PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گل سرخ ضدافسردگی است

oranoos2007
25-08-2010, 15:57
براساس تحقیقات انجام شده روغن گل سرخ ضدافسردگی است.گل سرخ با نام علمی (Rosa) درختچه كوچكی است به...
براساس تحقیقات انجام شده روغن گل سرخ ضدافسردگی است.گل سرخ با نام علمی (Rosa) درختچه كوچكی است به ارتفاع ۶۰ سانتیمتر تا ۵/۱ متر كه به روی ساقه این گیاه دو نوع خار متفاوت، یكی خمیده، نسبتا بزرگ و منتهی به نوك بسیار تیز و دیگری نازك، كوچك، ظریف دیده می شود.
خارهای مذكور به تدریج كه ساقه گیاه مسن تر می شوند از آن جدا شده و می افتند.
برگهای این گل مركب از ۵ تا ۷ برگچه دندانه دار، پوشیده از تار و دارای دمبرگهای دراز است. گلهای آن معمولا بصورت منفرد به روی ساقه ها ظاهر می شود و دارای رنگ قرمز و بویی معطر است.
میوه گل سرخ به عنوان منبع مهم تامین ویتامین C ارزش زیادی دارد و در تولید چای، شربت و نوشابه های میوه ای كاربرد دارد. گلبرگ های گل سرخ دارای اثر قابض ملایم است و امتیاز آن نسبت به سایر داروهای مشابه بوی ملایم و معطر آن است و در مصارف داخلی می توان آن را در اسهال های مزمن، خونریزی های عادی، اخلاط خونی و غیره به كار، برد.
از گل برگهای گل سرخ، بیشتر در استعمال خارجی و از دم كرده آن برای غرغره و شستشوی زخمها استفاده می شود، زیرا در التیام زخمها، خونریزیها و ترشح مواد مخاطی موثر است. همچنین غرغره كردن دم كرده آن گلو درد را برطرف می كند.
فرآورده های گل سرخ مانند گلاب و روغن آن نیز دارای خواص درمانی و دارویی است.
گلاب گل سرخ نشاط آور است، قلب و اعصاب را تقویت كرده و بوی بد دهان را رفع می كند همچنین با خوردن این گلاب دردهای عضلانی و سردردها برطرف می شود.
گل سرخ آرام بخش، ضدویروس، خلط آور و محرك گوارش است و تپش های قلبی را برطرف می كند.
همچنین از این گیاه برای جلوگیری از سفید شدن موی سر، تقویت مو، ماسك زیبایی و تقویت بینایی استفاده می كنند.
به نقل از مجله خبری ویستا

Old_Chater
25-08-2010, 23:00
موقع خريد بايد بگيم چي ميخوايم؟

oranoos2007
26-08-2010, 10:07
موقع خريد بايد بگيم چي ميخوايم؟

شما می توانید از گلبرگ آن استفاده کنید و بعنوان دم کرده یا جوشانده استفاده نمود
یا از روغن آن نیز استفاده کنید

kiarash3500
26-08-2010, 12:18
افشره گل سرخ هست
پنج هزار تومن

ولی من اعتقادی به ضد افسرده بودنش ندارم

چون سه دوره استفاده کردم تاثیری ندیدم...

Old_Chater
26-08-2010, 12:52
ولی من اعتقادی به ضد افسرده بودنش ندارم

با اون همه كلونازپامي كه شما مصرف ميكني نبايدم تاثيري بذاره

kiarash3500
26-08-2010, 14:33
با اون همه كلونازپامي كه شما مصرف ميكني نبايدم تاثيري بذاره

:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

Old_Chater
27-08-2010, 00:20
:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

زماني هم كه خواستي تركش كني اميدوارم بتوني اينجوري بخندي

oranoos2007
27-08-2010, 10:45

یک سوال دارو های اعصاب و ضد افسردگی اعتیاد آور است و به مرور زمان انسان خیلی وابسته می کنه

Old_Chater
27-08-2010, 11:43
یک سوال دارو های اعصاب و ضد افسردگی اعتیاد آور است و به مرور زمان انسان خیلی وابسته می کنه

آرامبخش ها از خانواده بنزوديازپانها شديدا اعتياد آورن مثل: كلونازپام-زانكس-آلپرازولام-ديازپام-باريبوريتها اين داروها رو نبايد يكباره قطع كرد چون احتمال تشنج و مرگ خيلي زياده بايد طي يه فرايند 21 روزه دوز دارو به آهستگي كم كنين
ارامبخشهاي و ضد افسردگي درجه 2:مثل امي تريپتيلين-امي پرامين اعتياد و وابستگي خفيف تري دارن
نسل جديد ضد افسردگي ها از خانواده اس اس ار اي مثل : فلوكستين-سيتالوپرام-سرتالين اعتياد و وابستگي خيلي خفيف تري دارن مخصوصا اگه در دوزهاي پايين مصرف بشن سندرم ترك آنچاني ندارن در حد يه سردرد خفيف كه 3 روزه رفع ميشه

kiarash3500
28-08-2010, 08:31

خوب چجوری میشه ترک کرد یه شب نخورم روز بعدش تموم بدنم شروع به تیر کشیدن میکنه...

oranoos2007
28-08-2010, 12:24
آرامبخش ها از خانواده بنزوديازپانها شديدا اعتياد آورن مثل: كلونازپام-زانكس-آلپرازولام-ديازپام-باريبوريتها اين داروها رو نبايد يكباره قطع كرد چون احتمال تشنج و مرگ خيلي زياده بايد طي يه فرايند 21 روزه دوز دارو به آهستگي كم كنين
ارامبخشهاي و ضد افسردگي درجه 2:مثل امي تريپتيلين-امي پرامين اعتياد و وابستگي خفيف تري دارن
نسل جديد ضد افسردگي ها از خانواده اس اس ار اي مثل : فلوكستين-سيتالوپرام-سرتالين اعتياد و وابستگي خيلي خفيف تري دارن مخصوصا اگه در دوزهاي پايين مصرف بشن سندرم ترك آنچاني ندارن در حد يه سردرد خفيف كه 3 روزه رفع ميشه

سلام
ممنون از راهنماییتون
خدارو شکر که من هیچ کدوم اینهارا استفاده نمی کنم
فکر می کنم این آرام بخش ها و ضد افسردگی ها نه تنها درمان نمی کنه بلکه تاثیرات منفی دیگری هم دارد که باعث اعتیاد و وابستگی به دارو میشه که فکر می کنم این ضررش بیشتره ، اگه بتونیم بدون داروهای این چنینی و از طریق داروهای گیاهی و.... درمان کنیم خیلی بهتره
آیا واقعا این داروهایی که شما گفتید تاثیر مثبتی هم داره ،

Old_Chater
28-08-2010, 13:17
از طریق داروهای گیاهی و.... درمان کنیم خیلی بهتره

اين تفكر كه داروهاي گياهي اعتياد آور نيستند كاملا غلط و مردوده
ترياك و حشيش هم هر دو گياهي هستند اما به شدت اعتياد آورن

oranoos2007
28-08-2010, 13:25
اين تفكر كه داروهاي گياهي اعتياد آور نيستند كاملا غلط و مردوده
ترياك و حشيش هم هر دو گياهي هستند اما به شدت اعتياد آورن
منظور من این نبود اگه به این دید بخوایم نگاه کنیم بیشترداروهای شیمیایی هم یک جور منشا گیاهی داره منظورم جوشنده هایی که باعث آرامش اعصاب می شود و خیلی از گیاهانی که خواص شون نه تنهابرای اعصاب بلکه برا ی خیلی از بیماری ها ممکن استفاده بشه