيد كه خب از پرايد گرونتره.اينها دلايل عدم استقبال بازار هست.ولي بگم ها مصرفش دروغ ميگن 1 ليتر از پرايد بيشتره مصرفش حد اقل صدي 10 ميندازه مگر اينكه دوگانه باشه.
در مجموع گفتم از همه لحاظ از پرايد سر تره غير از موتور

arian-sr599
29-08-2010, 10:30
با اجازه اساتید.من جای شما باشم یه پراید دوگانه سوز 87 یا88میخرم.از نظر خرج و قطعات هم به صرفه تره

Maziar_69
29-08-2010, 12:15
اين هم سيستم فني و ويژگي هاي روا سال

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قيافش بدك نيست ولي فكر ميكنم آپشن هاش بيشتري نسبت به پرايد داشته باشه

دوست عزیز اینو در نظر بگیر که روآ سال دوگانه سوز با ترمز ABS قیمتش 10.500 هست!!!!
شما وجدانت اجازه میده اینهمه پول بابتش بدی؟ :دی

در کل به نظرم گاز یعنی دردسر. صف های کیلومتری. مشکل دار شدن موتور و ...
مگه اینکه مثل EF7 سوخت اصلیش گاز باشه.

من هم مثل دوستان یا 111 بهت پیشنهاد میکنم که جوون پسند تره و ایمنیش کمی بیشتره یا اگه گاز برات مهمه صبا دوگانه سوز. :11:

dvb_hamed
29-08-2010, 17:02
امروز رفتم نمايندگي سايپا چشام 4 تا شد
پرايد 2گانه روغني حدود 8400 و متاليك 8672
100 هزار تومان در طول 1 ماه رفته روش
تازه تخمشم ملخ خورده.هيچ نمايندگي ثبت نام نمي كنه و مي گن فعلا توليد نميشه.
روزنامه هم گرفتم هر جا زنگ ميزنم قيمت پرت ميكنن.يكي ميگه 8800 يكي ميگه 9120
واقعا ارزش داره اين همه پول واسه يه پرايد فكستني؟
سال 85 دوست من يه سفيد دوگانه رو خريد 7200.اون موقع دوگانه با يگانه فرق قيمت نداشت:41:

arian-sr599
30-08-2010, 10:02
امروز رفتم نمايندگي سايپا چشام 4 تا شد
پرايد 2گانه روغني حدود 8400 و متاليك 8672
100 هزار تومان در طول 1 ماه رفته روش
تازه تخمشم ملخ خورده.هيچ نمايندگي ثبت نام نمي كنه و مي گن فعلا توليد نميشه.
روزنامه هم گرفتم هر جا زنگ ميزنم قيمت پرت ميكنن.يكي ميگه 8800 يكي ميگه 9120
واقعا ارزش داره اين همه پول واسه يه پرايد فكستني؟
سال 85 دوست من يه سفيد دوگانه رو خريد 7200.اون موقع دوگانه با يگانه فرق قيمت نداشت:41:
:18:عجب!!!!!!!!!!

irinn65
30-08-2010, 18:59
اگه روا سال دوگانه با ای بی اس بگیری درسته گرونتره یه مقدار اما برد کردی خیلی با روای معمولی فرق کرده پراید دوگانه اشغاله و سریع موتور ایراد پیدا میکنه بعد یه مدت که با گاز بری پون سوخت اصلیش بنزینه اما روا سال 1700سی سی پایه گاز سوزه و سوخت اصلیش گازه هرچیم گاز بزنی مشکلی پیش نمیاد اگه بنزین ازاد بشه مطمئن باش گرونترم میشه بی شک بهترین گزینه هستش

آرشین
01-09-2010, 13:13
همین روزا اخبار زده بود از اول مهر بنزین میشه لیتری 400 تومان فیکس
البته بازم یارانه داره چون در اصل بدون یارانه حدود 870 با سرب گیر میاد
سوپر هم 900
در آخر هم عنوان کرده بود با وجود حذف یارانه باز هم کارت هوشمند سوخت مانند قبل وجود خواهد داشت

arian-sr599
02-09-2010, 07:54
من یک ماشین صفر خریدم و کارت سوخت هنوز بدست خریدار اول نرسیده.ماشین رو به نام زدم پلاک هم تعویض کردم.برای درخواست کارت سوخت برم پلیس+10؟
و اینکه بیمه شخص ثالث رو برم به نامم کنم دفتر بیمه؟و اینکه بیمه ماشین صفر،برچسب داره برای زدن به شیشه؟بیمه ملت هست تا60میلیون دیه
ممنون میشم از راهنماییتون.

brad pitt
02-09-2010, 09:10
ببخشید کجایه 111 جوون پسنده ؟؟

نسیمه مرواریده اونکه جوون پسندتره

روآ مزخرفه

شما یکاری کن . صبر کن اول سال 90 یه ماشین آخرای 88 بخر
به هر حال 2 سال ازش میگذره

دوگانه ها

irinn65
02-09-2010, 17:09
ببخشید کجایه 111 جوون پسنده ؟؟

نسیمه مرواریده اونکه جوون پسندتره

روآ مزخرفه

شما یکاری کن . صبر کن اول سال 90 یه ماشین آخرای 88 بخر
به هر حال 2 سال ازش میگذره

دوگانه ها
همه جای 111 جون پسنده چون در اصل هاچ بک یعنی جوان پسند!
مروارید همون 111هستش!!
نسیمم که عمرشو کرده!
روا بله مزخرفه اما نه سالش...بهترین گزینه زیر10میلیون با موتور پایه گاز سوز منطقیه با وضع بنزین

Highbury
02-09-2010, 18:20
یک سوال
آخرش بنزین قیمتش چند میشه؟وقتی که یارانه ای بشه

farshad bugatti
02-09-2010, 18:29
این تاپیک هم بحثش بیهوده شده! وبه نتیجه نمیرسه!

همه جای 111 جون پسنده چون در اصل هاچ بک یعنی جوان پسند!
مروارید همون 111هستش!!
نسیمم که عمرشو کرده!
روا بله مزخرفه اما نه سالش...بهترین گزینه زیر10میلیون با موتور پایه گاز سوز منطقیه با وضع بنزین

شما تو هر تاپیک که پست میدید برای صاحب اون تاپیک ضرر میکنه!
چون مجبور میشیم تاپیک رو قفل کنیم!

irinn65
03-09-2010, 02:10
این تاپیک هم بحثش بیهوده شده! وبه نتیجه نمیرسه!

شما تو هر تاپیک که پست میدید برای صاحب اون تاپیک ضرر میکنه!
چون مجبور میشیم تاپیک رو قفل کنیم!
اختیار داری دوست عزیز... اولا صحبتهام خیلی منطقیه دوما میبینی یکی که بیشتر این چیزا سرش میشه حسودی میکنی
شما نیستی ببینی چقدرا هستند که ازم تشکر میکنند اتفاقا بعد از صحبتهای من زود به نتیجه میرسند چون مثل بعضی ها نیستم فقط تعداد پستهارو زیاد کنم تک تک پستهام به اعضاء کمک میکنه

irinn65
03-09-2010, 02:18
یک سوال
آخرش بنزین قیمتش چند میشه؟وقتی که یارانه ای بشه
الان که یارانه ای هستش قراره کم کم بر دارند از مهر میگن 400میشه کلا, که بعد میرسه به 600 700

farshad bugatti
03-09-2010, 14:32
اختیار داری دوست عزیز... اولا صحبتهام خیلی منطقیه دوما میبینی یکی که بیشتر این چیزا سرش میشه حسودی میکنی
شما نیستی ببینی چقدرا هستند که ازم تشکر میکنند اتفاقا بعد از صحبتهای من زود به نتیجه میرسند چون مثل بعضی ها نیستم فقط تعداد پستهارو زیاد کنم تک تک پستهام به اعضاء کمک میکنه

حق با شماست من حسودی میکنم!:31: اخه برد حسودی از اینجا به اونجا میرسه! :31:یعنی کسی نیست که تو انجمن بیشتر از شما بدونه؟! هر تاپیک که میرید از این سه ماشین بحث میکنید (روآی سال - پراید 111 و قدیما تندر) بی جهت و بدون تجربه ی شخصی از روآی سال تعریف میکنید!

الان که یارانه ای هستش قراره کم کم بر دارند از مهر میگن 400میشه کلا, که بعد میرسه به 600 700

چندین بار تذکر داده شده این اخرین باره! پست دادن پشت سر هم خلاف قوانینه! میتونید از نقل قول استفاده کنید!

آرشین
03-09-2010, 20:14
حق با فرشاد هست خیلی ها از روای سال راضی نیستند
در پاکستان 800 تومان،
عراق 500 تومان،
افغانستان حدود 700 تومان
و روسيه 1100 تومان

ghahremanimehdi
03-09-2010, 21:01
البته در این کشورها که گران هست با درآمدشون سازگاری داره نظر شخصی بنده اینه که 400 تومان با درآمد یک ایرانی سازگار نیست

دقیقا همینطوره .ضمن اینکه اونجا قیمت خودرو هم بسیار کمتر هست و قیمتهاشون کاذب نیست و مصرف خودروهاشون هم به خاطر موتور پیشرفته کمتر هست . تو آمریکا با درآمد سرانه 42 هزار دلار خوب بنزین لیتری 2.5 دلار چیزی نیست (پول خوردشون هست:27:)
تا الان هر بازی ای میخواستن سر مردم آوردن:13:

آرشین
03-09-2010, 21:17
----------------------------

irinn65
04-09-2010, 03:57
حق با فرشاد هست خیلی ها از روای سال راضی نیستند
در پاکستان 800 تومان،
عراق 500 تومان،
افغانستان حدود 700 تومان
و روسيه 1100 تومان
همه هم ناراضی نیستند دوست من

---------- Post added at 04:57 AM ---------- Previous post was at 04:53 AM ----------

حق با شماست من حسودی میکنم!:31: اخه برد حسودی از اینجا به اونجا میرسه! :31:یعنی کسی نیست که تو انجمن بیشتر از شما بدونه؟! هر تاپیک که میرید از این سه ماشین بحث میکنید (روآی سال - پراید 111 و قدیما تندر) بی جهت و بدون تجربه ی شخصی از روآی سال تعریف میکنید!

چندین بار تذکر داده شده این اخرین باره! پست دادن پشت سر هم خلاف قوانینه! میتونید از نقل قول استفاده کنید!
خب وقتی فقط در مورد همین چند تا ماشین بحث میشه بایدم فقط در مورد اینها بحث کرد!

majid_sd2009
04-09-2010, 04:55
دوستان راست میگن روا سال خیلی مزخرفه.
شما که اینقده تعریف میکنی نشستی پشتش؟اگه آره چقدر؟ سر بالایی تو جاده هم نشستی؟ سر صبح هم روشنش کردی؟
ما دو تا از همسایه هامون روا دارن یکی معمولی و یکی سال. صبح با صدای اینا از خواب بیدار میشم!
یکیشون که بدبخت دیگه صبحها با ماشینش نمیره سر کار و با اتوبوس میره. فک کنم یا داره بنزین زخیره میکنه یا تموم کرده.: دی
منم ایشالله تا مهر اگه خدا بخواد یک ماشین میگیرم و میخوام کی پراید بگیرم حدودای 6 تومن. زیاد نمیخوام خرج کنم. دانشجو هم هستم و جیب خالی: دی دیدم پول بنزین اونقدری ندارم.
پراید واقعا مصرفش پایینه. دامادمون یکی گرفته مدل 88 از این دوفنه ها. فک کنم زیمنسه. درسته؟
مصرفش خوب بود. که بعد گفت رفتم سنسور اکسیژن یا نمیدونم چیشو تمیز کردم کلی کمتر شده مصرف سوخت و خیلی هم کثیف بوده.
دو گانه هم فک کردم جز دردسر چیزی نداره. چون قبلا یک دو گانه داشتیم. گاز نمیشد بزنی بس که شلوغه.
حالا تو شهرهایی مثل مشهد خوبه. تو شهرهای شمالی که اونقدر رطوبت بالاس که راه نمیره.خ ودم تست کردم. ریپ میزد و دور موتور میومد زیر 1.

oranoos_92
04-09-2010, 07:43
من خودم بودجه ام 8800 بود یه سمند ال ایکس 83 خریدم با کیلومتر 100 هزار تا تمیز و عالی رینگ و لاستیک اسپرت
ولی برای خریدنش وقت گذاشتم که یه آشنا از یه پیرمرد اون را برام خرید
شما هم اگه بتونی یه سمند یا 405 کم کارکرد بگیری عالی است البته مصرف سوخت سمند حدود 9 است
اگه با بنزینش نمیتونی کنار بیای میتونی بعدا با یه تومن گازسوز کنی با کپسول 11 کیلیویی
206 هم گزینه خوبی هست ولی اگه بنزین آزاد رفت بالا نمیتونی گازسوزش کنی!
پراید هم بد نیست ولی آخرش پراید هست و من توصیه اصلا نمیکنم

REGISTERED-USER
04-09-2010, 20:37
بابا پول الان داشته باشید 10 میلیون ایران خودرو شروع کرده سمند EF7 میفروشه چهار قسطه دو ساله !

تاپ همه دوگانه سوزها EF7 هست ... لااقل خیال آدم راحته ازش

dvb_hamed
05-09-2010, 04:27
من خودم بودجه ام 8800 بود یه سمند ال ایکس 83 خریدم با کیلومتر 100 هزار تا تمیز و عالی رینگ و لاستیک اسپرت
ولی برای خریدنش وقت گذاشتم که یه آشنا از یه پیرمرد اون را برام خرید
شما هم اگه بتونی یه سمند یا 405 کم کارکرد بگیری عالی است البته مصرف سوخت سمند حدود 9 است
اگه با بنزینش نمیتونی کنار بیای میتونی بعدا با یه تومن گازسوز کنی با کپسول 11 کیلیویی
206 هم گزینه خوبی هست ولی اگه بنزین آزاد رفت بالا نمیتونی گازسوزش کنی!
پراید هم بد نیست ولی آخرش پراید هست و من توصیه اصلا نمیکنم

والا اولم پرايد مي خواستم بگيرم،بعد شد پژو 405،الان دوباره پرايد با اين فرق كه گازسوزش رو بگيرم
405 و سمند اصلا توصيه نميشه كارگاهي 2گانه بشه(طبق تحقيقات فراوان) چون گاز با اي سي يو كه براي بنزين طراحي شده مشكل داره و با اينكه يه شبيه ساز هم ميگذارن براي اين كار ولي هر چندوقت يكبار ايجاد خطا ميكنه در اي سي يو و هزارتا مشكل ديگه كه دوستان براشون اتفاق افتاده.
كلا ماشين گاز سوز اصطحلاك بالايي داره و بعد چند سال يه موتور بايد بياد پايين
به همين خاطر ترجيحا صفر بگيرم بهتر هستش و همچنين ميگن گاز سوز 89 خيلي بهتر از مدل هاي قبلي شده
و بنزين ليتري 400 يا بيشتر براي من بزرگترين دليل خريد پراد 2گانه سوز هستش(اگه پوام بيشتر بود 405 دو گانه كارخانه اي ميگرفتم)

بابا پول الان داشته باشید 10 میلیون ایران خودرو شروع کرده سمند EF7 میفروشه چهار قسطه دو ساله !

تاپ همه دوگانه سوزها EF7 هست ... لااقل خیال آدم راحته ازش
داداش نفست از جا گرم بلند ميشه ها
من و 10 تومان پول و 2 سال دادن قصد چند صد هزار توماني:18:
بيشتر اين پولي هم كه دستم اومده از توو قرعه كشي بانك برنده شدم وگرنه همينم نداشتم:31:

brad pitt
05-09-2010, 23:37
به نظره من با توجه به در نظر گرفتن بنزین . سلامت موتور . قطعه . مصرف کلا اگر بخای 2 تا ماشین ایده آل معرفی کنیم که تا حدودی قیافه . مصرف . ایمنی و ..... و ... داشته باشه :

1. سمند ef7

دو . 206 اس دی وی8

3. پراید حالا چه دوگانه چه یگانه

irinn65
05-09-2010, 23:59
ال ایکسEF7 پایه گاز سوز کجا بود حالا!فعلا خبری نیست ازش...

AmiRreZA_RAcEr
06-09-2010, 09:22

اما من شنیدم دارن دوباره ثبت نام میکنن

REGISTERED-USER
06-09-2010, 11:53

بله الان ایران خودرو زیبایی ثبت نام میکنه تحویل دو ماه و چهارماه

دوگانه سوز پایه گاز سوز EF7 :8:

MOHAMMAD2010
06-09-2010, 11:57
بله الان ایران خودرو زیبایی ثبت نام میکنه تحویل دو ماه و چهارماه

دوگانه سوز پایه گاز سوز EF7 :8:

کجا این شرایطو زده ؟
تو سایتش که فقط دوگانه سوز معمولی رو زده !

آرشین
06-09-2010, 15:09
دوستان لطفا در اینجا فقط در مورد بنزین صحبت کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدرضا فرزین درباره جنجال‌سازی برخی رسانه ها مبنی بر نهایی شدن سناریوهای قیمت بنزین گفت: این خبر از اساس اشتباه بوده و اعداد و ارقام به کار رفته در این خبر کذب محض است.

فرزین با بیان اینکه نتیجه تعیین قیمت بنزین در کارگروه طرح تحول اقتصادی نهایی شده است، تاکید کرد: هنوز جزئیاتی از این تصمیم منتشر نشده ولی اعداد و ارقام و نحوه اصلاح قیمت این خبر با چیزی که در کارگروه طرح تحول اقتصادی مصوب شده تفاوت دارد.

وی با بیان اینکه اخبار مربوط به اصلاح قیمتها در زمان لازم به اطلاع مردم خواهد رسید، اظهارداشت: اخبار مربوط به قانون هدفمند کردن یارانه ها به طور رسمی توسط سخنگو یا رئیس کارگروه طرح تحول اقتصادی اعلام می شود.

امروز برخی رسانه ها مدعی شدند دو سناریو در دولت برای قیمت بنزین نهایی شده است که بر اساس یکی از این سناریوها، آزادسازی قیمت بنزین برای کلیه افراد به نرخ واحد فوب خلیج فارس عرضه خواهد شد که معادل 400 تومان فعلی است.

بر اساس سناریوی دوم بنزین نیز قیمت بنزین کاملا آزاد نخواهد شد بلکه به هر خانوار 60 لیتر بنزین سهمیه ای 100 تومانی تعلق خواهد گرفت.

REGISTERED-USER
06-09-2010, 22:14
کجا این شرایطو زده ؟
تو سایتش که فقط دوگانه سوز معمولی رو زده !

برید نمایندگی سایتش مگه اطلاعات درست میده ؟ :5:

irinn65
07-09-2010, 02:11
برید نمایندگی سایتش مگه اطلاعات درست میده ؟ :5:
سایت ایرانخودرو هر ماه قیمت جدید با شرایط جدید و خودروهایی که برای عرضه داره میزنه و به نمایندگی ها بخشنامه رو میفرسته
برای همین خبری از EF7پایه گاز نیست فقط بنزین سوزه مطمئن باشین!

dvb_hamed
17-09-2010, 00:43
اه،باز هم بايذ صبر كنم
لعنت به اين سياست هاشون كه پير ما رو در آوردن.2 ماه صبر كردم ببينم قضيه بنزين چي ميشه.باز هم با اين حساب بايد 1 ماه ديگه صبر كنم.
آخه يكي بگه چرا تكليف بنزين رو 1 ماه عقب انداختين؟60 ليتر مهر به چه درد ملت مي خوره؟؟؟

meto_895
03-10-2010, 18:35
ببین دوست عزیز الان یکم بازار خریدو فروش ماشین خرابه چون همه مانند شما فکر میکنند البته بد فکر نمیکنند میگن صبر کنیم ببینیم چی میشه بعد اینکه مشخص شد ون موقع اقدام میکنند بازار خرید و فروش ماشین خیلی خرابه نمیگم نمیخرن اما متقاضی فوق العاده اومده پایین.
درباره ی خرید ماشین هم که شما به این نتیجه رسیده بودی که 405 بخری که بعید میدونم تو اون مدل هایی که گفتید یه 405 خوب بهتون بدن یعنی از نظر فنی سالم باشه و بیرنگ و...
تصمیمتون بد نیست چون خواب این مشخصه که پژو از پراید بهتره من 206 مدل 82 یا83 تیپ2 رو بهتون پیشنهاد میکنم مصرفش بسیار پایین در کل خوبه.
اما همون مورچه تو بسیاری از خونه ها و تو جاده ها پره پس معلومه یه کله پاچه ای هست :دی.
از نظر من شما خیلی از هر کسی راهنمایی نگیر باعث میشن شمارو تو دودلی بندازن از متخصصین های شهرتون که در این باره اگاهی دارند بپرسید.
من میگم شما یه پراید ABS دار بخرید اما دقیق نمیدونم جدیدا سایپا پرایدو دوگانه نمیده البته شما که با دوگانه حال نمیکنید:دی
پراید خصوصیت های بسیار خوبی نسبت به خیلی از ماشینها داره :
1.کم مصرف
2.اندازش برای داخل شهر مناسبه
3.هم به درد داخل شهر و هم به درد خارج ازشهر میخوره
4.و...
البته خیلی از ماشین ها اینارو داره.
اما من متناسب با بودجه شما اینجوری پیشنهاد میکنم تصمیم گیری با شماست.
امیدوارم به انچه میخواهید برسید.