PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به یک ویروس وحشتناک آلوده شدیم ! لطفا کمک کنید (فوری)

تپل
23-08-2010, 20:02
به خاطر اینکه فقط یک ساعت از سیستم بدون آنتی ویروس استفاده کردم یه ویروس گرفتم که فکر می کنم برای شما ویروس آشناییه .

الان که دیگه هیچ آیکنی روی دسکتاپ بالا نمیاد ام با ا windows Task Manager میشه نرم افزار اجرا کرد!

روی یک فولدر کلیک کردیم ، آن فولدر مخفی شد و با هزار گرفتاری که پیدا شده فولدر exe شده و با کلیک روی آن صفحه ی کانمد (سیاه رنگ طرح داس) میاد.

از Folder option فایل ها HIden شده و تیک آن را هم نمیشه برداشت.

با ناد32 بروز سیستم را اسکن کردم .

اوضاع خیلی بیریخته:41:

لطفا کمک کنید که چه طوری میتونم فایلهای اون فولدر را برگردانم؟

kian-sh
23-08-2010, 22:01
3 راه بیشتر نداری.
1-استفاده از قابلیت boot time scan آوست
2-استفاده از دیسک نجات کسپر
3-تعویض ویندوز

noproblem
23-08-2010, 22:29
به خاطر اینکه فقط یک ساعت از سیستم بدون آنتی ویروس استفاده کردم یه ویروس گرفتم که فکر می کنم برای شما ویروس آشناییه .

الان که دیگه هیچ آیکنی روی دسکتاپ بالا نمیاد ام با ا windows Task Manager میشه نرم افزار اجرا کرد!

روی یک فولدر کلیک کردیم ، آن فولدر مخفی شد و با هزار گرفتاری که پیدا شده فولدر exe شده و با کلیک روی آن صفحه ی کانمد (سیاه رنگ طرح داس) میاد.

از Folder option فایل ها HIden شده و تیک آن را هم نمیشه برداشت.

با ناد32 بروز سیستم را اسکن کردم .

اوضاع خیلی بیریخته:41:

لطفا کمک کنید که چه طوری میتونم فایلهای اون فولدر را برگردانم؟
یاهو مسنجر هم نمیتونی بیای؟
تونستی اینو اد کن
mohammmadsalehi

تپل
23-08-2010, 22:40
3 راه بیشتر نداری.
1-استفاده از قابلیت boot time scan آوست
2-استفاده از دیسک نجات کسپر
3-تعویض ویندوز

ویندوز عوض کردن که مشکلی نیست و باید انجام بشه .

فقط قبلش باید فایلهای اون فولدری که exe شده رو بدست بیارم.

این folder.exe رو چه کار کنم؟

paul david
24-08-2010, 16:26
سلام به همه بخصوص تپل عزيز.
ببين دوست عزيز روش كار اين ويروس به اين صورته كه شما به هر پوشه اي وارد بشي يا روش كليك كني اونم سريع يه فايل اجرايي با نام همون پوشه ولي با آيكن فولدر درست ميكنه كه خود همون فايل ويروس ميباشد و پوشه اصلي شما رو مخفي ميكنه تا شما ديگه اونو نبينيد و به اشتباه روي آيكون شبيه به پوشه كه ويروس هستش كليد كنيد.
اينم كه گزينه Show Hidden Files شما غير فعال شده كار همين ويروسه تا شما نتونيد به ماهيت اون پي ببريد.

اصلا جاي نگراني نيست تمام پوشه هاي شما وجود دارند ولي مخفي شدن و قابل ديدن نيستند. اول خونسردي خودتون رو حفظ كنيد تا بتونيد درست فكر كنيد و تصميم بگيريد.

خوب حالا من به شما دو راه حل نشون ميدم كه ميتونيد انجام بديد تا مشكلتون حل بشه.

راه حل اول:
1- آنتي ويروستون اگه بروز هستش تمام سيستم رو ويروس كشي كنيد تا ويروس كاملا از بين بره.
2- حالا از لينك زير برنامه اي رو كه گذاشتم دانلود كن و سپس اونو اجراش كن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3- حالا سيستم رو يه بار ريست كن تا دوباره بياد بالا.
4- حالا ميتوني به Folder Options بري و تيك گزينه Show Hidden Files رو فعال كني البته به جز اون بايد تيك گزينه Hide Protected Operating System Files رو هم برداري.
حالا تمام پوشه هايي كه ويروس اونارو مخفي كرده بود رو ميبيني.

راه حل دوم:
1- آنتي ويروستون اگه بروز هستش تمام سيستم رو ويروس كشي كنيد تا ويروس كاملا از بين بره.
2- حالا يه ويندوز صفر كيلومتر و خشك روي سيستمت نصب كن.
3- پس از نصب ويندوز سريع آنتي ويروس رو نصب كن با آپديتش.
4- حالا گزينه 4 مرحله قبل رو انجام بده.

براي نگهداري فايلهاي آپديت nod32 توصيه ميكنم از برنامه زير استفاده كني.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تپل
24-08-2010, 19:39
paul david عزیز دمت گرم.