PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 32 bpc چیست؟

www_3d_boy
20-08-2010, 22:24
کسی میتونه برام توضیح بده 8bpc و 16 و 32 اینا چین ؟دقیقا با افزایش اون چه اتفاقی می افته توی افتر؟

godfather66
21-08-2010, 10:51
سلام....

یه مثال:
تا حالا دیدی وقتی یک یا چند هاله رنگی (مثلا با Ramp یا Fractal Noise) ایجاد می کنی و اونا متحرک می کنی یا کم و زیاد میکنی فاصله بین دو رنگ را بد نشون می ده! حالا هرچی bpc را زیاد کنی این مشکل کمتر میشه ولی زمان رندر رو افزایش می ده.

در کل یه چیزی تو مایه های color quality خود ویندوز از منوی properties.

اگر دوستان اطلاعات بیشتری دارند دریغ نفرمایند!

senaps
21-08-2010, 12:38
من در همون حد برا خودم ه مبسنده میکنم که با بالا بردن این مقدار،کیفیت بهتری بعد از رندر دستگیرمون میشه!!

Simin Secret
21-08-2010, 13:52
آره تو آموزش 3d line اندرو هم همین کارو کرد یعنی مقدار bpc زو افزایش داد

reza2kn
21-08-2010, 14:50
سلام به همه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببینید این اعداد 8 یا 16 یا 32 میزان عمق رنگ و محدوده رنگی که در پروژه داریم و نشون میده.یه مثالش این هست که بعضی وقت ها با وجود اینکه پروژه HD باز میکنیم و یه Gradiant به یه لایه میدیم ، شاهد پرده پرده شدن تصویر میشیم که اصطلاحا بهش Banding میگن.این به این دلیل هست که بین اون رنگی هایی که انتخاب کردیم محدوده رنگ بسیار کمی هست و بیشتر تو وقتی رخ میده که 2 رنگ خیلی شبیه به هم رو به Gradiant بدیم. یکی از راه حل ها بالا بردن عمق رنگ یا به زبان ساده تر زیادتر کردن محدوده رنگ ها هست.یا یه کاربرد دیگه وقتی که یه نوع خاص Blur رو به یه ویدئو میدیم که در حال حرکته مثل Force Moion Blur وقتی تو حالت عمق رنگی 8bpc باشیم تصویر خیلی مات میشه ولی وقتی تو حالت 32bpc باشیم نورها و چراغای فیلم خیلی روشن و زیبا میشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]