PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه اینترنت را بین 2 کامپیوتر به اشتراک بذارم. (بدون وابستگی به یکدیگر.اصلا میشه؟)

Farshadd
25-08-2010, 14:09
سلام.

چیزایی که دارم:
یک خط (مجهز به اشتراک adsl2+ پارس انلاین)
یک مودم adsl تک کاربره
یک مودم adsl چهار کاربره

میتونم با اون مودم 4 کاربره اینترنت رو بین دوتا share کنم. ولی مشکل اینه من نمیخوام همیشه به اینترنت وصل باشم.

یعنی اینکه میخوام هر کاربر خودش بتونه کانکت بشه... یا دیسکانکت بشه... . (به وسیله کانکشن (نه به وسیله disable کردن کارت شبکه.))

که هر دو هم از یه اشترک استفاده کنن

میشه؟ چگونه؟

Pejvak61
29-08-2010, 09:56
اگر سئوال شما رو درست متوجه شده باشم جوابم اينه :

اون مودم ADSL2 چهار كاربره ميتونه به كارت شبكه 4 تا سيستم متصل بشه و هروقت هم كه هر كاربر يا همشون از شبكه خارج بشن باز هم اينترنت برقراره و فقط زماني اينترنت قطع ميشه كه اون مودم خاموش بشه يا از شبكه OUT بشه.

Squall Leonhart
30-08-2010, 09:02
آسونترین راه به اشتراک گذاشتن اینترنت بین چند تا کامپیوتر این هست که یوزر و پس اکانت ADSL رو توی مودمت سیو کنی و در واقع از حالت PPPoA/PPPoE استفاده بکنی. در این حالت هر کامپیوتر که روشن بشه مسقیم به اینترنت وصل هست (مثل کافی نت ها) و هیچ ربطی هم به بقیه کامپیوترها نداره که روشن یا خاموش باشن ولی اگه بقیه هم روشن باشن و اونا هم از اینترنت استفاده بکنن سرعت اینترنت مسلما بین کامپیترها تقسیم میشه.

از حالت Bridge Mode هم برای به اشتراک گذاشتن اینترنت میتونی استفاده بکنی ولی در این حالت دیگه همه کامپیوترها نمیتونن همزمان اینترنت داشته باشن ولی در عوض هر کدوم برای وصل شدن به اینترنت باید یه کانکشن جداگانه بسازن. در این حالت بازم کامپیوترها از هم مستقل هستن.

Farshadd
13-09-2010, 11:33
در حال حاضر از همین روش استفاده میکنم ولی:

میتونم با اون مودم 4 کاربره اینترنت رو بین دوتا share کنم. ولی مشکل اینه من نمیخوام همیشه به اینترنت وصل باشم.

Squall Leonhart
13-09-2010, 11:40

پس مودمت رو بزار روی بریج مود و واسه هر کامپیوتر یه کانکشن بساز. (همون روش دومی که بالا گفتم)

joe_satriani
13-09-2010, 12:03
پس مودمت رو بزار روی بریج مود و واسه هر کامپیوتر یه کانکشن بساز. (همون روش دومی که بالا گفتم)

با سلام
اما اگه اینطوری کنن هر دفعه فکر میکنم هر سیستم فقط بتونه خودش استفاده کنه
مثلا سیستم الف وصل بشه سیستم های دیگه نمیتونن وصل بشن

Squall Leonhart
13-09-2010, 16:42

با سلام
اما اگه اینطوری کنن هر دفعه فکر میکنم هر سیستم فقط بتونه خودش استفاده کنه
مثلا سیستم الف وصل بشه سیستم های دیگه نمیتونن وصل بشن

بله همین طور هست که میگی ولی اگه دقت کنی گفته که نمیخواد همیشه به اینترنت وصل باشه. پس بنابراین خیلی کم پیش خواهد اومد که هر دوتا کامپیوتر بخوان به اینترنت برن.

تازه اگه هم بخوان کافیه فقط کانکشنشون رو هم شیر کنن تا یکیشون که با کانکشن به اینترنت وصل هست اون یکی از طریق شبکه اینترنت رو هم دریافت بکنه.

r.erfan1986
13-09-2010, 17:58
سلام
تمام جوابها رو دیدم
با توجه به درخواستی که شما دارید تنها یه روش برای اینکار وجود داره اینه که یه میکروتیک بگیری وبرای هر کدام از یوزر ها یه اکانت بسازی اونوقت هم شبکه داری و برای هر کدوم از یوزر ها هر وقت که بخوای که کانکشن داشته باشی .

seeb_sh
16-09-2010, 13:18
سلام
من یه پی سی تو یک اتاق و یه لپ تاپ تو یه اتاق دیگه دارم و یک مودم ای دی اس ال با چهار پورت lan.بوسیله کابل کراس میخوام از اینترنت استفاده کنم و کابل رو میخوام بین این دو تا اتاق از طریق کانل کولر رد کنم ,هدف فقط شیر کردن اینترنت هست.چون کابل مسیر مستقیم نیست میخوام ببینم مشکلی پیش نمیاد و حداکثر واسه چند متر جوابگو هست؟؟؟
اگر هم راه بهتری وجود داره لطفا راهنمایی کنید
ممنون

joe_satriani
16-09-2010, 15:48
سلام
من یه پی سی تو یک اتاق و یه لپ تاپ تو یه اتاق دیگه دارم و یک مودم ای دی اس ال با چهار پورت lan.بوسیله کابل کراس میخوام از اینترنت استفاده کنم و کابل رو میخوام بین این دو تا اتاق از طریق کانل کولر رد کنم ,هدف فقط شیر کردن اینترنت هست.چون کابل مسیر مستقیم نیست میخوام ببینم مشکلی پیش نمیاد و حداکثر واسه چند متر جوابگو هست؟؟؟
ممنون

با سلام
دوست عزيزم كابل هاي كراس معمولا تا 2-3 متر رو خوب جواب ميدن
هر چي بيشتر بشه ديگه كيفيت مياد پايين
شما اگه ميتونيد يه هزينه اي بكنيد و مودم وايرلس بگيريد
اينطوري خيلي راحت تر هستيد
و اگه گوشي وايرلس داري هم داشته باشيد ميتونيد ازش استفاده كنيد

موفق باشيد.

seeb_sh
16-09-2010, 17:16
وست عزيزم كابل هاي كراس معمولا تا 2-3 متر رو خوب جواب ميدن
هر چي بيشتر بشه ديگه كيفيت مياد پايين
شما اگه ميتونيد يه هزينه اي بكنيد و مودم وايرلس بگيريد
اينطوري خيلي راحت تر هستيد
و اگه گوشي وايرلس داري هم داشته باشيد ميتونيد ازش استفاده كنيد
آره از 2,3 متر که حتما بیشتر هست.پس از طریق کابل هیچ راهی نداره دیگه کلا؟؟؟افت کیفیت تا چه حد هست؟؟ینی درحد دایل آپ؟؟؟؟؟
چون یه مدت محدود فقط اینجام وایرلس دیگه به دردم نمیخوره که بخوام بگیرم!

seeb_sh
16-09-2010, 22:54
معمولا تا 2-3 متر رو خوب جواب ميدن
پس توی ساختمون های اداری که وایرلس ندارن چطوری اینترنت رو به اشتراک گذاشتن؟؟؟مسافت ها هم بیشتر از 2و3متر هستن!

Squall Leonhart
16-09-2010, 23:59
سلام
ممنون

وقتی حرف از مودم چهار پورتی و شیر کردن ای دی اس ال میزنی دیگه کابل کراس معنی نداره! :31:

وقتی از کابل کراس استفاده میکنن که بخوان دو تا کامپیوتر رو صرفا واسه انتقال اطلاعات به هم وصل کنن. که در این حالت دیگه پورتی واسه وصل کردن به مودم ای دی اس ال واسشون باقی نمیمونه (البته در حالت عادی).

پیشنهاد میکنم پست های صفحات قبل رو بخون تا بهترین روش رو واسه کارت پیدا کنی.

seeb_sh
17-09-2010, 00:05
خوب همون کابل اترنت تا چند متر مشکلی نداره و جوابگو هست؟
متراژ بالا هم گیر میاد؟؟؟بالای 5متر مثلا.

Squall Leonhart
17-09-2010, 16:34
خوب همون کابل اترنت تا چند متر مشکلی نداره و جوابگو هست؟
متراژ بالا هم گیر میاد؟؟؟بالای 5متر مثلا.

Ta 100 Meter javab mide