PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کار افتادن ورودی USB جلوی کیس

SA.JJ.AD
23-08-2010, 03:09
با سلام به
دوستان و اساتید محترم ... من چند شب پیش که جاییو نمیدیدم اشتباهی این سوکت هدفونو فشار دادم داخل ورودی usb که جلو کیسه ...بعد یهو جرقه کوچیک زد ویه بوی سوختگی هم اومد... اومدم برقو روشن کردم دیدم این چیزه هدفونو زدم به USB ... !!!! به هر حال از اون به بعد که حافظه ی فلشم رو میزنم به اون ورودیه ... دیگه کار نمیکنه ... !!؟ میخواستم بدونم چی شد ؟ سوخت ؟ حالا باید چیکار کنم ؟ عوض میشه ؟ چنده؟

با تشکر

majid_sd2009
23-08-2010, 03:16
آخه چیزی نداره که بسوزه
شما بازش کن شاید تو مسیرش یک خازنی چیزی باشه
ولی به نظر سیمهاش آب شده.
شایدم برا مین بردت مشکل پیش اومده

امین101
23-08-2010, 12:32
چیزی داره که بسوزه عزیز!
ای سی که اون ورودی خروجی رو کنترل میکنه روی مادر برد احتمالا سوخته

majid_sd2009
23-08-2010, 15:06
من منظورم خود usb بود، نه خود مینبرد که!!
ولی فک نکنم آی سی باشه ها؟! الکی که نیست اونهمه دیود اون دور بر چیکار میکنن پس؟:31:

SA.JJ.AD
23-08-2010, 15:11
فکر نمیکنم از مادربورد باشه ... اخه 2 تا جلو کیس USB داره ... که یکیش الان سالمه ... اما اون یکی که فلشو بهش میزنم کار نمیکنه

من باید چیکار کنم ...؟

دوست عزیزی که گفت احتمال داره سیمش اب شده باشه ... منم شک کردم . اما الان که نگاه میکنم ... میبینم که سیمی در کار نیست و اون پورت usb چسبیده به یه سطحی که نمیدونم اسمش چی میشه ...!!!

SA.JJ.AD
24-08-2010, 15:01
هیچکی نمیخاد مارو کمک کنه ؟

SA.JJ.AD
29-08-2010, 03:41
کمک.کمک.کمک. ضروریه

ebicross
29-08-2010, 13:44
شما همون سطح (برد) رو چک کنید. ببینید چیزی روش نسوخته.
بعدش این برد با 8 سیم وصل میشه به مادر برد. این سیمها جفتی هستند. معمولا به رنگهای مشکی - سبز - سفید و قرمز.
حالا شما این جفتها رو شناسایی کنید. یکیش که سالمه. دومی که خرابه رو چک کنید. منظور از دومی همون چهار سیم دوم هستش. اگر سیمها در ظاهر مشکلی نداشتند این چهار سیم رو به همون ترتیبی که متصل بود به یک کنترلر یا همون هدر دیگه داخل مادربرد متصل کنید.
معمولا از این کنترلرها توی مادر برد چند تایی هست. با اسم USB_1 - USB_2 و غیره:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر سیمهاتون به صورت سوکت بود کلا تمامش رو به یک کنترلر دیگه متصل کنید.
ولی به احتمال زیاد مشکل توی همون برد روی پنل جلویی کیس هستش. به مادربرد نرسیده.

david est2
30-08-2010, 00:09
شما همون سطح (برد) رو چک کنید. ببینید چیزی روش نسوخته.
بعدش این برد با 8 سیم وصل میشه به مادر برد. این سیمها جفتی هستند. معمولا به رنگهای مشکی - سبز - سفید و قرمز.
حالا شما این جفتها رو شناسایی کنید. یکیش که سالمه. دومی که خرابه رو چک کنید. منظور از دومی همون چهار سیم دوم هستش. اگر سیمها در ظاهر مشکلی نداشتند این چهار سیم رو به همون ترتیبی که متصل بود به یک کنترلر یا همون هدر دیگه داخل مادربرد متصل کنید.
معمولا از این کنترلرها توی مادر برد چند تایی هست. با اسم USB_1 - USB_2 و غیره:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر سیمهاتون به صورت سوکت بود کلا تمامش رو به یک کنترلر دیگه متصل کنید.
ولی به احتمال زیاد مشکل توی همون برد روی پنل جلویی کیس هستش. به مادربرد نرسیده.

من با این مشکل زیاد برخورد کردم ؛ شما سیم هایی که از usb جلوی کیس میان رو چک کن ببین ثالیمن یا نه به طور قطع فقط او نا سوختن یا ذو ب شدن داخل کیستم بو که ببین بوی سوختگی می فهمی ؟

SA.JJ.AD
30-08-2010, 15:50
دوست عزیز فکر نمیکنم از مادر بورد باشه ... مشکل باید از جلوی کیس باشه ... اخه تو پست اولم گفتم که یه جرقه ی کوچیک زدو بوی سوختگی اومد و دیگه هم کار نکرد ... راهی هست درستش کنم ؟ لطفا سریع راهنمایی کنید

SA.JJ.AD
03-09-2010, 06:01
دوستان جواب مارو بدید دیگه . 2 هفته شدا ... ای بابا .:41:
مگه جای بدی سوالمو مطرح کردم ؟

SA.JJ.AD
05-09-2010, 09:21
بازم درشت تر بنویسم ؟

اهای کسی اینجا نیست ؟165 نفر اومدن اینجا اما دریغ از پاسخ درستو حسابی .

نخاستیم بابا ما که رفتیم