PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معماي سخت شبكه كردن با مودم وايرلس

Fatemeh.V
20-08-2010, 09:10
سلام. سوالم كمي طولانيه. لطفا صفحه رو نبنديد و كمكم كنيد.

من ميخوام با يك مودم وايرلس با 4 پورت، يك شبكه ايجاد كنم. ولي هيچي بلد نيستم.

منزل ما در طيقه اول و محل كار در طبقه سومه.

يك لپتاپ در طبقه اوله.
يك لپتاپ، يك كامپيوتر، يك پرينتر ليزري و يك اسكنر و مودم وايرلس در اتاق طبقه سومه.
يك كامپيوتر و يك پرينتر رنگي متصل به اون هم در اتاق ديگه اي در طبقه سومه.

كاربر اصلي(من)، لپتاپيه كه به ADSL و پرينتر ليزري و اسكنر وصله و ميخوام در صورت امكان، ساير كاربرها هم بتونند از اينها(ADSL و ...) استفاده كنند؛ بدون اينكه لازم باشه لپتاپ من روشن باشه. ضمنا من هم ميخوام از پرينتر رنگي استفاده كنم.

لطفا راهنمايي كنيد كه چطور ميتونم حداكثر مواردي رو كه گفتم با يك شبكه ايجاد كنم. اولويت با 1-كامپيوتر كنار لپتاپ و 2-كاميوتر اتاق ديگه و 3-لپتاپ اتاق پايينه.

مهمتر از همه اينه كه همه بتونند از ADSL استفاده كنند و من بتونم بر فعاليت اونها نظارت داشته باشم.

ولي پرينتر و اسكنر هم اگه بشه شبكه شن كه چه بهتر! (حداقل براي كامپيوتر هاي يك طبقه)

dsa dsa
20-08-2010, 11:18
خب شما می تونی یه WLAN ( شبکه بی سیم محلی ) ایجاد کنی ! باید برای کامپیوترهایی که کارت شبکه بی سیم ندارن کارت بی سیم بگیری مثل Dlink DWA 520 با قیمت 27 تومان.
بد باید ببینی این مودم وایرلس شما تا طبقه سوم Singal می ده یا نه اگر بده مشکلی نداره اگر نداد یا باید مودم رو عوض کنی یه مودم قوی تر مثل linksys wag320 بگیری یا از یک repeater استفاده کنی .
بعد از اینکه شما این موارد را تهیه کردید در مودم خود یک رنج DHCP تعریف کنید تا خودش به سیستم ها IP بده __ WEP هم روی آن فعال کنید !
مرحله بعد می رسه به Share کردن فایل ها و Printer که کمی در این فروم بگردی خودم مطالبی نوشتم یا گشتن در گوگل..

برای شبکه ی سیمی هم می تونی از طبقه اول تا سوم کابل بکشی ..

به مثال زیر دقت کن :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Fatemeh.V
20-08-2010, 21:53
از راهنماييتون ممنونم.

در اين شكلي كه گذاشتين، كدوم كامپيوتر مربوط به كاربر اصليه؟

من ميخوام كاربر اصلي بتونه بر فعاليتهاي ساير كاربرا نظارت داشته باشه.

مثلا سايت هايي كه ميبينن يا تعداد صفحاتي كه پرينت ميگيرن يا حتي به دسكتاپ و فايلهاشون هم دسترسي داشته باشه. ولي ساير كاربرا چنين امكاني نداشته باشن.

ضمنا من از مودم zyxel p660 استفاده ميكنم كه فكر كنم حداقل 2-3 طبقه برد داشته باشه.

Fatemeh.V
20-08-2010, 22:04
با توجه به اينكه لپتاپ ها وايرلس دارند و كامپيوترها هم در همون طبقه اي هستند كه مودم قرار داره، چرا بايد بين طبقه اول و سوم كابل بكشم؟

احتمالا بايد فقط براي كامپيوتري كه در اتاق ديگه هست كابل بكشم. درسته؟

ضمنا نفرموديد وقتي كه لپتاپ من (به عنوان كاربر اصلي يا مدير شبكه) خاموشه، باز هم ساير كاربرا ميتونن از ADSL استفاده كنن يا نه؟

با اين شرايط و طبق شكلي گذاشتين، فكر كنم بايد دوتا از پورت هاي مودم رو به كامپيوتر ها وصل كنم و لپتاپ ها هم كه وايرلس وصل ميشن.

فقط نميدونم چطوري بايد كاربر اصلي رو تعيين كنم كه بتونه بر فعاليت ساير كاربرها (هارد و ADSL و ...) نظارت داشته باشه.

در مورد پرينترها هم اگر لطف كنيد يه راهنمايي مختصري بكنيد، ممنون ميشم.

seal
16-03-2011, 02:14
سلام دوستان
من به تازگی ADSL از شرکت شاتل با همین مودم p660 wireless دریافت کردم ، می خوام یک کامپیوتر PC رو با LAN بهش وصل کنم (اینترنت Share کنم) با بیسیم که مشکلی نداره راحت وصل می شه ولی ارتباط با کابلش رو بلد نیستم ، اگه میشه یکی راهنماییم کنه! کابل LAN کامپیوتر دوم رو مستقیم به یکی از 4 تا سوکت پشتش وصل کردم!