PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نمیدونم موضوع رو چی بزارم ؟؟!!!! ولی مشکل بزرگیه

..hamed..
21-08-2010, 12:20
شاید بگین که به این تالار مربوط نمیشه ولی گفتم اگه ویروسی چیزی باشه تو این تالار بهتر میتونین کمکم کنید

سلام اقا من یه مشکل با ویندوزم داشتم اونم این بود که cpu با 100% ضرفیتش کار میکرد و task managerشو که باز میکردم و به لیست برنامههای در حال اجرا نگاه میکردم یه نرمافزاری که اسمش یادم نیست چندین بار اجرا شده بود و همشون هم در حال پردازش بودن و سیستم کاملا کند شده بود و خیلی سخت میشد با کامپیوتر کار کرد منم فکر کردم حتماا یه ویروسی چیزی هست خواستم یه انتی ویروس نصب کنم که هر چی سعی کردم نتونستم کسپرسکای رو نصب کنم ولی nod32 نصب شد زدیم اسکن کنه که به خاطر کند شدن شدید سیستم نشد یعنی کارا خیلی کند پیش میرفت و با اون وضعیت یه 8 9 ساعتی باید nod کار میکرد که امکانش نبود (به این انتی ویروس اعتماد ندارم و ازش خوشم نمیاد نمیدونم چرا یه زمانی بهترین انتی ویروس شده بود هیچ کاری ازش بر نمیاد فقط کسپر سکای ) خلاصه قید همه چی رو زدیم گفتیم یه ویندوز جدید نصب کنیم سی دی ویندوز رو گزاشتیم سیستم رو ریستارت کردیم و گزینه بوت از طریق سی دی رو انتخاب کردیم تا ویندوز نصب کنیم ولی سیستم اول کار که فایلهای ویندوز تو سی دی رو که load میکنه خیلی بیشتر از حد معمولش طول کشید قبلنا که سه چهار دقیقه ای فایلهلرو لود میکرد و بعد وارد setup میشد این باز حداقل 10 دقیقه ای طول کشید بعد از لود شدن فایل ها و ورود به setup و انتخاب پارتیشن و زدن گزینه نصب ویندوز جدید نصب شروع شد ولی این بار نصب ویندوز هم خیلی خیلی طول کشید شاید یه یک ساعتی یا بیشتر طول کشید خلاصه بعد از نصب ویندوز هم ویندوز ناقص نصب شده بود نرم افزارهای پیش فرض ویندوز نصب نشده بودن و اصلا فایلهای با پسوند .exe (ففایلهلی اجرایی) رو هم اجرا نمیکرد و موقعی که میخواستم درایو ها رو نصب کنم و رو فایلهلی لجراییشون دابل کلیک میکردم ازم میپرسید که با کدوم نرمافزار اجراشون کنم ( همون پنجره ای که وقتی ویندوز فایلی رو نمیشناسه نشون میده و میپرسه که تو اینترنت بگرده نرم افزاری که اون فایل رو باز میکنه رو دانلود کنه یا خود ما یه نرم افزاری رو برا اجراش معرفی میکنیم ) یا بلافاصله بعد از دابل کلیک رو فایل اجرایی IE باز میشد و میپرسید فایل رو باز میکنید یا سیو میکنید !!!!!!
حالا یکی به ما بگه مشکل کجاست که این طوری شده و حتی ویندوزهایی هم که نصب میکنم هم ناقص نصب میشن یعنی ویندوزی که نصب میشه فقط میتونه کامپیوتر رو خاموش روشن کنه و هیچ کار دیگه ای نمیکننه چون از همه نرمافزارهای پیش فرضش فقط ورد پد و نرمافزار نشون دادن عکسها نصب میشه و دیگه هیچ نرمافزاری نصب نمیشه

در ضمن مشکل از سی دی ویندوز نبود چون خودم رو کامپیوتر خودم با همون سی دی ویندوز نصب کرده بودم ( اینایی که گفتم مربوط به کامپیوتر یکی از دوستام میشه )

jamy_khoshtip
21-08-2010, 12:48
قبلا خیلی ها در این مورد ویروس صحبت کردن . یک سرچی بزن پیدا میکنی.

..hamed..
21-08-2010, 13:16
گشتم ولی چیزی تو فروم پیدا نکردم تو گوگل هم نمیدونم دنبال چی باید بگردم اسم ویروس رو نمیدونم

jax2
21-08-2010, 14:28
شما میگی سرعت پاییینه
پس بهترین کار استفاده از سی دی بوت کسپرسکای هست که تو محیط لینوکس اسکن می کنه و سرعتش بالاست

..hamed..
21-08-2010, 17:33
من دارم KASPERSKY RESCUE DISK 10 رو دانلود میکنم منظورتون همینه ؟
اصلا این نرمافزار میتونه مشکلمو حل کنه

noproblem
21-08-2010, 19:53
98 درصد مشکل شما سلف دفنس مود 32 هست
.
ببخشید که کامل توضیح نمیدم
چون واقعا حوصله ندارم بنویسم
ولی شما کسپر 2011 نب کن اپدیت کن
و رول بک چینج بزن مشکل حله.

amir.7
22-08-2010, 00:42
سلام

این یه اتوران هستش ولی اسمش رو نمیدونم ، ما هم چند وقت پیش گرفتارش شدیم ، اطلاعات رو از روی کامپیوتر برداشتیم و کل

پارتیشن ها رو دیلیت کردیم و دوباره ویندوز نصب کردیم و خلاص ، اگه تونستی اینم یه راه حل ، بعدش جی دیتا نصب کن و تا حدود زیادی

خیالت راحت باشه و آویرا فری هم بزار کنارش و ریل تایمش رو هم خاموش کن تا سیستمت سنگین نشه .

compi
22-08-2010, 10:01
با درود به شما
به اين آدرس برو و اين نرم افزار رو دانلود كن

KidoKiller

kidokiler
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن هر موقعه به اين ويروسها يا اين جور مشكلها بر خوردي اول در قسمت استار تاپ تمام پروسسها رو ديسيبل كن
بعد سيستم رو راه اندازي كن تا ويروسها نتونند قبل از بالا اومدن ويندوز run بشن
در ضمن يه چيزه ديگه در زمان نصب ويندوز جديد شما احتمالا ويندوز قبلي رو ديليت نكردي كه ويندوز به اين شكل ناقص نصب شده!

noproblem
22-08-2010, 10:15
با درود به شما
به اين آدرس برو و اين نرم افزار رو دانلود كن

KidoKiller

kidokiler
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن هر موقعه به اين ويروسها يا اين جور مشكلها بر خوردي اول در قسمت استار تاپ تمام پروسسها رو ديسيبل كن
بعد سيستم رو راه اندازي كن تا ويروسها نتونند قبل از بالا اومدن ويندوز run بشن

kidokiler

اخه چه ربطی داره
این ماله ویروس کانفیکر هست نه یه ویروس ساده مثل بالایی

compi
22-08-2010, 10:21
kidokiler

اخه چه ربطی داره
این ماله ویروس کانفیکر هست نه یه ویروس ساده مثل بالایی
كار اين نرم افزار اينه كه در محيط داس تمامه تروجانها و ويروسها رو از بين ميبره
ربطش اينه چون آنتي ويروس نميتونه ويروس رو پيدا كنه !!

noproblem
22-08-2010, 10:59
كار اين نرم افزار اينه كه در محيط داس تمامه تروجانها و ويروسها رو از بين ميبره
ربطش اينه چون آنتي ويروس نميتونه ويروس رو پيدا كنه !!

خواب دیدی خیر باشه
حوصله بحث ندارم
کیدو همون کرم کانفیکر هست اینم ریمور اونه نه چیزه دیگه ای

..hamed..
22-08-2010, 19:27
اقا من امروز کسپرسکای رسکیو دیسک 10 رو رو کامپیوتر احرا کردم و بعد از اسکن 5467 تا تروجان و یه عالمه ویروس و چندین نرمافزار مخرب دیگه لیست کرد و تو یه نمودار نشونم دارم یه 7 8 تایی از تروجانهارو هم نتونست delet کنه و بعد از تموم شدن اسکن دوباره از اول اسکن رو شروع کرده که اسکن اولی یه 5 ساعتی طول کشید که با این حساب اسکن دومی 11 12 شب تموم میشه حالا میتونم مطمئن باشم که مشکلم بعد از تمام شدن اسکن حل میشه و اون تروجانهایی رو هم که نتونست delete کنه که تو پارتیشن f هستن رو فرمت میزنم که فکر کنم دیگه مشکلی نداشته باشم ولی :
یه سوال
چرا وقتی که بوت از رو سی دی ویندوز رو که انتخاب میکردم و کامپیوتر هم اولش فایلهای مورد نیاز رو load میکرد این لود کردن خیلی طول میکشید اینم مربوط میشه به این ویروسها
منظورم همون جاییه که بعد از گزاشتن سی دی تو درایو و ریستارت کامپیوتر و انتخاب بوت از طریق سی دی یه صفحه ابی میاد و پایین صفحه نمایش فایلهلیی رو که کامپیوتر لود میکنه نشون داده میشن که بعد از کامل شدن لود میره به قسمت نصب ویندوز
در ضمن من منظور اقای noproblem رو که تو صفحه قبل که با فونت درشت نوشته رو نفهمیدم
لابهلای جوابهاتون هم بگید که این چیه که کامپیوتر رو این جور اش و لاش کرده

kian-sh
22-08-2010, 19:56
منظور آقای noproblem از این که گفتند سلف دیفنس نود 32 ضعیفه یعنی این که محافظت نود از خودش و فایل های اجرایی و فایل ها و برنامه های ویندوز ضعیفه و در نتیجه این همه تروجانی که شما داشتید اکثر فایل های مهم سیستم شما پاک شده اند که باعث این مشکلات شده اند.موفق باشید:5:

noproblem
22-08-2010, 21:08
اقا من امروز کسپرسکای رسکیو دیسک 10 رو رو کامپیوتر احرا کردم و بعد از اسکن 5467 تا تروجان و یه عالمه ویروس و چندین نرمافزار مخرب دیگه لیست کرد و تو یه نمودار نشونم دارم یه 7 8 تایی از تروجانهارو هم نتونست delet کنه و بعد از تموم شدن اسکن دوباره از اول اسکن رو شروع کرده که اسکن اولی یه 5 ساعتی طول کشید که با این حساب اسکن دومی 11 12 شب تموم میشه حالا میتونم مطمئن باشم که مشکلم بعد از تمام شدن اسکن حل میشه و اون تروجانهایی رو هم که نتونست delete کنه که تو پارتیشن f هستن رو فرمت میزنم که فکر کنم دیگه مشکلی نداشته باشم ولی :
یه سوال
چرا وقتی که بوت از رو سی دی ویندوز رو که انتخاب میکردم و کامپیوتر هم اولش فایلهای مورد نیاز رو load میکرد این لود کردن خیلی طول میکشید اینم مربوط میشه به این ویروسها
منظورم همون جاییه که بعد از گزاشتن سی دی تو درایو و ریستارت کامپیوتر و انتخاب بوت از طریق سی دی یه صفحه ابی میاد و پایین صفحه نمایش فایلهلیی رو که کامپیوتر لود میکنه نشون داده میشن که بعد از کامل شدن لود میره به قسمت نصب ویندوز
در ضمن من منظور اقای noproblem رو که تو صفحه قبل که با فونت درشت نوشته رو نفهمیدم
لابهلای جوابهاتون هم بگید که این چیه که کامپیوتر رو این جور اش و لاش کرده

منظورم پست بالاست
راستی با دیسک نجات که اسکن کردی
دیسک اپدیت شده بود؟
یعنی اپدیت کردی یا نه؟

..hamed..
23-08-2010, 20:53
رفتم از تو سایتش اخرین ورژنشو دانلود کردم و دیروز و امروز زدم اسکن کرد و دو تا از پارتیشنهارو فرمت کردم (معدن تروجان بودن ) اخر کار هم تو گزارشش زده بود 19322 تا تروجان پیده کرده +تعداد زیادی ویروس دیگه
ولی با این حال و چندین بار اسکن کردن و مطمئن شدن از این که دیگه ویروسی وجود نداره ( 5 6 بار کامپیوتر رو اسکن کردم و اخرین بار دیگه چراغ کسپرسکی قرمز نشد )بازم ویندوز ناقص نصب شد ولی ویندوز 7 کامل نصب شد ولی بازم سی پی یو کامپیوتر با حداکثر توانش کار میکرد بدون این که من نرم افزاری نصب کرده باشم و سیستم خیلی خیلی کند کار میکرد سی پی یو یک لحظه هم بار کاریش کم نمیشد و همش با 100% توانش کار میکرد

---------- Post added at 09:53 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

98 درصد مشکل شما سلف دفنس مود 32 هست
.
ببخشید که کامل توضیح نمیدم
چون واقعا حوصله ندارم بنویسم

ولی شما کسپر 2011 نب کن اپدیت کن
و رول بک چینج بزن مشکل حله.
منظورم پست بالایی هست

منظورم پست بالاست
راستی با دیسک نجات که اسکن کردی
دیسک اپدیت شده بود؟
یعنی اپدیت کردی یا نه؟

با این تفاسیری که بالا گفتم میشه به این نتیجه رسید که راه نجاتی به جر فرمت کامل هارد دیسک نمونده ؟ تو هارد فقط یه پوشه 15 گیگیابایتی دارم که برام خیلی با ارزشه اگه اون نبود خیلی وقت پیش هادمو فرمت کرده بودم

kian-sh
23-08-2010, 22:06
خب از اطلاعات خیلی مهمت یه بک آپ کوچولو بگیر و تمام درایو هاتو فرمت کن بعدا خوب که یه آنتی ویروس قوی ریختی و آپدیتش هم کردی میتونی اطلاعاتت رو اسکن کنی تا همه ی ویروس ها و تروجان ها هم پاک شوند.

noproblem
23-08-2010, 22:32
رفتم از تو سایتش اخرین ورژنشو دانلود کردم و دیروز و امروز زدم اسکن کرد و دو تا از پارتیشنهارو فرمت کردم (معدن تروجان بودن ) اخر کار هم تو گزارشش زده بود 19322 تا تروجان پیده کرده +تعداد زیادی ویروس دیگه
ولی با این حال و چندین بار اسکن کردن و مطمئن شدن از این که دیگه ویروسی وجود نداره ( 5 6 بار کامپیوتر رو اسکن کردم و اخرین بار دیگه چراغ کسپرسکی قرمز نشد )بازم ویندوز ناقص نصب شد ولی ویندوز 7 کامل نصب شد ولی بازم سی پی یو کامپیوتر با حداکثر توانش کار میکرد بدون این که من نرم افزاری نصب کرده باشم و سیستم خیلی خیلی کند کار میکرد سی پی یو یک لحظه هم بار کاریش کم نمیشد و همش با 100% توانش کار میکرد

---------- Post added at 09:53 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

منظورم پست بالایی هست

با این تفاسیری که بالا گفتم میشه به این نتیجه رسید که راه نجاتی به جر فرمت کامل هارد دیسک نمونده ؟ تو هارد فقط یه پوشه 15 گیگیابایتی دارم که برام خیلی با ارزشه اگه اون نبود خیلی وقت پیش هادمو فرمت کرده بودم

همیشه راه زیاده
شما چه توقعی داری با دیسکی که اپدیت نشده اسکن کردی!!
شما باید کسپر 2011 نصب کنی و اسکن کنی هر چی پیدا کنه دیسفنکت کنی
بعد مشکل حل میشه
نشد یاهو مسنجر منو اد کن
mohammmadsalehi

..hamed..
24-08-2010, 10:34
خوب از تو سایتش دانلود کردم تو سایتشم اخرین ورژنشو میزارن دیگه نسخه 10 رسکیو دیسک رو دانلود کردم
اادتون کردم

compi
24-08-2010, 10:39
با درود به شما يه تروجان ريموور نصب كن مشكلت حل بشه
چون آنتي ويروسه كاسپر در برابر تروجان ضعيفه چون خودم الان لاينسس شده اش رو دارم استفاده ميكنم

..hamed..
24-08-2010, 10:53
سیستم خیلی خیلی کنده هر بار یه 6 7 ساعت طول میکشه اسکن کردنش یعین :
این نصفه نصب شدنها و کند شدن شدید سیستم و کار کردن با حداکثر توان سی پی یو کار تروجانهاست ؟؟!!!

noproblem
24-08-2010, 14:23
با درود به شما يه تروجان ريموور نصب كن مشكلت حل بشه
چون آنتي ويروسه كاسپر در برابر تروجان ضعيفه چون خودم الان لاينسس شده اش رو دارم استفاده ميكنم

بهتره ادم اطلاع داشته باشه بعد پست بده
عزیز امروزه 90 درصد مخرب ها تروجان هستند که
به دسته های مختلفی تقسیم میشن
بک دور روت کیت دانلودر و... اسپایور و.. اکسپلوییت و..
خلاصه اگر اینطور باشه کسپر تویه تست انتی ویرس ها باید اخر بشه نه جزو بهترین ها.

paul david
25-08-2010, 12:35
سلام به همه دوستان بخصوص حامد عزيز.

دوست عزيز اين مشكلي كه شما گرفتارش شدي ربطي به تروجان و ويروس نداره. چرا؟

چون :
ويروس زماني ميتونه عمل كنه و فعاليت داشته باشه كه تحت يه سيستم عامل لود بشه يا بهتر بگم فقط توي محيط سيستم عامل بعنوان مثال (ويندوز) باشه. انصافا با عقل جور در مياد زمانيكه شما در حال نصب ويندوز توي محيط تحت داس آبي رنگ هستيد و داريد عمليات كپي رو انجام ميديد يه تروجان يا يه ويروس بياد لود بشه و سرعت رو كند كنه. و هم اينكه سيستم ويندوز بعد از نصب به محض بالا آمدن قبل از اينكه شما درايوي يا فايل آلوده اي را بازكنيد ويروس بتونه فايلهاي اصلي يا همون نرم افزارهاي اوليه ويندوز رو بهم بزنه. ( البته كه امكان نداره )

همانطوري كه در وادي گوشيهاي موبايل هر ويروسي براي يه سيستم عامل موبايلي طراحي ميشه و همانطوري كه يه نرم افزار نوشته شده براي يه سري گوشي خاص تحت سيستم عامل خاص روي گوشيهاي سري ديگري قابل اجرا نيستند.

مشكل شما يه مشكل نرم افزاري/سخت افزاري ميباشد.
شما بايد مسايل زير رو چك كنيد تا به نتيجه برسيد.
1- اول از همه حتما CD ويندوز رو عوض كنيد و با يه CD جديد چك كنيد.
2- در اين مرحله شما كابل هاي رابط هارد و همچنين درايو CD/DVD را عوض كنيد (كابل ديتا DATA را (چه IDE وچه Sata )) سپس دوباره مسئله را چك كنيد.
3- اگر پس از مراحل بالا مشكل برطرف نشد يقين داشته باشيد كه مشكل از هارد شما ميباشد. كه در اين صورت دو راه بيشتر نداريد.
الف) اگر اطلاعات موجود در هارد حياتي هستند و شما امكان جابجايي بر روي DVD و يا هارد ديگري نداريد ميتوانيد از يك نرم افزار بدسكتور برداري تحت سي دي استفاده كنيد.
ب) پارتيشن هاي هارد را پاك كرده و از ابتدا و دوباره پارتيشن بندي كنيد.

اميدوارم مشكلتون حل بشه.
با تشكر از همه دوستان و بچه هاي ايران زمين.

..hamed..
25-08-2010, 17:05
ممنون با عقل منم جور در نمیومد برا همین مرتب سوال میکردم که امکان داره مدت زمان زیاد لود شدن اولیه ویندوز قبل از نصب و همین طور موقع نصب کار ویروسی چیزی باشه یا نه
که فکر کنم همون طور که اشاره کردین یه مشکل سخت افزاری باشه که این کمی منطقی میاد ولی همچین مشکل سخت افزاری هم تا حالا نشنیدم و تو فروم هم ندیدم اخه ناقص نصب شدن ویندوز میتونه یه مشکل سخت افزاری باشه اگه مشکل سخت افزاری بود باید کلا نصب نمیشد
این طور نیست
اصلا اختمال داره ایراد از پارتیشن بندی و یه مشکل نرم افزاری از هارد باشه
اگه این احتمال وجود داره نرم افزاری وجود داره که این مشکلو حل کنه میشه با پارتیشن مجیک درستش کرد

kases
25-08-2010, 17:23
به نظر من یا مشکل از سی دی ویندوز هست و یا از دی وی دی رایترتون و یا شاید عمر هاردتون داره تموم میشه

..hamed..
25-08-2010, 20:58
به نظر من یا مشکل از سی دی ویندوز هست و یا از دی وی دی رایترتون و یا شاید عمر هاردتون داره تموم میشه

نه بابا بیچاره تازه کامپیوترشو خریده یه 3 4 ماهی میشه اشکال از سیدی ویندوز هم نیست چون از سه تا سی دی ویندوز مختلف استفاده کردیم و همون طور که گفتم ویندوز سون هم که نصب کردیم کامل نصب شد ولی بازم سی پی یو با 100% توانش داره کار میکنه

kases
26-08-2010, 04:16
بایوس مادر بردتون رو اپدیت کنید شاید مشکل از اونجا باشه

..hamed..
26-08-2010, 04:40
نه بابا !!
چه ربطی داره ؟!!!!!

compi
31-08-2010, 08:04
بهتره ادم اطلاع داشته باشه بعد پست بده
عزیز امروزه 90 درصد مخرب ها تروجان هستند که
به دسته های مختلفی تقسیم میشن
بک دور روت کیت دانلودر و... اسپایور و.. اکسپلوییت و..
خلاصه اگر اینطور باشه کسپر تویه تست انتی ویرس ها باید اخر بشه نه جزو بهترین ها.
پسر خوب من از شما فعلا اطلاعاتم به روز تره چون تا الان با اين تروجانها روبرو شدم و ديدم كه سيستم با آنتي ويروسه
كاسپرم چطوري از كار افتاده روي همين حساب ميگم كاسپر در مقابل تروجان ضعيف عمل ميكنه.

Ahmad24
02-09-2010, 01:00
کامپیوتر رو در حالت Safe Mode بوت کنید. اگر CPU زیر 10 درصد مشغول بود شما مشکل نرم افزاری دارید.اما اگر CPU همچنان نزدیک 100 درصد در حال استفاده بود Taskmanager رو باز کنید ببینید چه پروسه ای بیشترین استفاده رو داره از CPU میکنه.اگر System idle process بود مشکلتون 100 درصد سخت افزاریه.اگر Explorer.exe بود ویندوز تعطیله.اگرپروسه دیگه یا بخصوص svchost.exe بود تروجان لامذهبی رو کامپیوتر مسلط شده البته در هر صورت شما یه مورد رو حتما چک کنید.سنسورهای درجه حرارت CPU و هارددیسک و همچنین سرعت فنها رو چک کنید.بخصوص فن CPU زیر 2000 دور نباشه.در مورد هارد هم SMART اون رو چک کنید که اگر تمام پارامترها در وضعیت معمولی باشن یعنی هارد سالمه.بالا بودن درجه حرارت یکی از علل شایع سخت افزاری کندی سیستمه.

..hamed..
02-09-2010, 10:47
عزیزم اینایی که گفتی رو چطوری چک کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟(فن و هارد و ...)

noproblem
02-09-2010, 10:56
پسر خوب من از شما فعلا اطلاعاتم به روز تره چون تا الان با اين تروجانها روبرو شدم و ديدم كه سيستم با آنتي ويروسه
كاسپرم چطوري از كار افتاده روي همين حساب ميگم كاسپر در مقابل تروجان ضعيف عمل ميكنه.

قربون دستت برام دو تاش رو که کسپر نمیشناسه اپلود کن
اقای اپدیت من همیشه میگم هرکی ادعا داره در ضمینه ای بیاد اینو اد کنه تا با هم بررسی کنیم
mohammmadsalehi
اینو یاهو اد کن
.

Ahmad24
03-09-2010, 00:42
ساده ترین راه Setup بایوس کامپیوتره.معمولا با زدن کلید DEl یا گاهی F1 یا F2 پس از روشن کردن کامپیوتر میرین تو Setup.در داخل ویندوز هم هزارویک نرم افزار هست که کاملترینشون SiSoftware Sandra Pro هست.SMART هارد رو حتما چک کن.

Ahmad24
03-09-2010, 01:29
ببینید یه بحثی هست در مورد امنیت سیستم کامپیوتری در برابر برنامه های مخرب که قدیمی و پیش پا افتادس اما خیلی مهمه و مورد غفلت قرار میگیره.

امنیت یه مسئله چندوجهیه یعنی اینکه شما قویترین نرم افزار امنیتی رو نصب کنید امنیت شما رو تضمین نمیکنه.مهمترین پارامتر در امنیت خود کاربره.باید بخونید تجربه کنید بازم بخونید و ... حالا هی بشینین بحث کنید راجع به قدرت یا ضعف این نرم افزار و اون نرم افزار.باید دید کی این نرم افزار رو استفاده کرده چجوری استفاده کرده.آیا پیکربندی شبکه و سرویسها تو کامپیوتر مناسبه؟ سرویسهایی مثل Telnet,NetBios,RemoteDesktop,UPnp رو کامپیوتر بیخودی فعال نیست؟ آیا کاربر هر نرم افزاری میرسه دستش نصب میکنه و بعد انتظار معجزه داره از آنتی ویروس؟

خلاصه کاربر مهمترین عامل در امنیت کامپیوتره.متدهای حفاظت به دو دسته فعال Active و غیر فعال Passive طبقه بندی میشه.شما باید یه Plan برای حفاظت از کامپیوترتون داشته باشین.هر کس با هر نرم افزاری راحتتره با اون کار کنه.این که تست VB100 یه بار یه آنتی ویروس رو تایید میکنه و دفعه بعد رتبه پایینی بهش میده خدا میدونه شاید یه ایرونی مدیرشه!!! که علاوه بر پارامترهای فنی،پارامترهای غیر فنی$$$ روهم در نظر میگیره!

جدیدا گفته میشه نرم افزارهای پولی دارن هر روز ضعیفتر میشن و نرم افزارهای رایگان هر روز بیشتر قدرت نمایی میکنن.به طور کلی بهتره از 3 نرم افزار به جای یکی استفاده کنید:یه آنتی ویروس،یه فایروال مطمئن و یه آنتی اسپایویر

آنتی ویروسهای رایگان Avira و Avast موردهای مناسبی هستند.Nod32 هم بدک نیست.آنتی اسپایویری که از مایکروسافت تاییدیه داره SuperAntiSpyware هستش.البته در کنارش هم Spyboot بد نیست.ُSpybot میتونه در حفاظت غیرفعال موثر باشه.یه فایروال خوب هم COMODO هست البته ادعایی به عنوان بهترین بودن این فایروال ندارم اما چیز خوبیه.

الان رو سیستم من KasperSky Internet Security 2011 نصبه.عیب کسپر استفاده زیاد از منابع سیستمی و آپدیت حجیمشه اما اگر سیستم قوی داشته باشید بد نیست.Bitdefender دیتابیس عظیمی داره و حتی ویروسهای موبایل رو هم تشخیص میده!ولی بازم لزوما بهترین نیست. البته من یه سیستم مولتی بوت با سه ویندوز و یه لینوکس دارم و رو هر سیستم عامل نرم افزارهای جداگانه ای دارم.

بهتره همزمان با نرم افزارهای نصب شده امنیتی،گاهی از نرم افزارهای پرتابل یا دیسک نجات بعضی دیگر از آنتی ویروسها استفاده کنید.اینکه یه آنتی ویروس یه فایل رو ویروس تشخیص میده و یکی دیگه نه لزوما علت برتری یا ضعف هیچکدوم نیست.

آنتی ویروسها و سایر ابزارهایی که ایران رو تحریم میکنن طبیعتا نامناسبه.