PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Dragon Age II

صفحه ها : [1] 2 3

CATALONIA
24-08-2010, 10:00
DRAGON AGE  II
        [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 

Developerر : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  Publisherر   : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
   Platformر  : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  Release date ر : NA March 2011
        Genreر :  Computer role-playing
        Mode ر: Single-player
        Input methods ر : Keyboard and mouse, gamepad
        [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]  [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]  [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dragon Age II | Preview

BioWare طريقه ي خاصي را براي معرفي Dragon Age II در نظر گرفته است . پس از اين كه بازي در اوايل اين ماه معرفي شد ، مدير EA اعلام هر جزئيات از بازي را كنار گذاشت تا جايي كه ما فقط ميدانستيم بازي سبك RPG دارد . ولي زماني  كه در ميان انبوهي از طرفداران بازي Mike Laidlaw طراح بازي قرار گرفت دقايقي را براي اين كه همه بدانند چه چيزي در جهان  Ferelden تغيير كرده است ، صرف كرد . يكي از بزرگترين تغييرات سبك داستان سرايي بازي ميباشد . Dragon Age II سبك داستان سرايي "framed narrative"  يا  داستان در دل داستاني ديگر را پيش گرفته است .  اساس بازي اين است :‌شما به عنوان يك Hawke بازي ميكنيد ؛ رزمنده اي كه از او يك افسانه در زمان خود ساخته اند . قسمت زيادي از بازي  بر روي شما focus دارد . ولي در هر صورت شما تصاويري را در طول بازي مشاهده ميكنيد كه يك شنونده  داستاني را از زبان راوي  گوش ميدهد كه مانند بيشتر مردم بر روي قهرمان داستان مانور ميدهد   و گاهي نيز در كارهايي كه اين قهرمان انجام ميدهد مبالغه ميكند . موضوع مبالغه در بازي مربوط به visual style بازي Dragon Age II ميشود كه به صورت خاصي طراحي شده است . اين يك تغيير زيركانه در بالا بردن سطح بازي است . مدل هاي كاراكتر ها بيشتر به سمت لاغر شدن رفته است و اين در راستاي كاريكاتور مانند كردن شخصيت هاي بازي ميباشد . منظره هاي در بازي -- حداقل در يك منظره اي كه ما از بازي مشاهده كرديم -- بيشتر به سمت سياهي و ظلم و نابودي گرايش پيدا كرده اند . در combat ، عجيب نيست كه منفجر شدن يك Darkspawn و پاشيده شدن خون او و تبديل او به يك جنازه ي بي صاحب را مشاهده كنيد . اما جالب توجه تر از همه : در نسخه ي xbox 360  ما دويدن را مشاهده كرديم كه بسيار آرام و خوب كار شده بود ؛ اگر شما نسخه ي كنسولي Origins را بازي كرده باشيد ميدانيد كه در نسخه ي قبل دويدن چه حالتي داشت . حالا نوبت به Demo : حدود 5 دقيقه يا كمي بيشتر و كمتر بود كه نميشد چيز خاصي از بازي فهميد و فقط مشاهده كرديم كه سازنده چگونه يك عنوان بزرگ را در دقايقي كوتاه به نمايش گذاشت . اما اشاره اي به combat هاي بازي نيز شد . در اين demo : يك مرد جنگجو كه مدلي از Hawke { شما هر نوع كاراكتري كه خواستيد ميتوانيد بسيازيد ولي اسم آن هميشه Hawke است }  و يك زن كه Bethany نام داشت در يك بيابان وسيع ايستاده بودند . خشكي زمين به خاطر وجود آسماني قرمز رنگ در بالاي آن بود كه بسيار بديمن ميباشد . آن ها توسط موجي از Darkspawn Hurlocks محاصره شده اند  . . . 

Bethany از دسته ي pyro ها ميباشد . 

Darkspawn  ها را قطعه قطعه ميكنم . شمشير من اين موجودات زشت را نابود ميكند .  شريك من اجساد آن ها را ميسوزاند و از بين ميبرد . بعد از از بين بردن دشمنان به آساني ، مي فهمم كه اين يك Dragon Age متفاوت است و آن چه كه من هميشه ارزو داشتم. يكي از موفقيت Dragon Age: Origins  در سال 2009 نحوه ي جديد داستان گويي آن بود . البته بازي مشكلاتي نظير اين كه سيستم combat بازي انچنان كه در PC خوب بود در كنسول ها خوب كار نشده بود و يا بازي فاقد تصاوير بصري خوب بود . Bioware  اين مشكلات را قبول كرده است و وعده داده است كه آن ها را حل خواهد كرد . زماني كه من اولين جزئيات بازي را در نشريه ي Game Informer  خواندم كمي به موفقيت بازي شك كردم ولي وقتي اطلاعات بيشتري از جمله خواندن hands on هاي بازي در هفته ي گذشته به دست اوردم مشتاق تر شدم كه زودتر به دنياي Dragon Age وارد شوم . شخصيت اصلي بازي يك انسان ميباشد كه Hawke نام دارد . شما ميتوانيد خصوصيات شخصيت خود را عوض كنيد به طور مثال او را مونث را مذكر كنيد ولي او هميشه Hawke نام دارد . زماني كه شما نقش يك Hawke را بر عهده گرفتيد ، شما بلافاصله بايد با لشكر glitzy مبارزه كنيد و تمام نيروي خود را بر روي آن صرف كنيد . بعد از آن كه شما موجي از Darkspawn و يك غول را نابود كرديد ؛ يك اژدها از بالاي تخته سنگي غرش ميكند . اين ابتداي شاهكاري به نام Dragon Age II ميباشد . 

Hawke در بازي Darkspawn را قطعه قطعه ميكند . 

كل بازي بر اساس روايت و از زبان راوي داستان بيان ميشود و شما در زمان گذشته به بازي ميپردازيد ولي اين شما هستيد كه با كارهاي خود به ي افسانه شكل ميدهيد . Varric -- راوي داستان -- داستان بازي رو بيان مي كند : فشار وارد بر Hawke و خانواده ي او از سوي Darkspawn ها باعث ميشود كه آن ها به خانه ي قبلي خود پناهنده شوند . اين اتفاقات در مدت كمي بعد از وفات يافتن پادشاه Cailan در جنگ Ostagar رقم ميخورد . Blightland يكي از روستاهايي است كه بعد از حمله ي Darkspawn ها نابود شد . در اين افسانه هيچ نيروي تخيلي و يا توانايي خارق العاده اي وجود ندارد و تنها Hawke وجود دارد كه شخصيت اصلي بازي است كه از برادر خود يعني Carver نيز بايد محافظت كند و يك جنگجو و برادر Hawke يعني Bethany كه يك mage مي باشد و مادر اين دو .اين تمام افسانه اي كه شما بايد آن را بازي كنيد . اگر به عكس هاي كاراكتر هاي بازي نگاهي بيندازيد بايد حالت هاي كلي شخصيت هاي بازي را بيابيد و اخلاق هاي آن ها را ميتوان از روي اين عكس ها حدس زد . البته بديهي است كه شما ميتوانيد شخصيت هاي باي را تغيير دهيد ولي مانند Origins ماهيت آن ها را كه همان خوب بودن و مبارزه با ستم است را نميتوانيد تغيير دهيد . همانند ديگر بازي هاي نقش آفريني انتخاب ديالوگ هاي بازي بر عهدي شما ميباشد . مثلا شما ميتوانيد از Hawke يك شخصيت شوخ طبع بسازيد و يا آن را تبديل به فردي بكنيد كه اصلا لبخند تا به حال نزده است . بعد از اون شما بايد Darkspawn ايي كه در مسير بين شما و Kirkwall قرار دارند رو سلاخي كنيد . جايي كه خانواده ي Hawke در آن جا ساكن بودند . سيستم combat بازي نيز تغييراتي داشته است . اين سيستم جديد شامل وجود خون بيشتر و به سمت ترسناك تر شدن پيش رفته است . اين تغييرات در راستاي روان كردن و سريع كردن سيستم combat بازي بوده است  . شما زماني كه دو يا سه دكمه را پشت سر هم ميزنيد كاراكتر بازي بي وقفه آن حركات را انجام ميدهد و يا از جادو استفاده ميكند و ديگر خبر از تاخير در اجراي combat  نيست . دشمنان در بازي به طور تصادفي و اتفاقي به شما حمله نميكنند . بلكه آن ها با توجه به هوش مصنوعي طراحي شده براي آن ها از بغل يا پشت به شما هجوم مي آورند .البته همراهان شما نيز در اين برهه بي كار نيستند و آن ها نيز با توجه به هوش مصنوعي خودشان جلوي حملات دشمنان را ميگيرند . در Origins اعضاي گروه نياز به تنظيمات دستي براي استفاده از دارو در هنگامي كه سلامتي ان ها كم مي شود داشتند ولي گروه شما حالا انقدر باهوش شده است كه در زمان معين خود دارو مصرف كند . شما در بازي ميتوانيد برنامه هاي خصوصي و دلخواه خود را اجرا كنيد ولي شما نميتوانيد بفهميد كه هوش مصنوعي ديگر افراد گروه چكار ميخواهد بكند . شما زماني كه ميدويد افراد ديگر گروه نيز اين كار را انجام مي دهند . اين طور كه معلوم است شما با يك افراد باهوش در گروه خود سر و كار داريد و البته اين بسيار خوب است كه افرادي در نبرد ها در كنار شما باشند . پر اهميت ترين قسمت بازي level up بازي ميباشد . سازندگان پس از موفقيت اين بخش در نسخه ي اول Level Up اين نسخه را نيز شبيه نسخه ي اول طراحي كرده اند . شما در بازي ميتوانيد امتياز هاي خود را صرف به دست آوردن توانايي هايي مانند نيرو --Strength-- و مهارت و زبردستي --Dexterity-- و جادو --Magic-- و حيله گري --Cunning-- و اراده ! --Willpower-- و در آخر وضعيت جسماني --Constitution-- خود بكنيد . بعد از به دست آوردن هر يك از اين توانايي ها درخت توانايي هاي شما بزرگ تر شده و مرحله ي بعد از اين توانايي نيز براي دفعه ي ديگر براي شما آزاد ميشود . توانايي هاي مختلف در بازي همگي در يك درخت قرار گرفته اند البته در مسير هاي معين براي خود . 

Aveline يك كدبانوي معمولي نيست . 

محيط بازي در نسخه ي PC از اين قرار است كه نوار هاي قدرت و سلامتي بازيكن در گوشه ي سمت راست تصوير در action bar قرار دارند . شما ميتوانيد بازي را با زدن دكمه ي space متوقف كنيد . شما بايد انتظار چند تغيير را در مبارزات داشته باشيد . چيزي كه ما مشاهده كرديم كه البته به نظر نسخه ي پاياني نميبود تغيير در زاويه دوربين بازي در نسخه ي PC بود . كه ميتوانست به Bird eye يا زاويه از بالا نيز تبديل شود . و در مبارزات تمركز بيشتري بر روي شخصيت داشت اما بايد با نزديك شدن به زمان عرضه ي بازي انتظار اطلاعات بيشتري داشته باشيم . در هر شكل من نميتوانيم زمان بيشتري را صرف صبر كردن شاهكار Bioware  باشم . 

Dragon Age II | Images 

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]   [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]  [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]  [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dragon Age II | Videos

Gamescom: Destiny

Aug 17, 2010 - Trailer

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] b_ign.jpg

Download now [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rue

Dragon Age II | Source

vahidgame
25-08-2010, 17:48
مرسی از شهاب به خاطر زدن این تاپیک:10:
Dragon Age بدون شک جزو 5 بازی برتر تاریخ سبک نقش آفرینی هستش.
امیدوارم این شماره هم بتونه موفقیت های اونو تکرار کنه.
من بی صبرانه منتظر این شاهکار هستم:40:

I3 E L O \/ E D
26-08-2010, 15:12
انصافا 2011 سال RPG بازاس...!
Fable III, The Witcher 2, Dragon Age II

vahidgame
26-08-2010, 15:28
انصافا 2011 سال RPG بازاس...!
Fable III, The Witcher 2, Dragon Age II
بله تازه به این باید دیابلو 3 رو هم اضافه کنید!
از بین این غول های سبک RPG در سال 2011 انتخاب بهترین بازی خیلی سخته. فکر کنم رقابت خیلی سختی با هم داشته باشن.

I3 E L O \/ E D
27-08-2010, 12:31
بله تازه به این باید دیابلو 3 رو هم اضافه کنید!
از بین این غول های سبک RPG در سال 2011 انتخاب بهترین بازی خیلی سخته. فکر کنم رقابت خیلی سختی با هم داشته باشن.
من برای دراگون ایج نگرانم به چند دلیل :
اولین دلیل نگرانیم چیزی نیست جز EA! نسخه 1 بازی به یکی از بهترین RPG های ساخته شده تبدیل شد و هنوزم دارن براش DLC میزنن... اشتباه نکنید من نمیگم DLC زدن بده ولی از این میترسم که EA شده Bioware رو مجبور کنه یه قسمتایی از بازی رو بزنه واسه DLC و Epansion Pack
بعدشم اینکه کلا دیگه انتخاب نژاد از بیخ و بن زده شد، هر چند میتونیم تو طول بازی کلاس رو خودمون مشخص کنیم ولی اونم باز یه مشکلایی با داستان شماره 1 ایجاد میکنه
به فرض من Mage بر میدارم پس این آقا بیرون از Circle of Magi چکار میکنه؟ اگه اصلا اونجا نرفته از کجا اسپلاشو یاد گرفته؟ امیدوارم Bioware از این سوتیا حداقل نده!
تا الانم من هرچی پیش نماش دیدم و Preview خوندم بیشتر دستم اومده که Bioware داره از RPG بازی میزنه به سیستم مبارزه اش میرسه...
از یه سمتم یه چیزایی از نظر من میتونه جذاب باشه، مثلا اینکه یه صحنه رو ما دوبار میبینیم، یه بار از چشم هاوک و یه بار از چشم اونیکی (که اسمش یادم نیست : دی) یا اینکه اینجور که معلومه Hawk آخرش به پادشاهی چیزی برسه میشه یه داستان خوب رو انتظار داشت. این شیوه ی حماسی وار تعریف داستانم در نوع خوش جالبه
به صداگذاری و دیالوگای Bioware اطمینان کامل دارم ولی امیدوارم کاری کنه بتونیم با شخصیتا مثل نسخه یک ارتباط برقرار کنیم. من هنوزم بعضا از دیالوگای بین موریگان و الیستر رو یادم میاد خندم میگیره یا اونجایی که استن و موریگان دعواشون میشه یا تیکه ی Oghren به شما و معشوقتون! :31:
راستی دوستان یه چیزی رو یادتون میاد یا نه، اگه یادتون باشه کلاس Human Commoner به نظر از نسخه ی یک زده شده بود...! حالا دقیقا میفهمم چرا
اگه اون کلاس بود الان بدبختی داشتن با توجه به اینکه Hawk هم از این کلاس حواسشونو جمع کنن که یه وقت داستانا تداخل ایجاد نکنه پس به راحتی برداشتنش
در کل فقط باید صبر کرد و دید ولی من مطمئنم تا زمانی که DLC های این بازی کامل اکثرا نیومده و Expansion Pack انونس نشده شروع به بازی نمیکنم که چیزی رو از دست ندم

I3 E L O \/ E D
29-08-2010, 02:44
راستی یه چیزی، با توجه به اینکه این DA II هست و DA:O II نیست یعنی اونو بعدا میخوان با همون شخصیتا ادامه بدن؟!
یا شایدم چون دیگه نژادی واسه انخاب نیست برداشتنش؟!
(این موقع شب بیاید اینترنت همینجوری میشید ها! :31: روز که وقت نمیکنیم...)

vahidgame
29-08-2010, 14:33
راستی یه چیزی، با توجه به اینکه این DA II هست و DA:O II نیست یعنی اونو بعدا میخوان با همون شخصیتا ادامه بدن؟!
یا شایدم چون دیگه نژادی واسه انخاب نیست برداشتنش؟!
(این موقع شب بیاید اینترنت همینجوری میشید ها! :31: روز که وقت نمیکنیم...)
فکر نکنم دیگه اونو ادامه بدن!
اون با DLC ها و همین طور یه بسته مکمل ادامه پیدا کردش.
فکر کنم با همینا داستان اونو دیگه تموم کنن.

رضا جنگنده
29-08-2010, 21:32
از يكش كه هيچي نفهميدم.
اين يكي هم مثل يكش چند نفر رو كنترل مي كني؟

I3 E L O \/ E D
06-09-2010, 13:08
من دیشب یه سری به فروم Bioware زدم خبرای زیادی راجع به بازی هستشو و اطلاعات جدیدی دادن، تو این پست خلاصه ی خبرا را مینویسم تو پست بعدی عکسای جدید رو میذارم. این چیزایی بود که من از اطلاعات جدید دستگیرم شد :

*وقتی از David Gaider که نویسنده ی اصلی دراگون ایج راجع به اینکه مدت بازی چقدر جواب داد: طولانی تر از Awakening،کوتاهتر از Origins

*ایندفعه Tactical Camera مانند نسخه ی اصلی نیست. رو این مورد خیلی بحث شده بود که آخر یکی از اعضای بایو ور اومد گفت منظور ما از این خبر این بوده که دیگه انقدر دروبین بالا نمیره که تو Origins میرفت. همچنان خبری از این نوع دوربین تو نسخه ی کنسولی نیست!

*میتونید سیوتون رو از بازی Origins ایمپورت کنید، اینجوری تصمیماتی که گرفتین رو آثارش رو میتونید ببینید. یه موردی که خود Gaider بهش اشاره کرد اینه که شما بسته به انتخاباتی که تو نسخه ی اول داشتید تو این نسخه هنگام دیدار با آلیستر میتونید اون رو به عنوان یه شاه قدرتمند یا یه آدم دائم الخمر مشاهده کنید!

*سیستم دیالوگ بازی حالا دیگه شبیه مس افکت و به صورت دایره ای طراحی شده

*پارتی شما همانند نسخه ی اول از 4 نفر (خودتون + 3 نفر از اعضای کمپ) تشکیل شده

*از Gaider راجع به گوینده ی شخصیت هاوک مرد سوال پرسیدن که در پاسخ گفته : وقتی مردم بفهمن کی صدای هاوک رو به عهده داره، اون موقع هست که من خندم میگیره. گوینده کسیه که تو Origins هم حضور داشته اما شخصیتش خیلی محبوب نبوده، هرچند که صدای فوق العاده و توانایی رو ارائه داده بود (نظر شخصی: مطمئنم King Cailan منظورشه! تو فروم بایو ور هم تقریبا همه این نظرو داشتن. بعضی ها هم میگفتن Jowan که من شک دارم اون باشه)

*تا بعد از انتشار بازی خبری از Toolset نیست. بهتره بگم فعلا Mod بی Mod! (الیته گفتن بعد از انتشار بازی یه نسخه Toolset قرار میدیم. معلومه اینا بازیای EA که برای پول درآوردن در میاره! تا بشه میدوشه...)

*Flemeth هاوک رو از Lothering نجات میده (تقریبا شبیه به کاری که تو نسخه ی اصلی باری برای واردن کرد) . در عوض از اون میخواد که یه بسته رو براش به مقصد برسونه (99.9% اعضای فروم بایور ور اعتقاد داشتن که این Flemeth Grimoire یا همون کتاب اسپلا و جادوی اصلیه فلمث و Flemeth زرنگ تر از این حرفاس که به اون راحتی همچین چیز با ارزشی رو بده دست شما و موریگان!)

*Sandal برخواهد گشت! (ایول! Enchantment؟ :31:)

*اسپلای کلاس میج کمتر خواهند بود ولی به مرور زمان با آپگریدایی که براشون در نظر گرفته شده قدرتمندتر میشن.

*خبری از گرگنماها تو این نسخه نیست!

*تو این نسخه ی خیلی کمتر از Origins رو Fade کار شده و کمتر اونجا خواهید بود

(بعدا بازم خبر میخونم میذارم، پست بعدی با عکسای جدید همراه خواهد بود!)

منبع : Bioware Forum
مترجم : خودم :31:

I3 E L O \/ E D
06-09-2010, 14:00

این عکس به خوبی سیستم مس افکت وار دیالوگا رو نشون میده!اون الان مشت هم که در وسط میبینید برای همون لحن و منظور از دیالوگ که این یه جور نوع جنگ طلبانه اس!در حالت رومانتیک هم اون وسط قلب میاد یا تو حالت دیپلماتیک یه پرچم...

سایز اصلی :

اینم از Darkspawn Hurlock های جدید

سایز اصلی :

Bethany در هنگام کست اسپل

سایز اصلی :

همونطور که قبلا گفته شده بود باز هم فلمث رو خواهیم دید

سایز اصلی :

یه عکس دیگه از فلمث (اضافه کنم که گوینده اینبار هم همون گوینده ی نسخه ی 1 خواهد بود)

سایز اصلی :

اینهم فلمث در فرم اژدها که در نسخه ی 1 هم باهاش روبرو شدیم

سایز اصلی :

Bethany در حال کست اسپل Light

سایز اصلی :

یک نما از Hawk و Bethany. به دودهای پشت سرشونم توجه کنید

سایز اصلی :

اینهم از شهر Kirkwall

سایز اصلی :

بازم منتظر عکسا و خبرای جدید باشید!

vahidgame
06-09-2010, 16:32
آقا واقعا دستت درد نکنه به خاطر خبرها و عکس ها. خوشحالمون کردی :8:
خوبه توی این شماره آلیستر هست. کاش موریگان هم بود :31:
ولی داستان موریگان کلا مثل اینکه توی این dlc جدید تموم میشه
راستی جالبه توی این شماره شخصیت اصلی صدا داره!
توی بازی های سبک CRPG فکر کنم تا حالا سابقه نداشته که شخصیت اصلی صحبت کنه!
فقط امیدوارم بازی به صورت نقش آفرینی خالص باشه و مثل Mass Effect نشه که فقط رگه هایی از نقش آفرینی توش هست

molaali
07-09-2010, 10:21
ممنون از بابت تاپيك.
به شدت منتظر اين بازي هستم.
سازندگان قول گرافيك بسيار بهتر از نسخه ي اول رو مي دادند اما تصاوير چيز ديگه اي رو نشون ميده.

I3 E L O \/ E D
11-09-2010, 00:03
خب همون جوری که قول داده بودم دوباره یه سری به فروم بایو زدم و عکسای جدید + عکسایی که هنوز تو تاپیک قرار داده نشده بود رو پیدا کردم. کلا فروم بایو فوق العاده اکتیو و خود David Gaider هم هر روز بهش سر میزنه تو بعضی بحثا شرکت میکنه. Peter Thomas هم که Lead Gameplay Designer بازی 11 ساعت پیش آنلاین شده بود 10 صفحه راجع به سیستم مبارزه و XP بازی سوال جواب داد! (خودمم یه سوال راجع به تخصص Shapeshifter پرسیدم تا ببینم چی جواب میده)
تو پست بعدی که فردا مینویسم خبرای جدید که بیشتر راجع به گیم پلی تا داستان قرار میدم، ولی خوب به حد کافی برای داستان بازی هم خبر جدید هست!

بریم سراغ عکسا :

دوستانی که تریلر سرنوشت رو دیدن ایشون رو میشناسن. از فرماندهان لشکر Qunari یا شایدم با مقامی بالاتر که هنوز بهش اشاره نشده.شاید بپرسید اگه Qunari باشه پس چرا شاخ داره؟ مگه استن هم Qunari نبود؟ خوب خود دیوید به این سوال اینجوری جواب داد که این نسل شاخدار Qunari در واقه نژاد برتر مردم Qunari هستش که بر بقیه ی مردم برتری داره.

سایز اصلی :

ایشون هم خانوم هاوک میباشند! شخصا اگه تو دومین دفعه ای که میخوام بازی کنم قصدم باشه شخصیت زن بردارم با همین پیش فرض بازی کنم! : دی

سایز اصلی :

Hawk شمشیر خودشو برای اجرای تالنت Knocout-Belt بالا میبره

سایز اصلی :

Hawk دارک اسپاون رو به هلاکت میرسونه!

سایز اصلی :

بدون شرح!!!

سایز اصلی :

و در اخر هم Loading Screen بازی که به نظر من اون لوگوی اژدها (که تو تریلر هم بود) فوق العاده زیباست

سایز اصلی :

Gregar
11-09-2010, 11:11
یادمه توی origins اگه با استن دوست میشدی بهت میگفت که امیدوارم بعدا توی میدون مبارزه با تو رو به رو نشم که منظورش این بود که Qunari ها با ferelden وارد جنگ میشن . شاید تو این نسخه همون فرمانده Qunari که بهش اشاره کردی مربوط به همین حرف استن باشه .

I3 E L O \/ E D
13-09-2010, 14:24
دوستان ميدونم دير شده ولي بازم خبرا انقدر جالب هست که جبران کنه
خوب پس مستقيم بريم سراغ خبرا :

* اولين و مهمترين خبر! Dual-Wielding (گرفتن دو شمشير يا خنجر) و Archer از کلاس واريور برداشته شدن و حالا فقط مخصوص کلاس روگ شدن... خوب اين خيلي عاليه چون به نظر من روگ و واريور فرقشون خيلي زياد نبود و واريور همه کاره بود و شده بود Utility Class

* راجع به لهجه ها يه تاپيک باز کرده بودند تو بايو خود گيدر اومد جواب داد که مردم عادي لهجه ي بريتيش خواهند داشت (که شامل الفاي شهري هم ميشه)، Dwarf ها مثل گذشته آمريکايي (البته گفت قصدشون لهجه ي آلماني بوده ولي پولشون نرسيده!) و اٌرليژي ها فرانسوي (لهجه ي لليانا که خيلي ساختگي بود!) و Dalish هم لهجه ي ولزي (تو مايه هاي گري نويل خودمون)

* Fiendly Fire از درجه ي نرمال و هارد برداشته شد و فقط درجه ي کابوس وار Friendly Fire داره... (چه شود با Storm of The Century ! من با اين اسپل کمبو خودم 20 بار لليانا و موريگان رو کشتم... ميج بودم! همچنان بازي بيشتر از اينکه Dragon Age باشه Dragon Mage!)

*براي روگ Backstab Damage هم برداشته شد. Peter Thomas گفت که جايگزينايي براش در نظر گرفتن

* Varric روگ خواهد بود

* آخرين خبر براي امروز (و جالبترين) اينکه شما ديگه حتما نبايد با يکي خوب باشيد تا باهاش رومنس داشته باشيد، يعني لازم نيست بر فرض مثال به لليانا بگيد آسمون قشنگه و چه کفشاي خوبي داري تا باهاتون رومنس داشته باشه... شخصا بيشتر تصميمايي که ميگرفتم فقط موريگان قبولشون داشت و لليانا هي 10- و 5- ميگرفت
تو اين نسخه وقتي اين اتفاقا بين شما و يکي از شخصيتا بيفته بعد يه مدت حالتي پيش مياد به اسم Rivalry يا رقابت طوري که ديگه شروع ميکنه به تمام تصميماتون گير دادن! از اين به بعد ميتونيد با هم بحث کنيد و هم ديگرو متقاعد کنيد نه اينکه با هديه اونو راضي کنيد.
اگه شخصيت از جنس مخالف بود (به استثناي سگ!) ميتونيد تو اين حالم باهاش رومنس داشته باشيد.
اگه How I Met Yoour Mother رو ديده باشيد عين کاري که بارني و رابين ميکردن! براي جلوگيري از دعوا ........ رومنس داشتن! اين ديالوگي که خود گيدر از بازي داد (کامل يادم نيست ولي تو اين مايه ها بود) :
- ميدونستي چه آدم بيخودي هستي؟
- نه ولي فکر ميکردم تو راجع به خودت بدوني
- Bi*tch
- Jerk
- توام داري به چيزي که من فکر ميکنم فکر ميکني؟
- دقيقا
Romantic:40:Scene

تا بعد!

vahidgame
12-10-2010, 14:42
من الان اولین ویدئو از گیم پلی بازی رو دیدم می تونم بگم خیلی شوکه شدم!!!
به نظر میاد سبک بازی تا حدودی اکشن RPG شده :41:
من خودم به سبک RPG کلا خیلی زیاد علاقه دارم. اکشن RPG رو هم خیلی می پسندم ولی این که بازیی که به صورت نقش آفرینی کلاسیک یا CRPG هست سبکش تغییر کنه اصلا خوب نیست. می تونم بگم اینجوری مرگ این سبک CRPG اتفاق می افته :41:
مطمئنا Dragon age جزو بهترین بازی ها عمر من بودش. توی تاریخ سبک خودش هم در رده های نخست قرار می گیره. شرکت Bioware هم که دیگه کاملا ثابت شده که در ساخت بازی های RPG استاده و اونو یه جورایی سلطان این سبک می دونن. اگه شرکتی با این شرایط بخواد همچین کاری کنه دیگه تکلیف شرکت های دیگه مشخصه!
اینجوری که من دیدم بازی یه جورایی شبیه Fable شده بود!!!اتفاقا همین Fable هم جزو بازی های مورد علاقه منه. ولی مسئله این که این بازی ها از هم دیگه جدا هستن و کلا با هم فرق دارن...
البته این تریلر که من دیدم برای ایکس باکس 360 بودش.امیدوارم من اشتباه کرده باشم و بازی به این صورت نباشه!

G.D.ragon.Ir
31-10-2010, 05:44
ویدئوی جدید DA2 بنام Rise To Power با حجم 151 MB و کیفیت 720p

G.D.ragon.Ir
01-11-2010, 19:05
پیشنمایش DA2 همراه با توضیحات یکی از اعضای "گیم اسپات" (تلفیقی از دوتا ویدئوی قبلی هست)

حجم 28.77 MB کیفیت MP4 (متاسفانه برای کیفیت HD باید اکانت پولیشون رو میداشتم که...)

halflife g
07-11-2010, 21:32
یه ویدیو از بازی اومده که 5 دقیقه از بازی رو نشون میده یعنی خود شرکت سازنده به هنگام بازی کردنشون این ویدیو رو ضبط کردن تا گیم پلی رو نشون بدن........ .
فقط برای دیدن این ویدیو نیاز به "..... پی ان " دارید:

توضیح:

بازی رو x360 اجرا میشد و در مورد گرافیکشم نورپردازیش خیلی پیشرفت کرده بود ولی بافتها و چهرها مثه شماره 1 بودن(یعنی کلا شماره 1 فقط با نورپردازی بهتر)
بازی کلا خیلی سریع شده اکشنش تو یه ثانیه کاراکتر بازی که جادوگر بود 6 ...7 بار جادو زد.......گیم پلی هم همونه فقط اکشنها سریعتر شده

کل چیزایی که میشد از این ویدیو فهمید رو گفتم..... .

Steps-Rap
07-11-2010, 22:00
دوستان من نسخه 1 این بازی هم بازی نکردم...
نظرتون در موردش چیه در مقایسه با مس افکت؟؟؟
ارزش بازی کردن داره یا نه؟

hosseincode2008
08-11-2010, 21:56
دوستان من نسخه 1 این بازی هم بازی نکردم...
نظرتون در موردش چیه در مقایسه با مس افکت؟؟؟
ارزش بازی کردن داره یا نه؟

بازي كه صد در صد ارزش داره ولي اينكه شما خوشتون بياد يا نه بر ميگرده به ارزش خودتون و اينكه چه تعريفي از "ارزش" داريد .
در كل به درد بازي كردن نميخوره به درد زندگي كردن ميخوره . چون هدف از بازي به نظر من فقط سرگرمي محضه ولي اين بازي فراي يه سرگرمي سادست .

Steps-Rap
09-11-2010, 19:02
من یکی از دوستام اول مس 2 رو بازی کرد بعد دراگون رو.بعد اومد این دو تا رو مقایسه کرد و گفت دراگون خیلی نسبت به مس ضعیف تره...
حالا خواستم بدونم واقعا اینجوریه یا نه؟؟؟
به نظرت نسخه 1 رو بازی کنم یا نه؟:31:

vahidgame
09-11-2010, 22:19
من یکی از دوستام اول مس 2 رو بازی کرد بعد دراگون رو.بعد اومد این دو تا رو مقایسه کرد و گفت دراگون خیلی نسبت به مس ضعیف تره...
به نظرت نسخه 1 رو بازی کنم یا نه؟

از نظر RPG که مطمئنا Dragon Age خیلی قویتره و جزو بهترین بازی های تاریخ این سبکه

ولی کلی بخوایم حساب کنیم هر جفت این دو تا بازی ابر شاهکار هستن و در یک سطح قرار می گیرن

امتیاز هر کدوم از اونا هم به نظر من بین 9.5 تا 10 هست

البته واقعا امتیاز نمی تونه ارزش این ابر اثر های Bioware رو نشون بده!

اگه به این سبک علاقه پیدا کنید در Dragon Age غرق میشید و مدت ها فقط همین بازی رو بازی می کنید!

Steps-Rap
10-11-2010, 18:10
پس میگیریم اینم بازی کنیم.
مر30:10:

G.D.ragon.Ir
10-11-2010, 20:10
به نظرت نسخه 1 رو بازی کنم یا نه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در تکمیل صحبت های دوستان, یک پرانتز باز کنم و اون اینکه ME2 اکشن نقش آفرینی و DA نقش آفرینی هست و اصولآ مقایسه این دو با هم کار صحیحی نیست. از بحث تفاوت ژانر علمی - تخیلی ME2 و دنیای فانتزی DA هم میگذرم. لزومی نداره کسی که از یکی از این دو خوشش اومده از دیگری هم خوشش بیاد. نمونش خودم که اصلآ از ME2 خوشم نیومد ولی عاشق DA بودم (و هستم)

your_star
17-11-2010, 01:42
منم امیدوارم که اکشن نباشه زیاد.مس افکت از این لحاظ تکمیله.
حماسه ی شخصیت پردازی و داستان و نقش آفرینی دراگون ایج تک بوده.خیلی به ندرت تو این 15 سالی که بازی میکنم بازی ای داستانش این طور منو جذب کرده بود.

imanpod
25-11-2010, 17:43
به نظر من همه ی بازی های rpg باید حداقل دو جور دوربین به صورت انتخابی داشته باشند . من خودم
دوربین سوم شخص رو بیشتر میپسندم و به نظرم بهترین بازی از این لحاظ oblivion هست . تا الان تریلرهایی
که از بازیهای rpg 2011 دیدم ، فکر میکنم witcher 2 از همشون بهتر باشه .

vahidgame
27-11-2010, 14:14
به نظر من عمق نقش آفرینی Dragon Age از همه بازی های هم سبک خودش بیشتره. دوربین اون چنان مهم نیست. بازی های سبک نقش آفرینی کلاسیک باید دوربینشون به صورت ایزومتریک باشه و اصلش هم به همینه. در اصل دوربین سوم شخص در این بازی ها فرعی حساب میشه
در ضمن توی این تاپیک هم بازم میگم با تریلر نمیشه دقیق مشخص که یه بازی چه جوریه و یا اینکه یه بازی از یه بازی دیگه بهتره
Dragon Age II اگه مثل شماره قبلش مولفه های نقش آفرینی زیاد خودشو داشته باشه و اونا کم نشده باشه ٬ موفقیت شماره اولشو می تونه تکرار کنه حتی شاید یکمی بهتر هم بتونه بشه!
تنها چیزی که منو نگران می کنه اینه که به خاطر سینمایی شدن بازی و اینا از نقش آفرینی بازی خیلی کم بشه وگرنه با وجود Bioware که استاد این سبکه اصلا جای نگرانی نیست

imanpod
27-11-2010, 15:53
به نظر من عمق نقش آفرینی Dragon Age از همه بازی های هم سبک خودش بیشتره. دوربین اون چنان مهم نیست. بازی های سبک نقش آفرینی کلاسیک باید دوربینشون به صورت ایزومتریک باشه و اصلش هم به همینه. در اصل دوربین سوم شخص در این بازی ها فرعی حساب میشه
در ضمن توی این تاپیک هم بازم میگم با تریلر نمیشه دقیق مشخص که یه بازی چه جوریه و یا اینکه یه بازی از یه بازی دیگه بهتره
Dragon Age II اگه مثل شماره قبلش مولفه های نقش آفرینی زیاد خودشو داشته باشه و اونا کم نشده باشه ٬ موفقیت شماره اولشو می تونه تکرار کنه حتی شاید یکمی بهتر هم بتونه بشه!
تنها چیزی که منو نگران می کنه اینه که به خاطر سینمایی شدن بازی و اینا از نقش آفرینی بازی خیلی کم بشه وگرنه با وجود Bioware که استاد این سبکه اصلا جای نگرانی نیست

شرمنده ، منو ببخشید ، جلوی خودمو نتونستم بگیرم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امیدوارم DA 2 انتظارات هممونو برطرف کنه .

d_a_n_t_e
27-11-2010, 21:25
به نظر من عمق نقش آفرینی Dragon Age از همه بازی های هم سبک خودش بیشتره

کاملا تایید میشه

دقیقا توی نسخه 1 بازی زمانی که بازی میکردم یهو به خودم میومد و میدیدم که 4 ، 5 ساعت گذشته و من هنوز درگیر حرف زدن و گشت و گذار توی دنیای Dragon Age ام

واقعا نسخه اول شاهکار بود و نظر من رو نسبت به بازی های RPG کاملا تغییر داد

امیدوارم نسخه دوم بازی هم بتونه مثل نسخه اول جذاب و گیرا باشه

vahidgame
30-12-2010, 15:03
یه سری اطلاعات جدید از بازی اومده که اونارو می ذارم:

یه ویدئو جدید از بازی اومده که مصاحبه با سازندگان بازی در مورد ساخت بازیه و در مورد داستان بازی هم صحبت میشه. این قسمت اول ویدئو هستش و قسمت دوم اونم به زودی منتشر میشه
از اینجا می تونید اونو دانلود کنید:

حجمش بالائه و شاید همه نتونن دانلود کنن. حالا سعی می کنم با حجم پایین اونو هم پیدا کنم بذارم....

چند تا عکس جدید هم از بازی منتشر شده:

hosseincode2008
30-12-2010, 16:09
ميبينم كه ايزابلا خون به پا كرده ! اون مجسمه هاي روي ديوارو ببينيد
خداكنه بازي تاخير بخوره بره بعد از كنكور وگرنه من بدبخت ميشم

vahidgame
04-01-2011, 18:41
این ویدئو که که گذاشتم جالب بودش
یکمی سازندگان بازی در مورد شماره قبلی صحبت کردن و قسمت هایی از اون هم نشون داده شد. در مورد عناصر نقش آفرینی کلاسیک اون صحبت شد و جالبه در این بین اسم سایت هایی که 2009 اونو RPG سال انتخاب کرده بودن اورده شد و خلاصه از بازی کمی تعریف شد و لحظه قشنگی بود :31:
مبارزات بازی هم در شماره دو با یک مقایسه شد. در شماره دو ظاهرا مبارزات خیلی سریعتر شده و اون جوری که برمیاد باید یه چیزی شبیه Fable شده باشه!!!
حالا در مورد همین که بازی نقش آفرینی اون کم شده هم میشه صحبت کرد ولی به نظر من ممکنه بازی تلفیقی از Action RPG و Computer RPG شده باشه!
توی ویدئو این شخصیت ایزابلا منو خیلی جذب کرد. یه جورایی دختر خوشگل و جالبیه :31: فکر کنم توی بازی فقط با همین رومانس کنم :31:
اون طور که معلومه مثل موریگان می مونه و تقریبا همون نقش رو داره ولی به نظرم باید خیلی با احساس تر باشه. یه چند تا از صحنه های بازی هم نشون داده شده که ایزابلا توی اونا بود. مثلا یه جا شخصیت اصلی یه دیالوگ رو انتخاب کرد بعدش ایزابلا اومد با یه ژست جالبی جلوی کارکتر اصلی یه صحبتی کرد و رفت و یه جورایی این چیزا نسبت به شماره یک با احساس تر و سینمایی تر شده. یه تیکه کوچیک از صحنه های رومانتیک بازی هم نشون دادن
جالبه یه شخصیت شبیه Flemeth هم توی بازی وجود داره که می تونست مثل اون به اژدها تبدیل بشه! خود Flemeth هم قراره باشه ولی فکر کنم اون نبود
آخرش هم در مورد مبارزات بازی صحبت شد . پر از خون و خونریزی و حرکات جالب بودش. ایزابلا هم خیلی جالب جنگ می کرد که باعث شد بیشتر از قبل هم ازش خوشم بیاد :31:
ایزابلا البته Mage نیست و Rogue هستش....
در مورد هر کارکتر اگه وقت شد یکمی توضیح میدم. فقط جالبه که توی این شماره شخصیت اصلی بازی یعنی Hawke هم مثل مس افکت صدا داره!

Layken
05-01-2011, 00:08
خوبی این قسمت اینه که دیگه واسه جواب دادن مشکلی با توجه به ترفند جدید نخواهیم داشت..
چون قبل انتخابامون مثلا روی هر گزینه بریم یک شکلکی همچین مانندی میادش که به وسیله اون میشه در صورت درک نکردم صحبتها
به جواب انتخابامون کمکی کنیم..
شکلها هم 3 تا هستن بد..خوب..میانه ...که این خیلی خوبه عالیه...کمک میکنه...

MobinS
05-01-2011, 09:53
خوبی این قسمت اینه که دیگه واسه جواب دادن مشکلی با توجه به ترفند جدید نخواهیم داشت..
چون قبل انتخابامون مثلا روی هر گزینه بریم یک شکلکی همچین مانندی میادش که به وسیله اون میشه در صورت درک نکردم صحبتها
به جواب انتخابامون کمکی کنیم..
شکلها هم 3 تا هستن بد..خوب..میانه ...که این خیلی خوبه عالیه...کمک میکنه...

چیش خوبه؟ اتفاقا باید همون Persuade و ... رو که توی {} میذاشت رو هم ورمی داشتن!این طوری که مسخره! آخه باید با توجه به شخصیت آدم مقابلت یک دیالوگ انتخاب کنیم که نفهمیم که نتیجش چی می شه. نفهمیم که چی پاسخ میده! این طوری واقعا جذاب میشه دیالوگا. یعنی خودت باید بفهمی که این این جور شخصیت رو داره و نباید این حرف رو زد جلوش. اگه نتیجشو بنویسه که خیلی مضخرف میشه! :41: می بینی هر کدوم خوب بود رو انتخاب می کنی!!! واقعا حرکت بدی کردن! ( مثل فیبل!):41:

hosseincode2008
05-01-2011, 11:56
اي واي وحيد اينارو بذار تو اسپولر بنويس كساني كه مشكل قلبي دارن نخونن :41: الان من چطوري تا اومدن بازي صبر كنم ؟
راستي من تو اين ايزابلا يه چيزي ديده بودم كه رفته تو امضام و ديسپلي اميجم :21:

vahidgame
05-01-2011, 20:53
چیش خوبه؟ اتفاقا باید همون Persuade و ... رو که توی {} میذاشت رو هم ورمی داشتن!این طوری که مسخره! آخه باید با توجه به شخصیت آدم مقابلت یک دیالوگ انتخاب کنیم که نفهمیم که نتیجش چی می شه. نفهمیم که چی پاسخ میده! این طوری واقعا جذاب میشه دیالوگا. یعنی خودت باید بفهمی که این این جور شخصیت رو داره و نباید این حرف رو زد جلوش. اگه نتیجشو بنویسه که خیلی مضخرف میشه! :41: می بینی هر کدوم خوب بود رو انتخاب می کنی!!! واقعا حرکت بدی کردن! ( مثل فیبل!):41:
حالا کی گفته دقیقا قراره اینجوری بشه؟
من فکر نکنم که دیگه ساختار بازی کلا تغییر کنه

اي واي وحيد اينارو بذار تو اسپولر بنويس كساني كه مشكل قلبي دارن نخونن:41: الان من چطوري تا اومدن بازي صبر كنم ؟
راستي من تو اين ايزابلا يه چيزي ديده بودم كه رفته تو امضام و ديسپلي اميجم :21:
باشه از این به بعد اسپویلر می ذارم می نویسم که دراگون ایج باز هایی که بیماری قلبی دارن نخونن :31:
ولی جدا من از همین الان عاشق این شخصیت ایزابلا شدم :37:
امیدوارم زودتر لحظه وصال فرا برسه :31:
به خاطر چهره و اینا فقط نمیگما کلا شخصیتش خیلی جالبه. حالا بازی منتشر شد خودتون می بینید
حتی می تونه جزو بهترین کارکتر های سال بشه!

Layken
07-01-2011, 14:22
حالا کی گفته دقیقا قراره اینجوری بشه؟
من فکر نکنم که دیگه ساختار بازی کلا تغییر کنه
والا من از حرفهای طراح ارشد این طور برداشت کردم...

mike laidlaw
lead designer...:

ما ایکون های احساسی به بازی اضافه کردیم که مثلا می خواهید کسی را بکشید یا پولی بهش بدید
یا هر کار دیگه ای که می خواهید انجام دهید با یک نگاه متوجه میشید و ایکون ها نشون میدن که
با چه نوع حالتی می خواهید ادامه دهید با حالت کنایه ، جدی.،یا راستگو..و این باعث میشه که شما از شک این که
ایا با زدن کدام گزینه به موردی نامربوطی برخورد خواهیم کرد بیرون میاید

halflife g
07-01-2011, 20:21
سیستم مورد نیاز بازی برای pc:

Recommended

CPU: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz Processor or equivalent
CPU: AMD Phenom II X3 Triple core 2.8 GHz or equivalent
RAM: 2GB (4 GB Vista and Windows 7)
Video: ATI 3850 512 MB or greater
Video: NVIDIA 8800GTS 512 MB or greater
DirectX 11: ATI 5850 or greater
DirectX 11: NVIDIA 460 or greater

Minimum

CPU: Intel Core 2 Duo (or equivalent) running at 1.8 GHz or greater
CPU: AMD Athlon 64 X2 (or equivalent) running at 1.8 GHz or greater
RAM: 1 GB (1.5 GB Vista and Windows 7)
Video: Radeon HD 2600 Pro 256 MB
Video: NVIDIA GeForce 7900 GS 256 MB cards
Disc Drive: DVD ROM drive required
Hard Drive: 7 GB
Sound: Direct X 9.0c Compatible Sound Card Windows Experience Index: 4.5

.
.

vahidgame
17-01-2011, 18:54
ویدئو جدید از بازی اومده که داستان بازیو به طور مفصل توضیح میده:

83.9MB

61.9MB

16.5MB

حتما بگیرید قشنگه
یکمی از رومانس بازی هم نمایش داده میشه. فکر کنم با وجود ایزابلا کسی به فکر رومانس با یه نفر دیگه نمی افته :31:

...........

به نظر من تا به اینجا با توجه به ویدئو ها و کلا اطلاعاتی که از بازی اومده دو تا نکته وجود داره:

1- گرافیک بازی نسبت به شماره قبلی خیلی پیشرفت نداشته و تقریبا همونه و یکمی بهینه شده و مشخصه که سعی شده برای این قسمت بازی زیاد وقت گذاشته نشه و روی قسمت های بیشتر تمرکز بشه. این هم خوب می تونه باشه هم بد. شاید به خاطر همین از بقیه رقیب های خود در این زمینه کمی عقب بیافته و مثل شماره قبلی بهترین گرافیک یه بازی نقش آفرینی رو نداشته باشه. که البته با توجه به زمان 2 ساله برای ساخت اون چیز عجیبی نیست.

2- بازی خیلی شبیه مس افکت شده و میشه گفت که همون مس افکت رو در یه فضا و محیط دیگه داریم می بینیم! یعنی روی اکشن بازی خیلی تمرکز شده و خیلی بهش اهمیت داده شد. دلیل اونم شاید اینه که مخاطبان بیشتری جذب بازی بشن و بازی فروش بیشتری بکنه و همچنین برای GOTY می تونه شانسش بیشتر باشه چون معمولا بازی های خیلی پیچیده برای بهترین بازی سال شانس خیلی زیادی ندارن.
اینم هم خوب می تونه هم بد. در مورد خوب بودنش که توضیح دادم که همون به خاطر مخاطب بیشتره. جنبه بد اون هم می تونه این باشه که اون قدر نقش آفرینی بازی کم شده باشه که طرفدارای کلاسیک رو راضی نکنه که این هنوز جای ابهام داره و اصلا مشخص نیست.
من خودم امید دارم که هر دو تا گروه رو راضی کنه. از یه سری نظر ها مثل مس افکت شده ولی از نظر کلی مثل اون بازی نیست چون شما مس افکت رو نگاه کنید از شماره اولش هم خیلی نقش آفرینی اون زیاد نبود و در شماره دو هم یکمی کمتر شده بود. در مورد این بازی هم من امیدوارم که یکمی کمتر شده باشه و هنوز از نظر نقش آفرینی غنی باشه و همون طور که قبلا گفتم سبک بازی یه جورایی هم نقش آفرینی کلاسیک باشه و هم اکشن نقش آفرینی!

پ.ن: سعی می کنم در مورد شخصیت های بازی هم به زودی توضیحاتی رو بذارم

molaali
17-01-2011, 19:57
امیدوارم با با یه اکشن نقش آفرنی روبرو نشم!
نمی دونم چرا وقتی یه بازی موفق میشه. و تحسین بر انگیز میشه می خوان تغیرات کلی توش بدن؟
همش تقصیر EA است!
خدا کنه خیلی عوضش نکنن.
ولی برای من داستان مهم تر از همه چیزه که انگار به این یکی توجه زیادی شده.

779
17-01-2011, 22:03
این Bioware دیده ME2 اینقدر فروش کرده حتمی این بازی هم تغییراتی رو توش انجام میده ... :دی
نسخه ی اول که واقعا فوق العاده بود... بعد از Fallout 3 یکی از بهترین بازی هایه نقش آفرینیه من بود...
تازه نسخه ی 1 هنوز جا داشت واسه نقش آفرینی اگه این نسخه کمش کنن داغون میشه.
مخصوصا اگه به ME2 نزدیک بکنن که من یکی حالم ازش بهم میخوره دیگه :2:
( Gears of War در نقشه R.P.G ! )

vahidgame
17-01-2011, 23:25
این Bioware دیده ME2 اینقدر فروش کرده حتمی این بازی هم تغییراتی رو توش انجام میده ... :دی
نسخه ی اول که واقعا فوق العاده بود... بعد از Fallout 3 یکی از بهترین بازی هایه نقش آفرینیه من بود...
تازه نسخه ی 1 هنوز جا داشت واسه نقش آفرینی اگه این نسخه کمش کنن داغون میشه.
مخصوصا اگه به ME2 نزدیک بکنن که من یکی حالم ازش بهم میخوره دیگه :2:
( Gears of War در نقشه R.P.G ! )

حیلی باحالی. من سه ساعت پس چی توضیح دادم :31:
گفتم که مس افکت قضیه اش فرق داشت. از شماره یکش هم نقش آفرینی اون زیاد نبود
ولی Dragon Age به این صورت نیست. از اول هم نگاه کنی از نظر نقش آفرینی اینا با هم خیلی فرق داشتن
Dragon Age الان از نظر اکشن به مس افکت نزدیک شده نه از نظر نقش آفرینی
Bioware با این همه سابقه در این سبک بعیده که بیاد کلا از نقش آفرینی بازی بزنه
سازنده Baldur's Gate همچین کاری نمی کنه. خیلی خیلی بعیده!

Viren
18-01-2011, 11:57
من تریلر ها رو که دیدم متوجه شدم گرافیک بازی خیلی خرابه!(البته از عکس ها هم معلومه) به خصوص خود هاوک از همه بدتره!
چرا پسرفت داشته به جای پیشرفت؟!

molaali
18-01-2011, 12:36
من تریلر ها رو که دیدم متوجه شدم گرافیک بازی خیلی خرابه!(البته از عکس ها هم معلومه) به خصوص خود هاوک از همه بدتره!
چرا پسرفت داشته به جای پیشرفت؟!
فقط تا تونستند. اکشنش رو زیاد کردند. یکی نیست بگه آخه یه نقش آفرینیه کلاسیک این همه اکشن می خواد چیکار؟

MobinS
18-01-2011, 16:40
می بینی وحید؟ همه از بازی ناراضین ! :دی اینم بازی هست طرفداریشو می کنی؟ :دی

این شمارشم origins داره مثل قبلی؟ ( مثلا 6 تا شروع داشته باشه/ )

molaali
18-01-2011, 17:09
این شمارشم origins داره مثل قبلی؟ ( مثلا 6 تا شروع داشته باشه/ )

نه این جوری نیست.

Killzone2
18-01-2011, 19:18
من فکر نمیکنم الان موقعی برای نظر قطعی باشه چون یک بازی عموما در سبک خودش بایدبمونه و باید بهش وفادار باشه تا طرفداران هم اون رو حمایت کنند شاید تو این تریلر ها و دموها کمی هم بیشتر از اون چیزی که باید نشون بدن نشون داده شده(حالت اکشن و دور شدن از سبک اصیل) ولی در کل نسخه اصلی بازی مهم هست چرا که اکشن بودن یا نبودنش تو بازی حس میشه و مولفه نقش آفرینی جزو پایه بازی هست اگر بخوان این کار رو انجام بدن میشه دیوانگی - ریسک و... بازی به نظر من روند خوبی داره امیدواریم این هم همانند نسخه قبل باز هم لحظات ناب انتخاب ها و حوادث رو با خودش داشته باشه که حتما داره!

JUSTIN11
19-01-2011, 16:31
منم چندتا تریلر دیدم بنظرم که خیلی عالی شده اکشن بازی بیشتر شده انیمیشن های زیادی ساخته شده و روند بازی کمی سریعتر شده البته این به مذاق طرفداران نقش آفرینی کلاسیک خوش نمیاد ولی خب این میتونه طرفداران جدیدی رو جذب کن.
من دوست دارم همه المان های سبک نقش آفرینی رو داشته باشه + مبارزات متنوع تر و سریعتر که با دیدن این ویدئو ها بنظرم نتیجه کار موفقیت آمیز خواهد شد.
به طور قطع سازنده ها بیشتر توجهشونو به طرفداران کلاسیک معطوف کردن و کمی هم به فکر جذب طرفداران جدید هستن که امیدوارم نتیجه کار همه رو راضی کنه.

به هر حال جو بازی و اون موسیقی حماسی همراه با داستان فوق العاده چیزی نیست که بشه براحتی ازش گذشت حالا هر سبکی داشته مشکلی نیست.

MobinS
19-01-2011, 19:14
من دوست دارم همه المان های سبک نقش آفرینی رو داشته باشه + مبارزات متنوع تر و سریعتر که با دیدن این ویدئو ها بنظرم نتیجه کار موفقیت آمیز خواهد شد.

این جمله رو کاملا قبول دارم! ولی این طور که پیداست المان های نقش آفرینیش کمتر شده . البته اینا شاید هستا! قطعی نیست!

alborz_k
19-01-2011, 20:16
تا این بازی نیاد ، نمی شه در مورد سبک و تغییراتش نظر قطعی داد .
شخصأ علاقه دارم که همون سبک origins رو پیش بگیره و یک بازی نقش آفرینی کلاسیک بمونه ...
درسته که mass effect یک شاهکار محسوب می شه ، ولی نزدیک شدن سبک dragon age به اون ، خیلی از نکاتی که این بازی رو جاودانه می کرد رو ازش می گیره . همچنین عرضه ی دو بازی کاملأ هم سبک از یک شرکت و در یک زمان آنچنان منطقی نیست...
کلأ تو بازی های rpg ، مبارزات به صورت محاسبات و احتمال هست ، یعنی قوی بودن در یک زمینه یک نوع قوت محاسباتی به وجود می اره و این با بازی های اکشن سوم شخص که سرعت عمل و مهارت فردی برنده رو تعیین می کنه فاصله داره (امیدوارم که منظورم رو متوجه شده باشین:دی) پس این مطلب که اکشن بازی سریع تر بشه و بازی اکشن تر بشه ، مفهوم کاملأ گنگی داره!!

vahidgame
19-01-2011, 22:29
یه نکته ای وجود داره که قبلا فکر کنم بهش اشاره نکردیم
شماره قبلی برای کنسول خوب ساخته نشده بود و نسبت به پی سی توی کنسول یکمی مشکل داشت و امتیاز های اونم کلا پایینتر بود
به خاطر همین توی این شماره روی این قضیه هم کار شده و ظاهرا خواستن که توی همه پلتفرم ها به شکل و کیفیت باشه
خود همین می تونه فروش بازی رو بیشتر کنه چون کلا توی کنسول فروش بازی ها بیشتره مخصوصا اگه بازی عامه پسند باشه

ببینید این خیلی مهمه. توی پی سی کپی زیاد میشه و همین روزگار همه رو سیاه کرده :31:
بازی هایی که می بینید توی پی سی خیلی فروششون بالائه بیشتر به خاطر بخش آنلاین اونا ست که این بازی این بخشو کلا نداره! به خاطر همین این مثل دیابلو نیست که بخش آنلاین عظیمی داشته باشه و با اینکه یه پلتفرم داره فروش بالای اون از الان تضمین شده باشه
پس مسئله اینه. یه شرکت خودش بازی های کلاسیک و بهترین بازی های تاریخ این سبکو ساخته یه دفعه مریض که نیست بیاد کلا سبک یه بازیو تغییر کنه و کلا یه مدل دیگه بشه!!! پس یه سری قضیه این وسط نقش داره. الان فکر می کنید چرا مس افکت 3 رو برای PS3 هم ساخته شده؟ دلیلش اینه که روی اون کنسول هم فروش خودشو می کنه
خلاصه این بازی های کپی دمار از روزگار پی سی در اورده! به خاطر همین شرکت ها به فکر این کارا می افتن
اگه یه بازی بخش آنلاین نداشته باشه انگار همه باید برن اونو دانلود کنن و اصلا به زحمت سازنده بازی توجه نکنن :(

الان من می تونم بهتون اطمینان بدم که میانگین امتیاز بازی بالای 9 میشه و اون کسایی که خیلی rpg دوس ندارن رو جذب می کنه ولی الان روی این قضیه تردید وجود داره که طرفداران کلاسیک نقش آفرینی راضی میشن یا نه که هیچی هنوز معلوم نیست و باید بازی منتشر بشه تا فهمید

Guts
22-01-2011, 00:03
من چندوقت پیش یه ایمیل اومد از طرف Bioware برای پیس فروش Signature Edition، منم دیدم آفر خوبیه زد به سرم یه حماقتی کردم، جَوگیر شدم برای اولین بار در زندگیم، از طریق یکی از دوستان بازی رو پیش خرید کردم!! از اون موقع تا حالا همش تو فکرم من چطوری این کار رو کردم.
بعضیا شاید بگن یارو پولش زیادی کرده؟ الان خودمم همین فکر می کنم که من واقعاً پولم زیادی کرده بود همچین کاری کردم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تازه اینم که اصلاً معلوم نیست چی از آب دربیاد. حالا امیدوارم بازی بدون مشکل به دستم برسه اگر بازی سالم به دستم برسه حتماً اینجا شات از بازی میزارم.

MobinS
22-01-2011, 14:59
:دی چی جالب! چند گرفتی؟ تازه چیزی هم نداره که ! ویچر حداقل یک مجسمه ای یک پوکری و یک پاستوری و یک نقشه ای داره ! :دی حتما یک عکسی بگیر :دی تا حالا بازی اریجینال ندیدم :دی ( شنیدم می گن طلاییه بازی های اریجینال :دی می گن خیلی قشنگه :دی نه؟ :دی )

ali_ranger22
22-01-2011, 22:39
من چندوقت پیش یه ایمیل اومد از طرف Bioware برای پیس فروش Signature Edition، منم دیدم آفر خوبیه زد به سرم یه حماقتی کردم، جَوگیر شدم برای اولین بار در زندگیم، از طریق یکی از دوستان بازی رو پیش خرید کردم!! از اون موقع تا حالا همش تو فکرم من چطوری این کار رو کردم.
بعضیا شاید بگن یارو پولش زیادی کرده؟ الان خودمم همین فکر می کنم که من واقعاً پولم زیادی کرده بود همچین کاری کردم! تازه اینم که اصلاً معلوم نیست چی از آب دربیاد. حالا امیدوارم بازی بدون مشکل به دستم برسه اگر بازی سالم به دستم برسه حتماً اینجا شات از بازی میزارم.

چند می فروشی اگه به دستت رسید؟ :دی

vahidgame
22-01-2011, 22:52
آقا یکمی در مورد این نسخه که خریدی توضیح بذار
اگه توش مثلا عکسای ایزابلا یا مجسمه یا همچین چیزایی بود خیلی خوب میشد :31:

چند می فروشی اگه به دستت رسید؟
کاری نداره اونو با استار کرفت عوض کن :31: به این میگن معامله پایاپای :31:

hosseincode2008
22-01-2011, 22:54
اقا منم مشتریم
قربون دستت تا بازی بیاد این قصد بندی ها رو تنظیم کن نیوفتیم تو فشار :دی

Guts
22-01-2011, 22:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چی جالب! چند گرفتی؟ تازه چیزی هم نداره که ! ویچر حداقل یک مجسمه ای یک پوکری و یک پاستوری و یک نقشه ای داره ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حتما یک عکسی بگیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تا حالا بازی اریجینال ندیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( شنیدم می گن طلاییه بازی های اریجینال [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می گن خیلی قشنگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
هه هه خودتونو مسخره کنید، شماها فرهنگ بازی ارجینال ندارین من خودم آخره با فرهنگ و کپی رایت و حمایت از تولید و از این جور مزخرفاتم :2: (50 تومن پول مفتو دادم رفت بخدا :37:)؛
از این قضیه فرهنگ بالای من و اینکه من هیچی دانلود نمی‌کنم که بگذریم، آره فیزیکی چیزی نداره البته داشتم دردسر بود معلوم نبود پست اینجا گیر بده هم هزینه پستش زیادتر میشد. ولی روش DLC زمان عرضه از این جور چیزا داره که البته تو نسخه ی اولم بود و قابل دانلود.
منم فعلاً 50 تومن دادم برای بازی فقط که تقریباً 25 پوند بود. یه 20 تومنم هزینه حمل و کارمزدش میشه که زمان ارسال میدم.

چند می فروشی اگه به دستت رسید؟ :دی
خیلی چیز خدایه چه بسته بندی چه بازی مگن توش دموی MassEffect 3 هم داره!:21: من که نمیفروشم عمرا ولی 100 تومن بره تو.

Viren
22-01-2011, 23:23
اگه توش مثلا عکسای ایزابلا یا مجسمه یا همچین چیزایی بود خیلی خوب میشد

هیچی جز چندتا آیتم اضافه نداره:31:
(سپر.کمان.شمشیر.گرز)

ali_ranger22
22-01-2011, 23:38
کاری نداره اونو با استار کرفت عوض کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به این میگن معامله پایاپای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
استار رو که عمرا نمیدم
هر روز دارم بازی میکنم در نتیجه به درد هیچ کس نمی خوره جز خودم! :دی

اقا منم مشتریم
قربون دستت تا بازی بیاد این قصد بندی ها رو تنظیم کن نیوفتیم تو فشار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من زودتر گفتم :دی

خیلی چیز خدایه چه بسته بندی چه بازی مگن توش دموی MassEffect 3 هم داره![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من که نمیفروشم عمرا ولی 100 تومن بره تو.
کاسب نیستیا :دی
بزار بیاد دستت بعد تجربه ی منو خواهی داشت
وقتی استار رسید دستم بوس کردم بستشو :دی چون می دونستم ارزش پولی که دادم داشت
ولی شاید تو این بیاد دستت بگی ای بابا عجب پول مفتی دادم :دی
اگه اینطوری شد با من تماس بگیر :دی :دی

Layken
22-01-2011, 23:46
منم فعلاً 50 تومن دادم برای بازی فقط که تقریباً 25 پوند بود. یه 20 تومنم هزینه حمل و کارمزدش میشه که زمان ارسال میدم.

واقعا اگه این طوری باشه بردی...
من نسخه اورجینال HALO 3 رو اون موقع زده بود 45 دلار که اومد رسید دستم 90 هزار تومن تموم شد.
البته واسه من اکشن فیگور مسترچیف هم بود که کریستال تمام بود روی یه صخره.
ولی اگه بیست تومن پست بدی خیلی خوبه عالی گرفتی یعنی بردی.

Guts
24-01-2011, 13:13
واقعا اگه این طوری باشه بردی...
من نسخه اورجینال HALO 3 رو اون موقع زده بود 45 دلار که اومد رسید دستم 90 هزار تومن تموم شد.
البته واسه من اکشن فیگور مسترچیف هم بود که کریستال تمام بود روی یه صخره.
ولی اگه بیست تومن پست بدی خیلی خوبه عالی گرفتی یعنی بردی.
آره 20 تومن نرخ اون شخصه برای آوردن هر نوع دیسک.

JUSTIN11
25-01-2011, 02:20
من داشتم ویدئو Dragon Age 2 combat walkthrough رو میدیدم.

میتونم بطور قاطع بگم این بازی هم طرفداران قدیمی و کلاسیکشو راضی میکنه و هم اونایی که کلا زیاد با نقش آفرینی میونه خوبی ندارن و بیشتر اکشن آرپی جی رو ترجیح میدن به خودش جذب میکنه.

برای دراگون ایج دموی قابل بازی منتشر نمیشه؟

molaali
25-01-2011, 09:03
من داشتم ویدئو Dragon Age 2 combat walkthrough رو میدیدم.

میتونم بطور قاطع بگم این بازی هم طرفداران قدیمی و کلاسیکشو راضی میکنه و هم اونایی که کلا زیاد با نقش آفرینی میونه خوبی ندارن و بیشتر اکشن آرپی جی رو ترجیح میدن به خودش جذب میکنه.

برای دراگون ایج دموی قابل بازی منتشر نمیشه؟

از ته دل امیدوارم همین طور باشه!
نه.تا حالا که در این مورد از طرف سازندگان حرفی زده نشده.

vahidgame
26-01-2011, 23:01
یه زره جدید از بازی رونمایی شده که خیلی جالبه و از بازی dead space الهام گرفته شده! :31:
در زیر عکس این زره رو می بینیم که اسم اون Ser Isaac's Armor هستش:

اینم لینک ویدئو اون:

19 مگ

4 مگ

من اونو دیدم .خیلی کوتاه بود و جالب طراحی شده بود

MobinS
27-01-2011, 16:49
:19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19:

dead space? :دی حرکت کاملا مسخره ای کردن ! :دی

Leon-117
27-01-2011, 17:21
:19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19:

dead space? :دی حرکت کاملا مسخره ای کردن ! :دی
اما من خيلي خوشم اومد!:31:

Layken
28-01-2011, 14:44
دوستان این خبر فکر کنم جدیده....بایوواره دیگه..کاریش نمیشه کرد

vahidgame
28-01-2011, 15:03
dead space? :31: حرکت کاملا مسخره ای کردن ! :31:

من که می دونم تو کلا با اسم بازی و شرکتش مشکل داری :21::31:
قرار نیست که خود ایزاک تو بازی باشه فقط زره اون هست! :31:

دوستان این خبر فکر کنم جدیده....بایوواره دیگه..کاریش نمیشه کرد

مرسی حامد جون خبر جالبی بود
2 ساعت cut scene خیلی خوب می تونه باشه واقعا بازی خیلی سینمایی شده!
فقط بازم امیدوارم در کنار این چیزا روی قسمت های نقش آفرینی بازی هم خیلی کار شده باشه

دوستان،حوصله سرچ نداشتم،بازی تاخیر نخورده که؟ یعنی 2ماه دیگه میاد؟؟!
آره تاخیر نخورده
دو ماه هم کمتر. 40 روز دیگه میاد

gap
28-01-2011, 15:13

MobinS
28-01-2011, 16:30

سرچ نکنید ، حاقل بالای سرتونو که نگاه کنید :دی پست بالایی جوابتونه :دی

( ای ولا ، این قسمت بازی +18 گرفته ، رومنساش باحال تر پس میشه :دی )

hosseincode2008
28-01-2011, 17:28
پست بالایی که جواب همین پستی که شما نقل قول کردی رو داده دیگه، ویرایش کرده ! یعنی نفهمیده بودی؟ : دی

در مورد این مدت کات سنس هم به احتمال زیاد شاید اکثرا in game باشن ! نسخه قبلی که فوقش 5 دقیقه هم سی جی ای نداشت .
ولی در هر صورت رقم بالاییه !

I3 E L O \/ E D
04-02-2011, 09:10
راستی دوستان خبر دارید که 22 February قرار دموی بازی بیاد؟ این دمو قسمت Prologue بازی و همچنین ایزابلا و شهر Kirkwall رو شامل میشه. اونایی که این دمو رو کامل کنن یه اسلحه ی ویژه برای بازی اصلیشون باز میشه که جون، مانا و مهارت مبارزتون رو افزایش میده

سرچ نکنید ، حاقل بالای سرتونو که نگاه کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پست بالایی جوابتونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

( ای ولا ، این قسمت بازی +18 گرفته ، رومنساش باحال تر پس میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
جالبه، تو همون صفحه جواب اینو داده!'

but there was no mention of butt-secks so those of you that were hoping for more of that sort of thing may be disappointed

:31:

MobinS
04-02-2011, 13:27
راستی دوستان خبر دارید که 22 February قرار دموی بازی بیاد؟ این دمو قسمت Prologue بازی و همچنین ایزابلا و شهر Kirkwall رو شامل میشه. اونایی که این دمو رو کامل کنن یه اسلحه ی ویژه برای بازی اصلیشون باز میشه که جون، مانا و مهارت مبارزتون رو افزایش میده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجالبه، تو همون صفحه جواب اینو داده!'

but there was no mention of butt-secks so those of you that were hoping for more of that sort of thing may be disappointed

:31:

ای بابا. :دی این قسمت آخرشو نخوندم :دی رمزی اون کلمه رو نوشته فکر کردم مثلا اصطلاحات بازیه :دی ماکه از بازی نا امید شدیم :دی

vahidgame
08-02-2011, 22:03
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

+

فقط دو هفته تا انتشار دمو مونده

Layken
09-02-2011, 01:40
چمپیون خود را انتخاب کنید...:5:

چه هیجانی داره این ویدئو...

vahidgame
09-02-2011, 05:24
ویدئویی که حامد گذاشت قشنگ بود
اینو هم بگیرید مطمئنا خوشتون میاد:

خیلی قشنگ بود. دقیقا یه قسمت هایی از بازی رو نشون میده و همین طور درخت مهارتی بازی هم به نمایش در میاد که به یه شکل جدیدی در اومده
نکته جالب در مورد این ویدئو و ویدئوی قبلی اینه که سریع تر شدن بازی خیلی مشخصه و خون و خونریزی هم که خیلی زیاد در اون دیده میشه!
فکر کنم کسایی مثل مراد و مسعود که به این سبک علاقه ندارن با دیدن این دو تا ویدئو به این بازی علاقه مند بشن! :31:

ali_ranger22
09-02-2011, 22:22
با دیدن این تریلر
choose your champion
کلا نا امید شدم
امیدوارم اون اتفاقی که پیش بینی می کنم برای این بازی نیفته
مخصوصا این که میان میگن این بازی از بالدورز گیت 2 هم بهتره! این ادعا نشون میده که خودشون هم به بازیشون زیاد امیدوار نیستن می خوان با تبلیغات بازیشونو گنده کنن
هر چند امیدوارم اینطوری نباشه

Layken
10-02-2011, 23:05
علی جان موافقم باهات...اگه با این رویکرد بازی گیم پلی خودشو پیش بره که خب جای بسی ناامید کنندگی داره
ولی یه خوبی که داره طرفداران دیگری رو به خودش جلب میکنه .
و من فکر کنم تو این امر ویچر 2 بهتر از دراگون ایج 2 عمل کنه....فقط د رحد احتمال.

vahidgame
11-02-2011, 21:03
خب اولین نقد بازی هم اومد و بازی تونست از نشریه PC Gamer جایزه Editor’s Choice رو بگیره
البته نقد کامل اونو الان نمی تونید بخونید و 16 فوریه در این نشریه منتشر میشه
این نشریه کلی از بازی تعریف کرده و به شدت نظر اونو جلب کرده. اشاره کرده که:
مبارزات آذرخشی و سریع و حرکات ویژه بسیار تماشایی در بازی کمک می کنه که این بازی بتونه از نشریه ما جایزه Editor’s Choice رو بگیره
البته همچنین بازی در قسمت های دیگه هم برتری داره. سیستم مکالماتی بازی بسیار بازه و شمارو به هیچ وجه محدود نمی کنه. شهر عظیم Kirkwall باعث شده Dragon Age II با کارکتر های بیشتر و سرزندگی بیشتر از هر عنوان باشه که اخیرا در حافظه شما ثبت شده بوده!
بازی 8 مارس در آمریکا و 10 مارس در اروپا منتشر خواهد شد و همچنین دموی اون هم 22 فوریه منتشر میشه

+

یه خبر دیگه اینکه BioWare اعلام کرده که:
بازی مثل بعضی بازی ها از جمله Fallout: New Vegas که در همه پلتفرم ها به صورت یکسان نبودن ، به هیچ وجه نیست و در هر سه پلتفرم به طور یکسان هستش
همچنین درسته بازی در PC از DirectX 11 پیشتیبانی می کنه و از این نظر بهتره ولی همه چیز برای هر سه پلتفرم طراحی شده
نکته جالب در مورد بازی اینه که اگه شما Xbox 360 داشته باشید کنترل خیلی عالی و روون و ویژه ای رو تجربه خواهید کرد

ali_ranger22
11-02-2011, 23:23
علی جان موافقم باهات...اگه با این رویکرد بازی گیم پلی خودشو پیش بره که خب جای بسی ناامید کنندگی داره
ولی یه خوبی که داره طرفداران دیگری رو به خودش جلب میکنه .
و من فکر کنم تو این امر ویچر 2 بهتر از دراگون ایج 2 عمل کنه....فقط د رحد احتمال.

اکشن بازی از ویچر ضعیف تره به نظرم
توی ویچر هم شما یه جنگجو بودین هم جادوگر هم اینقدر سریع بودین که می شد گفت ویچر روگ هم هست
اما الان توی DA2 اومدن اینا رو کردن سه نژاد مختلف
کلا نمی دونم چی میشه
با این چیزایی که تا الان از بازی می دونم خیلی امید ندارم بهش
مخصوصا در برابر ویچر و skyrim

vahidgame
12-02-2011, 14:45
با دیدن این تریلر
choose your champion
کلا نا امید شدم
امیدوارم اون اتفاقی که پیش بینی می کنم برای این بازی نیفته
مخصوصا این که میان میگن این بازی از بالدورز گیت 2 هم بهتره! این ادعا نشون میده که خودشون هم به بازیشون زیاد امیدوار نیستن می خوان با تبلیغات بازیشونو گنده کنن
هر چند امیدوارم اینطوری نباشه

اکشن بازی از ویچر ضعیف تره به نظرم
توی ویچر هم شما یه جنگجو بودین هم جادوگر هم اینقدر سریع بودین که می شد گفت ویچر روگ هم هست
اما الان توی DA2 اومدن اینا رو کردن سه نژاد مختلف
کلا نمی دونم چی میشه
با این چیزایی که تا الان از بازی می دونم خیلی امید ندارم بهش
مخصوصا در برابر ویچر و skyrim
علی جان من کلا رویکرد و طرز فکرت رو نسبت به سری dragon age خوب نمی بینم :31:
به خاطر این دو تا پست اخیرت در این تاپیک نمیگم به طور کلی با توجه به صحبت هایی که می کنی میگم
مثلا توی یه تاپیک میگی da نسخه مدرن bg به حساب میاد!!!
یعنی میگی این در اصل همون بازیه و فقط اومدن گرافیک اونو بالاتر کردن! این طرز فکر کاملا اشتباهه!
ساختار بازی ها و یه سری مولفه های همیشه حفظ میشن
الان استار کرفت هم همین شرایط رو داره و یه دفعه نمیشه که کلا ساختار بازی در شماره 2 اون تغییر کنه!
da کلا از همه نظر نسبت به bg یه بازی جدید بود و یه سری قسمت های اون در تاریخ بازی های rpg بی نظیر بود! اصلا اکثر جاها اونو به عنوان یه کلاس و یه مرجع بازی های نقش آفرینی می دونن و مطمئنا مولفه های کلاسیک خودشو حفظ کرده بود و وقتی سازنده اون با bg یکی هست پس قاعدتا از اون بازی تاثیر گرفته

اما در زمینه این که میگی سه تا کلاس بازی داره واقعا من تعجب می کنم!!
مگه شماره قبلی به چه صورتی بود؟!
این که یه بازی دیگه به یه صورت دیگه ست اصلا ربطی به این بازی نداره. این بازی به این صورته و هر کسی باید یه کارکتر در یکی از کلاس ها انتخاب کنه و به همین صورت تا آخر ادامه بده و نمیشه هم جنگجو بود هم جادوگر! و اینم چیز عجیبی نیست چون ساختار بازی به این صورته و هیچ کی هم از اون ایراد نمی گیره و این دلیل نمیشه اونو با یه بازی در سطح پایینتر مقایسه کرد
این تریلر هم چیز جدیدی نبود از مدت ها قبل مشخص شده بود که بازی یه نژاد و سه کلاس کلی داره ....

الان اولین نقد بازی اومد و Editor’s Choice گرفت یعنی امتیازی بالای 9
اگه همه سایت ها هم به همین صورت به بازی امتیاز بدن باز میگی بازی راضی کننده نبود و باید از Blizzard یاد می گرفت که چه جوری بازیو بسازه :31:

hosseincode2008
12-02-2011, 15:39
ساخت بازی تموم شده و یه ویدیو 55 دقیقه ای هم از بازی منتشر شده، هر کی دید بیاد توضیح بده ( وحید تو رو میگم : دی )

Mehran-King
12-02-2011, 17:06
تریلر ( ویدیوی بازی )

halflife g
12-02-2011, 19:05
فکر کنم کسایی مثل مراد و مسعود که به این سبک علاقه ندارن با دیدن این دو تا ویدئو به این بازی علاقه مند بشن! :31:

آقا کی این حرفو زده؟؟؟من بسیار از نقش افرینی خوشم میاد........:31:همین دراگون ایج رو 2 بار تموم کردم مدارکشم هم موجوده:31:....... .
فقط مس افکت رو بازی نکردم به علت فضایی بودنش..... .

+

به نظر من و تا اینجا با توجه به ویدیو ها و تریلرهایی که از این بازی دیدم و اطلاعات کمی هم که از elder scroll جدید اومده من elder scroll رو بهتر می بینم.....elder scroll خیلی جاه طلبانه وارد گود شده..دقیقا مثه شماره قبلیش...... .

البته باید مقایسه نهایی رو بعد از انتشار هردوشون انجام داد...... .

.
.

ali_ranger22
12-02-2011, 23:30
علی جان من کلا رویکرد و طرز فکرت رو نسبت به سری dragon age خوب نمی بینم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به خاطر این دو تا پست اخیرت در این تاپیک نمیگم به طور کلی با توجه به صحبت هایی که می کنی میگم
مثلا توی یه تاپیک میگی da نسخه مدرن bg به حساب میاد!!!
یعنی میگی این در اصل همون بازیه و فقط اومدن گرافیک اونو بالاتر کردن! این طرز فکر کاملا اشتباهه!
ساختار بازی ها و یه سری مولفه های همیشه حفظ میشن
الان استار کرفت هم همین شرایط رو داره و یه دفعه نمیشه که کلا ساختار بازی در شماره 2 اون تغییر کنه!
da کلا از همه نظر نسبت به bg یه بازی جدید بود و یه سری قسمت های اون در تاریخ بازی های rpg بی نظیر بود! اصلا اکثر جاها اونو به عنوان یه کلاس و یه مرجع بازی های نقش آفرینی می دونن و مطمئنا مولفه های کلاسیک خودشو حفظ کرده بود و وقتی سازنده اون با bg یکی هست پس قاعدتا از اون بازی تاثیر گرفته

اما در زمینه این که میگی سه تا کلاس بازی داره واقعا من تعجب می کنم!!
مگه شماره قبلی به چه صورتی بود؟!
این که یه بازی دیگه به یه صورت دیگه ست اصلا ربطی به این بازی نداره. این بازی به این صورته و هر کسی باید یه کارکتر در یکی از کلاس ها انتخاب کنه و به همین صورت تا آخر ادامه بده و نمیشه هم جنگجو بود هم جادوگر! و اینم چیز عجیبی نیست چون ساختار بازی به این صورته و هیچ کی هم از اون ایراد نمی گیره و این دلیل نمیشه اونو با یه بازی در سطح پایینتر مقایسه کرد
این تریلر هم چیز جدیدی نبود از مدت ها قبل مشخص شده بود که بازی یه نژاد و سه کلاس کلی داره ....

الان اولین نقد بازی اومد و Editor’s Choice گرفت یعنی امتیازی بالای 9
اگه همه سایت ها هم به همین صورت به بازی امتیاز بدن باز میگی بازی راضی کننده نبود و باید از Blizzard یاد می گرفت که چه جوری بازیو بسازه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این درگون با اون درگون اصلیه فرق داره
الان بحث سر نسخه ی دومه سر نسخه ی اول غیرتی نشو
من اونو می پرستم و نسخه ی مدرن بالدورز می دونمش
چون از همون اول بازی شباهت ها کاملا نمایانه و این اصلا هم بد نیست
بزار اینطوری بگم راحت تره، تا اینجا من اون چیزی که از نسخه ی بعدی درگون انتظار داشتم ندیدم
تا الان منظورم از چیزاییه که تا حالا می دونیم، تریلرا و اینا
بحث سر این نیست که بازی چه امتیازی میگیره
اگه همه هم بهش 10 بدن ممکنه من اون لذتی که از ریشه ها بردم از این نبرم
بحث من سر اینه
فعلا که Elder، ویچر و Deus ex بدجوری منو شیفته کردن
حالا اینم باید بیاد شاید نظرم عوض شد

merikhi
13-02-2011, 00:36
مبارزاتش که بهتر شده بنظر میاد روی اکشن بازی زیاد کار کردن، امیدوارم مثل ماس‌افکت ۱و۲ نشه! هر چند هردو رو دوست داشتم! گویا تو نقد پی‌سی‌گیمر نوشته:

Dragon age 2 does it right, It's still an RPG epic, it still takes upwards of 50 hours to finish, it's still got a deep complex combat system and it's still got a well-defined supporting cast
کاش همینجوری که میگه باشه!

خب اینها که همه علاقمندان به RPG رو شیفته کردن دیگه، من که بدجوری منتظر Skyrim هستم!

779
13-02-2011, 00:52
فعلا که Elder، ویچر و Deus ex بدجوری منو شیفته کردن
حالا اینم باید بیاد شاید نظرم عوض شد

علی جان باید روحیات کلاسیک داشته باشی تا این بازی باهات سازگار شه :دی
کلا منم با اون حرفایی که Bioware زد ( بازی بیشتر به اکشن و... نزدیک شده ) یکم نظرم عوض شد اما خوب چه میشه کرد که Bioware Bioware هست و من یکی احتماله 100% میدونم که از The Witcher 2 بهتر خواهد شد بازی.

The Rover
13-02-2011, 08:38
دوستان بیاین به خاطر خود بازی هم که شده با ویچر مقایسش نکنیم!
خودمونیم دراگن اصلا توانایی رقابت با اون شاهکارو داره؟ :31:

ali_ranger22
13-02-2011, 10:01
دوستان بیاین به خاطر خود بازی هم که شده با ویچر مقایسش نکنیم!
خودمونیم دراگن اصلا توانایی رقابت با اون شاهکارو داره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره باو
درگون 1 ویچر رو می خوره!
ولی ویچر 2 خیلی خفن شده اصلا چند صد درصدی پیشرفت داشته lol

علی جان باید روحیات کلاسیک داشته باشی تا این بازی باهات سازگار شه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چی میگی؟ :دی من روحیاتم کلاسیکه دیگه
کلاسیک دوست دارم بیشتر
البته خودمانیم اکشن های DA2 واقعا قشنگه

vahidgame
13-02-2011, 11:27
علی جان باید روحیات کلاسیک داشته باشی تا این بازی باهات سازگار شه
کلا منم با اون حرفایی که Bioware زد ( بازی بیشتر به اکشن و... نزدیک شده ) یکم نظرم عوض شد اما خوب چه میشه کرد که Bioware Bioware هست و من یکی احتماله 100% میدونم که از The Witcher 2 بهتر خواهد شد بازی.
منم همین نظرو دارم
اولین اطلاعاتی که از بازی اومد خود منو هم یکمی متعحب کرد و یکمی ناراحت شدم
ولی مسئله همینه که یه سری شرکت ها مثل Bioware هستن که همیشه صد در صد بازی هاشون شاهکار میشه
بعد این قسمت بولد شده هم صد در صد تایید میشه
ویچر 2 مطمئنا بازی خیلی خوبی میشه ولی در مقابل سه تا ابر شرکت مثل Blizzard و Bethesda و Bioware حداقل برای اینکه بهترین در این سبک بشه شانسش یکمی کمتره
خلاصه در مقابل B3 کار سختی داره! :31:

به نظر من و تا اینجا با توجه به ویدیو ها و تریلرهایی که از این بازی دیدم و اطلاعات کمی هم که از elder scroll جدید اومده من elder scroll رو بهتر می بینم.....elder scroll خیلی جاه طلبانه وارد گود شده..دقیقا مثه شماره قبلیش...... .

البته باید مقایسه نهایی رو بعد از انتشار هردوشون انجام داد...... .
آره دیگه آخر سال وقتی همه اینا منتشر شدن میشه قشنگ کارشناسی اونارو مقایسه کرد
الان نمیشه دقیق مقایسه کرد ولی منم به skyrim خیلی زیاد امید دارم
هر کدوم از این rpg ها حتی می تونن مدعی goty امسال باشن

+

ساخت بازی تموم شده و یه ویدیو 55 دقیقه ای هم از بازی منتشر شده، هر کی دید بیاد توضیح بده ( وحید تو رو میگم : دی )
هر وقت این 55 دقیقه رو دیدم صد در صد در خدمتم :31:
دیشب رفتم گشتم ویدئو اونو جایی پیدا نکردم که قابل دانلود باشه
اگه کسی لینکی داره حتما بده تا همه بگیریم ببینیم
حداقل با توجه به این چند دقیقه میشه در مورد بازی یکمی نظر داد

hosseincode2008
13-02-2011, 13:45
به نظر من بایوویر بهترین کار رو نسبت به روزگار کرد . دیشب بود تو بلاگ رسمی پلی استیشن که دموی نسخه 2 رو داده بودن بازی کنه نوشته بود که هیچ وقت نتونستم با سیستم مبارزات Origins کنار بیام و بازی رو نیمه رها کردم . حالا عوضش خیلی از 2 تعریف میکرد و میگفت این یه بازی ای شده که من میتونم بالای 40 ساعت براش وقت بذارم . من بیشتر از اونی که برای تغییر گیم پلی بازی ناراحت باشم از اینکه بازی عمومی تر شده خوشحالم...

vahidgame
17-02-2011, 05:19
خب کم کم داره خبرا و اطلاعات داغ از بازی میاد. دائما در حال خوندن اونام :31:
من که به بازی از قبل هم امیدوارتر شدم. پیش بینی می کنم به احتمال 99 درصد همه رو به شدت راضی می کنه
همون طور که حسین گفت بازی یکمی عمومی تر شده و روی اکشن اون خیلی کار شده و در این زمینه عالیه. یعنی مثل شماره قبلی سیستم مبارزاتش پیچیده و کلاسیک نیست که البته من عاشق همون سیستم بودم ولی به این صورتی که الان در اومده خوبیش اینه که افراد بیشتری جذب بازی میشن و حتما هم نباید کلاسیک باز باشن
در ضمن نکته مهم در مورد بازی اینه که باز شاهد دنیای بی نظیر با کارکتر های فوق العاده هستیم. اگه غیر اون بود من از دنیای بازی خداحافظی می کنم! :31:
در مورد شخصیت های بازی من به زودی یه سری توضیح کوتاه میدم همین طور در مورد یه سری قسمت های دیگه بازی....
کلا هفته بعد از همون شنبه این تاپیک نباید بیکار بمونه. تا قبل از اومدن دمو سعی می کنم اینایی که گفتم رو بذارم
بعد این که دمو اومد هم کلی حرف برای گفتن هست :10:
+
فقط در مورد رومانس الان اشاره می کنم
چند روز پیش رسما اعلام شد که رومانس هایی که میشه داشت با 4 نفر هست یعنی Isabela و Merrill و Fenris و Anders
دو تای اولی زن و دو تای بعدی مرد هستن
من به شخصه تا چند وقت پیش می گفتم که فقط با ایزابلا می خوام رومانس داشته باشم ولی جدیدا از شخصیت مریل هم خوشم اومده :31:

کلا باید منتظر سورپرایز در مورد این دو تا شخصیت باشید
نکته جالب در موردشون اینه که توی شماره یک هم هر جفتشون بودن!
ایزابلا توی The Pearl بودش و مریل هم اگه Dalish Elf origin رو برین اونو می بینین
فقط چهره و استیل اینا توی شماره 2 زمین تا آسمون فرق داره و کلا خوش چهره تر شدن!
این برای مریل که عکس سمت راستی برای شماره 2 و سمت چپی برای 1 هستش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم برای ایزابلا به همون صورت:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Layken
17-02-2011, 14:25
وحید این مریل سمت راستیه اگه مریل در قسمت دوم هستش باید بگم نسبت به قسمت اول تو این دو عکس ضعیف دیده میشه.
چپیه خیلی دقیقتر هستش ....نرم و پر احساس تره.

Guts
18-02-2011, 00:10
Bioware تو صفحه ی اصلی دموی بازی اعلام کرده که اگر تا اول مارچ دانلود دموی بازی روی هر سه پلتفرم از مرز 1 میلیون بگذره این دوتا آیتم رو تو بازی اصلی باز میکنه!

vahidgame
19-02-2011, 22:08
خب دوستان می خوام در مورد import سیو ها از شماره یک یه سری توضیح میدم که در جریان کار قرار بگیرید:

- اولا با توجه به اینکه شخصیت اصلی توی شماره 1 و 2 با هم فرق دارن پس صد در صد نباید مطمئن باشید که چهره و level ها و این جور چیزا انتقال پیدا کنه. اگه مثل مس افکت یکی بودن که صد در صد همچین چیزی بود ولی الان نه
البته چهره زیاد مهم نیست اگه انتقال هم داده بشه باز میشه تغییرش داد. بیشتر قضیه level ها مهمه که مثلا هر چی بیشتر توی شماره 1 باشه توی شماره 2 از level بیشتری مثل 3 یا 5 شروع میشه که rpg باز ها می دونن که این چه قدر مهم و تاثیر گذاره!
خلاصه در مورد این یکمی ابهام وجود داره

- اگه سیوی رو import کنید پایان بازی هر چی بوده صد در صد توی شماره 2 بهش اشاره میشه که اون Grey Warden در آخر بازی چه کارایی کرده

- اگه سیوی رو import نکنید سه حالت رو باید اول بازی انتخاب کنید:

قهرمان Ferelden - شخصیت اصلی Archdemon رو کشته و خودش هم نجات پیدا کرده و آلیستر هم پادشاه شده
شهید یا فدا شده - Dalish Elf جوونی که Archdemon رو کشته و فرمانروایی رو به آلیستر و ملکه آنورا می سپاره
بدون توافق - Dwarf نجیب زاده ای که آلیستر رو تبعید کرده و به لوگین فرمان داده که Archdemon رو بکشه(یعنی خودش هم قربونی شده) و ملکه آنورا هم وظیفه فرمانروایی رو بر عهده گرفته

- کارایی که در بعضی از ماموریت های شماره 1 مثل ماموریت فوق العاده The Urn of Sacred Ashes انجام دادید در شماره 2 تاثیر داره که البته جزئیات اون اشاره نشده

+

یه سری عکس از بازی هست که تکنولوِژی گرافیکی بازی رو نشون میده:

نور پردازی

محیط های بیرونی

اصل این بازی فراتر از این چیزاست ولی با توجه به عکس ها به نظر من برای یه بازی نقش آفرینی گرافیک خوبی حساب میشه...

......................

وحید این مریل سمت راستیه اگه مریل در قسمت دوم هستش باید بگم نسبت به قسمت اول تو این دو عکس ضعیف دیده میشه.
چپیه خیلی دقیقتر هستش ....نرم و پر احساس تره.
آره با توجه به tattoo هایی که داره اینجوری نشون میده ولی در موردش توی شماره 2 فقط همین یه تیکه نشون داده شده! توی ویدئو هم من فقط همین جارو دیدم
توی شماره 1 نسبت به این یکمی قد بلندتر و کلا بزرگتر نشون میده ولی اینجا چون ریزه میزه ست خوشم میاد :31:

Bioware تو صفحه ی اصلی دموی بازی اعلام کرده که اگر تا اول مارچ دانلود دموی بازی روی هر سه پلتفرم از مرز 1 میلیون بگذره این دوتا آیتم رو تو بازی اصلی باز میکنه!
جالبه هنوز هیچی نشده 15 تا dlc برای بازی معرفی شده که اکثرشون همون موقع انتشار بازی در دسترس قرار می گیرن
فقط هر کدوم یه سری شرایط خاصی دارن مثلا Ser Isaac's Armor که چند وقت پیش آنونس شد برای گرفتنش باید Dead Space 2 رو قبل از 31 مارچ 2012 خریده باشید!
حالا به موقعش در مورد همه dlc ها صحبت می کنیم....

دادا من به خاطر کنکور ارشد یه چند وقتیه بی خبرم ، مگه داستان شماره ی 2 مربوط به زمانی قبل (قدیمی تر)
از داستان شماره ی 1 نیست ؟ اگه اینجوری باشه چجوری تو شماره ی 2 در مورد شخصیت شماره ی یکمون
گفته میشه ؟
نه داستانش برای بعد از اونه
تازه از awakening یا witch hunt هم میشه سیو رو import کرد!

+
کارکتر های بازی رو هم تصمیم دارم به زودی معرفی کنم که البته داستان رو هم می خواستم ولی توی پست اول بیشترش معرفی شده و همین طور خود کارکتر ها رو هم معرفی کنم بیشتر چیزایی که فعلا در مورد داستان فاش شده رو توی خودش داره...
فعلا این ویدئو برای چند وقت پیش رو اگه نگرفتین به هیچ وجه از دستش ندین که در مورد داستان و شخصیت های بازی به طور مفصل توضیح میده و کلا قشنگه:

78mb

55mb

14mb

imanpod
19-02-2011, 23:43
- اگه سیوی رو import کنید پایان بازی هر چی بوده صد در صد توی شماره 2 بهش اشاره میشه که اون Grey Warden در آخر بازی چه کارایی کرده

دادا من به خاطر کنکور ارشد یه چند وقتیه بی خبرم ، مگه داستان شماره ی 2 مربوط به زمانی قبل (قدیمی تر)
از داستان شماره ی 1 نیست ؟ اگه اینجوری باشه چجوری تو شماره ی 2 در مورد شخصیت شماره ی یکمون
گفته میشه ؟ :18:
14.91MB

molaali
20-02-2011, 14:59
گفته میشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خیر داستان این شماره از اواسط بازیه قبلی شروع میشه. وداستان هاواک رو بیان میکنه.این شخصیت در شماره ی یک هم حضور داشته.البته به عنوان یک ترسو!

vahidgame
22-02-2011, 13:20
تا چند ساعت دیگه دمو میاد و می تونیم بگیریم
من که شب می گیرم بعدش 10-20 باری که تمومش کردم میام اینجا در موردش نظرمو میگم :20:
+
مجله PC Gamer UK که اولین امتیاز بازی یعنی امتیاز 94 رو داده بود الان اسکن های اون مجله رو می تونید ببینید:

امیدوارم میانگین امتیازش هم همین حدودای 94 بشه
جالبه اشاره کرده که : The best RPG combat ever
کلا این سه تا رو بخونید جالبن

Guts
22-02-2011, 22:19
دمو برای سه پلتفرم اومد من دارم دانلود میکنم ببنیم این Bioware چی کرده تو پاچم.

Layken
22-02-2011, 23:40
اینو تو خود سایت بازی گذاشته..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنمی دونم درست زدم یا نه ولی همینه شاید....من خودم که دموش رو از لایو دان میکنم..
اینم حجمشو 1.88 گیگ نوشته..به نظرم که باید بیشتر باشه
لینکش

دانلود کنید حالشو ببرید...منم میام.:31:

ali_ranger22
23-02-2011, 00:19
منم فعلا گذاشتم دانلود کنه نسخه ی پی سی رو
فردا تست بزنیم ببینیم چی میشه

779
23-02-2011, 00:29
ای بابا چرا دختراش از نسخه ی قبلی زشت ترن ؟:دی
Morrigen 2 ای من نمیبینم :دی

vahidgame
23-02-2011, 04:48
ای بابا من هر کاری کنم امشب این تموم نمیشه چون سرعت یکمی پایینه. خیلی ناجوره باید تا فردا شب صبر کنم! :31:
خب الان دیگه هر سایت بازی برید تقریبا داغترین خبر همین دمو و نظرات در مورد اونه. اینجا هم امیدوارم به همین صورت باشه و همه نظر خودشون رو بگن....
عکس هم زیاد از بازی اومده. با توجه به اونا گرافیک بازی در حد خیلی خوبیه مخصوصا موقعی که جادو زده میشه بازی چشم نوازه
فقط ظاهرا بازی روی پی سی یکمی سنگینه و به سیستم خیلی بالایی نیاز داره! کامنت های یه سایت رو داشتم می خوندم خیلی ها به این اشاره کرده بودن و حتی یه نفر با سی پی سی Intel i7 920 و با کارت گرافیک gtx 470 فقط تونسته بود روی high بازی کنه و گفته بود روی very high نمی تونسته بازی کنه!!
اگه اینجوری باشه یکمی عجیبه! نمی دونم چه قدر این قضیه صحت داره

+

اونایی که دمو رو نمی تونن بگیرن فعلا این عکسای زیادی که از دمو گرفته شده رو ببینن:

ای بابا چرا دختراش از نسخه ی قبلی زشت ترن ؟
Morrigen 2 ای من نمیبینم
چرا نیست؟ پس این وسط ایزابلا چیه؟!
شخصیت شبیه موریگان کلا دو سه تایی هست ولی با همه شون نمیشه رومانس داشت و فقط همین ایزابلا رو میشه
از نظر چهره شاید یکمی ضعیفتر باشن ولی از نظر اخلاقی و اینا مثل اون پیدا میشه غصه نخور :31:
ایزابلا کلا شخصیت خیلی جالبی داره و خیلی هم دغله :31:
نمیشه دقیقا قبل از انتشار بازی نظر داد ولی من پتانسیل این که مثل موریگان به یاد ماندنی بشه رو در اون می بینم

دانلود کنید حالشو ببرید...منم میام.
ایول حامد
خودت نقد اونو کلید بزن بعد بقیه هم ملحق میشن :31:

ویرایش: چشم نزنم سرعتش الان خیلی خوب شد امیدوارم همین امشب تموم بشه و باشد که ما رستگار شویم :31:
ویرایش 2 : تموم شد. برم بازی کنم بعدا در موردش همین جا خواهم نوشت

ali_ranger22
23-02-2011, 12:46
چرا نیست؟ پس این وسط ایزابلا چیه؟!
شخصیت شبیه موریگان کلا دو سه تایی هست ولی با همه شون نمیشه رومانس داشت و فقط همین ایزابلا رو میشه
از نظر چهره شاید یکمی ضعیفتر باشن ولی از نظر اخلاقی و اینا مثل اون پیدا میشه غصه نخور [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم موریگانو می خوام :دي

دانلود منم تموم شده فقط باید صبر کنم برم خونه تستش کنم
یه شش ساعت صبر می خواد خیلی سخته!

vahidgame
23-02-2011, 14:08
خب من یکمی بازی کردم که البته کامل تموم نشد. وسطش اومدم بیرون ظاهرا سیو هم نمی کنه باید دوباره برم :31:
الان نظر و نقد نهایی خودمو قاعدتا نمی تونم بگم و حداقل باید 5-6 باری برم
خب فعلا یه سری نکته که به نظرم می رسه رو میگم:

- اول بازی به 6 صورت میشه شخصیت رو انتخاب کرد که براساس جنسیت و کلاس به این صورت میشه
- یه سری چیزا رو اشاره شده که توی دمو نمیشه تغییر داد و کار نمی کنن مثل چهره کارکتر و inventory
- از همون اول دمو بسیار هیجانی و زیبا شروع میشه. مبارزات بسیار عالین یعنی هر کسی با هر سلیقه ای از این نوع مبارزات لذت می بره! خیلی سریع باید جای کارکتر ها رو عوض کنید و کلا سرعت اونا از دشمنان بیشتر به نظر میاد به خاطر همین اگه سریع جا عوض کنید خودش یه امتیازه. بعد از قدرت ها هم در طول مبارزات باید استفاده بهینه کرد و هر کدوم ویژگی مخصوص به خودشون رو دارن. برای کلاس warrior که من انتخاب کردم قدرت های جالبی وجود داشت و مبارزات به خاطر همین قدرت ها زیباتر میشه
- توی بازی level up هم چند بار میشیم. سیستم اون مثل شماره قبلیه و از این نظر عمق زیادی داره فقط یکمی تغییر داشته که مثلا درخت مهارتی شکلش یه جور دیگه شده ولی در کل از این نظر ایرادی نمیشه بهش گرفت و بهتر نشده باشه بدتر هم نشده. فقط جالبه مثل مس افکت باید esc رو زد تا به منو بره بعد اون جا گزینه level up رو انتخاب کرد
- گرافیک بازی خیلی عالیه و نسبت به شماره قبلی پیشرفت خوبی داشته. طراحی کارکتر ها و محیط خوبه و خون ریزی ها و جادوها و انفجار ها و .... به بهترین شکلن و خیلی چشم نواز طراحی شده و باعث شده مبارزات جذابتر باشن
- از نظر صداگذاری هم که دیگه Bioware رو می شناسید چه جوریه همه شخصیت های به بهترین شکل صداگذاری میشن. موسیقی هم خیلی خوبه و قشنگ حالت حماسی داره. جالبه از موسیقی شماره قبل هم استفاده میشه که به نظرم کار خیلی خوبیه
- شخصیت اصلی با مادر و خواهر و برادرش اول بازی هستن که خواهر و برادر اون جزو گروهمون همیشه هستن. به نظرم همه خانواده شخصیت اصلی خوب طراحی شدن و هر کدوم از نظر اخلاقی به صورت خاصی هستن که به مرور میشه فهمید
نکته جالب در مورد این قضیه هم اینه که نسخه اصلی که بیاد با توجه به اینکه شخصیت اصلی چهره اونو انتخاب می کنیم خانواده اون یعنی مادر و خواهر و برادرش هم چهره اونا تغییر می کنه یعنی چیزی مثل رنگ پوست و رنگ مو و ....
- دیالوگ ها هم همون طوری که می دونید مثل مس افکته و دقیقا مشخصه
- دوربین رو دیگه ایزومتریک نمیشه انتخاب کرد ولی خوبه و تقریبا به صورت نیمه ایزومتریک هم میشه انتخاب کرد
- شیوه روایت داستان هم خیلی خوب به نظر میاد. اگه اون چند دقیقه اول شماره یک رو یادتون باشه دقیقا اکثر بازی به اون صورت روایت میشه
Flemeth هم همون طوری که می دونید اول بازی که محاصره میشیم مارو نجات میده

- در آخر دو تا نکته مهم رو میگم:
1- مبارزات بازی جذابتر و عمومی تر شده ولی این ربطی به این نداره که از نقش آفرینی بازی کم شده. تا این جایی که من رفتم هر چیزی که توی شماره قبلی بودش تقریبا توی این شماره هم هست و فقط شکل اون یکمی تغییر کرده
2- با توجه به اون چیزی که من دیدم میگم که 99 درصد کسایی که از مس افکت خوششون اومده از این بازی هم خوششون میاد و حتی شاید نسبت به مس افکت اونو بهتر هم بدونن. ولی این ربطی به این نداره که مثل مس افکت نقش آفرینی اون خیلی کم شده باشه و باز میگم از این نظر مشکلی نیست....

molaali
23-02-2011, 17:07
خوش به حال شما که میتونید بازی کنید.
من که فقط باید صبر کنم!

nathanid
23-02-2011, 19:00
کسی می‌تونه کل شخصیت‌های اصلی بازی رو معرفی کوچکی کنه؟ و اینکه آیا از نسخه قبلی بازی (origins and awakening) شخصیت‌هایی هستند که توی این نسخه باشند؟ (مثل زوران یا لیلیانا یا ...)

vahidgame
23-02-2011, 19:11
دمو خیلی کوتاهه. دفعه قبلی 10 دقیقه ادامه داده بودم تموم شده بود :31:
این دفعه با rogue رفتم تمومش کردم خیلی حرکات قشنگ بود یه جورایی برام غیر منتظره بود!
یه حرکتش شبیه fable بود که مثلا از پشت دشمن در میای و خیلی جالبه
کلا با کلاس rogue حتما برید یه سری قدرت ها و مهارت های اون فوق العاده ست!
اون سایته هم بی خود نگفته که بهترین مبارزات در کل تاریخ بازی های نقش آفرینی رو داره
بعد جالبه توی کنسول اگه توجه کنید یکمی مبارزات فرق داره و ظاهرا اون نوار پایین رو مثل پی سی نداره!
یعنی توی کنسول کلاسیکی اون کمتره و همین شاید کنسول باز ها رو هم بیشتر جذب کنه و کامنت های سایت ها رو هم بخونید خیلی ها به این اشاره کردن
این Bioware واقعا کارش درسته و چه قدر شرکت باهوشیه که می خواد هم کنسول باز ها و هم پی سی باز ها رو قشنگ راضی کنه!

+

کسایی که نمی تونن دمو رو بگیرن فقط تنها چیزی که از دست میدن اینه که با شکل و شمایل بازی یکمی دیرتر آشنا میشن وگرنه دمو اون چنان زمانش زیاد نیست
صد در صد اونایی که می تونن واجبه که بگیرن ولی فقط من خواستم یکمی بهتون دلگرمی بدم :31:
الان منم می خوام چند بار برم که با این محیط و شکل و شمایل جدید بازی قشنگ آشنا بشم و بهش عادت کنم
بعد جالبه چند بار level up میشیم و می تونیم talent های جدید رو انتخاب کنیم که این خوبیش اینه که الان اینارو امتحان می کنیم و می تونیم بفهمیم که کدوما بهتره و وقتی بازی منتشر شد دیگه قشنگ می دونیم به چه چیزایی اختصاص بدیم. منم هر دفعه برم talent ها و spell های مختلفی رو امتحان می کنم....
البته محدودیت داره و قاعدتا خیلی از اینارو نمیشه انتخاب کرد ولی همینم خوبه

+

من تموم کردم هیچ سیوی اصلا از بازی نموند و کلا الان مشخص نیست که تمومش کردم!
مگه سیو اینو نمیشه برای نسخه اصلی فرستاد و یه سری مزیت نداره؟!
خب با این شرایطی که الان هست که نمیشه!
ظاهرا باید عضو شد. کسی چیزی نمی دونه؟

+

دمو برای پی سی الان که دارم اینو پست می کنم حدود 404 هزار بار دانلود شده که دائما هم در حال زیاد شدنه
امیدوارم این به 1 میلیون برسه تا اون دو تا آیتم هم باز بشه

+

این آهنگ بازی چه قشنگه. دانلودش کنید:

ali_ranger22
23-02-2011, 19:18
دفعه ی اولی که دمو رو اجرا کردم اینقدر از سبک بازی و تغییرات مبارزات شوکه شدم که بعد از دو دیقه از بازی خارج شدم
ولی الان دوباره تا تهش رفتم و اعتراف می کنم بهتر از اون چیزی بود که تصور می کردم
هر چند به چند دلیل هنوز ناراحتم
یکی اینکه سیستم مکالمات خیلی خیلی مسخره شده و نیازی به فکر نداره میشه همه رو گزینه اول زد و همه چی هم به خوبی و خوشی سپری میشه!
دوم اینکه تا اینجا خبری از یه داستان حماسی مثل نسخه ی اول نبود
مبارزات هم که اولش احساس کردم دارم گاد او وار بازی می کنم! ولی بعد از یه مدت خوب شد یعنی کاملا جدیده وقت می بره آدم به کنترلش عادت کنه
از طرفی هم وقتی رو یه دشمن کلیک راست کنی خودش میره هی اتک می کنه تا طرف رو بکشه که اینش مسخره بود
با روگ هم تموم کردم الان یه جورایی حس مانک بودن بهم دست داد
مخصوصا اون Skill اولش
سیستم Skill Tree هم که کلا با ریشه ها فرق داره و یه جورایی شبیه دیابلو شده
در کل خوب بود

molaali
23-02-2011, 20:07
دو تا سوال دارم:
تو این دمو فقط میشه مرد باشی یا میشه زن هم بود؟
این دمو چیزی از داستان رو مشخص میکنه؟

ali_ranger22
23-02-2011, 20:30
دو تا سوال دارم:
تو این دمو فقط میشه مرد باشی یا میشه زن هم بود؟
این دمو چیزی از داستان رو مشخص میکنه؟

آره
بازی کلا داستان نداره که! هاوک قهرمان Kirkwall ه بازی هم نشون میده که چطوری قهرمان میشه! همین

JUSTIN11
23-02-2011, 21:09
این آهنگ بازی چه قشنگه. دانلودش کنید:
دستت درد نکه وحید عجب آهنگی بود چندبار گوش کردم فوق العاده بود.میشد در اون امید ، عشق ، نفرت و اندوه رو حس کرد چیزی که از مشخصات این سبک از موسیقی هست.

آهنگ منوی دراگون ایج 1 هم خیلی زیبا بود از اینجا میتونید دانلود کنید البته اگه نشنیده بودینش!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.
.
وحید گفتی روایت داستان بازی به چه صورته ، مثل اوایل نسخه قبل؟
- داستان این نسخه بعد از ریشه هاست یا قبلش؟
.
.
اینم یه تصویر زیبا:

.
.
ویرایش:جواب سوالامو یافتم!

زمان وقوع داستان عصراژدها۲ تقریبا با فصل شروع "ریشه‌ها" هم‌زمان است. پس از نبرد ارتش "فرلدن" بر علیه ارتش "بلایت" (ارتش تشکیل شده از دارک اسپان‌ها) در شهر "آستاگار" و قتل عام گروه عظیمی از "گری واردن"ها، دارک اسپان‌ها به "لاترینگ"، زادگاه "هاوک" هجوم آورده و این شهر را به جایی نا‌امن تبدیل می‌کنند. بدین ترتیب قهرمان بازی به همراه خانواده‌اش مجبور می‌شوند به شهری در شمال سرزمین به نام "کرک‌وال" مهاجرت کنند. در این سفر طولانی که نزدیک به یک سال طول می‌کشد، تمامی ماجراهای ریشه‌ها اتفاق می‌افتد و این ماجرا‌ها در قالب یک دموی از پیش ‌رندر شده نمایش داده می‌شود. از مهم‌ترین اتفاقات شماره‌ی اول که در داستان عصراژدها۲ تاثیراتی هم دارد؛ این است که در نهایت چه کسی به عنوان پادشاه سرزمین فرلدن انتخاب و "آرچ‌دیمون" چگونه و به دست کی کشته شد. ماجراهای این شماره برخلاف نسخه‌ی قبلی که در یک سال روایت می‌شد، در یک دوره‌ی ده ساله اتفاق می‌افتد. نحوه‌ی روایت داستان بازی به شیوه‌ی "داستان در داستان" و از دهان یکی از نزدیک‌ترین یاران هاوک به نام "واریک" که به وسیله‌ی افراد زنی به نام "کسندرا" دستگیر شده بازگو می‌شود. کسندرا که یکی از اعضای "چنتری" می‌باشد، معتقد است با دانستن ماجراهای هاوک می‌تواند از جنگی که پیش‌روی سرزمین‌اش است جلوگیری کند. بدین ترتیب تمامی اتفاقاتی که در بازی مشاهده می‌کنید در اصل یک فلش‌بک از ماجرا‌های هاوک است. در بعضی مواقع واریک در بازگو کردن داستان بیش از حد اغراق کرده و کسندرا باور نمی‌کند و از او می‌خواهد که دوباره داستان را روایت کند، در این حالت شما باید آن مرحله را دوباره بازی کنید.

vahidgame
23-02-2011, 21:49
آره
بازی کلا داستان نداره که! هاوک قهرمان Kirkwall ه بازی هم نشون میده که چطوری قهرمان میشه! همین
به همین سادگی ها نیست
اگه Bioware قرار بود همچین چیزی بسازه کلا شرکتشو جم می کرد می رفت :31:
واجب شد بعدا یه خلاصه از داستان بازی بذارم :31:
همین خودش کلیه که سیو ها رو از شماره یک میشه ایمپورت کرد و احتمالا به وسط های بازی که برسیم پایان شماره یک و همین طور یه سری ماموریت های اون در شماره 2 منعکس میشن. همین طور بودن Flemeth هم خودش داستان رو عظیم تر می کنه

دستت درد نکه وحید عجب آهنگی بود چندبار گوش کردم فوق العاده بود.میشد در اون امید ، عشق ، نفرت و اندوه رو حس کرد چیزی که از مشخصات این سبک از موسیقی هست.

آهنگ منوی دراگون ایج 1 هم خیلی زیبا بود از اینجا میتونید دانلود کنید البته اگه نشنیده بودینش!
آره کلا موزیک اونو بسی دوس دارم. هنوزم بعد از دو سال اونارو گوش میدم!
مخصوصا موزیک بخش credits بازی که برای من خیلی به یاد ماندنیه
جالبه برای شماره 2 هم موزیک credits اون خیلی قشنگه

وحید گفتی روایت داستان بازی به چه صورته ، مثل اوایل نسخه قبل؟
منظورم دقیقا همون دو سه دقیقه اول dragon age بود که راوی یه سری چیزایی میگه و با یه سری نماد داستان نشون داده میشه یعنی نسبت به شماره یک این شیوه داستان سرایی خیلی بیشتر توی بازی هست

داستان این نسخه بعد از ریشه هاست یا قبلش؟
تقریبا بین اون قرار می گیره
یعنی اون جایی که توی ostagar شکست می خوریم و پادشاه می میره و متعاقبا lothering هم بعدش نابود میشه داستان دقیقا از اینجا شروع میشه یعنی شخصیت اصلی و خانواده اش که توی lothering زندگی می کردن در حال فرار از darkspawn ها هستن و ....
که مطمئنا بعدا چند سال بعد از شماره یک رو هم خواهیم دید

Leon-117
23-02-2011, 22:37
همین طور بودن Flemeth هم خودش داستان رو عظیم تر می کنه
جدي Flemeth هم هست؟
خيلي جالبه....

ali_ranger22
23-02-2011, 23:17
به همین سادگی ها نیست
اگه Bioware قرار بود همچین چیزی بسازه کلا شرکتشو جم می کرد می رفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واجب شد بعدا یه خلاصه از داستان بازی بذارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همین خودش کلیه که سیو ها رو از شماره یک میشه ایمپورت کرد و احتمالا به وسط های بازی که برسیم پایان شماره یک و همین طور یه سری ماموریت های اون در شماره 2 منعکس میشن. همین طور بودن Flemeth هم خودش داستان رو عظیم تر می کنه
اول از همه این که ته داستان معلومه!
و تو خودتو جر هم بدی تغییر زیادی نمی تونی توی روند اصلی داستان ایجاد کنی
سیستم مکالمات هم که مزخرفه
داستان هم که در کل حماسی نیست
گری واردن و ابهتشون رو نگاه کن بعد بیا با هاوک مقایسه کن
نویسنده اینقدر احساس ضعف داشته که همون اول میاد روی رومنس مانور میده تا گیمر رو جذب کنه
البته پیش داوری نمی خوام بکنم و باید بیاد تا آخرش بازی کنیم ولی در حال حاضر داستان بازی در برابر ریشه ها ضعیفه و درگیر کننده نیس

779
23-02-2011, 23:55
WTF !!!
علی بازی نیومده نابودش کردی!!
نه بابا چی رو داستان بده خیلی هم خوبه :دی
همچین گفتی که فکر کردم خبری شده دیدم نه بابا... Bioware هستش پس مطمئن باش بازی خوبه! مطمئن باش.

Guts
24-02-2011, 03:08
چقدر ناامید کننده بود این دمو چقدر بد نمیتونم بگم الان چقدر ناراحتم و چقدر این بازی با DAO فاصله داره، مشکلات زیادی وجود داره.
یه چیزی که واقعاً منو اذیت میکرد اینکه دیگه نمیشه دوربین رو روی صحنه حرکت داد و دوربین روی شخصیت قفل هست، که بشدت کار کردن رو سخت میکنه و محدوده‌ی دید رو ضعیف کاملاً این مورد تحت تأثیر کنسول‌ها اینطور شده واقعاً کنترل بقیه اعضای گروه سخت میشه اینطوری. کلاً بازی برای کنسول ساخته شده نه PC.
واقعاً نمیخوام بهش فکر کنم که دقیقاً 50 تومن بابت یه بازیه خیلی معمولی دادم و اصلاً ارزشش رو نداشت اصلاً.

molaali
24-02-2011, 08:29
جدي Flemeth هم هست؟
خيلي جالبه....
من اونو کشتم.
حالا اگه بخوام سیو رو ساپورت کنم. چی میشه!؟ یعنی بازم برمیگرده؟!؟!

ali_ranger22
24-02-2011, 08:31
WTF !!!
علی بازی نیومده نابودش کردی!!
نه بابا چی رو داستان بده خیلی هم خوبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همچین گفتی که فکر کردم خبری شده دیدم نه بابا... Bioware هستش پس مطمئن باش بازی خوبه! مطمئن باش.
اون ایرادهایی که گرفتم کدومش اشتباهه؟
ببین بحث سر بایوویر نیست اگه یه روزی بلیزارد هم بازی بد بده اونم نقد می کنم
الان EA پشت بایوویر هست که هممون سیاست هاش رو می دونیم
بایوویر اگه به خودش بود عمرا نمی اومد نسخه ی دوم همچین بازی ای رو 2 ساله تموم کنه و اینقدر مختصرش کنه
معلومه که EA گیر داده یه بازی آسون و ساده برای کنسول بازا بسازید تا اونجا فروشمون بره بالا
نمی گم بازی قشنگ نیست اما یکم بین تفاوت های ریشه ها با این دقت کنین ببینین چی دستگیرتون میشه

vahidgame
24-02-2011, 11:04
واقعا من در شماها پتانسیل خوبی در نابود کردن بازی های بزرگ می بینم! :31:
پس لازم شد یه سری توضیح بدم

اول از همه این که ته داستان معلومه!
و تو خودتو جر هم بدی تغییر زیادی نمی تونی توی روند اصلی داستان ایجاد کنی
سیستم مکالمات هم که مزخرفه
داستان هم که در کل حماسی نیست
گری واردن و ابهتشون رو نگاه کن بعد بیا با هاوک مقایسه کن
نویسنده اینقدر احساس ضعف داشته که همون اول میاد روی رومنس مانور میده تا گیمر رو جذب کنه
البته پیش داوری نمی خوام بکنم و باید بیاد تا آخرش بازی کنیم ولی در حال حاضر داستان بازی در برابر ریشه ها ضعیفه و درگیر کننده نیس

اون ایرادهایی که گرفتم کدومش اشتباهه؟
ببین بحث سر بایوویر نیست اگه یه روزی بلیزارد هم بازی بد بده اونم نقد می کنم
الان EA پشت بایوویر هست که هممون سیاست هاش رو می دونیم
بایوویر اگه به خودش بود عمرا نمی اومد نسخه ی دوم همچین بازی ای رو 2 ساله تموم کنه و اینقدر مختصرش کنه
معلومه که EA گیر داده یه بازی آسون و ساده برای کنسول بازا بسازید تا اونجا فروشمون بره بالا
نمی گم بازی قشنگ نیست اما یکم بین تفاوت های ریشه ها با این دقت کنین ببینین چی دستگیرتون میشه
ببین علی اولا در مورد این ساده تر شدن بازی مشخصه و از چند وقت پیش از تریلر ها معلوم بود که به این صورته
قبول دارم که به شیوه کلاسیک حداقل برای ما کلاسیک باز ها بهتر و قشنگتر به حساب میاد ولی چند وقت پیش حسین یه پست داد یعنی پست 92 همین تاپیک که گفت من بیشتر از اینکه از تغییر گیم پلی ناراحت باشم از اینکه بازی عمومی تر شده خوشحالم. منم همین نظرو دارم. الان دوره ای که ما هستیم دوره خاصیه دیگه. این بازی های کلاسیک کمتر ساخته میشه به خاطر اینه که فروشش کمتره و بعد توی پی سی هم که ماشالا بازار کپی و دانلود داغه و یه شرکت بخواد همچین بازیی بده احتمالا پشیمون میشه! باز اگه این قدر بازی ها کپی نمیشد و فروش داشت شرکت ها رغبت می کردن بازی هایی به این صورت بسازن
دوما در مورد داستان واقعا منظورتو نمی فهمم. آخه نویسندگان بازی همونن و واقعا به نظر خودت کسایی که تونستن یه شاهکار از نظر داستان و دیالوگ ها خلق کنن که توی کل تاریخ بازی ها بی سابقه ست یه دفعه میان یه داستان ضعیف برای شماره بعد خلق می کنن؟ اصلا این با منطق جور در میاد؟!
در مورد گیم پلی حالا میگیم به خاطر عمومی تر شدن و فروش بیشتر بوده ولی دیگه در مورد داستان که مرض نداشتن همچین کاری کنن! :31:

چقدر ناامید کننده بود این دمو چقدر بد نمیتونم بگم الان چقدر ناراحتم و چقدر این بازی با DAO فاصله داره، مشکلات زیادی وجود داره.
یه چیزی که واقعاً منو اذیت میکرد اینکه دیگه نمیشه دوربین رو روی صحنه حرکت داد و دوربین روی شخصیت قفل هست، که بشدت کار کردن رو سخت میکنه و محدوده‌ی دید رو ضعیف کاملاً این مورد تحت تأثیر کنسول‌ها اینطور شده واقعاً کنترل بقیه اعضای گروه سخت میشه اینطوری. کلاً بازی برای کنسول ساخته شده نه PC.
واقعاً نمیخوام بهش فکر کنم که دقیقاً 50 تومن بابت یه بازیه خیلی معمولی دادم و اصلاً ارزشش رو نداشت اصلاً.
شما یعنی این بازی رو نمی خریدی هم باز اینارو می گفتی؟ :31:
من به نظر شما احترام می ذارم . قبول هم دارم یه سری تغییر بازی داشته ولی دیگه بازی به هیچ وجه ضعیف و معمولی نیست :18:
ولی واقعا چه قدر سلیقه ها با هم فرق داره. خود من اصلا عاشق بازی های کلاسیکم و به خاطر همین ریشه ها به شدت برام به یاد ماندنی شد. ولی باز مطمئنم عاشق این شماره هم خواهم شد
بعد یه چیزی میگم شاید بهم ایراد بگیرید ولی حقیقته. من منتقدان گیم اسپات مخصوصا توی پی سی رو خیلی قبول دارم چون به شدت کلاسیک بازن و ریشه ها هم به خاطر همین از اون سایت امتیاز بالا گرفت. بعد با این شرایط اگه این شماره کمتر از 9 بگیره یعنی راضی کننده نبود ولی اگه 9 یا بالاتر بگیره یعنی راضی کننده منتقدان کلاسیک باز هم بوده....

من اونو کشتم.
حالا اگه بخوام سیو رو ساپورت کنم. چی میشه!؟ یعنی بازم برمیگرده؟!؟!
اون انتقال داد نمیشه چون جزو شخصیت های اصلی بازیه
البته احتمال داره توی شماره قبلی واقعا نمرده باشه یا اینکه قسمت هایی که توی این شماره هست قبل از شماره قبلیه

ali_ranger22
24-02-2011, 11:41
ببین علی اولا در مورد این ساده تر شدن بازی مشخصه و از چند وقت پیش از تریلر ها معلوم بود که به این صورته
قبول دارم که به شیوه کلاسیک حداقل برای ما کلاسیک باز ها بهتر و قشنگتر به حساب میاد ولی چند وقت پیش حسین یه پست داد یعنی پست 92 همین تاپیک که گفت من بیشتر از اینکه از تغییر گیم پلی ناراحت باشم از اینکه بازی عمومی تر شده خوشحالم. منم همین نظرو دارم. الان دوره ای که ما هستیم دوره خاصیه دیگه. این بازی های کلاسیک کمتر ساخته میشه به خاطر اینه که فروشش کمتره و بعد توی پی سی هم که ماشالا بازار کپی و دانلود داغه و یه شرکت بخواد همچین بازیی بده احتمالا پشیمون میشه! باز اگه این قدر بازی ها کپی نمیشد و فروش داشت شرکت ها رغبت می کردن بازی هایی به این صورت بسازن
دوما در مورد داستان واقعا منظورتو نمی فهمم. آخه نویسندگان بازی همونن و واقعا به نظر خودت کسایی که تونستن یه شاهکار از نظر داستان و دیالوگ ها خلق کنن که توی کل تاریخ بازی ها بی سابقه ست یه دفعه میان یه داستان ضعیف برای شماره بعد خلق می کنن؟ اصلا این با منطق جور در میاد؟!
در مورد گیم پلی حالا میگیم به خاطر عمومی تر شدن و فروش بیشتر بوده ولی دیگه در مورد داستان که مرض نداشتن همچین کاری کنن! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب من از همون اولم یادت باشه مخالفت خودمو اعلام کرده بودم :دي
این جا بحث سر خودخواهیه دیگه، من خودخواهم دوست ندارم بازی عمومی تر بشه و من کم تر لذت ببرم تا عامه بتونن لذت ببرن! :دی
ببین دیالوگ های همین دمو رو نگاه کن و یکم با ریشه ها مقایسه کن، خودت منظومو می فهمی
بعد هم این که بایوویر کلا شرکتیه که اگه دست خودش باشه ادامه ی یه بازی رو دقیقا با هویت بازی اول می سازه
مس افکت رو ببین
بالدورز رو ببین
ولی درگون رو من میگم همش تقصیر EA ه
بی خیال بابا حتا اگه بازی افتضاح هم بشه که نمیشه مهم نیست
امسال اینقدر بازی نقش آفرینی خوب داریم که یکی دو تاشون بد بشه بازم ضرر نمی کنیم

vahidgame
24-02-2011, 11:58
امسال اینقدر بازی نقش آفرینی خوب داریم که یکی دو تاشون بد بشه بازم ضرر نمی کنیم
از این نظر که مطمئنا مشکلی نیست همون diablo 3 و skyrim برای یه سال آدم کافین!
ولی من اصلا برام قابل تصور نیست که da حرفی برای گفتن نداشته باشه. اگه اینجوری باشه( که احتمالش یه درصده) کلا برای بازی کردن بازی های دیگه این سبک دلسرد میشم :31:
توی این دمو خیلی چیزا مشخص نیست دیگه. داستان بازی تیکه تیکه نشون داده میشه و خیلی کوتاه به خاطر همین نمیشد دقیق فهمید که داستانش در چه حدیه
ولی اون چیزی که معلومه هر چه قدر هم بازی ضعف داشته باشه این سیستم مبارزاتش اونو قشنگ پوشش میده چون فوق العاده ست
اینو از اون مجله pc gamer که اولین نقد بازی رو گذاشت میشه قشنگ فهمید که چه قدر از بازی راضی بوده و سیستم مبارزات هم توی نقد اون خیلی تاثیر داشته
تازه ما بخش کوچکی از مبارزات اونو دیدیم. خیلی از مهارت ها و جادو ها رو اصلا نمی دونیم چی هستن. مخصوصا اون آخری ها که دیگه می خوان چی بشن!

+

راستی یه خبر که شاید برای بعضی ها خوب نباشه که البته برای من به هیچ وجه هیچ فرقی نداره :31:
توی این جا اشاره شده که گرافیک pc و xbox 360 دقیقا مثل همه و هیچ فرقی نداره. با عکس هم مقایسه کرده می تونید ببینید:

merikhi
24-02-2011, 16:58
من که خیلی منتظر این بازی هستم و فکر می‌کنم خیلی خوشم بیاد ازش!
یه چیزی که احتمالا خوشم نیاد اینه که ما بیشتر تو یه شهر هستیم انگار و مثل نسخه قبلی نمی‌تونیم هرجایی تو نقشه خودمون بریم البته تو جریان داستان نقاط مختلف میره ولی انگار کنترلش دست ما نیست!
با شناختی که از Bioware دارم بعید میدونم تو داستان گند بزنه! یکی از نویسندگان بازی گفته بود شخصیت کاساندرا تو این بازی تو شماره سوم احتمالا نقش مهمی داره! بنظر میاد در مورد داستان فکر و نقشه‌ای دارن و همینجوری الکی یه چیزی سرهم نکردن! امیدوارم البته اینجوری باشه! :)

MobinS
25-02-2011, 13:41
دموی بازی هم اومد

vahidgame
25-02-2011, 17:17
دموی بازی هم اومد
گاهی موقع ها صفحه های قبلی تاپیکو بخونی هم خوبه ها :31:
من هی می خوای اینجا کم پست بدم ولی انگار نمیشه :31:
چون یه خبرایی از بازی میاد که نمیشه منعکس نکرد

اولا یه خبر خوب برای اونایی دارم که دمو رو نگرفتن و می خوان ببینن بازی چه طوره
گیم اسپات کار خوبی کرده و با طراح اصلی بازی یه مصاحبه اختصاصی انجام داده که نکته مهم اون اینه که در بین اون 30 دقیقه از گیم پلی بازی نشون داده میشه که جالبه کلا با اونی که توی دمو بود فرق داره و یه قسمت های دیگه ای رو نشون میده
این 30 دقیقه هم دقیقا برای Xbox 360 هستش و با توجه به اینکه من روی پی سی دمو رو بازی کردم کنترل اون مشخصه فرق داره
برام جالبه که حداقل توی Xbox 360 شباهتش به مس افکت خیلی زیاد شده و یه جورایی بازی خیلی به اکشن نقش آفرینی نزدیک شده!
چون مدتش زیاده حجم بالایی داره. لینک اون با کیفیت پایین و با حجم 88 مگ رو می ذارم:

با این ویدئو گرافیکش رو مطمئنا نمی تونید بفهمید چه جوریه ولی من با توجه به چیزایی که دیدم و بازی کردم میگم عالیه
همه هم می تونن این ویدئو رو دانلود کنن. بیشتر هم مهم نشون دادن گیم پلی و ساختار بازیه....

+

دمو هم از مرز 1 میلیون دانلود گذشت و به خاطر همین اون دو تا آیتم هم توی بازی باز میشن

+

خوب شد یادم افتاد. یه نکته ای از داستان بازی هست که کسانی که نمی خوان داستان بازیو قبل از انتشار بازی بدونن به هیج وجه نخونن

توی بازی خواهرمون mage و برادرمون هم warrior هستش. یه جای بازی هم یه اتفاق خاصی می افته....
من با rogue شروع کردم یکمی که جلو رفتم یه ogre اومد و برادرمون هم رفت باهاش بجنگه که مردش و منم یکمی تعجب کردم و گفتم احتمالا بعدا یه جوری خوب میشه چون توی ویدئو های بازی خیلی اونو میدیم و انگار توی کل بازی همیشه بودش!
بعد با mage که رفتم اون صحنه فرق کرد و به جای اینکه برادر بره خواهر رفت و مرد!
کلا این یه نکته بازیه و ظاهرا دیالوگ های این خواهر و برادر هم یکمی شبیه همه که امیدوارم چون با توجه به کلاسمون میشه اینو انتخاب کرد این دو تا کارکتر با هم فرق داشته باشن و هر کدوم یه چیزای مربوط به خودشون رو داشته باشن و دقیقا عین هم نباشن!
من که بار اول دوس ندارم خواهر بمیره چون ظاهرا شخصیت جالبی داره و خوش چهره هم هست! :31: یعنی من یه سری با شخصیت زن رفتم و یه سکانس شخصیت اصلی و خواهرش بغل هم بودن که خیلی جالب بود و کلا از کل شخصیت های بازی این دو تا خوش چهره تر بودن! :31:

JUSTIN11
25-02-2011, 21:41
وحید جان شما هم با این توصیفتون از بازی باعث شدی من برم ریشه ها رو برای 360 بگیرم و از اول بازی کنم با اینکه آخر داستان بازی رو بهم گفتی ولی خب چه میشه کرد. الان ما بدنبال arl eamon هستیم که بلکه به ما کمک کنه.دارم روی easy بازی میکنم ایشالا تا هفته دیگه تمومه . برای نسخه بعدی حتما وقت زیادی رو میذارم.دمو رو هم نگرفتم.

djmd
26-02-2011, 16:06
دموی خوبی بود ... از نظر سایر جزئیات که دوستان آنقدر شیوا و کامل گفتن من به خودم اجازه نمیدم مطلب دیگه ای رو هم اضافه کنم (البته ازونجایی که جورایی هم تازه وارد حساب میشم تو این بازی بهتر هم هست که این کارو نکنم) ولی سوالی که برام پیش اومده بود اون عکس های مقایسه نسخه PC با 360 بود که می خواستم بدونم اون سایت چطوری مقایسه کرده بود ! این بازی حتی Dx11 رو هم پشتیبانی می کنه و اون عکسهایی که من دیدم از داخل سایت آلمانی که مقایسه کرده بود مربوط به نسخه dx9 بازی بود ! حتی این بازی در dx10 هم اجرا میشه که بازم فرق داشت با کیفیت xbox کیفیت فوق بالایه نورپردازی که داینامیک بود و چندین منبع نوری همزمان واسه سایه ها وجود داشت ، سایه هایی به مراتب با کیفیت تر و با دقت تر وجود داشت داخل بازی ... حتی تو ضمینه تکسچرها هم جریان خیلی فرق داشت با تنظیم روی حالت dx10 سطح زمین فقط سطح صاف و همراه چند عکس سنگ یا سخره های کوچک نبود ! بلکه اون جزئیات شبیه سنگ ریزه ها و برامدگی ها سطح زمین بسیار واضح تر شده و دارای ارتفاع شده بودند ... و در حالت Dx11 هم که بکلی جزئیات terrain دگرگون میشه (که البته بنده شخصا dx11 رو از نزدیک بررسی نکردم) + سایه زنی های خیلی بیشتر برای تمامی اشیاء موجود در صحنه ... با توجه به این که موتور این بازی و ME بسیار بهم نزدیک هست پس به احتمال خیلی زیاد اون بازی Dx11 رو پشتیبانی خواهد کرد (و رقیبان crysis روز به روز بیشتر میشن :دی) و شاهد کیفیت خیلی بهتری خواهیم بود نسبت به نسخه های گذشته ... ولی مشکلی که در واقع احساس می کنم تو این موتور هست اینه که بخوبی نمی تونه از تعداد هسته های بیشتر پردازنده استفاده کنه و بیشتر تمرکزش روی قدرت هر هسته با فرکانس بالاتر هست .... خوبه که بازیا دارن میرن به سمت Dx11 ... ما هم کم کم داریم مجبور میشیم بریم سمت کارت گرافیک های dx11 تا قبل از این واقعا تعداد بازیهای مهم dx11 خیلی هم بودن ولی با این وجود دیگه وقت، وقته تغییره ... حجم عکس حدود 300 کیلو ...

میانگین استفاده از CPU حدود 7 الی 20 درصد بود (متاسفانه یا خوشبختانه)

djmd
26-02-2011, 16:13
یه نکته رو هم اضافه کنم دوستانی که حالت Dx11 رو فعال می کنن ممکنه با بعضی از باگ های گرافیکی مواجه بشن که فعلا راه حلش به شرح زیر هست :

For those that don't know about this trick, here it is. I've only tested this on my NVIDIA Card so far and I can't guarentuee the same effect on ATI Cards:

(1) Go into the configuration utility and select DX11, High Settings and also make sure you turn off Vertical Sync. Then close the utility (and the launcher).
(2) After this, re-name "DragonAge2Demo.exe" within the bin_ship folder inside your Dragon Age 2 Demo directory to "Metro2033.exe".

This will cause the NVIDIA Control Panel to adopt the application settings for DX11 from it's internal database to match Metro 2033.

(3) Now run that re-named exe directly instead of going through the launcher. If you don't then you will simply encounter errors.

My framerate personally went soaring as a result of this (+30/40fps) and all graphical artefacts were gone.

Hope this helps some people.

Guts
26-02-2011, 21:31
تو نسخه دمو از DX11 به درستی پشتیبانی نمیشه و در این حالت بازی مشکل داره این از قبل هم اعلام شده بود که بازی رو در حالت Dx9 اجرا کنید.

Layken
26-02-2011, 23:26
خب من هم بعد مشکلات فراوان بالاخره تونستم این دمو رو ببینم
واقعیتش اینه که من هم نمی تونم د رمورد سبک های rpg زیاد قاطعانه نظر بدم چون حداکثر زمانی که برای قسمت اول این بازی زمان گذاشتم نزدیک 2 ساعت بود. از قدیم سبک هایی متفاوت برام بودن این مدل rpg ها .
سبک هایی داریم مثل فال اوت یا نوبتی وحشتناکی مثل فاینال فانتازی اما اونا به مراتب برام اسونتره تا این سبک بازی ها مثل .ویچر ، واو، دراگون ایج ، و باقی
این دمویی که دیدم برداشتهام این بود اول این که گرافیک روی dx9 بود تنظیمات بالا فقط تا Medium رو فعال کرده بود روی 1080 زده بودم aa هاش هم اخر ولی نمی دونم چرا اون گرافیکی که باید رو ندیدم احتمالا یا مشکل داشت سیستم ا به قول مجید لذتش روی dx11 دیده میشه که خب نیاز داره یه سون بزنیم. اما این گرافیک افت فریم نداش گه گداری دیده میشد طاحی چهره هاشون خیلی پیشرفت داشت نسبت به نسخه قبل اما نمیشد بگم در صف طراحی های روز باشه البته خیلی شاخ تر از Two world بود اما باز نیاز داشت به تحریر...
مادره هاوک خوب مونده ولی :31:

د رمورد گیم پلی خب اون اولاش یه سری موجودات اومدن همش من بدون جست و خیز هی ضربه میزدم دیگه اوضاع طوری شد محاصره شده بودم فقط خون میپاشید دوروبر یهو دیدم مردن همشون یه غول بیابونی اومد اونم فلاکت رسید..
سیستم دالوگهاش خب صدای هاوک هم شنیده شد صداپیشه خوبی واسش گذاشتن اون حالت های انتخابی هم گمراه میکنه عوض هدایت...
کمی هم ریز هستن .انتخاب کلاس هم اون اول چند نفری نشون داد والا بی تجربگی د رعالم rpg تاثیراتش معلوم میشه همینطوری برداشتم روایت داستان رو کمی یچیده میبینم با این که قسمت اول بازی نکردم ولی کم و بیش خودنم و اطلاع داستانی دارم اما نم یدونم چرا خیلی رمزی میحرفیدن(البته خب این دمو هستش و انتظار بازیباز رو داره براورده میکنه)
فی ایوحال گرافیک رو دلچسب ندیدم...دلم می خواد اگه بشه در کمی توضیحات در موارد گفته شده من بگین تا ایرادات رفع کنم

manuelcalavera
27-02-2011, 14:07
منم با علی موافقم ، بازی از حالت ِ حماسی ِ شکوهمندیش کم شده ...

فرض کنید مثلا" هافلایف اون ماهیت و هویت ِ گوردن فریمن رو با خودش یدک نکشه و یکی باشه مث ِ شخصیت های سریوس سم یا فار کرای ، بدون هیچ کاریزمایی

RedSpoT
27-02-2011, 18:30
منم با علی موافقم ، بازی از حالت ِ حماسی ِ شکوهمندیش کم شده ...

فرض کنید مثلا" هافلایف اون ماهیت و هویت ِ گوردن فریمن رو با خودش یدک نکشه و یکی باشه مث ِ شخصیت های سریوس سم یا فار کرای ، بدون هیچ کاریزمایی

عزیزم این دمو هستش ها! بازی میخواد پیشرفت گیم پلی رو به رخ بکشه، داستانه بازی بعد از اومدنش معلوم میشه و شک نکن که باید منتظر یه شگفتی باشی

manuelcalavera
27-02-2011, 19:43
عزیزم این دمو هستش ها! بازی میخواد پیشرفت گیم پلی رو به رخ بکشه، داستانه بازی بعد از اومدنش معلوم میشه و شک نکن که باید منتظر یه شگفتی باشی
میدونم عزیزم !

گری واردِن ها که خون ِ دارک سپان رو مینوشیدن و بیشترشون هم همین اول کار فدا میشدن کجا ، و یکی که بخاطر ِ بلایت از لاترینگ با خانواده! میزنه به چاک ؟!

من خودم عاشق ِ DA:O بودم ، حتی اویکنینگ رو روز اولی که اومد تموم کردم . اما حتی توی DLC های بعدش هم Lack of Charisma وجود داشت و اون تاثیر گذاری ِ داستان ِ اول رو نداشت به هیچ وجه

The Rover
27-02-2011, 20:23
درسته ولی بازم باید صبر کرد وقتی بازی اومد حداقل 2-3 بار تمومش کرد تا درباره داستانش نظر مطمئن داد

molaali
28-02-2011, 07:41
گری واردِن ها که خون ِ دارک سپان رو مینوشیدن و بیشترشون هم همین اول کار فدا میشدن کجا ، و یکی که بخاطر ِ بلایت از لاترینگ با خانواده! میزنه به چاک ؟!

داستان نسخه ی یک بازی هم در اصل یه داستان کلیشه ای بود که نویسندگان تونستند با آوردن شخصیت های فوق العاده.روایت بی نظیر و...تبدیلش کنن به یکی از بهترین داستان بازی ها(از نظر من)پس نمیشه در مورد شماره 2 هم به این زودی و به این بی رحمی نظر داد.باید اول بازی بیاد بعد در مورد داستان بحث کرد.

من خودم عاشق ِ DA:O بودم ، حتی اویکنینگ رو روز اولی که اومد تموم کردم . اما حتی توی DLC های بعدش هم Lack of Charisma وجود داشت و اون تاثیر گذاری ِ داستان ِ اول رو نداشت به هیچ وجه
شما که توقع نداری داستان یه dlc با شماره اصلی برابری کنه؟ داری؟!؟

MobinS
28-02-2011, 15:19
بقول نیما ( البته توی ذهن خوودمم بود) داستانش ارباب حلقه ای وار بود.

The Rover
28-02-2011, 19:29
داستانش ارباب حلقه ای وار بود.
آره! اما به خوبی پرداخته شده و 100% با نظر محسن عزیز موافقم که میگه:

با آوردن شخصیت های فوق العاده.روایت بی نظیر و...تبدیلش کنن به یکی از بهترین داستان بازی ها

MobinS
28-02-2011, 20:17
آره. شخصیت پردازی بازی خیلی قوی بود. اون codex هارو هم اگه بخونین بیشتر به عمق شخصیت ها فرو می رید. خوبیش این بود که برای تک تک افراد شخصیت پردازی شده بود.

Guts
28-02-2011, 22:35
داستان نسخه ی یک بازی هم در اصل یه داستان کلیشه ای بود که نویسندگان تونستند با آوردن شخصیت های فوق العاده.روایت بی نظیر و...تبدیلش کنن به یکی از بهترین داستان بازی ها(از نظر من)پس نمیشه در مورد شماره 2 هم به این زودی و به این بی رحمی نظر داد.باید اول بازی بیاد بعد در مورد داستان بحث کرد.

شما که توقع نداری داستان یه dlc با شماره اصلی برابری کنه؟ داری؟!؟
اتفاقاً در Review که از بازی در PcGamer منتشر شده (94/100 گرفت) یکی از مشکلات بازی رو داستان بازی عنوان کردن.

vahidgame
01-03-2011, 18:39
ظاهرا اون روزی که گفتم دمو به 1 میلیون دانلود رسیده واقعی نبوده و سایتش یکمی مشکل داشته
ولی بالاخره دیگه واقعا از 1 ملیون دانلود گذشت و به جز اون دو تا آیتم که قولش داده شده بود یه آیتم دیگه هم باز میشه که یه کتاب جادویی هستش
بعد راستی هر کی دمو رو تموم کنه توی نسخه اصلی یه شمشیر ویژه براش باز میشه. من که نزدیک 10 بار تموم کردم ولی هنوز فکر نکنم اون برام باز نشه! :31:
اگه کسی تونست باز کنه به ما هم بگه. فکر کنم باید نسخه اصلی رو بخریم

بقول نیما ( البته توی ذهن خوودمم بود) داستانش ارباب حلقه ای وار بود.

آره! اما به خوبی پرداخته شده و 100% با نظر محسن عزیز موافقم که میگه:

آره. شخصیت پردازی بازی خیلی قوی بود. اون codex هارو هم اگه بخونین بیشتر به عمق شخصیت ها فرو می رید. خوبیش این بود که برای تک تک افراد شخصیت پردازی شده بود.
بله یعنی به کار بردن کلمه فوق العاده هم نمی تونه ارزش داستان و شخصیت پردازی این بازیو برسونه
حتی ME2 که خودش در این زمینه خیلی فوق العاده ست رو اگه با DA مقایسه کنید باز DA یکمی بالاتر قرار می گیره!
جالبیش این بود که توی codex ها قسمت شخصیت ها با توجه به داستان تغییر می کرد و می تونستیم با توجه به کارایی که می کنیم در توضیح شخصیت ها تغییر ایجاد کنیم مثلا توی توضیح مربوط به لوگین می نویسه وحید لوگین بیچاره رو به هلاکت رسوند :31:....

اتفاقاً در Review که از بازی در PcGamer منتشر شده (94/100 گرفت) یکی از مشکلات بازی رو داستان بازی عنوان کردن.
ممکنه یکمی نسبت به شماره قبلی پایینتر قرار بگیره ولی احتمال اینکه داستانش کلا ضعیف باشه صفر درصده
حالا در زمینه تغییر مبارزات بازی میگیم EA نقش داشته تا بازی یکمی توی کنسول مناسبت تر بشه ولی دیگه در زمینه داستان نمی تونه هیچ نقشی داشته باشه و مطمئنا Bioware هستو یه دنیای دیگه با شخصیت پردازی فوق العاده و وقتی شخصیت ها فوق العاده باشن داستان نمی تونه حداقل ضعیف باشه!....

Gregar
01-03-2011, 20:50
بازی خیلی خوبی از کار در اومده هر چند در سطح Origins به نظر نباشه .
اقا وحید شما که بازی رو چند بار رفتی راجع انواع دیالوگها اطلاعی نداری ؟ چون هر دیالوگی رو با ایکون نشون میده که بعضی ها
نامفهمومه . مثلا یک دیالوگ ایکونش herb هستش که معلوم نیست چه . اگه توضیحی داری بده ما هم بفهمیم اینا چیه

عجیبه قرار بود بازی هم کلاسیک باشه هم اکشن . من عاشق هر دوتاش هم . ولی به نظرم هیچکدوم رو به خوبی نتونسته
اجرا کنه .
- بازی دوربین ایزومتریک نداره ، شخصیت اصلی ناطقه (اونهم با اون صدا که همیشه توی Origins بدم میومد ازش) داستان انعطاف کمتری داره و ...
- از لحاظ سبک اکشن که اصلا طرفدارهاشو ارضا نمیکنه . اینو مطمئنم . به نظرم بایستی تنظیمی به بازی اضافه میشد برای
تغییر در سبک نه اینکه همزمان باشه . در واقع اکشن کردن بازی به سود شرکتش که نمیشه ضرر هم خواهد کرد . کسایی که دمو
رو بازی کردن میدونن . تنها یه دکمه هست که بزنی به نزدیک ترین دشمن حمله میکنه اونهم بیشتر به درد کلاسیک میخوره و گرنه همون روش دکمه space رو بایستی به کار گرفت واسه انجام تاکتیکها تا لذتی هم داشته باشه .

گذشته از اینها چند نکته خوب و بد از بازی دیدم که با اجازه بزرگترها مثل اقا وحید بگم :

1.سبک حرکات نرمال و تلنتها واقعا خوب شده . حتی اگه دقت کرده باشین بعضی مواقع که یه تلنت به صورت sustained رو فعال
میکنید حرکات مبارزه عوض میشه . نمونه اش جنگجو با سپر که shield defense رو فعال کنه حرکاتش دفاعی میشه .
2.به نظرم نوار تلنتها خیلی بد شده . بیشتر ایکون تلنتها یا اسپل ها شبیه هم شده و تشخیصش زمانبرتره . میتونست از سبک
قبلی استفاده کنه که به نظرم باز هم برمیگرده به همون اکشن کردن بازی .
3.طراحی منوها و اینترفیس به نظرم میتونست بهتر باشه ولی قابل قبوله .
4.صدای اشنای مادر هاوک که مادر همون human noble بود منو یاد صحنه های درام اونموقع انداخت به همراه موزیک زیباش .
5.راجع به گرافیکش هم که خیلی سنگینه به نظرم . روی crysis رو کم کرده . روی Medium گرافیکش از DA:O پایین تر میاد ولی رو High خداییش سنگینه .
یعنی باید بگم پیشرفت زیادی در گرافیک نداشته و بیشتر شبیه گرافیک کارتونی مثل AC2 شده .

(ولی در کل نمیدونم چرا اون حسی که توی نسخه قبل بود رو بهم دست نداد . شاید چون دمو بود)
راستی این دختره Aveline همونی بود که leliana تعریفش رو میکرد یا نه ؟

merikhi
02-03-2011, 16:26
یه تو ضیحاتی در مورد داستان بازی تو یه فرومی نوشته بودم گفتم شاید بد نباشه اینجا هم بذارم ممکنه بدرد بخوره! این خیلی کلی هستش و جزییات بیشتری داره که سعی کردم خلاصه باشه.

============
Andraste و Maker
============
Andraste زنی بود که همسر معنویMaker محسوب میشد، Maker مرد محسوب میشه و معتقدانش اعتقاد دارند که همه چیز توسط او خلق شده، Maker از Chantry فاصله گرفت و Chantry معتقد بود که او به سبب گناهان بندگانش فاصله گرفته! Maker به مناجات پاسخ نمیده و آروزها رو برآورده نمی‌کنه تا زمانی که انسان‌ها ثابت کنند ارزش توجه او رو دارند! Maker زمانی باز خواهد گشت و جهان رو تبدیل به بهشت خواهد کرد!
====
Fade
====
براساس آموزه‌های Chantry اولین چیزی که Maker خلق کرده Fade بوده که بعد spirits (ارواح) رو هم بوجود آورد! تمامی موجودات وقتی رؤیا می‌بینند بصورت ذهنی وارد Fade میشن به جز نژاد Dwarf
mages با بکاربردن اسپل هم میتونن وارد Fade بشن! غیر از mages بقیه موجودات زمانی که در Fade هستند رو به خاطر نمیتونن بیارن!
موجودات فناپذیر فقط یک بار تونستند بصورت فیزیکی وارد Fade بشن که اونم باعث بوجود آمدن اولین Blight شد.
همینطور اعتقاد دارند وقتی کسی می‌میره روحش از طریق Fade به حیات بعدی منتقل میشه!
================
Archdemon و Darkspawn
================
برخی مردم بویژه جادوگران پادشاهی قدیمیTevinter به خدایانی قدیمی از هزاران سال پیش ایمان دارند که بهشون در بازی Old Gods گفته میشه! رابطه این خدایان با Maker اسرارآمیزه!
Chantry خدایان قدیمی رو باوری غلط میدونه و معتقده Maker اونها رو در اعماق زمین به بند کشیده!
برخی جادوگران Tevinter از طریق Fade به Golden City رفتند و به Maker اهانت کردند و این باعث شد که Maker اونها رو تبدیل به هیولاهای زشتی کنه که darkspawn نام گرفتند.
باورهای Chantry اینطوره که Golden City توسط Maker برای مخلوقات فناپذیرش ساخته شده بود که پس از مرگ به اونجا برن ولی پس از اینکه جادوگران سعی کردن وارد اونجا بشن Maker اونو تبدیل به Black City کرد!

Darkspawn ها که از نور آفتاب گریزان بودند به اعماق زمین Deep Roads رفتند، اونها قادرند فریادهای خدایان قدیمی رو بشنوند، هر وقت darkspawn ها یکی از خدایان قدیمی رو پیدا می‌کنند با تحریف و تغییر دادن اون رو تبدیل به archdemon می‌کنند و به این ترتیب Blight جدیدی به وجود میارن!

Darkspawn ها با همدیگه سیستم ارتباطی خاصی دارن که بهش taint (آلودگی، فساد) گفته میشه، یه Darkspawn که رده بالاتری داره مثل emissaries میتونه تنها گروه کوچکی رو رهبری کنه، اگه رده بالاتری داشته باشه مثل The Architect میتونه گروه‌های بیشتری رو رهبری کنه، فقط یه archdemon میتونه تمام darkspawn ها رو رهبری کنه و برای همین برای ایجاد Blight به archdemon نیاز دارند.

darkspawn ها انسانهای زیادی به اسارت می‌گیرند، مردها رو کشته و زنها رو به broodmother تبدیل می‌کنند که قادر به تولید darkspawn های جدیده! broodmother از نژاد انسان باشهhurlock به وجود میاد، از نژاد الف shriek ، نژاد Dwarf همgenlock و از نژاد Qunari هم ogre بوجود میاد.
اگه یادتون باشه تو نسخه اول بازی تو سرزمین کوتوله‌ها که دنبال پاراگون بودیم با یه broodmother هم جنگیدیم! که مثل هشت‌پا کلی دست داشت از زمین بیرون میومدن! :)

تعداد Old Gods هفت تاست:
پنج تاشون تا حالا تبدیل به archdemon شدند و پنج Blight رو بوجود آوردن Dumat و Zazikel وToth وAndoral وUrthemiel
فقط دو خدای قدیمی باقی مونده Razikale و Lusacan
===========
پادشاهی Orlais
===========
Orlais یا Orlesian Empire قویترین پادشاهی‌ در سرزمین Thedas محسوب میشه، مناطقی که در بازی می‌بینید مثل Anderfels, Antiva, The Free Marches, Ferelden, Nevarra, Orlais, Par Vollen, Rivain, Seheron جزیی از سرزمین Thedas هستند.

پایتخت Orlais شهر Val Royeaux نام داره که محل به وجود آمدن Chantry هم هست، Chantry براساس Chant of Light (مناجات روشنایی) که آموزه‌های نوشته شده توسط Andraste هستند توسط بنیانگذار و اولین پادشاه Orlais یعنی Kordillus Drakon به وجود آمد،زمان حکومت Drakon و تا سالها پس از اون سرزمین Fereldan هم تحت حکومت Orlais قرار داشت او همچین در دومین Blight در برابر darkspawn به پیروزی رسید.در بازی DA:O شاهد پنجمین Blight بودیم! سالها بعد Frelden توسط Mardic و دوستش Logihan استقلال پیدا کرد!

یه مسئله جالب درگیری Chantry و جادوگران هستش که تو نسخه قبلی هم دیدیم که تو برج جادوگران میشد انتخاب کنیم که طرف جادوگران باشیم یا Templar ها که وابستگان Chantry هستند!
من چندتا اچیومنت بازی رو که دیدم حدس میزنم داستان نسخه دوم در مورد درگیری بین Mage ها و ٰTemplar ها باشه! که درگیری خیلی ریشه‌داری هم هست تو داستان بازی! البته این فقط حدسه :)
فکر نکنم داستان نسخه دوم به خوبی اول از آب دربیاد ولی بعیده که خیلی هم بد باشه من شخصا انتظار یه داستان خوب و نه عالی رو دارم!

molaali
03-03-2011, 12:41
تا اونجا که یادمه قرار بود ماه پیش منتشر بشه.
تاخیر خورده؟ تاریخ دقیق انتشارش مشخص شده؟

Guts
03-03-2011, 12:54
نه تأخیر نخورده از اول همین 8 مارس اعلام شده بود که 5 روز دیگست.

vahidgame
03-03-2011, 14:25
اقا وحید شما که بازی رو چند بار رفتی راجع انواع دیالوگها اطلاعی نداری ؟ چون هر دیالوگی رو با ایکون نشون میده که بعضی ها
نامفهمومه . مثلا یک دیالوگ ایکونش herb هستش که معلوم نیست چه . اگه توضیحی داری بده ما هم بفهمیم اینا چیه
منظور شما از herb فکر کنم اون شاخه زیتون باشه. با توجه به تحقیقاتی که کردم 3 نوع دیالوگ کلی داریم:

1- خوب: معمولا گزینه اوله و نشونه اون هم شاخه زیتونه
2- تند و خشن: معمولا گزینه دومه و نشونه اون ماسک کمدی یونانیه
4- بد: معمولا گزینه آخره و در اکثر مواقع با یه مشت قرمز رنگ نشون داده میشه

که البته این برای موقع هایی هست که 3 تا گزینه هست و بعضی موقع ها هم مثلا یه گزینه هست برای سوال پرسیدن یا یه گزینه هست که با توجه به اون یه عملی رو در بازی شخصیت اصلی انجام میده
در کل سیستم مکالمات مثل مس افکت 2 هستش فقط یه شکلک هم بغل هر گزینه میاد و فرقش همینه
به نظرم به شکل هم توجه نکنید خیلی مهم نیست و بیشتر ردیف اونارو ببینید و اونو مثل مس افکت در نظر بگیرید
جالبه بعضی ها هم میگن که خیلی راحت همه رو گزینه 1 می زنیم و همه چی به خوبی و خوشی تموم میشه و کلا این سیستم مشکل داره. من واقعا از این تعجب می کنم! یعنی اینجوری در نظر بگیریم پس سیستم مس افکت هم خیلی مشکل داشت و ناجور بود؟! مطمئنا این جوری نیست که همیشه گزینه 1 رو انتخاب کنیم چون مثلا آدم با دشمنش نمیاد با ملایمی و خوبی صحبت و رفتار کنه!

بازی دوربین ایزومتریک نداره
به نظر خود من هم توی نسخه پی سی مشکل اصلی همینه و همه جاها هم در مورد همین دارن صحبت می کنن

- از لحاظ سبک اکشن که اصلا طرفدارهاشو ارضا نمیکنه . اینو مطمئنم . به نظرم بایستی تنظیمی به بازی اضافه میشد برای
تغییر در سبک نه اینکه همزمان باشه . در واقع اکشن کردن بازی به سود شرکتش که نمیشه ضرر هم خواهد کرد . کسایی که دمو
رو بازی کردن میدونن . تنها یه دکمه هست که بزنی به نزدیک ترین دشمن حمله میکنه اونهم بیشتر به درد کلاسیک میخوره و گرنه همون روش دکمه space رو بایستی به کار گرفت واسه انجام تاکتیکها تا لذتی هم داشته باشه .
ببینید اکشن کردن بازی به معنای این نیست که مثلا توی بازی کمبو وجود داشته باشه و اینا... چون اگه اینجوری باشه که سبک بازی RPG تازه اونم از نوع کلاسیک دیگه نیست! البته توی کنسول مخصوصا 360 کنترلش یه جوری خاصیه و به اکشن نقش آفرینی یکمی نزدیکه...
منظور از اینکه روی اکشن بازی توی این شماره خیلی کار شده اینه که کلا حرکات کارکتر ها نمایشی تر شده و حتی فی البداعه هم حرکات زیبایی انجام میدن. همین طور روی Talent ها هم خیلی کار شده و یه سری از اونا بیشتر برای اکشن نقش آفرینی ها به کار میرن مثل backstab
وگرنه سبک بازی هنوز CRPG هستش و مطمئنا تاکتیک هم در بازی نقش مهمی داره و اگه تاکتیک نباشه دیگه نباشپه که دیگه توی این سبک قرار نمی گیره
من با توجه به این که دمو رو چند بار رفتم یواش یواش فهمیدم که از دکمه space هم میشه استفاده درست کرد مثلا یه جا دشمن کنده و ما به پشت اون میریم و بهش ضربه می زنیم و این خودش امتیازه یا با یه کارکتر دیگه اونو یخ می زنیم و همین کارو می کنیم و تازه مطمئنا Spell های ترکیبی هم مثل شماره قبلی به شکل زیبایی وجود دارن

5.راجع به گرافیکش هم که خیلی سنگینه به نظرم . روی crysis رو کم کرده . روی Medium گرافیکش از DA:O پایین تر میاد ولی رو High خداییش سنگینه .
آره البته توی نسخه دمو این مشکل وجود داشته و ممکنه حل بشه
با توجه به اینکه توی نسخه اصلی از dx11 هم پشتیبانی میشه باید منتظر گرافیک در سطح عالی باشیم
در کل گرافیک بازی به نظرم راضی کننده ست دیگه توقع Crysis 2 رو که نباید داشته باشیم چون هر سبکی به یه صورتی باید باشه و اگه قرار باشه همون گرافیک رو برای این بازی بذارن با توجه به این مبارزات که بعضی وقتا بالای 100 نفر توی یه صحنه وجود دارن با بهترین سیستم های موجود هم نمیشه بازی رو درستو حسابی رفت!
در کل گرافیک بازی از نظر هنری خیلی خوبه و از نظر فنی هم خوبه. بعدشم روی dx11 هم اونو ببینیم بیشتر می تونم در موردش نظر بدیم....

راستی این دختره Aveline همونی بود که leliana تعریفش رو میکرد یا نه ؟
بله اشاره شده که دقیقا همونه

من چندتا اچیومنت بازی رو که دیدم حدس میزنم داستان نسخه دوم در مورد درگیری بین Mage ها و ٰTemplar ها باشه! که درگیری خیلی ریشه‌داری هم هست تو داستان بازی! البته این فقط حدسه
احتمالش هست این یکمی از داستان بازی رو تشکیل بده
از اون اول بازی هم که اون Templar به خواهر ما که جادوگره خیلی گیر میده یکمی مشخصه

نه از اول هم همون 8 مارس قرار بود منتشر بشه
کسایی که 360 دارن فکر کنم یکی دو روز دیگه بتونن بازی رو تهیه کنن. زودتر از ما بگیرین حالشو ببرید :31:

فقط نکته مهم اینه که دوستان خواهشا صد در صد در مواقعی که حتی یه نکته کوچیک از داستان بازی رو می خواید بگید از اسپویلر استفاده کنید. پستایی که خلاف این عمل کنن بلااستثنا براشون گزارش تخلف رد میشه و دوستان دیگه هم اگه دیدن همین کارو کنن...

Leon-117
03-03-2011, 21:14
بازي براي Xbox 360 ليك شد:

Region:Free
بازي فاقد قفل AP 2.5 هست...

ويرايش:بازي همون Wave 10 هست...

farhad07
03-03-2011, 22:21
دوستان بازی برایه pc نیومد ؟؟

CATALONIA
03-03-2011, 22:34
دوستان بازی برایه pc نیومد ؟؟

يه هفته ديگه مياد .. يا بيشتر از يه هفته .... 

merikhi
03-03-2011, 23:15

پستو ویرایش کردم چون یه عکس پیدا کردم که فکر کنم از راهنمای بازی اسکن کردن، تعداد آیکونهای دیالوگ ۱۷ تاست که توضیحش هم فکر کنم مفهوم باشه دیگه.

mehdi30nema
04-03-2011, 12:02
نسخه 360 قفل ap2.5 داره ؟

JUSTIN11
04-03-2011, 12:40
نسخه 360 قفل ap2.5 داره ؟

بازی wave 10 هستش و فاقد آنتی پایرسی 2.5
ولی داشبور آپدیت خواهد شد.

molaali
04-03-2011, 19:50
نسخه ی pc بازی چطور؟ باید برای کرک شدن بازی هم یه مدت منتظر بمونیم یا احتمالاً سریع کرک میشه؟

Layken
04-03-2011, 20:13
نسخه ی pc بازی چطور؟ باید برای کرک شدن بازی هم یه مدت منتظر بمونیم یا احتمالاً سریع کرک میشه؟
هیچیز در عالم نسخه pc معلوم نیستش..باید صبر کرد و دید

merikhi
04-03-2011, 22:56
دیالوگهایی که انتخاب میکنید Personality شخصیت هاوک رو میسازه، نکاتی در این مورد:

JUSTIN11
05-03-2011, 11:24
Razer announces dragon age 2 line up of pc accessories

Amin.P30
05-03-2011, 12:56
بازی برای PC منتشر شده بدون کرک .

merikhi
05-03-2011, 14:32
۱۰ نکته‌ درباره بازی از gameinformer

امتیازات بازی:

Official XBox Magazine

DAII: 9.0
DAO 9.0

PCGamer (Swedish)

DAII: 85
DAO: 95

PCGamer (UK) (Podcast)
Editor's Choice Award

DAII: 9.4
DAO: 9.4

PC Games (Germany)
PC Games Award

DAII: 88
DAO: 91

Gamestar (2)

DAII: 87
DAO: 92

PSM3
Buy It Award

DAII: 90
DAO: 63

Playstation: The Official Magazine

DAII: 9.0
DAO: 9.0

Averages:

Reviews Thus Far

DAII: 89
DAO: 87.5

نقد و بررسی اینا رو میتونید تو فروم Bioware ببینید:

molaali
05-03-2011, 14:40
نمره هاش که خیلی خوبه.بیشتر از قبل مشتاق بازی شدم!

MobinS
05-03-2011, 14:56
امروز یک تبلیغ دیدم از دراگون که عکس ایزابلا بود کنارش نوشته بود :
Deadly
Trecherous
se*y
loyal
خیلی بده ! دراگون که اصلا تبلیغشو روی این چیزا نمی ذاشت دیگهاونم این طوری شده!

vahidgame
05-03-2011, 15:05
PSM3
Buy It Award

DAII: 90
DAO: 63
این که کلا تعطیله! : دی
فقط به نسخه ps3 شماره یک امتیاز داده اونم همچین امتیازی!
یه سری ها هم مثل eurogamer و edge هم کلا به همه بازی ها زیر 8 میدن فکر می کنن هنره : دی
همینا هستن که با این امتیاز های تخیلی خودشون میانگین امتیاز بازی ها رو پایین میارن
به نظر من میانگین 9.1 شماره یک حداقل اندازه 9.5 ارزش داره چون اگه توجه کنید مثلا دیابلو هم با اون عظمتش حتی شماره یکش 9.4 و شماره دومش 8.8 هستش! در کل این سبک به مذاق هر کسی خوش نمیاد و به نظر من اون کسی که می خواد به همچین شاهکار هایی امتیاز زیر 7 و 8 بده کلا انگار اونارو بازی نکرده و امتیاز نده بهتره....
پیش بینی می کنم میانگین امتیاز این شماره اولا 9 به بالا باشه دوما هم امتیاز ها توی سه تا پلتفرم به هم خیلی نزدیک باشه و حتی شاید دقیقا عین هم بشن....

بازی برای PC منتشر شده بدون کرک .
به به چه خبر خوبی. امیدوارم زودتر کرکش هم بیاد تا از این بی بازیی در بیام و یه دلی از عزا در بیاریم
قابل توجه دوستانی که توی گروه در این مورد کل کل می کردن : دی

امروز یک تبلیغ دیدم از دراگون که عکس ایزابلا بود کنارش نوشته بود :
Deadly
Trecherous
se*y
loyal
خیلی بده ! دراگون که اصلا تبلیغشو روی این چیزا نمی ذاشت دیگهاونم این طوری شده!
بابا اینایی که نوشته احتمالا خصوصیات خود ایزابلا ست
حالا فکر می کنی مثلا برای فروش میان همچین کاری می کنن؟!
این خارجی ها کلا تعارف ندارن و هر چی واقعیت باشه راحت میگن : دی

merikhi
05-03-2011, 15:10
خیلی بده ! دراگون که اصلا تبلیغشو روی این چیزا نمی ذاشت دیگهاونم این طوری شده! آره والا! شاید بخاطر بالا رفتن میانگین سن گیمرها باشه که سازنده‌ها این مسائل رو تو گیم‌ها دارن میذارن مثل فیلمهای هالیوودی!

یه نکته‌ای که در مورد گیم‌پلی جلب توجه میکنه شاخه Talents هستش، بنظر میاد اینا رو جوری طراحی کردن که گیمرها بسته به سبک بازیشون بتونن اکشن یا تاکتیکی بازی کنن!
مثلا شاخه Specialist در کلاس Rogue بیشتر به درد بازی انفرادی میخوره و Sabotage برای بازی گروهی مناسبه، در مورد بقیه کلاسها هم همینجوری هستن، بنظر میاد طوری طراحی شدن که بتونه تمام گیمرها رو راضی کنه

به به چه خبر خوبی. امیدوارم زودتر کرکش هم بیاد تا از این بی بازیی در بیام و یه دلی از عزا در بیاریم
قابل توجه دوستانی که توی گروه در این مورد کل کل می کردن : دیراستش من واسه ایکس باکس گرفتم دلم نمیاد بازی کنم! میترسم جوگیر شم بزنم یکی دو روزه تمومش کنم! :)) نشستم دارم بوکس بازی میکنم!

MR TASH
05-03-2011, 15:35
فکر میکنم بهترین بازی rpg سری بازی های mass effect است 1 بازی مهشر بود 2 ان فوق العاده تر بود و 3 ان هم که با همان موتور انریل در حال ساخت است دیگر معلوم است که شاهکاری خواهد شد با ان همه تکنولوژی های جدید اضافه شده به موتوربازی.

در کل من یکی از گیمرهای حرفه ای در زمینه بازی های ار پی جی هستم و در تمام باز های ار پی جی که انجام دادم بازی را ندیدم که گذشته ان و سیو مراحل ان در بازهای سری جدید ان تاثیری داشته باشد به جز سری بازی های mass effect . و امید وارم هستم این بازی بتواند مقام اول بازهای جهان را به خود اختصاص دهد.

من و یکسری از همکاران داریم یک کار بزرگ رو بر روی معرفی mass effect 2 به پایان می رسانیم 50% کار تمام شده. در مورد تمام جزئیات ان توضیح کاملی دادیم و قرار است بعداز پایان کار ان را در سایت خود قرار دهیم نمی دانم ایا اینجا به من این اجازه رو میدن که اسم سایتی که در ان فعالیت میکنیم را بگویم یا نه؟ اما در کل هرکس اسم ان سایت را خواست به من پیام شخصی بدهد.

فراموش نکنید که بازهای بزرگ همیشه از اندیشه های کوچک پدید امده است.

به امید روزی که ما ایرانی های توانمند بتوانیم بازهای بزرگی را وارد جهان کنیم و همگان تحت تاثیر ان قرار دهیم. پیروز باشید

vahidgame
05-03-2011, 15:44
یه نکته‌ای که در مورد گیم‌پلی جلب توجه میکنه شاخه Talents هستش، بنظر میاد اینا رو جوری طراحی کردن که گیمرها بسته به سبک بازیشون بتونن اکشن یا تاکتیکی بازی کنن!
مثلا شاخه Specialist در کلاس Rogue بیشتر به درد بازی انفرادی میخوره و Sabotage برای بازی گروهی مناسبه، در مورد بقیه کلاسها هم همینجوری هستن، بنظر میاد طوری طراحی شدن که بتونه تمام گیمرها رو راضی کنه
آره
اصلا توی شماره دو یکی از چیزایی که خیلی واضحه اینه که سازندگان کاری کردن که گیمرهای بیشتری جذب بازی بشن و همه هم راضی باشن
الانم تقریبا این قطعیه فقط در مورد پی سی گیمر های طرفدار بازی های قدیمی این سبک مثل Baldur's Gate یکمی ابهام وجود داره مخصوصا به خاطر نبود دوربین ایزومتریک

راستش من واسه ایکس باکس گرفتم دلم نمیاد بازی کنم! میترسم جوگیر شم بزنم یکی دو روزه تمومش کنم! ) نشستم دارم بوکس بازی میکنم!
کار خوبی کردی چون ممکن بود داستان بازیو لو بدی :31:
ولی یکی دو روزه اگه 24 ساعته هم بازی می کردی تموم نمیشد چون بازی بیم 40 تا 60 ساعت گیم پلی داره! :31:
راستی بازم میگم داستان بازیو می خواید بگید یا سوال در موردش دارید توی اسپویلر بگید. به خاطر اینکه این بازی شرایط خاصی داره و داستان اون خیلی مهمه. توی تاپیکای دیگه بارها دیدیم حتی طرف اومده پایان بازی رو لو داده مثل تاپیک RDR !
از این کارا توی این تاپیک بکنید احتمال بن شدنتون خیلی زیاده :31:

+

اینی که مبین می گفت تبلیغ نیست یه نظرسنجی هستش که گیم اسپات گذاشته!
اینجا برید هم می تونید رای بدید هم نتیجه اونو ببینید:

پ.ن: الکی برای بازی حرف در نیارید :31:

merikhi
05-03-2011, 18:47
مقایسه دمو در کنسولهای ایکس‌باکس و پلی استیشن، تفاوت کمی دارن و میشه گفت در یه سطح هستند:

نکاتی در مورد نسخه پی‌سی، تفاوتش در دایرکت‌ایکس ۹ و ۱۰ و ۱۱ و تنظیمات مختلف رو میشه دید:

Alireza.M67
05-03-2011, 19:56
الانم تقریبا این قطعیه فقط در مورد پی سی گیمر های طرفدار بازی های قدیمی این سبک مثل Baldur's Gate یکمی ابهام وجود داره مخصوصا به خاطر نبود دوربین ایزومتریک

چی ؟!!!
ایزومتریک نداره ؟!:18:
ای بابا عجب ضدحالی شدا !
مارو باش می خواستیم نسخه کامپیوترو بخریم بخاطر ایزومتریک :41:

Gregar
05-03-2011, 22:12
من خودم به شخصه از دوربین ایزومتریک توی Origins استفاده نمیکردم و بعضی مواقع که خیلی شلوغ میشد
(چون اگه یادتون باشه مواقعی که دشمنا زیاد میشدن توی هم میرفتن و بعضی مواقع از زاویه سوم شخص دید بدی پیدا میکردی )
که اون موقع این دوربین ایزومتریک به داد میرسید
حالا میگم احتمالش هم هست که DA II هم همیچین مشکلاتی داشته باشه . اونوقت یه خورده میره تو اعصاب .
ولی با بازی کردن دمو فهمیدم که Bioware توی این نسخه رعایت این مسئله رو هم کرده .
اگه دقت کنین دشمنا مثل قبل توی هم نمیرن . جلوه های ویژه هم که تلنتها و اسپل ها میده متعادل شده که واقعا یکی از مشکلات Dragon Age Origins همین بود .
یادمه اون زمان تو فرومهای خارجی میگفتن اواخر بازی که کلی تلنت و اسپل گرفته میشه شخصیت بازی مثل درخت کریسمس میمونه که واقعا دقت کردم همیطوری بود .
ولی به نظر این مشکلات توی این نسخه رفع شده .

merikhi
06-03-2011, 01:56
STAGGER / DISORIENT / BRITTLE

بعضی از حملات Warrior باعث STAGGER شدن هدف میشه که دفاع و حمله اونو ۲۵ درصد کاهش میده!
بعضی حملات Rogue باعث DISORIENT در هدف میشه که دفاع هدف رو ۵۰ درصد کاهش میده!
بعضی حملات Mage باعث BRITTLE هدف میشه که شانس ضربات critical روی هدف رو ۵۰ درصد افزایش میده!

Warrior با مهارتهای شاخه Weapon and Shield میتونه از DISORIENT شدن هدف که Rogue ایجاد میکنه نهایت استفاده رو ببره! بعنوان مثال زیر یکی از اسکیل‌های این شاخه اینو میبینید
Physical damage: 400% vs. DISORIENTED targets on final hit

Warrior با مهارتهای شاخه Two-Handed میتونه از BRITTLE شدن هدف که Mage ایجاد میکنه استفاده ببره! مثلاً یکیش اینو نوشته Physical damage: 300% vs. BRITTLE targets

Rogue با مهارتهای شاخه Dual Weapon از STAGGER شدن هدف که Warrior ایجاد میکنه استفاده میبره!
یکیش اینو نوشته Physical damage: 400% vs STAGGERED targets

Rogue با شاخه Archer از BRITTLE شدن هدف استفاده میبره! مثلاً زیر یکیش نوشته Fire damage: 600% vs. BRITTLE targets

Mage با بعضی اسکیل‌هاش میتونه از STAGGER شدن هدف استفاده کنه یکیش تو شاخه Primal هستش.

Mage با شاخه Spirit هم میتونه از DISORIENT شدن هدف استفاده کنه!

همونطور که متوجه شدید این سه کلاس در پارتی میتونن با هم مشارکت خوبی داشته باشن به شرطی که مهارتهای درستی براشون انتخاب کنید، بسته به اینکه تو پارتی مثلاً Archer میخوایید داشته باشید یا نه و اینجور مسایل!
اسکیل‌های دیگه‌ای هم تو شاخه Talents هست که بشه از STAGGER / DISORIENT / BRITTLE استفاده کرد ولی بیشترش تو همون قسمتیه که گفته شده
فکر کنم برای بازی کردن تو درجه سختی بالا خیلی به درد بخوره این!
تو ضیح خیلی کاملتر میخوایید فروم بایوویر رو ببینید با این توضیح که فقط تلنت‌ها رو نوشته و در مورد Specialization هنوز ننوشته تو Specialization هم اسکیل‌هایی هست.

nathanid
06-03-2011, 14:08
من همین الان فهمیدم که زوران در dragon age 2 ست. ولی نه به عنوان companion .
این هم چهره جدیدش که البته خوشم نیومد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از لیلیانا و موریگان یا الیستر خبری نیست!

Viren
06-03-2011, 17:52
یادمه اون زمان تو فرومهای خارجی میگفتن اواخر بازی که کلی تلنت و اسپل گرفته میشه شخصیت بازی مثل درخت کریسمس میمونه که واقعا دقت کردم همیطوری بود .

lol

منم همین نظر رو دارم

خوب شد حلش کردن

راستی کرک نیومده؟

molaali
06-03-2011, 18:59
از لیلیانا و موریگان یا الیستر خبری نیست! الیستر که هست.ولی به عنوان یه کاراکتری که بشه باهاش بازی کرد نیست.به دو صورت هم در بازی دیده خواهد شد:
یا به عنوان یه شاه قدرتمند و یا به عنوان یه آدم الکلی! (که به انتخاب شما در نسخه ی قبل مربوطه)
ضمناً احتمال این که بچه ی موریگان هم در بازی باشه خیلی زیاده!

amirpers
06-03-2011, 19:15
دوستان گیم پلی این شماره مثل همون 1 هستش ؟

Leon-117
06-03-2011, 19:32
امروز بازي رو گرفتم(نسخه Xbox 360)
در مورد داستان و نوع روايتش چيزي نميگم(با اين حرف هاي وحيد مگه چيزي هم ميشه گفت؟!)
در مورد گيم پلي وشيوه ي مبارزات يه توضيح مختصري ميدم كه اينا رو هم گفتم بهتره بزارم تو اسپويلر:
دوستاني كه نميخون در مورد سبك مبارزات بازي چيزي بدونن بهتره نخونن...
يكي از مواردي كه خيلي منتظر بودم ببينم شيوه ي مبارزات بود،ميخواستم ببينم وقتي كه اكشن تر شده دقيقا چه تغييراتي نسبت به شماره قبل كرده.مبارزات بازي نسبت به شماره قبل واقعا سريعتر شدند،مثلا با سلاح هاي سنگين تو نسخه قبلي با سرعت پاييني ضربه ميزديم ولي تو اين نسخه كه اولين سلاح شما يه شمشير سنگين(براي Warrior)هست با سرعت خيلي زيادي به دشمنان ضربه ميزنيم.يه مورد ديگه در مبارزات اينه توي شماره قبل فقط كافي بود روي دشمن انتخاب شده دكمه A رو بزنيم تا كرااكتر خودش بره و با اون دشمن بجنگه ولي توي اين شماره بايد براي هر ضربه دكمه ي A‌ رو بزنيم(مثل Castlevania).تركيب قدرت ها با ضربات هم حركات قشنگي رو بوجود مياره.دركل مبارزات نسبت به شماره قبل پيشرفت زيادي داشته.
گرافيك بازي بهتر شده مثل انيميشن هاي كاراكتر ها و سايه ها ولي پيشرفت گرافيك خيلي زياد نيست.
در مورد گيم پلي:گيم پلي بازي تقريبا همون گيم پلي شماره قبل هست با يه سري تغييرات.مثلا سيستم گفتگوي بازي كه بعضي از طرفدارهاي بازي رو نگران كرده بود.به نظرم اين سيستم جديد مشكلي براي طرفدارهاي قديمي بوجود نمياره،اگه يه گيمر بخواد مكالمات رو گوش كنه و بعد جواب بده مشكلي پيدا نميكنه.
يه موردي كه به نظرم توي نسخه قبل كمبودش احساس ميشد حرف نزدن كاراكتر اصلي بود كه توي اين نسخه با حرف زدن كاراكتر اصلي بازي بازي و مكالمات خيلي لذت بخش تر ميشه.
در مورد بازي تا اينجا كه بازي كردم ديگه نميتونم چيزي بگم،در كل بازي به همه ي طرفداران بازي هاي RPG توصيه ميشه.
حتي افرداي هم كه از شماره قبلي خوششون نيومده حتما Dragon Age 2 رو تهيه كنن،احتمالش زياده كه بازي علاقه مند بشن...

Gregar
06-03-2011, 21:17
امروز بازي رو گرفتم(نسخه Xbox 360)
در مورد داستان و نوع روايتش چيزي نميگم(با اين حرف هاي وحيد مگه چيزي هم ميشه گفت؟!)
در مورد گيم پلي وشيوه ي مبارزات يه توضيح مختصري ميدم كه اينا رو هم گفتم بهتره بزارم تو اسپويلر:
دوستاني كه نميخون در مورد سبك مبارزات بازي چيزي بدونن بهتره نخونن...
يكي از مواردي كه خيلي منتظر بودم ببينم شيوه ي مبارزات بود،ميخواستم ببينم وقتي كه اكشن تر شده دقيقا چه تغييراتي نسبت به شماره قبل كرده.مبارزات بازي نسبت به شماره قبل واقعا سريعتر شدند،مثلا با سلاح هاي سنگين تو نسخه قبلي با سرعت پاييني ضربه ميزديم ولي تو اين نسخه كه اولين سلاح شما يه شمشير سنگين(براي Warrior)هست با سرعت خيلي زيادي به دشمنان ضربه ميزنيم.يه مورد ديگه در مبارزات اينه توي شماره قبل فقط كافي بود روي دشمن انتخاب شده دكمه A رو بزنيم تا كرااكتر خودش بره و با اون دشمن بجنگه ولي توي اين شماره بايد براي هر ضربه دكمه ي A‌ رو بزنيم(مثل Castlevania).تركيب قدرت ها با ضربات هم حركات قشنگي رو بوجود مياره.دركل مبارزات نسبت به شماره قبل پيشرفت زيادي داشته.
گرافيك بازي بهتر شده مثل انيميشن هاي كاراكتر ها و سايه ها ولي پيشرفت گرافيك خيلي زياد نيست.
در مورد گيم پلي:گيم پلي بازي تقريبا همون گيم پلي شماره قبل هست با يه سري تغييرات.مثلا سيستم گفتگوي بازي كه بعضي از طرفدارهاي بازي رو نگران كرده بود.به نظرم اين سيستم جديد مشكلي براي طرفدارهاي قديمي بوجود نمياره،اگه يه گيمر بخواد مكالمات رو گوش كنه و بعد جواب بده مشكلي پيدا نميكنه.
يه موردي كه به نظرم توي نسخه قبل كمبودش احساس ميشد حرف نزدن كاراكتر اصلي بود كه توي اين نسخه با حرف زدن كاراكتر اصلي بازي بازي و مكالمات خيلي لذت بخش تر ميشه.
در مورد بازي تا اينجا كه بازي كردم ديگه نميتونم چيزي بگم،در كل بازي به همه ي طرفداران بازي هاي RPG توصيه ميشه.
حتي افرداي هم كه از شماره قبلي خوششون نيومده حتما Dragon Age 2 رو تهيه كنن،احتمالش زياده كه بازي علاقه مند بشن...

اینجور که معلومه نسخه ایکس باکس بیشتر از پی سی به سمت اکشن بودن پیش رفته .
چون همچین چیزی که گفتی با یه دکمه پیاپی بزنیم توی پی سی وجود نداره و سیستمش مثل قبله .
گرافیک بازی هم توی پی سی فقط در حالت DirectX 11 , High از نسخه قبل بهتر میشه وگرنه روی medium پایینتره حتی از نسخه قبل . البته این در حالت دمو بود .

در ضمن اگه کارت گرافیک بالاتر از 5850 ندارید خیلی دلتون رو به گرافیک DirectX 11 نبندید که روی حالت high افت فریم زیادی دارید چه برسه به Very High .
ما رو بگو یه 5670 داریم با DirectX11 که مجبوریم روی Medium بازی کنیم . حالا بازی اومده یه سطح گرافیکی ساخته که تنها چندتا از کارت گرافیکهای سری 5000 میتونن به خوبی روی اون اجرا کنن . با توجه به اینکه سری 6000 هزار تازه اومده .
خود Bioware گفته توی ازمایشی ها سیستمی نتونسته روی Very High بدون افت فریم شدید بازی رو اجرا کنه .

در کل فکر کنم امتیاز بازی توی نسخه ایکس باکس و ps3 ایندفعه بیشتر بشه نسبت به پی سی .

nathanid
06-03-2011, 21:24
الیستر که هست.ولی به عنوان یه کاراکتری که بشه باهاش بازی کرد نیست.به دو صورت هم در بازی دیده خواهد شد:
یا به عنوان یه شاه قدرتمند و یا به عنوان یه آدم الکلی! (که به انتخاب شما در نسخه ی قبل مربوطه)

نه، "حضور" الیستر هنوز تایید نشده (ولی احتمالا اشاره‌ای بهش تو بازی می‌شه). من چهره جدیدی ازش ندیدم. فعلا فقط زوران هست. در ضمن می‌شه رومنسش کرد ولی فقط برای مدت کوتاهی و بعد می‌زنه به چاک :41: ...companion هم نیست...------> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame
06-03-2011, 21:26
به به بالاخره یه نفر بازیو گرفت. مرسی علی جان از توضیحات خوبت :20:
من که اگه 360 داشتم اولین نفری بودم که توی کل دنیا اونو بازی می کردم و تمومش می کردم! :31:
امیدوارم دوستان بیشتر به این شاهکار توجه کنن. کم کمش بهترین بازی سه ماه اول امساله...
توی کنسول مخصوصا بازی خیلی عمومی شده و حتی علاقه مندان اکشن ماجرایی هم راضی میشن!

الیستر که هست.ولی به عنوان یه کاراکتری که بشه باهاش بازی کرد نیست.به دو صورت هم در بازی دیده خواهد شد:
از شخصیت های خیلی مهم شماره یک فقط فلمث هست بقیه اونایی که هستن توی شماره یک اون چنان نقشی نداشتن مثل مریل و ایزابلا و ....
آلیستر هم همون طوری که گفتی نقشی نداره و اصلا شاید فقط در قالب یه cut scene اونو نشون بده
واجب شد توی یه پست خیلی کوتاه در مورد هر شخصیت بگم...

دوستان گیم پلی این شماره مثل همون 1 هستش ؟
فرق کرده ولی برای پی سی بازهایی که کلا از rpg خوششون نمیاد( !) باز شاید براشون جالب نباشه
ولی توی کنسول خیلی فرق کرده و کاملا مناسب برای اکثر افراده مثل مس افکت

گرافیک بازی هم توی پی سی فقط در حالت DirectX 11 , High از نسخه قبل بهتر میشه وگرنه روی medium پایینتره حتی از نسخه قبل . البته این در حالت دمو بود .

در ضمن اگه کارت گرافیک بالاتر از 5850 ندارید خیلی دلتون رو به گرافیک DirectX 11 نبندید که روی حالت high افت فریم زیادی دارید چه برسه به Very High .
ما رو بگو یه 5670 داریم با DirectX11 که مجبوریم روی Medium بازی کنیم . حالا بازی اومده یه سطح گرافیکی ساخته که تنها چندتا از کارت گرافیکهای سری 5000 میتونن به خوبی روی اون اجرا کنن . با توجه به اینکه سری 6000 هزار تازه اومده .
خود Bioware گفته توی ازمایشی ها سیستمی نتونسته روی Very High بدون افت فریم شدید بازی رو اجرا کنه .
پایینتر که فکر نکنم باشه چون توی دمو خیلی تنظیمات اصلا باز نبود!
در مورد dx11 هم آره خیلی ناجوره و روی آخرین تنظیمات بیشتری ها نمی تونن بازی کنن
ولی با توجه به مبارزات خیلی شلوغی که در اکثر مواقع بازی هست شاید این خیلی غیر طبیعی نباشه

aramesh_61
06-03-2011, 22:49
آقا نسخه ی pc رو بگیریم یا xbox؟؟

MobinS
06-03-2011, 22:55
الان سه رنگی هست دیالوگا؟ یعنی هر دیالوگی نتیجش معلوم میشه؟ ( اگه این طور باشه خیلی بد میشه! )

vahidgame
06-03-2011, 23:06
آقا نسخه ی pc رو بگیریم یا xbox؟؟
بستگی داره که به کنترل کدوم بیشتر عادت دارین
هر دو نسخه مثل همن

الان سه رنگی هست دیالوگا؟ یعنی هر دیالوگی نتیجش معلوم میشه؟ ( اگه این طور باشه خیلی بد میشه! )
این پستو ببین:

Gregar
06-03-2011, 23:59

برعکس به نظرم خیلی خوب شده
در واقع بعضی مواقع دیالوگها دوپلو بودند توی نسخه قبل . یعنی منظورت از یه حرف چیز دیگه ای بوده ولی بازی منظورش یه چیز دیگه .
در ضمن باید انگلیسی رو فول بلد میبودی که تمام دیالوگها رو بدون اشتباه انتخاب میکردی

اما اینکه میگی بد میشه من میگم که در واقع این رنگ یا ایکونها نشون میده که اون انتخابت چه واکنشی رو از تو نشون میده نه اینکه چه تاثیری روی مخاطب میزاره .
یعنی تو منظورت رو قشنگ میرسونی منتها هنرش اینجاست که با واکنشی ناگهانی از مخاطبت رو به رو میشی .
در ضمن کسایی که هم انگلیسی فول نیستن خیلی به مشکل بر نمیخورن .

ولی از یه نظر میشه گفت که توی دسته بندی دیالوگها زیاده روی شده و اینکه 3 دیالوگ اصلی همیشه باشه و ... و ... و .............. یه جورایی بی مزه میکنه .

به هر حال این بازی هم بدی های خودش و هم خوبی های خودش رو نسبت به نسخه قبل داره .

ArashNAM
07-03-2011, 13:36
من نسخه 1 رو بازی نکردم ربطی به قبلیش داره
اصلا با حال هست؟

vahidgame
07-03-2011, 13:45

نمی دونم اینو می دونید یا نه که قراره Dragon Age: Redemption در تابستون امسال بیاد
یه سریال هست که قراره فقط در وب و در 6 اپیزود باشه یعنی یه چیزی شبیه کومبات
سریال در همون Ferelden قرار داره و محیط اون مثل شماره یکه ولی داستانش در راستای رویدادهای شماره دوئه
شخصیت اصلی اونم یه الف قاتل به نام Tallis هست و اینم عکسشه:

تریلر اون:

.................

من نسخه 1 رو بازی نکردم ربطی به قبلیش داره
اصلا با حال هست؟ ربط که خیلی داره و حتی میشه سیو شماره قبلی رو برای این شماره وارد کرد
در مورد دومی هم بستگی داره که شما به این سبک علاقه مند باشید یا نه
اگه این سبکو دوس داشته باشید که مطمئنا این سری بازی جزو بهترین و به یاد ماندنی ترین های عمرتون میشه....

merikhi
07-03-2011, 16:29
مثل اینکه قراره یه بسته‌ high-res textures برای کاربران پی‌سی ارائه بشه که بتونن بازی رو با کیفیت بافت بهتری بازی کنن، فکر میکنم هفته آینده دوشنبه برای دانلود بذارنش! تو فروم بایوویر صحبتش بود!

Amin_0913
07-03-2011, 18:00
در هر صورت ما منتظر کرکش هستیم

vahidgame
07-03-2011, 18:52
خب دوستان می خوام خیلی کوتاه اکثر کارکتر های اصلی بازی رو معرفی کنم
قبلش اینو بگم که سعی کردم داستان بازی خیلی گفته نشه و اون قسمت ها رو تا میشد اشاره نکردم ولی کسایی کلا می خوان هیچی از بازی ندونن می تونن این مطلب رو کلا نخونن....
در ضمن نکته مهم اینه که به جز سه تای اولی بقیه جزو هم گروهی های ما هستن

..........

کارکتر ها:

نام: Hawke
نژاد: Human

- شخصیت اصلی بازی هست که به دلخواه جنسیت و کلاس و چهره اونو انتخاب می کنیم
- در طی Blight که در Ferelden به وجود اومده بود همراه با خانواده اش( مادر و خواهر و برادر) از شهر Lothering که زندگی می کردن فرار می کنن و در ادامه بازی براساس اتفاقات و ماجراهایی که پیش میاد به شهر Kirkwall میرن و ما همراه اون خواهیم دید که چه جوری قهرمان Kirkwall میشه
- پدر اون یه mage apostate هست که چندین سال پیش مرده
- صدای شخصیت مرد توسط Nicholas Boulton دوبله شده که در شماره قبلی چند تا نقش کوچیک مثل Ser Bryant داشت. همچنین صدای شخصیت زن هم توسط Jo Wyatt دوبله شده که او هم در شماره قبلی نقش های کوچیک مثل پرستار Ostagar رو داشت و پیش از این در سری Fable هم کار کرده بود

نام: Flemeth

- همون طور که می دونید در شماره قبلی هم وجود داشت و لقب اون Witch of the Wilds هست
- Specialization اون Shapeshifter هستش و قابلیت تبدیل به یه اژدها قدرتمند رو داره
- مثل ریشه ها هدف خیلی خاصی داره ولی دقیق مشخص نیست که چیه. فقط مشخصه که در ازای کمک به ما در رهایی از یه گروه عظیم از darkspawn ها از ما می خواد که یه گردن بند رو به نگهبان الف های Dalish یعنی Marethari برسونیم
- نژاد و ماهیت اون کاملا ناشناخته ست. نه هیولاست نه کاملا انسان!

نام: Cassandra Pentaghast

-جستجو کننده Chantry هستش
-از Varric هم گروهی ما بازجویی به عمل میاره که ما یعنی Hawke چه جوری قهرمان شدیم و داستان بازی هم به همین صورت روایت میشه و بارها اونو در گفتگو با Varric خواهیم دید
- به گفته سازندگان در شماره 3 یکی از نقش های اصلی بازی هست

نام: Meredith
کلاس: Warrior

-فرمانده دلاور Templar ها در شهر Kirkwall هستش
- اولین کسی هست که ما و افردامون رو از دسترسی به شهر Kirkwall باز می داره و جزو دشمنان ما هست

نام: Varric
نژاد: Dwarf
کلاس: Rogue

-داستان بازی رو روایت می کنه در حالی که Cassandra در حال بازجویی از اونه
- در شهر Kirkwall. به دنیا اومده و خانواده اون هم تاجر بودند
-او می تونه داستان های مهمی در مورد اجداد و Paragon ها و هر چیزی که می خواید رو براتون تعریف کنه
- برادر بزرگتر اون Bartrand هست که یه آدم دغل و بسیار ماهر در تجارت کردنه
- صدای اون توسط Brian Bloom دوبله شده که در شماره قبلی بیشتر نقش های خیلی کوچیکی در قسمت Dwarf ها داشت و پیش از این در بازی های بزرگی کار کرده بوده مثل StarCraft II و Mass Effect 2 و Mafia 2 و Bulletstorm و ....

نام: Bethany
کلاس: Mage

- خواهرمونه و چهره اون با توجه به چهره کارکتر اصلی تغییر می کنه و کاملا با اون مطابقت داره
- با توجه به دمو اگه شخصیت اصلی کلاسش رو mage انتخاب کنید همون اولای بازی می میره و توی نسخه اصلی هم احتمالا همین طوره
- جادو رو از پدرمون یاد گرفته
- از معدود شخصیت هایی هست که Specialization ( تخصص) منحصر به فردی نداره
- جزو هم گروهی ها هست ولی به طور موقت

نام: Carver

-برادرمونه و کلاس اون warrior هست
- دوقلوی Bethany هستش و از نظره چهره هم شرایطش مثل اونه و با چهره ما مطابقت داره
-احتمالا تنها اگه در کلاس mage باشید اون در یه جای بازی نمیمیره و می تونه در گروهتون باقی بمونه
- Specialization منحصر به فرد هم نداره

نام: Aveline Vallen

- یک سرباز و استاد شمشیر و سپر و همین طور یک محافظ خستگی ناپذیر هست و می تونه مثل آلیستر در شماره قبل تانک گروه باشه
-در Lothering زندگی می کرده و هنگامی که darkspawn ها به اون جا حمله می کردند از اون جا فرار می کنه و در این بین با خانواده Hawke رو به رو میشه
-شوهر اون یه Templar هست و با mage ها اصلا رابطه خوبی نداره و Avelline و شوهرش به نظر می رسه رابطه خوبی با خواهرمون ندارن

نام: Andres

- موقعی که نوجوان بوده توسط Templar ها به Circle Tower فرستاده شده و بارها هم اقدام به فرار کرده بوده ولی هر بار دستگیر می شده. اونو متهم می کردند که یه maleficar (نیروهای شیطانی از نظر اونا مثل blood mage ) هست ولی در صورتی که تنها یه apostate (کسی که بخشی از Circle of Magi نباشه) هستش
-در جادوگری مهارت خیلی بالایی داره و Specialization اون هم Spirit Healer هستش
-شخصیت اصلی زن می تونه با اون رومنس داشته باشه
-صدای اون رو هم Adam Howden دوبله می کنه که در شماره قبلی صدای چند تا شخصیت خیلی فرعی در Ostagar رو بر عهده داشت

نام: Merril
نژاد: Elf

-شماره قبلی اگه با Dalish Elf Origin شروع کرده باشید در ابتدای بازی اونو می بینید که در جستجوی دانش جادوی قدیمی الف ها ست و اونو همراهی می کنید
-او از خاندان Marethari نگهبان الف های Dalish و هر جوری شده می خواد به نگهبان های Dalish در زمینه تاریخ و فرهنگ و رازهای قدیمی الف ها کمک کنه ولی تجربه کمی داره
-شخصیت اصلی مرد بازی می تونه با اون رومنس داشته باشه
- Specialization اون Dalish Pariah هست

نام: Fenris
نژاد: Elf

- او در شهر Kirkwall به عنوان یه فراری هست و دائما در حال فرار از سربازی های ارباب سابقشه
- نشان های lyrium که در بدن اون علامتگذاری شده به اون مهارتی غیر طبیعی میده که می تونه به وسط اجسام جامد بره. محدودیت این قدرت نامعلومه اما اکثرا این قدرت رو برای کشتن افراد به شکل خیلی بدی استفاده می کنه. همچنین سوختن lyrium در بدنش عامل درد اونه.
- شخصیت اصلی زن می تونه با اون رومنس داشته باشه
- دوبله اون توسط Gideon Emery انجام میشه که در این زمینه بسیار معروفه. در شماره قبلی صدای چندین شخصیت خیلی کوچیک رو بر عهده داشته و در بازی های معروف زیادی بوده از جمله AC II و Mass Effect 2 و Halo Wars و COD:BO و GOW III و Infamous و ....

نام : Isabela
نژاد:Human
کلاس: Rogue

-ایزابلا در عمرش دائما در حال سفر بوده و جاهای زیادی رو دیده. او با The Siren's Call ازدواج می کنه اما طولی نمی کشه که شوهرش توسط Zevran کشته میشه و ایزابلا صاحب کشتی میشه. اون از مرگ شوهرش ناراحت نمیشه و با Zevran هم رابطه صمیمی داشته به خاطر همین حرفایی زیادی پشت سرش هست
-شماره یک فقط توی The Pearl دیده میشه و به شخصیت اصلی می تونه Specialization به نام Duelist رو یاد بده
-او دزد دریایی هستش و در شماره دو هم در شهر Kirkwall به عنوان یه قاچاقچی کار می کنه
- Specialization به نام Swashbuckler داره
-شخصیت اصلی چه زن چه مرد می تونه با اون رومنس داشته باشه!

Leon-117
07-03-2011, 19:28
ممنون وحيد،توضيحاتت خيلي خوب بودن.
+
هنوز هم احساس ميكنم كاراكترهاي Origins نسيت به 2 خيلي بهتر هستن(موريگان،آليستر و....)
ولي اين Anders بايد شخصيت جالبي داشته باشه ولي اين ايزابلا مثلا ميخواد جاي كيو بگيره؟!:31:

turokpooria
07-03-2011, 21:51
من که نتونستم یکشو تا آخر برم چون وسطای بازی کامپیوترم ویروس گرفتو سوها رو پاک کرد.ولی من که خیلی دوستش دارم امیدوارم این یکیشم حس همون قبیلو رو تداعی کنه راست واسه pc هنوز معلوم نیست کی کرک میشه؟

Gregar
07-03-2011, 22:14

نام: Andres

- موقعی که نوجوان بوده توسط Templar ها به Circle Tower فرستاده شده و بارها هم اقدام به فرار کرده بوده ولی هر بار دستگیر می شده. اونو متهم می کردند که یه maleficar (نیروهای شیطانی از نظر اونا مثل blood mage ) هست ولی در صورتی که تنها یه apostate (کسی که بخشی از Circle of Magi نباشه) هستش
-در جادوگری مهارت خیلی بالایی داره و Specialization اون هم Spirit Healer هستش
-شخصیت اصلی زن می تونه با اون رومنس داشته باشه
-صدای اون رو هم Adam Howden دوبله می کنه که در شماره قبلی صدای چند تا شخصیت خیلی فرعی در Ostagar رو بر عهده داشت

بابا این Anders که همون رفیق Mage خودمون تو Awakening هستش که خیلی شوخ طبع بود .
به نظرم بعد از Oghren فان ترین شخصیت بود .
جالبه قیافه اش هم تغییر نکرده .

راستی یه سوال ؟ اینجایی که گفته میشه Zevran توی این نسخه هم دیده میشه . دقیقا کی هست .
چون اگه سیو رو بخوام import کنم چون توی Origins همون اول کشتمش باز هم میاد یا نه ؟

vahidgame
07-03-2011, 22:42
واسه pc هنوز معلوم نیست کی کرک میشه؟
نه
ولی احتمالا تا آخر هفته دیگه کرک میشه و تاپیک هم یکمی رونق می گیره!
جای کسایی مثل Optimus Prime که یه تنه تاپیک شماره یک رو داغ نگه می داشتن واقعا خالیه

بابا این Anders که همون رفیق Mage خودمون تو Awakening هستش که خیلی شوخ طبع بود .
به نظرم بعد از Oghren فان ترین شخصیت بود .
جالبه قیافه اش هم تغییر نکرده .
آره همونه
جالبه اولای بازی اونو ببینیم خیلی قبل از Awakening حساب میشه

راستی یه سوال ؟ اینجایی که گفته میشه Zevran توی این نسخه هم دیده میشه . دقیقا کی هست .
چون اگه سیو رو بخوام import کنم چون توی Origins همون اول کشتمش باز هم میاد یا نه ؟
اگه منظورت اون قسمت معرفی ایزابلا بود که غیر قابل تغییره و این اتفاقاتی که گفتم قبلا افتاده....

هنوز هم احساس ميكنم كاراكترهاي Origins نسيت به 2 خيلي بهتر هستن(موريگان،آليستر و....)
امکانش هست اینجوری باشه ولی هنوز بازیو تموم نکرده نمیشه چیزی دقیقا گفت

ولي اين ايزابلا مثلا ميخواد جاي كيو بگيره؟!
احتمالا موریگان! :31:

Starcraft
07-03-2011, 22:50
انصافا بایووار با DA:O سبک RPG رو یه تکون دذست حسابی داد. من که باحاش خیلی حال کردم!:40:

Guts
07-03-2011, 23:51
انصافا بایووار با DA:O سبک RPG رو یه تکون دذست حسابی داد. من که باحاش خیلی حال کردم!:40:
موافقم، البته با DAII یکمی بازی از این جنبه پست رفت کرده و از CRPG به سمت یه بازی Action RPG رفته.

hamed30
08-03-2011, 11:33
من که نتونستم یکشو تا آخر برم چون وسطای بازی کامپیوترم ویروس گرفتو سوها رو پاک کرد.ولی من که خیلی دوستش دارم امیدوارم این یکیشم حس همون قبیلو رو تداعی کنه راست واسه pc هنوز معلوم نیست کی کرک میشه؟
منم سیو هام رو از دست دادم ولی یه هفته پیش شروع کردم به بازی والان تقریبا رسیدم به آخرش البته awakening و wich hunt مونده هنوز .فقط یه DA Toolset واسه 2 سریع بدن بیرون که بشه چهره شخصیت یا شخصیت های بازی رو دست کاری کرد (البته اگه نشه با قبلیه این کارو کرد).
تو شماره یک چهره کارکتر خودم ،leliana وmorrigan رو با toolset ساختم.درضمن قضیه انتقال سیو ها از 1 به 2 حتمیه یا نه ؟

Alex Fera
08-03-2011, 14:04
قضیه انتقال سیو ها از 1 به 2 حتمیه یا نه ؟

آره حتمیه ولی فقط تو بعضی از جاهای بازی میشه ازشون استفاده کرد.....

merikhi
08-03-2011, 15:16
High Resolution Texture Pack for the PC version of Dragon Age II

اگه روی پی‌سی بازی می‌کنید با دانلود این بسته کیفیت بافت بهتری خواهید داشت، از فروم بایوویر میتونید دانلود کنید راهنمای نصب هم نوشته:

در مورد این بسته سوالی بود هم توضیحات سازندگان رو بخونید:

داستان بازی همونطوری که انتظار داشتیم به خوبی و گستردگی نسخه اول نیست ولی بازم خوبه من خوشم میاد ازش، یه مورد خوب ماموریت‌های فرعی بازی هستند که بهتر از نسخه قبلی کار شدن و داستان خوبی دارن.
دیالوگهای بازی انتخابش خیلی ساده شده من زیاد از این خوشم نمیاد تو نسخه قبلی انتخابهای بیشتری بود! با اعضای گروه همیشه نمیشه صحبت کرد و در موقعیتهای خاصی میشه حرف زد! میتونید قسمت ژورنال رو همیشه چک کنید هر وقت لازم باشه حرف بزنید مینوسه تو لیست کوئست‌ها، گیفت هم خیلی کمه ولی اگه پیدا کنید خودش میگه به کی بدین!
این قسمت کوئست‌ها هم خیلی بهتر شده.
در مورد لول‌آپ کردن یه تفاوتهایی کرده مثلا Rogue برای پوشیدن زره بهتر نیازی به استرانگ نداره و Cunnig باید بالا باشه و DEX ، قبل از لول‌آپ کاراکترتون یه نگاهی به اسلحه و زره بکنید تو مغازه‌ها دستتون میاد!
بهترین شخصیت گروه بنظر من وریک هستش خیلی خوشم میاد ازش شخصیت باحالی داره! بدترین هم برادر و خواهرش! باز خواهره شخصیتش بهتره! تو گروه هم آندرس خیلی بدرد بخوره Healer خیلی خوبیه.
در مجموع بازی خوب و قابل قبولی هستش، محیط‌های بازی بهتر کار شده، من خودم از گرافیک واقع‌گرا خوشم میاد ولی گرافیک فانتزی چهره‌ها تو این نسخه هم بنظرم خوب میاد من که در مجموع از بازی راضی هستم و لذت میبرم ازش

imanpod
08-03-2011, 16:30
اگه روی پی‌سی بازی می‌کنید با دانلود این بسته کیفیت بافت بهتری خواهید داشت، از فروم بایوویر میتونید دانلود کنید راهنمای نصب هم نوشته:

کد:

آگه این بسته رو ، روی بازی اینستال کنیم ، کرک جدید هم میخواد ؟ یا با همون کرک قبلی کار میکنه ؟

H_2009
08-03-2011, 17:15
سلام،کسی نسخه PC رو تو تهران گرفته؟

Gregar
08-03-2011, 17:30
آگه این بسته رو ، روی بازی اینستال کنیم ، کرک جدید هم میخواد ؟ یا با همون کرک قبلی کار میکنه ؟

شما بزار کرکش بیاد بعد جوش کرکش رو بزن :31:

marmolak kocholo
08-03-2011, 17:50
کرکش اومد... :whistle:

--------------

بچه ها اینم Exiled Prince DLC که قرار بود روز انتشار بیاد :

hamed30
08-03-2011, 18:04

ظاهرا کرک که شده ولی باید بیاد تو بازار ما بریم بخریم .البته اگه کرکش مشکلی نداشته باشه.دانلود کردن بازی با این حجم کار عاقلانه ای نیست:31:

vahidgame
08-03-2011, 19:10
بهترین شخصیت گروه بنظر من وریک هستش خیلی خوشم میاد ازش شخصیت باحالی داره!
جالبه دوبلور اونو هم معروفترین بین همه بود!
حالا شما احتمالا تا اینجایی که رفتی هنوز بعضی کارکتر ها رو باهاشون درستو حسابی آشنا نشدی مثل Fenris که پیش بینی می کنم شخصیت خیلی مرموز و خوبی باشه و بعدا در موردش بیشتر خواهیم شنید

در مجموع بازی خوب و قابل قبولی هستش، محیط‌های بازی بهتر کار شده، من خودم از گرافیک واقع‌گرا خوشم میاد ولی گرافیک فانتزی چهره‌ها تو این نسخه هم بنظرم خوب میاد من که در مجموع از بازی راضی هستم و لذت میبرم ازش
اتفاقا به نظر من برای اینجور بازی ها گرافیک فانتزی و هنری خیلی بهتر و جالبتره و منم خیلی از این مدلی خوشم میاد
در مورد بازی هم پیش بینی میشد اینجور بشه. فقط من امیدوارم مثل شماره یک انگیزه برای چند بار تموم کردن آدم داشته باشه
شماره یک رو من 5 بار تموم کرده بودم و چند روز پیش هم یه بار دیگه رفتم الان چند تا dlc رو نرفتم دارم میرم و همچنان یعنی درگیر شماره یکم و ولش نکردم! :31:
جدا کمتر بازیی پیدا میشه که تقریبا بعد از دو سال بازم آدم دوس داشته باشه اونو بره تازه بدون قسمت آنلاین باشه!
اگه این شماره 2 هم به همین صورت باشه من دیگه بیشتر از قبل به Bioware ایمان پیدا می کنم
Bioware واقعا خودش نفهمید که چه کرده ریشه ها یا شماره یک فراتر از یه بازی بود

منم سیو هام رو از دست دادم ولی یه هفته پیش شروع کردم به بازی والان تقریبا رسیدم به آخرش البته awakening و wich hunt مونده هنوز .فقط یه DA Toolset واسه 2 سریع بدن بیرون که بشه چهره شخصیت یا شخصیت های بازی رو دست کاری کرد (البته اگه نشه با قبلیه این کارو کرد).
تو شماره یک چهره کارکتر خودم ،leliana وmorrigan رو با toolset ساختم.
این که به احتمال زیاد بازم هست. در قالب مدهای مختلف ارائه میشه

درضمن قضیه انتقال سیو ها از 1 به 2 حتمیه یا نه ؟
بله صد در صد هست. توی این پست یکمی توضیح دادم:

کرکش اومد... :whistle:

اونایی که بازیو الان دارن اینو بگیرن ببین سالمه یا نه

بچه ها اینم Exiled Prince DLC که قرار بود روز انتشار بیاد :

به به چه سرعت عملی دارن! :31:
اینو قبل از اینکه بازیو بریم حتما بگیریم چون dlc خوبیه و یه کارکتر به نام Sebastian باز می کنه که می تونه هم گروهی ما باشه و باید کارکتر جالبی باشه:

کلا Bioware تاکید کرده که در این شماره dlc خیلی زیاد وجود داره و dlc های داستانی هم خیلی بیشتر شدن....

+

کم کم دیگه سایت ها دارن به بازی امتیاز میدن. همین یکی دو روزه هم چند تا امتیاز از بازی اومده که در زیر به همه اشاره می کنم:

نسخه PC

PC Gamer 9.4
3DJuegos 9.1
PC Games Germany 8.8
GameStar 8.7

نسخه Xbox 360

The Escapist 10
3DJuegos 9.1
Eurogamer Italy 9.0
SpazioGames 9.0
Games Master UK 9.0
Official Xbox Magazine 9.0
Game Informer 8.3

توی گیم اسپات هم یوزرها دارن همین جوری نقد می کنن و امتیاز میدن. یه دونه از اونایی رو که می خوندم طرف امتیاز 9.5 داده بود و کلی هم تعریف کرده بود و حتی اشاره کرده بود که یکی از بهترین های تاریخ این سبکه و از ریشه ها و از دیابلو هم بهتره!
البته این فقط یه نظر شخصیه باید ببینیم تا بعد از نگاه منتقدان بازی به چه صورته...

marmolak kocholo
08-03-2011, 20:19
بچه ها این طور که بوش میاد قراره همین طوری برای بازی DLC بدن بیرون...!

سومین DLC هم برای بازی به اسم Signature Edition اومدش!
این پست رو مخصوص DLC می دم که از این به بعد DLC اگه اومد همین پست رو آپدیت می کنم

Dragon Age II DLCs :

1. Dragon Age II - The Exiled Prince DLC

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک مستقیم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2. Dragon Age 2 - The Black Emporium DLC

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دانلود مستقیم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 3.Dragon Age 2 - Signature Edition DLC

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دانلود مستفیم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداطلاعات بیشتر در مورد نصب DLC ها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این یه پک 46 مگابایتی که 3 تا DLC و بقیه فایل ها درونش هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید توضیحاتی در مورد این 3 تا DLC به انگیلیسی :

Dragon Age 2 DLC Black Emporium

Come one, come all to the Black Emporium! There, nestled deep under Kirkwall,
you'll find a curious collection of items, some for sale, some for free, and ranging
from the mundane to the mysterious! One artifact can even transform your very
body, face, hair, eyes—all new! We've even granted you your very own mabari war
hound to call to your side with a whistle—a boon in battle and a beloved pet at home.
Visit the Black Emporium today, and you’ll be the envy of adventurers everywhere!
Once you’ve escaped imminent danger, return home. Your invitation awaits!

Dragon Age 2 DLC Exiled Prince

Sworn to the priesthood as a boy, the noble archer Sebastian Vael is thrust back
into the viper's nest of princely politics when his family is brutally murdered, leaving
him as the sole surviving heir. Adventure together through three new missions as you
choose to either avenge Sebastian's murdered family and reclaim his title or direct his
holy vengeance on your enemies in Kirkwall. Visit the exiled prince in the chantry today
to employ this full Dragon Age II follower's unshakable loyalty and excellent aim.

Dragon Age 2 DLC Signature Edition

Thank you for purchasing the Dragon Age II Signature Edition.
Included with your purchase are the following exclusive items for use in-game:
* Might of the Sten (a two-handed sword)
* Apostate's Courage (a mage staff)
* Adder of Antiva (a longbow)
* Seeker's Bulwark (a heavy shield)
* Ring of Resilience (an enchanted ring) Once you have escaped imminent danger,
go home to find these items safely stowed in your delivery chest.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

بچه ها لینک دانلود 3 تا DLC همراه با فایل های اضافی و آموزش استفاده از اون + تست شده، خودم همین الان آپلود کردم براتون :

لینک دانلود مستقیم:

1. همه ی DLC هارو نصب کنین
2. فلدر deda2drm_V2 رو کپی کنید تو مسیر زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3. بعد از کپی کردن فایل patchda2forunlockables.exe در پوشه ی deda2dr_V2 اجرا کنید ( صفحه ی داس باز میشه و سریع بسته میشه، مشکلی نیست )
4.تو همون فلدر فایل decrypt_dlc.bat رو اجرا کنین.
5. حالا 2 تا اتفاق می تونه افتاده باشه :

* اگه تا الان به مشکلی بر نخوردید و همه چی درست انجام شده برید به مرحله ی 6
* اگه در حین انجام مراحل بالا ارروری دریافت کردید :

** مطمئن بشید فایل هارو از طریق Run As Administrator دارید اجرا می کنین
** اگه باز ارروری دریافت کردید به پوشه addins تو مسیر بازی برید
** روی فضای خالی کلیک راست کنین و properties رو انتخاب کنید
** به تب Security برید و یوزر خودتون رو پر رنگ کنین بعدش روی Edit کلیک کنید
** مطمئن بشید که همه ی گزینه ها Allow هست و تیکشون زده شده( اگه تیک نداره تیکشو بزنید )
** Apply و Ok کنین
** دوباره سعی کنین فایل decrypt_dlc.bat رو اجرا کنین، اینبار نباید مشکلی داشته باشید

6. کل پوشه ی addins رو که دانلود کردید کپی و Overwrite کنید تو مسیر زیر :

Leon-117
08-03-2011, 21:03
امتياز هاي بازي:
Game Informer(X460-PS3) 8.25/10
Game Informer (PC) 7.75/10
Game Master UK 9/10
Official Xbox Magazine 9/10
Official Play Station Magazine 9/10
Euro Game Italy 9/10
PC Game(Swedish) 9/10
PC Gamer UK 9.4/10
PSM 3 90/100
CVG 9/10
EuroGamer 8/10
IGN 8.5/10(X360
Gamespot 8/10
GamePro 4/5
Joystiq 4/5

halflife g
08-03-2011, 21:11
IGN به بازی امتیاز 8.5 رو داده

سایت gamespot هم به هر سه نسخه امتیاز یکسان 8 رو داده و گفته :

نکات + :

گیمر خودش راهش رو به طرق مختلف انتخاب می کنه
نوشتار و صدا پیشگی تماشایی کاراکترهای بازی رو کاملا با روح و جاندار جلوه میده
کاراکتریزه کردن زیبای دنیای اطراف با با مفاهیم رویایی
مبارزات مفرح و متنوع هستن و با آهنگ سریعی دنبال میشن
موزیکهای سمفونیک و زیبای بازی

نکات - :

داستان اصلی از کمبود توجه و محرکه رنج میبره
عناصر مختلف بازی نسبت به شماره قبل به طور قابل توجهی ساده سازی شده اند
جنبه تکنیکی مبارزات کاهش پیدا کرده

سایت گیم اسپات علاوه بر ذکر نکات خوب و بد یه قسمت داره به اسم good/bad emblem یا نشانه ها و مدالهای خوب و بد که در اون هم :

نشانهای خوب:

بازی بیش از پولی که پاش میدین ارزش داره
موزیک های بازی عالی هستند
بازی شما رو به خودش جذب می کنه
صدا پیشگی برجسته

نشانه های بد:

واسه نسخه pc نشانه بدی نداده ولی واسه کنسول یه نشانه بد " لودینگهای طولانی" داده........ .

.
.
.

merikhi
08-03-2011, 21:22
توی گیم اسپات هم یوزرها دارن همین جوری نقد می کنن و امتیاز میدن. یه دونه از اونایی رو که می خوندم طرف امتیاز 9.5 داده بود و کلی هم تعریف کرده بود و حتی اشاره کرده بود که یکی از بهترین های تاریخ این سبکه و از ریشه ها و از دیابلو هم بهتره!

یه کمی مبالغه میکنن! بازی بنظر من از نسخه قبلی بهتر نیست ولی در زمینه گیم‌پلی میشه گفت مشکل مهمی نداره و پیشرفت خوبی داشته فکر کنم نسخه پی‌سی گیم‌پلی بهتری داره!

حالا شما احتمالا تا اینجایی که رفتی هنوز بعضی کارکتر ها رو باهاشون درستو حسابی آشنا نشدی مثل Fenris که پیش بینی می کنم شخصیت خیلی مرموز و خوبی باشه و بعدا در موردش بیشتر خواهیم شنید

من از وریک بیشتر خوشم میاد! اعضای گروهش میشه گفت خوب هستند همگی ولی وریک یه چی دیگه است! Fenris هم صدای خیلی خوبی گذاشتن براش، کلا بازی از نظر موسیقی و صداگذاری طبق معمول خوبه
انمیشین نوشیدنی خوردن هاوک تو مسافرخونه آدمو یاد ماس‌افکت میندازه!

vegas
08-03-2011, 21:31
Gameinformer به نسخه PC امتیاز 7.75 داده و گفته اون کنترل بهینه شده برای PC و اون متوقف کردن بازی هنگام Battle های شماره اول بازی در نسخه PC حذف شده و کلا کنترل بازی و ... پرت مستقیم از کنسول ها هست !
ولی از گرافیک نسخه PC تعریف کرده و گفته از این لحاظ از نسخه کنسولی بهتره !

Leon-117
08-03-2011, 21:39
Gameinformer به نسخه PC امتیاز 7.25 داده
البته 7.75 هستش...

vegas
08-03-2011, 21:43
البته 7.75 هستش...
ویرایش شد ...

ali_ranger22
08-03-2011, 21:49

ها به حرف من رسیدید حالا :دی

vahidgame
08-03-2011, 22:45
من یه ساعت رفتم بعد اومدم اینجا رو دیدم شوکه شدم :18:

IGN به بازی امتیاز 8.5 رو داده

سایت gamespot هم به هر سه نسخه امتیاز یکسان 8 رو داده و گفته :

نکات + :

گیمر خودش راهش رو به طرق مختلف انتخاب می کنه
نوشتار و صدا پیشگی تماشایی کاراکترهای بازی رو کاملا با روح و جاندار جلوه میده
کاراکتریزه کردن زیبای دنیای اطراف با با مفاهیم رویایی
مبارزات مفرح و متنوع هستن و با آهنگ سریعی دنبال میشن
موزیکهای سمفونیک و زیبای بازی

نکات - :

عناصر مختلف بازی نسبت به شماره قبل به طور قابل توجهی ساده سازی شده اند

سایت گیم اسپات علاوه بر ذکر نکات خوب و بد یه قسمت داره به اسم good/bad emblem یا نشانه ها و مدالهای خوب و بد که در اون هم :

نشانهای خوب:

بازی بیش از پولی که پاش میدین ارزش داره
موزیک های بازی عالی هستند
بازی شما رو به خودش جذب می کنه
صدا پیشگی برجسته

نشانه های بد:

واسه نسخه pc نشانه بدی نداده ولی واسه کنسول یه نشانه بد " لودینگهای طولانی" داده........ .

.
.
.

آخه با توجه به این توضیحاتی که خودش داده باید در حد 8 باشه؟ :18:
با توجه به اینا باید در حد 8.5 - 9 باشه!
عجیبه من کم کمش روی 9 گیم اسپات حساب می کردم! :31:
این گیم اسپات معمولا امتیازاش منصفانه ست ولی هرز گاهی به یه سری بازی ها کم لطفی می کنه
مثلا همین Fable 3 رو با کلی تعریف که ازش کرده بود 7.5 داده در صورتی که خیلی از کسایی که توی همین جا اونو بازی کرده بودن حداقل 1 امتیاز بهش بیشتر دادن. دقیقا یادمه مراد بهش 8.5 داده بود :31:
واقعا هر جور فکر می کنم برام عجیبه. برم نقد کاملشو بخونم ببینم چی نوشته....
بعضی وقتا گیم اسپات حتی یه بازی که 9 گرفته رو بهترین بازی سال می کنه ولی اونی که 10 گرفته رو نه! یعنی منظور این که همیشه امتیاز دلیل برتری بازی نیست ولی 8 خیلی کمه و فکر کنم توی کل بازی های Bioware که گیم اسپات امتیاز داده تا حالا همچین امتیازی سابقه نداشته!!
در کل الان فکر کنم امتیاز بازی چند دهمی از نسخه قبلی کمتر بشه :31:
ولی خیلی زیاد نه یعنی نسخه پی سی حدود 8.6 و 8.5 و اینا میشه که بازم بد نیست و میانگین امتیاز بازی در کل مهمتر از امتیاز یه سایته نمونش cod:bo که از گیم اسپات 9 گرفت ولی میانگینش توی پی سی 8.1 هستش!

الانم میانگین امتیاز بازی به این صورته:

PC: از 10 نقد 8.5
Xbox360: از 20 نقد 8.4
PS3: از 14 نقد ا 8.5

hosseincode2008
08-03-2011, 22:49
خیلی جالبه برام که سه ایرادی که گیم اسپات گرفته هر سه تا در مقایسه با Origins بوده، امتیاز 8 هم همینطور

با امتیاز کنسول و پی سی Game Informer هم خیلی حال کردم...
الحق و والانصاف دمشون گرم

vahidgame
08-03-2011, 22:59
خیلی جالبه برام که سه ایرادی که گیم اسپات گرفته هر سه تا در مقایسه با Origins بوده، امتیاز 8 هم همینطور

با امتیاز کنسول و پی سی Game Informer هم خیلی حال کردم...
الحق و والانصاف دمشون گرم

حسین دیگه از تو بعیده :31:
بر چه اساسی امتیاز اونو قبول داری؟!
پس با این حساب مس افکت هم توی شماره 2 از نظر rpg خیلی ساده تر شده بود و تقریبا مولفه های rpg توش نبود باید امتیازاش کمتر میشد دیگه نه؟
حالا من چند روز دیگه بازیو بدون تعصب و به عنوان یه rpg باز نقد می کنم ببینم چی میشه....
تو هم 3-4 ماه دیگه بعد از کنکور گرفتی بیاد نقد کن :31:
در کل اگه بازی نسبت به Origins افت داشته باشه من تقصیر مس افکت و همین طور EA می بینم :31:....

nathanid
08-03-2011, 23:15
خب دوستان می خوام خیلی کوتاه اکثر کارکتر های اصلی بازی رو معرفی کنم
قبلش اینو بگم که سعی کردم داستان بازی خیلی گفته نشه و اون قسمت ها رو تا میشد اشاره نکردم ولی کسایی کلا می خوان هیچی از بازی ندونن می تونن این مطلب رو کلا نخونن....
در ضمن نکته مهم اینه که به جز سه تای اولی بقیه جزو هم گروهی های ما هستن

.
.
.

-شخصیت اصلی چه زن چه مرد می تونه با اون رومنس داشته باشه!

البته این مطلب در مورد همه کاراکترها(مریل، فنریس، اندرز، ایزابلا) صدق می‌کنه به جز سباستین (همون کاراکتره توی exiled prince ) که باید حتما زن باشی تا بتونی رومنسش کنی...

کلا میانگین اکثر reviewهایی که نسبت به این نسخه بازی شده 85 بوده و همه می‌گن نسبت به شماره 1 پسرفت داشته! مثلا یکی از ایرادای که می‌گیرن اینه که :

هاک هدف مشخصی نداره، شخصیت منفی اصلی‌ای وجود نداره . داستان پراکنده‌ست و تشکیل شده از یک سری ماموریت‌ها و اتفاق‌ها، بدون داشتن محوریت خاصی.

شخصیت‌های اصلی بازی همانند Origins به یادماندنی نیستند...

متاسفانه PCگیمرها یکی از جنبه‌های مهم مجموعه‌های RPG رو از دست می‌دن: tactical camera
دیگه نمی‌شه دوربین رو zoom out کرد.

خیلی از اشیا و بافت‌ها به طرز تعجب‌آوری resolution پایینی دارند حتی از origins هم بدتره...البته طراحی لباس‌ها و نور و دورنماها بهتر شده...

loading بازی در کنسول‌ها خیلی طول می‌کشه ولی در PC چنین ایرادی وجود نداره...

فضاهای Dragon Age 2 نسبت به Origins بسته‌تر است...

779
08-03-2011, 23:41

واقعا اگه اینطوری باشه... خیلی بده که! دوستان راسته Pause دادن حذف شده؟ من کلا بی خبرم! ( چند وقتیه Online بازی میکنم خبر ندارم :دی )

Masoud King
09-03-2011, 00:18
وحید غصه نخور زیاد... از این اتفاقا امسال زیاد میوفته

فقط این وسط LBP 2 و DS 2 تونستن امتیازای خیلی خوبی بگیرن.... بقیه ول معطل تشریف داشتن : دی

vahidgame
09-03-2011, 04:27
واقعا اگه اینطوری باشه... خیلی بده که! دوستان راسته Pause دادن حذف شده؟ من کلا بی خبرم! ( چند وقتیه Online بازی میکنم خبر ندارم )
تاکتیک در مبارزات کمتر شده ولی pause هنوز هست
به نظرم حذف دوربین ایزومتریک برای نسخه پی سی یه اشتباه بود!

وحید غصه نخور زیاد... از این اتفاقا امسال زیاد میوفته

فقط این وسط LBP 2 و DS 2 تونستن امتیازای خیلی خوبی بگیرن.... بقیه ول معطل تشریف داشتن : دی

البته باید در نظر گرفت که سبک این بازی خاصه و با اون بازی هایی که تو گفتی خیلی فرق داره
این DS 2 هم توی پی سی 8.7 و توی کنسول هم 9.0 هستش و اگه DA 2 امتیازش 8.5 بمونه فرقی با اون نداره چون rpg ها معمولا یکمی کمتر می گیرن. همین شماره قبلی هم 9.1 بودش ولی حداقلش 9.5 حقش بود که با توجه به نوع خاص سبکش امتیازش به این صورت میشه و حتی خیلی سایت های معتبر به مس افکت 2 امتیاز بیشتری نسبت به اون داده بودن ولی اونو به یاد ماندنی تر و از نظر rpg بهتر از مس افکت 2 می دونن و این مشخص می کنه همیشه یکمی امتیاز بیشتر دلیل برتری یه بازی نسبت به بازی دیگه نیست....
بعدشم غصه نمیشه نخورد :31: چون خیلی حیفه که بهترین بازی Bioware توی این نسل ادامه اون نمی تونه موفقیت شماره یکشو بدست بیاره! پیش بینی من کردم بهترین بازی Bioware در امسال همین باشه که دیگه حداقل این عنوان و همین طور عنوان بهترین نقش آفرینی سال منتفیه! اگه ناراحتی و افسوسی هم داشته باشم فقط به خاطر همینه و مطمئنا نه چیز دیگه ای....
ولی با این حال بازی در سطح خیلی بالائیه و اگر بازی های شاخص رو در 4 بخش عالی و خیلی عالی و فوق العاده و خیلی فوق العاده تقسیم کنیم این بازی حتما در سطح خیلی عالی و یا حتی شاید فوق العاده قرار بگیره در حالی که شماره قبلیش در اون بخش 4 که گفتم مطمئنا قرار می گیره

............

اما در مورد امتیاز گیم اسپات یه سری نکته به نظرم می رسه
من هنوزم گیم اسپات رو سایت خیلی خوبی می دونم ولی دلیل نمیشه که همه امتیاز های اون درست باشه
به نظرم میانگین امتیاز کلی در metacritic در مقایسه با اون اعتبار بیشتری داره و یه چیزیه که اکثرا قبول دارن
چند تا مثال کوچیک می زنم که مقایسه امتیاز بازی ها در گیم اسپات با میانگین امتیازشونه:

-ME 2 و cod:bo توی پی سی هر دو از گیم اسپات 9 گرفتن ولی میانگین امتیاز اونا به ترتیب 9.4 و 8.1 هستش!
- AC 2 توی پی سی از گیم اسپات 8 گرفته ولی میانگین امتیازش 8.6 هستش
- Fallout: New Vegas نسخه کنسولی از گیم اسپات 7.5 'گرفته در حالیکه میانگین امتیازش 8.4 هستش!

می بینید که همیشه امتیاز یه سایت نمی تونه صد در صد درست و واقعی باشه و این یه چیز واضحیه
تازه یه قضیه دیگه رو هم باز نمی کنم که خود همین میانگین امتیاز ها در بعضی موقع ها(که تعدادش خیلی کمه) هم ممکنه بهش ایراد وارد باشه مثلا همین آلن ویک که 8.3 میانگینش هست اکثرا حق اونو 9 یا بالاتر می دونن و حتی خیلی ها اعتقاد دارن که جزو بهترین بازی های عمرشونه!

.............

ببخشید اگه یکمی طولانی شد لازم دونستم که این نکات رو بگم و نمیشد نگفت :31:
بعدا در مورد مسائلی مثل مقایسه شماره یک و دو بازی و دلایل پسرفت و .... با دوستان بحث خواهیم کرد و یه سری چیزارو ریشه یابی می کنیم....
در آخر باید بگم بازی پسرفت هم داشته باشه مهم اینه که من از اون لذت می برم و صد برابر برام از بعضی بازی های پر سر و صدا عامه پسند ارزش داره....

Gregar
09-03-2011, 08:25
در آخر باید بگم بازی پسرفت هم داشته باشه مهم اینه که من از اون لذت می برم و صد برابر برام از بعضی بازی های پر سر و صدا عامه پسند ارزش داره....

با این حرف موافقم . ولی وقتی میبینی که لذت نسخه یک رو نداشته باشه ادم میسوزه . حالا بزار بازی درست و حسابی بیاد بعد میشه راجع بهش نظر کامل داد .

manuelcalavera
09-03-2011, 09:18
زیاد نباید قضیه رو عمومی کرد .
مث ِ فیلمای هالیوودی ، یه فیلم ِ بزن بکش ِ دوزاری که توی IMDb مثلا 6 گرفته انقدر به آدم حال میده ، در عوض یه فیلم ِ شاهکار ِ هنری که 9.2 گرفته ، آدم رو سرحال نمیاره . شاید این هم اینطوری باشه و مای بازیگر بهمون مزه بده . اما بهر حال ، مهمترین عاملی که توی DA:O منو تا صبح پای پی سی نگه میداشت ، همون شخصیت های بینظیر و داستان ِ حماسیش بود که متاسفانه اینجا ازش خبری نیست

hamed30
09-03-2011, 09:24
بابا یکی جلو این bioware رو بگیره ما هنوز بازی رو نگرفتیم این همه dlc اومد .حالا اینا چی هستن ؟ربطی به نسخه قبلی دارن یا نه؟

molaali
09-03-2011, 10:15
بابا یکی جلو این bioware رو بگیره ما هنوز بازی رو نگرفتیم این همه dlc اومد .حالا اینا چی هستن ؟ربطی به نسخه قبلی دارن یا نه؟
نسخه ی قبلی هم همینطوری بود.بعد از انتشار بازی شروع به دادن dlc کردن.

hamed30
09-03-2011, 10:59
زیاد نباید قضیه رو عمومی کرد .
مث ِ فیلمای هالیوودی ، یه فیلم ِ بزن بکش ِ دوزاری که توی IMDb مثلا 6 گرفته انقدر به آدم حال میده ، در عوض یه فیلم ِ شاهکار ِ هنری که 9.2 گرفته ، آدم رو سرحال نمیاره . شاید این هم اینطوری باشه و مای بازیگر بهمون مزه بده . اما بهر حال ، مهمترین عاملی که توی DA:O منو تا صبح پای پی سی نگه میداشت ، همون شخصیت های بینظیر و داستان ِ حماسیش بود که متاسفانه اینجا ازش خبری نیست
با فیلم که نمیشه مقایسش کرد ولی کلی حساب کنی حق باشماست .البته من فکر نمیکنم تو این سری شخصیت ها کم رنگ تر و بدتر از سری قبل باشن .تو عکس هایی که دوستان گذاشتن شخصیت ها به نظر جالب میومدند حتی جالب تر از نسخه قبل (نظر شخصی).البته از رو عکس نمیشه دقیقا نظر داد. داستان بازی رو هم که باید بازی کرد تا فهمید چی به چیه ،نباید زیاد بد باشه یعنی bioware تو فاصله تقریبا یک سال و چهار ماه بعد از انتشار نسخه یک نتونسته داستان جالبی سر هم کنه ؟ولی درکل این رو قبول دارم که از dragon age origins بهتر نیست.

H_2009
09-03-2011, 11:48
بچه ها کسی برای PC تو تهران گرفته این بازی معرکه رو...؟

imi imi
09-03-2011, 12:29
سلام به اساتيد
كسي اين بازي رو براي 360 گرفته ؟
من گرفتم توش يه آپديتي داشت زدمش الان نه دراگون رو اجرا ميكنه نه بازي هاي ديگمو چي كار كنم؟

aramesh_61
09-03-2011, 12:47
سلام به اساتيد
كسي اين بازي رو براي 360 گرفته ؟
من گرفتم توش يه آپديتي داشت زدمش الان نه دراگون رو اجرا ميكنه نه بازي هاي ديگمو چي كار كنم؟
ایکس باکست LT+ هستش؟ از من LT+ هست و این بازیو گرفتم و آپدیت هم شد و هیچ مشکلی ندارم، فکر کنم مثل bulletstorm این آپدیته با LT+ یه ارتباطاتی داشته باشه !

imi imi
09-03-2011, 12:55
ایکس باکست LT+ هستش؟ از من LT+ هست و این بازیو گرفتم و آپدیت هم شد و هیچ مشکلی ندارم، فکر کنم مثل bulletstorm این آپدیته با LT+ یه ارتباطاتی داشته باشه !

آره LT+ هستش همين براي ac:bh آپديت كردم

molaali
09-03-2011, 14:48
یعنی الان بازی تو بازار اومده؟بریم برای خرید؟

Alireza.M67
09-03-2011, 16:39
بزرگترین مشکلش اینه که دوربین ایزومتریک توش تعطیل شده ، اینجوری حال نمیده :41:

Alex merccer
09-03-2011, 19:18
بزرگترین مشکلش اینه که دوربین ایزومتریک توش تعطیل شده ، اینجوری حال نمیده :41:

واسه ی کنسول ها هم نداره؟
من شنیده بودم فقط رو PC حذف شده

The Rover
09-03-2011, 19:35
فکر کنم کنسول از اولشم نداشت.
من که هنوز امتحانش نکردم ولی مطمئنم حذفش کار درستی نبود

Viren
09-03-2011, 19:44
پرشیا استور بازی رو آورده

تو نسخه 1 من دوربین ایزومتریک رو استفاده نمی کردم و نمی کنم.حذف شدنش برام فرقی نداره!

resident_evil
09-03-2011, 20:27
امروز دمو رو بازی کردم نسخه ی 360 واقعا فوق العاده بود . گیم پلی بازی واقعا جذاب بود بسیار خوشم اومد میشه گفت یه ME به سبک شمشیری ( : دی ) برای من هستش . خیلی چسبید البته نسخه ی قبل رو بازی نکردم و احتمالا هم بازی نمیکنم چون دیگه وقتش نیست همین 2 رو بازی میکنم قبلی رو هم داستانش رو میخونم دستم بیاد چی به چیه . ولی کلا خیلی حال کردم باهاش . گرافیک بازی هم خوب بود به نظرم برای این بازی . طراحی صورت کاراکترها خیلی خوب بود . شخصیت های بازی رو خیلی خوب طراحی کردن ماشاالله یکی از یکی قشنگتر : دی کلا همه چیز در این دمو منو کاملا جذب کرد و حتما میگیرمش

Layken
09-03-2011, 22:30
g4tv هم به نسخه هر دو نسخه بازی (pc و 360 ) امتیاز 3/5 رو داده...

امسال اگه این طوری پیش بره... دل شوره میزنه ادمو واس بازی های اینده که تو راهه

nathanid
09-03-2011, 22:33
با این حرف موافقم . ولی وقتی میبینی که لذت نسخه یک رو نداشته باشه ادم میسوزه . حالا بزار بازی درست و حسابی بیاد بعد میشه راجع بهش نظر کامل داد .

اتفاقا اگر بری یه سری توی فروم‌های Bioware بزنی، می‌بینی که اکثر کسایی که Dragon Age 2 رو دارن بازی می‌کنن می‌گن که لذتش از Origins بیشتره... تنها ایراد و گله‌ای که دارن اینه که این بازی نتونسته انتظارات مورد انتظارشو برآورده کنه همین! البته نمی‌شه از Bioware انتظاری بیشتر از اینو داشت چون زمان بین ارائه نسخه 1 و 2 فقط 1 سال و 4 ماه بود...

این فروم رو بخون: (یکی از مودریتورهای Bioware از گیمرها درباره نظراشون پرسیده)

Alireza.M67
09-03-2011, 22:37
ضد حال ... ضد حال ... ضد حال ...
اه ... اصلا حال نمیده، عصبی کرده منو .
چقدر منتظر این بازی بودم ....!
زرت و زرت لودینگ داره - داستانش مثل قبلی جالب نیست - کنترلش اصلا حال نمیده ( آخه کدوم احمقی این دوربین ایزومتریک رو برداشته؟) - نبردهاش یه جوریه، نمیچسبه ، من عادت دارم این نوع نقش آفرینی رو از بالا کنترل کنم اونم روی کامپیوتر نه ایکس باکس 360 .
بابا اسمش روشه ... CRPG نه XRPG یا PRPG یا هر چیز دیگه ای. آخه این چه وضعشه ؟

من نسخه کنسولی رو خریدم ، روی کنسول که اصلا ایزومتریک قابلیت استفاده نداره چون خیلی سخت میشه . ایزومتریک فقط واسه کامپیوتر بود که برش داشتن .

alborz_k
09-03-2011, 22:55
این جمله رو یکی از کاربران gamespot برای نقد بازی نوشته:
WOW ! this is 3rd Person ---- & Slash Game for Noob
حقیقیت داره یا زیادی انتقاد کرده؟!

Gregar
09-03-2011, 23:16
اتفاقا اگر بری یه سری توی فروم‌های Bioware بزنی، می‌بینی که اکثر کسایی که Dragon Age 2 رو دارن بازی می‌کنن می‌گن که لذتش از Origins بیشتره... تنها ایراد و گله‌ای که دارن اینه که این بازی نتونسته انتظارات مورد انتظارشو برآورده کنه همین! البته نمی‌شه از Bioware انتظاری بیشتر از اینو داشت چون زمان بین ارائه نسخه 1 و 2 فقط 1 سال و 4 ماه بود...

این فروم رو بخون: (یکی از مودریتورهای Bioware از گیمرها درباره نظراشون پرسیده)

خوب مهم همون انتظاراته که باید براورده بشه وگرنه به نظرم باز هم بهترین بازیه از نظر من .
وقتی انتظار بیشتری ازش میرفته یعنی موفقیت نسخه قبل رو نداره . هر چند این زمان کم هم مقصره .

Yi Yi
09-03-2011, 23:58
آخه کدوم احمقی این دوربین ایزومتریک رو برداشته؟
مهم ترین پیش فرض، قبل از هر قضاوتی در مورد این بازی باید این باشه که این بازی یه port بد از نسخه‌ی کنسولیه. port بد در زمینه‌ی کنترل، گرافیک، دوربین و ... . در نتیجه اگه با چیزی مواجه شدید که کمی غیر عادی به نظر می رسه، بدونید که غیر عادی نیست!

merikhi
10-03-2011, 01:32
این جمله رو یکی از کاربران gamespot برای نقد بازی نوشته:
WOW ! this is 3rd Person ---- & Slash Game for Noob
حقیقیت داره یا زیادی انتقاد کرده؟!

تا حدی درست گفته بعضی جاهای بازی دوربین زیادی نزدیک میشه همه جا اینطور نیست. بازی در مقایسه با نسخه قبلی قابل انتقاد هست به ویژه از نظر داستان! البته داستان مربوط به کاراکترهای گروه خیلی خوب کار شده. با همه نقطه ضعف‌هاش بازم بازی خوبیه من که جدی ازش لذت میبرم! :)

من تو درجه سختی نایتمر با کلاس Warrior 2H بازی میکنم که فکر کنم بهترین باشه واسه سختی بالا، همه رو امتحان کردم.
هر چی اتریبوت پوینت گرفتید بدید به Strengh و Constitution ، بین این دوتا مساوی تقسیم کنید!
لول هشت به بالا ۳ تا پوینت به Willpower حالا خواستید لولهای بالاتر یه سه تا دیگه هم اضافه کنید نه بیشتر.
هر چی اسکیل تو قسمت Two Handed داره بگیرید، برای Specialization اول Reaver بعد هم Templar حالا خواستید میتونید Vanguard هم بگیرید!
یه کمی اوایل کنده ولی بعد خوب میشه همه رو جارو میکنه :)

Guts
10-03-2011, 10:45
حالا بازی کردید دیدید من چی میگم که Bioware گند زده تو بازی، به خدا یه Expansion روی Origin میداد من راضی تر بودم تا این بازی.

The Rover
10-03-2011, 11:29
حالا بازی کردید دیدید من چی میگم که Bioware گند زده تو بازی، به خدا یه Expansion روی Origin میداد من راضی تر بودم تا این بازی.

راستی شما بازی پیش خریدتون رسید؟ قرار بود دربارش توضیح بدین و چندتا شات هم بزارین :31:

City 17
10-03-2011, 11:48
به نظر می رسه که درجه سختی بازی توی این نسخه پایین آورده شده و Normal تبدیل شده به Easy و Hard به Normal.
توصیه من به دوستان اینه که روی هر درجه سختی که در نسخه قبلی بازی می کردن اون را یه درجه ارتقا بدن تا بتونن لذت بیشتری ببرن...

ali_ranger22
10-03-2011, 12:37
وحید حالا اگه جرات داری بیا از بازی دفاع کن :دي
مو لای درز پیش بینی های من نمیره :دی

molaali
10-03-2011, 13:34
وحید حالا اگه جرات داری بیا از بازی دفاع کن :دي
یعنی حتی قابل دفاع هم نیست؟
معلوم نیست بیوار چه گندی زده که اکثراً اینجوری میگید.

imanpod
10-03-2011, 16:14
خیلی خلاصه اگه بخوام بگم ، bioware سعی کرده بازی رو شبیه مس افکت بکنه تا کاربرهای بیشتری رو جذب کنه .
در مورد داستان من هنوز هیچی نمیدونم چون 10 دقیقه بیشتر بازی نکردم ولی مطمئنا به خوبی 1 نیست .
گرافیکش ولی خداوکیلی خیلی بهتر شده ، فقط کافیه آتیشها رو تو حالت high ببینین . من خودم تو ویندوز 7 تست کردم ولی directx ام 10.1 هست .
در مورد دوربین ولی باید بگم بایوویر بزرگترین اشتباه تاریخش رو کرده . من خودم ایزومتریک استفاده نمیکنم ولی مگه میمردن ایزومتریک هم برای کاربرای قدیمی بذارن . در مجموع من فکر کنم دراگون ایج دیگه به یه محصول صرفا تجاری داره نبدیل میشه و امسال ویچر 2 ، دراگون رو شکست خواهد داد .

vahidgame
10-03-2011, 16:37
سلام :31:
می بینم که علی داره از آب گل آلود ماهی می گیره :21: :31:
من نتم یکی دو روز قطع بود و دقت کنید کلا آن نبودم وگرنه مطمئنا جواب می دادم و از این خبرا نیست که همین جوری نظاره گر باشم! :31:
امروز بازی رو گرفتم یکی دو ساعت هم بازی کردم. فعلا که نقد نمی تونم بکنم ایشالا یکی دو هفته دیگه این کارو می کنم
ولی با توجه به این چند ساعتی که بازی کردم و اطلاعاتی که در مورد بازی از نقد ها و مطالب مختلف دارم فعلا یه سری توضیح کوچیک میدم:

- بازی نسبت به قبل خیلی ساده تر شد و دیگه زیاد برای inventory و level up شدن لازم نیست وقت گذشت که البته این خوب نیست مخصوصا حذف skill های شماره قبل مثل درست کردن تله و زهر و .... زیاد جالب نیست و نکته منفیه
- از open world بودن بازی کمی کمتر شده و محیط ها هم نسبت به شماره قبلی کوچیکترن و اینجوری نیست که بتونید دائما توی نقشه به جاهای مختلف سفر کنید. کلا بازی داستانش در شهر Kirkwall و دورو بر اون در جریانه...
- دوربین زیاد برای پی سی باز ها جالب نیست مخصوصا نبود دوربین ایزومتریک یکمی ناجوره ولی اون قدر هم بد نیست و قابل تحمله و اون قدر که بعضی ها بزرگش می کنن هم دیگه نیست! بعضی ها تو پی سی دیگه خیلی داره احساسی رفتار می کنن کافیه فقط امتیاز یوزر های گیم اسپات توی پی سی رو با کنسول مقایسه کنید واقعا عجیبه! فقط می تونم واژه احساسی تصمیم گرفتن رو برای این حرکت به کار ببرم....
- صدا و موزیک بازی که مثل بازی های دیگه بایوور فوق العاده ست و بعید می دونم نمره کامل رو نتونه بگیره....
- مکالمات یکمی ساختارش تغییر کرده. به مس افکت خیلی نزدیک شده با کمی تغییر در یه سری جاها. به نظر بازم از این نظر بازی خوب ارزیابی میشه و اون که می گفتین شیر تو شیر میشه بری جلو اصلا اینطور نیست و اگه اینو بگید معلومه که یکمی توهم زدید! :31:
- گرافیک بازی پیشرفت خیلی زیادی نداشته و با توجه به اینکه حداکثر 2 سال برای ساخت بازی زمان بوده طبیعیه ولی در کل خیلی خوبه و همه رو راضی می کنه
- داستان به نظر می رسه در سطح شماره قبلی نباشه. یعنی شماره قبلی اگه در حد 10 بود این شماره شاید بین 8 تا 9 باشه ولی اینو الان نمی تونم دقیقا در موردش بگم و بعدا توی نقدم حتما اشاره خواهم کرد....
- من با rogue شروع کردم و کلا توی دمو هم جرکات اونو دیده بودم خیلی خوشم اومد و کلا کلاس خیلی خوبیه و من برعکس شماره 1 که با warrior زیاد می رفتم این شماره rogue رو شاید بیشتر برم. بعد نکته جالب بازی اینه که کلاس ها دیگه نزدیک بهم شده و اینجوری نیست که mage نسبت به بقیه کلاس ها خیلی قوی تر باشه!
- جالبه موقع import کردن سیوی رو که اوردم 83 ساعت بود! :31: این شماره فکر کنم برای من بین 40 تا 50 ساعت طول بکشه. در ضمن این import کردن رو نباید توقع داشته باشد که خیلی زیاد تاثیر داشته باشه و خیلی حساس نباشید. یه چیزی شبیه مس افکته....
- در کل بازی برای من راضی کننده بود ولی مطمئنا نسبت به ریشه ها بهتر نیست و احتمالا در آخر امتیازی پایینتری نسبت به اون میدم و به قول گیم اسپات که میگه: در ابتدا این سوال پیش میاد که بازی نسبت به شماره قبلی بهتره یا نه؟ جواب نه هستش ولی بازی هنوز بزرگه.....

امتیاز هم الان میانگینش رو دیدم توی پی سی 8.4 بود و همین قدر بمونه نسبتا خوبه
بازم میگم همین آلن ویک هم که بعضی از اساتید این سایت بالای 9 بهش میدن میانگینش 8.3 هست! :31:

ضد حال ... ضد حال ... ضد حال ...
اه ... اصلا حال نمیده، عصبی کرده منو .
چقدر منتظر این بازی بودم ....!
زرت و زرت لودینگ داره - داستانش مثل قبلی جالب نیست - کنترلش اصلا حال نمیده ( آخه کدوم احمقی این دوربین ایزومتریک رو برداشته؟) - نبردهاش یه جوریه، نمیچسبه ، من عادت دارم این نوع نقش آفرینی رو از بالا کنترل کنم اونم روی کامپیوتر نه ایکس باکس 360 .
بابا اسمش روشه ... CRPG نه XRPG یا PRPG یا هر چیز دیگه ای. آخه این چه وضعشه ؟
علیرضا جان ایرادت به دوربین ایزومتریک وارده ولی CRPG بودن فقط به دوربین ایزومتریک نیست
نظرت قابل احترامه ولی اونجوری که تو میگی اصلا همه بازیو کلا بی خیالش بشن و یه بازی معمولیه! در صورتی که خود من به عنوان یه طرفدار بازی های CRPG حداقلش می دونم برای بازی 100 ساعت وقت می ذارم
من چون دمو رو رفتم به بازی عادت کردم فکر کنم بقیه یکمی برن عادت کنن....

امروز دمو رو بازی کردم نسخه ی 360 واقعا فوق العاده بود . گیم پلی بازی واقعا جذاب بود بسیار خوشم اومد میشه گفت یه ME به سبک شمشیری ( : دی ) برای من هستش . خیلی چسبید البته نسخه ی قبل رو بازی نکردم و احتمالا هم بازی نمیکنم چون دیگه وقتش نیست همین 2 رو بازی میکنم قبلی رو هم داستانش رو میخونم دستم بیاد چی به چیه . ولی کلا خیلی حال کردم باهاش . گرافیک بازی هم خوب بود به نظرم برای این بازی . طراحی صورت کاراکترها خیلی خوب بود . شخصیت های بازی رو خیلی خوب طراحی کردن ماشاالله یکی از یکی قشنگتر : دی کلا همه چیز در این دمو منو کاملا جذب کرد و حتما میگیرمش
به به خوش اومدی به دنیای این بازی :31:
پیش بینی می کردم یه سری که شماره یک رو بازی نکردن به این شماره جذب بشن....
احتمالا برای تو که عشق دارکسایدری بازی خیلی بیشتر از ما باید جذاب باشه! :31:
در مورد داستان شماره یک هم خواستی در خدمتیم
در ضمن همین نوید خان به دو تا بازی یعنی آلن ویک و دارکسایدر امتیاز خیلی بالا یعنی حدود 9.5 داده :31: که امتیازی شبیه همین da2 گرفته بودن پس امتیاز همیشه مهم نیست و مهم لذت بردنه که من بعید می دونم از بازی لذت نبرم و سعی می کنم احساسی نظر ندم! :31:
البته قبول دارم که دیگه بازی بهترین نقش آفرینی سال از نگاه منتقدان نمیشه....

مجموع من فکر کنم دراگون ایج دیگه به یه محصول صرفا تجاری داره نبدیل میشه و امسال ویچر 2 ، دراگون رو شکست خواهد داد .
آره احتمالش هست ولی احتمال این که از origins هم بهتر باشه کمه
با این اوصاف اگه دیابلو 3 بیاد برای بهترین نقش آفرینی سال کار خیلی سختی پیشرو نداره
البته به نظرم این بحث ها رو بی خیال بشیم و فعلا بچسبین به این بازی :31:....

Leon-117
10-03-2011, 19:17
edge هم به بازي 6 داد!
با توجه به اينكه به origins پنج داده بود،امتياز خوبيه!:31:
Dragon Age 2 6/10
Dragon Age:Origins 5/10

دیگه زیاد برای inventory و level up شدن لازم نیست
از اين سيستم لول آپش رو با توجه به اينكه تازگي ها Origins رو تموم كردم خوشم نيومد،به نظرم همون سيستم لول آپ قبلي خيلي بهتر بود...

- از open world بودن بازی کمی کمتر شده و محیط ها هم نسبت به شماره قبلی کوچیکترن و اینجوری نیست که بتونید دائما توی نقشه به جاهای مختلف سفر کنید. کلا بازی داستانش در شهر Kirkwall و دورو بر اون در جریانه...
مسير ها و محيط هاي بازي هم خيلي بيشتر خطي شدن،مثل توي Origins مكان هاي زيادي وجود داشت مثل اون جنگله يا اون كوهي كه توش يه اژدها بود،توي اين شماره توي اكثر محيط ها يه مسير خطي رو دنبال ميكنيم...

در كل به نظرم يه سري تغييرات بازي مناسب بودن ولي يه سري از ويژگي هايي كه حذف شدن بهتر بود باقي ميموندن....

halflife g
10-03-2011, 19:45
منم چند ساعتی بازی کردم ..........نکات مثبت و منفی که خودم دیدم رو میگم(البته تقریبا همشو وحید جان گفتن):

نکات + :

موزیک و صدا گذاری ها محشرن..... .
مبارزات به نظرم بهتر شده..احساس جنگیدن به آدم دست میده..... (شاید اندکی آسونتر و غیر تکنیکی شده ولی برایندش خوبه)
بازی خیلی کشش داره...غرق شدن تو دنیای بازی باحال .
گرافیک درسته خیلی عالی نیس ولی تغییرات مثبت و راضی کننده ای داره(مخصوصا نمای شهر که خیلی خوب بود)

نکات - :

داستان.......داستان......داستان نجات دنیا در شماره 1 (اونم با چند شروع مختلف) تبدیل شده به داستان زنده موندن یه خانواده بیکار. .:13:
بازی ساده سازی شده.....از خرید و فروش بگیر تا عظمت بازی(البته بعضی از ساده سازیها خوبن ولی برایندش بد)
دیالوگا..........از نظر دیالوگ بازی خوبه یعنی تقریبا مثه شماره قبل.......ولی اونم یه جورایی ساده شده(اون علایمی که کنار هر انتخاب دیالوگ میده بدک نیس خوبه ولی ......)

در کل اونجورایی هم که میگن بد شده و فلان درس نیس به نظرم.........مشکل اصلی در اینجاس که اونقدر شماره 1 قوی و جالب بود که انتظارات شدیدا از این شماره بالا رفته بود و اینا هم به جای تکرار همون فرمول موفق اومدن تغییرات بی موردی دادن.

اگه میانیگن شماره یک رو 90 در نظر بگیریم واسه این بازی 80 تا 85 خوبه........ .

راستی بازی شایستگی GOTY شدن رو نداره.(اگه GOTY بشه من خودمو از پنجره پرت می کنم تو خیابون:31:)

.
.
.

resident_evil
10-03-2011, 19:53
یعنی الان من ازین بازی خوشم اومده مشکل دارم و NooB تشریف دارم دیگه ؟ : دی

# بازی خیلی کشش داره...غرق شدن تو دنیای بازی باحال .

مرد حسابی دیگه چی ازین بهتر ؟ : دی
مهمترین چیز در یک بازی همینه دیگه . جذبت کنه کشش داشته باشه خسته کننده نباشه برات .

ali_ranger22
10-03-2011, 20:02
یعنی الان من ازین بازی خوشم اومده مشکل دارم و NooB تشریف دارم دیگه ؟ : دی
در زمینه ی بازی های نقش آفرینی شما Noob هستی عزیزم :دی

779
10-03-2011, 21:07
دوستان من امشب نتونستم بازی رو بگیرم فردا هم که تعطیله میره واسه شنبه...
اما یک چیزی : بازی اون حالت کلاسیکه خودشو حفظ کرده؟
تا الان که بزرگترین مشکل واسه من کم شدن مبارزاته تاکتیکی هست و داستان. چون من ایزومتریک کلا استفاده نمیکنم و خوشم هم نمیاد از این مدل دوربین. اما اگه از اون حالت حماسی بیرون کشیده شده باشه واقعا افسوس یکی از بهترین بازی هایه R.P.G عمرم رو میخورم ( بعد از Fallout 3 بهترین بازیه R.P.G عمرم بود Origins )
آیتم بندی ها چجوری شده؟ کلا Set ها و ... چیزی اضافه نشده به قسمت لباس؟
شخصیت ها چجورین؟ با اینکه تقریبا مطمئنم هیچ شخصیتی جایه Morrigen رو نمیگیره و هیچ شخصیتی به خوشگلیه اونم نمیشه تویه این بازی :دی اما میخواستم بدونم شخصیت ها Special اند؟ یعنی اینکه یک شخصیت رفتار خاصه خودشو داشته باشه. ( یادمه Morrigen اگه بهش میگفتی تو کارت درسته تو عالی ای و ... Romance منفی بهت میداد :دی کلا شخصیت از اون قشنگ تر تابحال ندیده بودم )
با این نمراتی که منتقد ها دادند احتمالا امسال یا Diablo 3 بهترین میشه یا Skyrim چون The Witcher که فکر نمیکنم پتانسیلش رو داشته باشه ( یعنی سازندش در حدی نیست که بتونه GOTY R.P.G بده بیرون ، هرچند که پیش بینی هایه امسالم همه غلط از آب در اومدن :دی )

Viren
10-03-2011, 21:35
خیلی خلاصه اگه بخوام بگم ، bioware سعی کرده بازی رو شبیه مس افکت بکنه تا کاربرهای بیشتری رو جذب کنه .

این بدترین کاره

هیچ وقت موفق نمیشه...

راستش با این تعریف ها موندم بازی رو بگیرم یا برم 1 رو بازی کنم...