PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن مداوم acer 5741g

armdvd
27-08-2010, 11:00
با عرض سلام خدمت دوستان
من یه لپ تاپ acer 5741 G خریدم ولی روزی 1 یا 2 بار هنگ میکنه(روزانه 16 ساعت کار میکنه)
هنگشم هنگ کامله که باید حتما کامپیوترا از برق کشید بیرون تا درست بشه
کول پد داره
نو هست

من اخیرا به یه چیزی شک کردم
توی کارتن یه دی وی دی درایور بود

توی این دی وی دی 4 تا درایور اضافه بر درایورهایی که توی DEVICE MANAGER نشون میده بود

intel AHCI
intel IAMT MEI
intel NB chipset NH55

من همیشه همه اینا را نصب میکردم

به نظر شما هنگ سیستم من ممکنه از اینا باشه؟

خواهسشن کمکم کنید
ممنون

H@mid-Vista
27-08-2010, 13:45
خوب اولا" كه اگر شما سیستمون هنگ كرد برای خاموش كردنش دكمه پاور رو حدود 8 ثانیه فشار بدین تا خاموش بشه
ضمنا بدون باطری با نوت بوك كار نكنین. باطری رو هم دو هفته یكبار بذار تا حد 10 درصد خالی بشه و بعد شارژ كنین و مابقی مواقع تو برق باشه ولی باطری رو در نیارین

اما در مورد مشكلی كه شما گفتین
اگه هنگ می كنه
و صفحه آبی میاد مشكل رم و یا خود ویندوز و یا یك برنامه مشكل دار هست.
اما اگه فریز میشه ممكنه نیاز باشه بایوس رو به روز كنی و یا اینكه برق رسانی نوت بوك مشكل داره

یكبار از نو ویندوز بریز
آنتی ویروس هم یك برنامه سبك مثل نود 32 بریز و تست كن ببین مشكلی داره یا نه
احتمالا بالا مشكل نرم افزاریه

armdvd
27-08-2010, 23:36
خوب اولا" كه اگر شما سیستمون هنگ كرد برای خاموش كردنش دكمه پاور رو حدود 8 ثانیه فشار بدین تا خاموش بشه
ضمنا بدون باطری با نوت بوك كار نكنین. باطری رو هم دو هفته یكبار بذار تا حد 10 درصد خالی بشه و بعد شارژ كنین و مابقی مواقع تو برق باشه ولی باطری رو در نیارین

اما در مورد مشكلی كه شما گفتین
اگه هنگ می كنه
و صفحه آبی میاد مشكل رم و یا خود ویندوز و یا یك برنامه مشكل دار هست.
اما اگه فریز میشه ممكنه نیاز باشه بایوس رو به روز كنی و یا اینكه برق رسانی نوت بوك مشكل داره

یكبار از نو ویندوز بریز
آنتی ویروس هم یك برنامه سبك مثل نود 32 بریز و تست كن ببین مشكلی داره یا نه
احتمالا بالا مشكل نرم افزاریه

سلام
و ممنون بابت پاسختون

در مورد باطری لپ تاپ اینا بگم که تجربه ثابت کرده که اگر باطری لپ تاپ مداوم توی برق باشه زود خراب میشه
من یکی از لپ تاپ هام 3 ساله باطریش مثل روز اوله
چون وقتی به برق شهر هست باطری توش نمیزارم

ویندوز هم دوباره نصب کردم

اینا بگم که بایوس هم هم بروزه

و لپ تاپ فریز میشه

pishtazweb
12-11-2010, 12:47
سلام
و ممنون بابت پاسختون

در مورد باطری لپ تاپ اینا بگم که تجربه ثابت کرده که اگر باطری لپ تاپ مداوم توی برق باشه زود خراب میشه

و لپ تاپ فریز میشه
سلام
اقاق مشکل شما حل نشد؟
من هم این مشکل دارم

ali nemesis
16-11-2010, 00:08
سلام
و ممنون بابت پاسختون

و لپ تاپ فریز میشه

دوست گرامی ارزش یک باطری انقدر نیست که این قدر در گیرش شدین اگر زمانی که به برق شهر متصل هستید باطری را از لپ تاپ جدا کنید و در حین کار برق قطع شود یا دچار پالس ناگهانی شود میتواند ضربات مرگ باری به مادربورد و گرافیک و هارد و رم و دیگر قطعات بزند و ان وقت می فهمید که یک باطری بی ارزش چقدر ارزشمند می شود لازم به ذکر است که زمانی باطری لپ تاپ کاملا شارژ می گردد به طور خودکار از مدار خارج شده و در حالت اماده به کار قرار می گیرد و شما می توانید هر چند وقت یک بار از باطری استفاده کنید تا باطری تنبل نشود و اگر همیشه به برق شهر دست رسی دارید می تواند میزان شارژ باطری خود را روی 30% تنظیم کنید

saber36000io
16-11-2010, 00:29
سلام
در تکمیل صحبتهای ارزشمند دوستم باید بگم
اون درایوهایی که گفته بودی مخصوص چیپهای شماست و عملا به عنوان یه قطعه مجزا به شما نشان داده نمیشه مگر اینکه تو یه جایی مثل دیوایسها دنبالش بگردی
ایراد صفحه ابی یا سیستم دامپ به این دلایل هست
ایراد رم
تداخل رم با هارد یا مودم
مشکلات فایلهای سیستمی ویندوز
پارتیشن تیبل هارد
ویا بدسکتور
ویندوز رو عوض کردی هیچی نشده پس این کارها هم امتحان کن
پارتیشن اول و بهتر از اون کل پارتیشن بندیتو تغییر بده و بعد از نصب ویندوز وقبل از نصب درایورها هارد رو با نرم افزاری مثل نورتون دیسک دکتر و یا مشابه چک کن و اگر درست نشد درایور هارو نصب کن و اگر درست نشد اسلت رم رو عوض کن (اگر یک رم داری) و اگر دوتا هست یکی یکی رو هر دو اسلت تست کن و باز اگه درست نشد در صورتی که برات مقدور هست با یه رم تازه تست کن و در غیر این صورت بفرست گارانتی چو مشکلش به دست شما حل نمیشه
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم