PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه یک کانکشن اینترنت را به 2 تا lan داد؟(کمک کنید)

PeZooZo
21-08-2010, 18:13
سلام دوستان.
من می خوام کانکشن ADSL خودم را به کارت شبکه lan و وایرلس lan , به share بگذارم و هر دو کارت lan من اینترنت داشته باشن.
آیا چنین کاری شندنی است؟
ممنون

a6l3i
22-08-2010, 03:38
سلام
شدنی که هست. فقط من متوجه نشدم تجهیزات شما چیه؟ این ها رو بگید بهتر میتونم راهنمائی تون کنم.

1- مودمتون چیه؟ ( نام و مدل)
2- ساختاری فعلی ای که الآن دارید و اونچه مد نظرتون هست رو کامل تر بگید. من اینطور فهمیدم که شما الآن یه مودم دارید که با USB یا LAN به یه PC وصله و میخواید اینترنت رو بین این PC و یه سیستم دیگه به اشتراک بذارید.
حالا من نمی دونم اون سیستم دوم شما کارت شبکه معمولی (LAN) داره یا Wireless ؟

PeZooZo
22-08-2010, 22:26
دوست عزیز.
من یک مودم TD link دارم که با usb متصل شده به pc.
یک کارت شبکه.
یک کارت وایرلس.
می خوام اینترنت را همزمان به این 2 تا کارت بدم.
ممنون

a6l3i
23-08-2010, 14:18
دوست عزیز.
من یک مودم TD link دارم که با usb متصل شده به pc.
یک کارت شبکه.
یک کارت وایرلس.
می خوام اینترنت را همزمان به این 2 تا کارت بدم.
ممنون

شما مدل TD-Link تون رو نفرمودین ، ولی چون میگید با USB به PC وصلش کردی ، به احتمال زباد نباید Wireless داشته باشه. در این صورت مودم نمی تونه شبکه وایرلس ایجاد کنه تا کارت شبکه ی وایرلس تون بخوان وارد اون شبکه شه !!!
اگر میخواید شبکه وایرلس داشته باشید ، دو راه کار دارید:

1- یک Wireless Access point بخرید و مودم رو با LAN بهش وصل کنید. که حدود 60 تومن در میآد.
2- یک مودم وایرلس دار بگیرید که داخل خودش نوعی Acess ponit هم داره ( Wireless DSL Modem + Router ). که از 70 تومن شروع میشه و تا 100 میره (برای کاربری ما در خونه)

البته قطعا میدونید ، که با راه اندازی شبکه وایرلس ( از هر یک از روش های فوق) هر وسیله ی دارای wifi میتونه با مودم ، اینترنت و سیتستم هاتون ارتباط برقرار کنه . مثل اکثر گوشی های موبایل ، LCD های جدید و . . . .