PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشگل رم

anahita2002_anahita2002
27-08-2010, 22:23
سلام

من يك نوت بوك سوني دارم و 4 gb رو يش نصب است اما امروز وقتي propertis گرفتم ديدم نوشته 2 gb مشگل سيستم من كجاست - عكس مشگلمو ضميمه كردم

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DJ POLESTAR
28-08-2010, 11:07
سلام

من يك نوت بوك سوني دارم و 4 gb رو يش نصب است اما امروز وقتي propertis گرفتم ديدم نوشته 2 gb مشگل سيستم من كجاست - عكس مشگلمو ضميمه كردم

[
نه سیستم مشکل داره نه ویندوز، برای اینکه ویندوز شما 32بیتی هست و 32بیتی نمیتونه بیش از 3گیگ رم رو ساپورت کنه... اگه میخواین از تمام پهنای رم استفاده کنید میتونید 64بیتی نصب کنید.

parsa5564
28-08-2010, 11:13
با همین ویندوز 32 بیتی هم میتونید از تمام 4 گیگ رم استفاده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ebicross
28-08-2010, 12:08
با همین ویندوز 32 بیتی هم میتونید از تمام 4 گیگ رم استفاده کنید:
این روشها همه ظاهری مساله رو حل میکنه و در هیچ صورتی یک نرم افزار 32 بیت نمیتونه بیشتر از 3072 مگابایت رم رو آدرس دهی کنه.
بهتره با این روشها سیستم رو تغییر ندین و براش مشکل ایجاد نکنید.
همنطور که نمیشه از یک لوله با قطر 3 سانت هر ثانیه 100 لیتر آب گرفت؛ با ویندوز 32 بیت هم نمیشه بیشتر از 3 گیگ رم داشت.

دوستان عزیز؛
ویندوز 32 بیت معماری خاص خودش رو داره. برای اینکه متوجه بشین چرا ویندوز 32 بیت نمیتونه بیشتر از 3 گیگ رم داشته باشه اول باید تحقیق کنید ببینید اصولا 32 بیت یعنی چه!
حالا فرض کنیم یک پراید داریم. پراید 4 نفر و نهایت 6-7 نفر به زور میتونند توش سوار شن. صندوق عقب رو هم پر کنید میشه 10 نفر.
اگر شما 15 نفر هستید نیاز به یک ون دارید.
حالا ویندوز 32 بیت همون پرایده. اگر شما میتونید 15 نفر روی توی پراید جا بدین پس حتما میتونید 6 گیگ رم رو توی 32 بیت استفاده کنید.
حتی اگر توی Properties سیستم هم زده باشه 6 گیگابایت رم. ولی سیستم شما مهمه، هسته ی ویندوز مهمه، معماری ساخت ویندوز مهمه که باز هم توی همون 3 گیگابایت آدرس دهی میکنه.
برای تست این پچ هایی که ادعا میکنند محدودیت رم رو برمیدارند قبل از این روش توی یک نرم افزار یا بازی سنگین مثل Flight Simulator شما FPS بگیرید. بعد از پچ هم بگیرید.
Flight Simulator خوره ی رم داره و حتما 3 گیگ رم تا 6 گیگ رم تفاوت چشمگیری توش داره.
اما اگر FPS شو بگیرید هیچ تغییری نمیکنه. چون ویندوز و Flight Simulator فقط توی همون 3 گیگ آدرس دهی داره.