PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گزارش گیری از بانک اطلاعاتی

sadeghbarout
24-08-2010, 20:11
یه راه برای گزارش گیری از بانک اطلاعاتی بر اساس فیلتر های مختلف بهم نشون بدین

افسانه احمدی
28-08-2010, 20:01
سلام دوست عزيز

در تاپيکي که من عنوان کرده بودم، از crystal report به عنوان يکي از روشهاي گزارشگيري ياد کردم و بدين روش توانستم از اطلاعات ديتابيس گزارشي تهيه و آن را در برنامه Excel نمايش دهم. حال روش گزارشگيري بدين گونه است:
1-وارد برنامه crystal report شده و از پنجره باز شده يکي از گزينه ها را،بسته به نوع گزارش موردنظر انتخاب کنيد.
2-گام بعدي انتخاب داده هايي است که مي خواهيد در گزارش به کار ببريد.با کليک روي Make new connection کادر محاوره اي Connection باز شده و مي توانيد از Brows پايگاه داده موردنظر را انتخاب کنيد.
3-پس از انتخاب منبع داده آن را با استفاده از کليد جهتي به بخش selected tables انتقال دهيد.
4-ويزارد بعدي انتخاب فيلدهاي جدول براي اضافه کردن به گزارش را فراهم مي کند.
5-اگر گزارش شما نياز به گروه بندي و جمع بندي دارد مي توانيد اين مراحل را ادامه دهيد در غير اين صورت دکمهfinish را زده و گزارشگيري خود را به پايان ببريد.
6-نتيجه گزارش خود را مي نوانيد در preview مشاهده کنيد.
7-براي تکميل گزارش و فهم بيشتر خواننده مي توانيد با استفاده از منوي Insert ابزارهاي موردنظر خود نظير تصوير، چارت،کادر متن و ... را اضافه کنيد.
8-حال مي توان براي خروجي دادن اطلاعات به برنامه هاي ديگر آن را Export کرد.

موفق باشيد.

sadeghbarout
01-09-2010, 13:59
ممنونم فقط این برنامه ای رو که گفتی(crystal report) توی خود VB هستش
اگه هستش مکانش رو بگو و اگه نه لینکش رو لطف بکن
باز هم ممنون:31:

افسانه احمدی
08-09-2010, 23:29
crystal report یک نرم افزار مستقل از ویژوال بیسیک می باشد،که با نصب آن میتوانید از امکاناتش بهره لازم را ببرید.متاسفانه لینک خاصی مدنظرم نیست ولی شما می توانید به راحتی و با یک سرچ کوچک این نرم افزار را دانلود کنید.