PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امنيت در اينترنت ايران

Farbod2
23-08-2010, 17:34
سلام
ميخواستم ازتون خواهش كنم كه اگه ميشه درباره اين موارد يك توضيحي بديد:

ip ها تا چه مدت سيو ميشه؟؟
چرا سيو ميكنن؟ منظورم اينه كه بعدا به چه دردشون ميخوره؟
آدرس هم كه حتما سيو ميشه؟
آدرس سايت هايي كه ميريم هم نگهداري ميشه؟
تا چه مدت آدرس سايت ها سيو ميشه؟
سايت هايي كه رفتيم چك هم ميشه؟؟؟؟؟؟
فييلتر شكن يعني ديگه امنه؟؟؟ منظورم اينه با فييلتر شكن كه ميريم ديگه سايت و آدرسي سيو نميشه؟؟
رد فرد متصل به سرور فييلترشكن رو نميگيرن؟؟؟!
اگه كسي تو يك سايت نامتناسب با فرهنگ ايران عضو باشه در آينده كسي بهش نميگه شما قبلا تو سايت فلان عضو بودي؟؟
وبلاگ هايي كه فييلتر شده اند با همشون برخورد ميشه يا فقط با خيلي هات هاش؟
و هر چيزي درباره همين طور چيزا و چيز هاي اضافه اي كه خودتون دوست داريد يا لازم ميدونيد كه بگيد

من كاره خاصي نمخوام بكنم ها اما اگه اينا رو بدونيم خوب بهتره ديگه. آخه من يك جايي شنيدم آدرس سايت هايي كه ويزيت كرديم تا 2 سال:18: نگهداري و همچنين چك ميشه:19:
ممنون

Farbod2
24-08-2010, 07:48
من نميدنم چرا هر تاپيكي ميزنم جوابي نميگيرم! به ياد ندارم تاپيكي زده باشم كه كسي جوابمو داده باشه:19:

M A M M U T
24-08-2010, 08:10
سلام

فييلتر شكن يعني ديگه امنه؟؟؟ منظورم اينه با فييلتر شكن كه ميريم ديگه سايت و آدرسي سيو نميشه؟؟
اگه كسي تو يك سايت نامتناسب با فرهنگ ايران عضو باشه در آينده كسي بهش نميگه شما قبلا تو سايت فلان عضو بودي؟؟
و هر چيزي درباره همين طور چيزا و چيز هاي اضافه اي كه خودتون دوست داريد يا لازم ميدونيد كه بگيد

من كاره خاصي نمخوام بكنم ها اما اگه اينا رو بدونيم خوب بهتره ديگه. آخه من يك جايي شنيدم آدرس سايت هايي كه ويزيت كرديم تا 2 سال:18: نگهداري و همچنين چك ميشه:19:
ممنون
اونایی که بلدم رو جواب رو جواب میدم برات:
2-برای اینکه بعدا یه جامعه آماری داشته باشن.یا اگه شما در اون سایت تخلفی کردی بعدا بیاد بگیرنت.یا برای جلوگیری از داشتن دوتا اکانت.(مثل تراوین:دی)
4-6- بله می تونن بفهمن که شما چه سایتی رفتی.اما برخی از سایت ها هست به صورت secure امنیت شما را تامین میکنه.در این حالت تنها شما و اون سایت در ارتباط هستید.البته ممکنه بازم بفهمن که شما رفتین تو اون سایت اما مثلا رمز و پسورد و این ها رو نمی تونن بدزدند.این سایت های secure به جای http از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میکنن نمونش هم جی میل و یاهو.
7-8با فیلتر شکن شما به یه سرور خارجی وصل میشی که اطلاعات شما برا اون سرور میره.اما اگه آی پی شما مخفی نشده باز هم در ایران می تونن بفهمن که شما چه سایتی رفتی.در انتخاب فیلتر شکن باید توجه کرد از انواع معروف اون استفاده کنید.(چون ممکنه با ساخت فیلتر شکن های جعلی بخوان اطلاعات شما رو بدزدند)
9-بستگی به سایتش و اینکه چقدر با فرهنگ ایرانی نامتناسبه داره:دی
اگه سایتش خیلی خفن باشه و شما هم خیلی فعال باشی و اون وقت بخوان اون سایت رو جمع کنن اون وقت ممکنه شما رو هم بگیرن(نترس.این اتفاق 1 در ملیون رخ میده.همونطور که گفتم سایتش باید خیلی دیگه نامتناسب باشه)
10-اطلاعات دقیق ندارم اما اگه خیلی مطالب تندی (خیلی خیلی تند)بنویسی خطرناکه.البته وبلاگ نویسی در وبلاگ های خارجی خیلی امنیت شما رو بالا می بره.(بلاگر-وردپرس)در بلاگفا نوشتن یعنی اینکه شما اطلاعات رو دو دستی دادی به همونا.
11-در کل امنیت در ایران یعنی کشک و پیگیری اون هم کشک تر.مطمئن باش اینقدر آدم های خلافکار تر هم هست که شما رو نگیرن.نگران نباش اما یه توصیه که همیشه سعی کن خواننده باشی تا نویسنده.مثلا شما می تونی از یه سایتی خلاف بازدید کنی هیچ عیبی هم نداره اما اگه فعالیت کنی اونوقت یه ذره خطری میشه.اما در کل اصلا نگران نباش.

roteal2007
24-08-2010, 08:26
سلام

ممنون

1.نمیدونم.
2.3.4.بله آدرس ها ip ها همه و همه در iisp ذخیره میشه....
5.نمیدونم.
6.بله وقتی ip سایت سیو بشه با یه پینگ آدرسشم در میارن.
7.با وجود مخابرات الان شاهد مانیتورینگ کاربران هستیم.
نه شیلتر شکن امن نیست. توصیه ما استفاده از چیز پی ان iهست اونم از جای معتبر.
اگه کار سیاسی نکنی هیچی رو رو نمیکنن.
وقتی رئیس بلاگفا رو دستگیر کردن دیگه.....
آدرس هم چک بشه میخوان چی کار کنن؟ اونا دارن شیلتر میکنن تا اون حدی رو که متناقض با اسلام ناب محمدی و آرمان های مملکت فخیم هست رو محدود کنن....واین سوال اینجا مطرح میشه :
آیا اونا به خواستشون میرسند؟
مسلما نه ....جلوی هر کاری رو که بخوان بگیرن باز نمیتونن....الان با یه سرچ کوچولو یه بچه12ساله میتونه خودش رو تا یک ماه برای دسترسی به سایت های غیر اخلاقی و شیلتر شده به قولی شارژ کنه اونم با پرداخت 2000 تومن ناقابل....(منظورم از فرد 12ساله مینیمم معلومات کار با اینترنت هست).
نه واقعیتش موفق نشدن.

LΩRD
24-08-2010, 09:06
سلام

ممنون

1 - بستگی داره ! اصولا IP ها هر 24 ساعت یه بار ازشون Backup گرفته میشه و در سیستم مربوط به IP ها ثبت میشه
2 - برای این Save میکنن که اگه خطایی ازت سر زد بتونن بفهمن کی بوده ! نمونه ی بارزش نفوذ به اطلاعات شخصی دیگرانه !
3 - بله ...
4 - آدرس ها توی Cache های ISP ها Save میشه !
5 - اصولا هر 24 ساعت یه بار آدرس ها چک میشه و بعد توی سیستم مخصوصی بایگانی میشن
6 - بله ...
7 - با قیلترشکن هم آدرس ها و IP شما Save میشه ! اما توی Cache ــه یه ISP دیگه ! برای مثال یکی از ISP های کانادا ! همونطور که دوست عزیزمون گفت : " توصیه ما استفاده از چیز پی ان هست اونم از جای معتبر "
8 - به ندرت ! از طریق IP هرچند درصد شناسایی خیلی کمه !
9 - حالا مگه میخای توی چه سایتی عضو بشی ؟ :31:
10 - تا حدود زیادی بستگی به محتویاتش داره !
11 - نمیدونم چی بگم ! بپرسید اگه بلد بودم جواب میدم

در جواب مورد آخر باید بگم که IP ــهایی که هر 24 سایت یک بار Save میشن در یه سیستم جداگانه بایگانی میشن و بوسیله ی IP با کسانی که تخلف میکنن برخورد میکنن

اگه جوابام ناقص بود دوستان کامل کنند :11:

شاد باشید :40:

Farbod2
24-08-2010, 09:17
ايول حالا اين شد يه چيزي ممنون

شما می تونی از یه سایتی خلاف بازدید کنی هیچ عیبی هم نداره اما اگه فعالیت کنی اونوقت یه ذره خطری میشه.
اين جمله جواب خيلي خوبي بود
ممنون از همه.

shifter
24-08-2010, 10:07
اگر از قندشكني :31: كه به سرور خارجي وصل ميشه و ip هم كه تغيير ميكنه استفاده كنيم بازم احتمال اينكه بفهمن چه سايتي رفتيم هست؟

roteal2007
24-08-2010, 11:37
اگر از قندشكني :31: كه به سرور خارجي وصل ميشه و ip هم كه تغيير ميكنه استفاده كنيم بازم احتمال اينكه بفهمن چه سايتي رفتيم هست؟

بستگی به قند شکن داره....بعضی هاشون وطنی هست و بعضی هاشون نه.
توصیه من چیز پی ان هست.

LΩRD
24-08-2010, 13:41

دوست عزیزمون ( roteal2007 ) اشاره کردن ...
بهترین و مطمئن ترین گزینه استفاده از چیز پی ان هست ! که البته به علت گران بودن ( برای مثال اگه بخاین چیز پی ان از سرورهای انگلیس بگیرید باید سالانه 140 پوند بپردازید ) برای ایرانیان به صرفه نیست !
بهترین گزینه استفاده از قندشکن ( :31: ) های معروف و مطمئنه ! سعی کنید قندشکن ها رو از سایت خود قندشکن آپدیت کنید !
شاد باشید :40:

شما می تونی از یه سایتی خلاف بازدید کنی هیچ عیبی هم نداره اما اگه فعالیت کنی اونوقت یه ذره خطری میشه خیر ...
همچین چیزی نیست !
همه چیز به بخت و اقبالت برمیگرده ! :31:
من کسایی رو میشناسم که فقط اینجور سایت ها رو بازدید میکردن و به دلیل استفاده از قندشکن جریمه شدن !

ifu
24-08-2010, 17:57
با سلام

تاپیک مفیدی بود. کلی چیز فهمیدیم که به درد آینده مون میخوره!!
از صاحب تاپیک و دوستانی که پاسخ دادند متشکرم.