PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : xdcam sony

sajjadFX
25-08-2010, 03:02
امروز می خوام راجع به دوربین برد کاست xd cam براتون صحبت کنم.
حدودا 2 ساله که این دوربین توسط صداوسیما خریداری شده و بعد یه مدت کوتاه به دست ما تو مراکز رسیده .
دوربین خوبی ولی کماکان با فرمت دی وی کم و قطع پال تصویر می گیره ولی از لحاظ شارپ نس تصویر فوق العاده است.
بعد از تولید یک مستند 60 دقیقه ای خیلی چیزا ازش فهمیدم.
حدودا 90صفحه منو اصلی داره که از تنظیمات لنز گرفته تا تصیح رنگ و میشه باهاش انجام داد.
خیلی وقتها با خودم فکر می کردم چرا تصویری که من میگرم با تصاویر مثلا بی بی سی فرق می کنه و بالاخره رو این دوربین فهمیدم .
باید این و برا خودمون عادت کنیم مثل اینکه وقتی لوکیشن مون عوض میشه و یا موقعیت نوری مون تغییر می کنه باید وایت بالانس بزنیم ، تنظیم دقیق منو رو هم داشته باشیم .
یکی از امکانات خوب این دوربین که نوع اولیش در دوربین های dsr135 هم وجود داشت ، تکنولوژی به نام اسکین دیتیل است . اگه نیم دونید ایونو باید بگم که با فعال کردن این گذینه می تونیم یک طیف رنگی رو به دوربین معرفی کنیم بعد به نوعی اون و صافش کنیم . به نوعی بیشتر برای پوست استفاده می شه . نمونه افراطی استفاده از این تکنولوژی رو میشه در تلوزیون (سما دبی) روی هاتبرد دید.
خیلی چیزا داره
مثلا حافظه داخلی داره ، درصورتی که شما یک صحنه ای رو دیر رکورد کرده باشی تا 5 ثانیه قبل تر رو تو حافظش نگه داشته.(به شرطی که دوربین روشن بوده باشه(:
برای لنزش میشه 2 اندازه تصویر رو معرفی کرد و با زدن یک دکمه از یک پلان مثلا تله آروم بیاد به واید ترین حالت برسه.
کوئیک موشن هم داره . مثلا برای ضبط تصویر حرکت ابر . میشه براش تعریف کنی هر 1 دقیقه یک فرم ضبط کنه.
بازم در آیندهخ بیشتر توضیح می دم ، به شرطی که شما هم حال بدین

outpost
31-08-2010, 14:29
اين مطلب رو در جاي بدي قرار داديد.

لطف كنيد و اين مبحث رو در تاپيك زير ادامه بديد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید