PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : GEN2 دست دوم با این قیمت میارزه؟

soooot
20-08-2010, 06:53
سلام
یه پروتون GEN2 با 40000 کیلومتر کارکرد، مدل 2007، فنی سالم، بدنه سالم بدون خط و رنگ خوردگی چقدر میارزه؟ ( دنده دستیش چقدر میارزه، دنده اتوماتیکش چقدر؟ )
آیا ارزش داره یه GEN2 با این مشخصات رو با 40000 کیلومتر کارکرد بخرم؟
آیا این ماشین با این میزان کار کرد به خرج افتادنش شروع شده یا...؟ ( با فرض اینکه این ماشین دست یه آدم با رانندگی معمولی بوده تو چند هزار کیلومتر به خرج میفته؟ )
من یه ماشین تمیز و جینگیل مستون دست دوم برای اتو و... میخوام که زیر 20 تومن هم باشه و حد اقل تا دو، سه سال دیگه خرج رو دستم نگذاره، چیزی بهتر از این گیر میاد؟ ( 206، تندر 90، ورنا و آوانته رو نمیخوام )
مشکلات و کمبود های GEN2 چیه؟
یه بار سوار یه GEN2 شدم، آدم احساس میکنه صندلی هاش پلاستیکی هست و چیزی به اسم ابر و فنر توش نیست، خیلی خشک بود، روی دست انداز ها هم زیاد بالا و پایین میپرید، من همچین احساسی کردم یا واقعا GEN2 این مشکلات رو داره؟
آیا ترمز ABS داره؟

farshad bugatti
20-08-2010, 12:35
سلام
یه پروتون GEN2 با 40000 کیلومتر کارکرد، مدل 2007، فنی سالم، بدنه سالم بدون خط و رنگ خوردگی چقدر میارزه؟ ( دنده دستیش چقدر میارزه، دنده اتوماتیکش چقدر؟ )

حداکثر 18 تومن.

آیا ارزش داره یه GEN2 با این مشخصات رو با 40000 کیلومتر کارکرد بخرم؟

اگه با کوچیک بودن ماشین مشکلی نداشته باشی هیچ مشکلی نداره.

آیا این ماشین با این میزان کار کرد به خرج افتادنش شروع شده یا...؟ ( با فرض اینکه این ماشین دست یه آدم با رانندگی معمولی بوده تو چند هزار کیلومتر به خرج میفته؟ )

نگران نباش جنتو ماشینی نیست که به این زودیا به خرج بیفته... اگه واقعا کارکردش 40 هزار تا باشه و رانندگی خوبی باهاش بکنی حتی تا 200 هزار تا بهت اخ نمیگه!

مشکلات و کمبود های GEN2 چیه؟

-قبلا مشکل خدمات پس از فروش داشت که تا حدودی درست شده.
- دست دومش سخت فروش میره

یه بار سوار یه GEN2 شدم، آدم احساس میکنه صندلی هاش پلاستیکی هست و چیزی به اسم ابر و فنر توش نیست، خیلی خشک بود، روی دست انداز ها هم زیاد بالا و پایین میپرید، من همچین احساسی کردم یا واقعا GEN2 این مشکلات رو داره؟

نه اتفاقا جنتو خیلی ماشین نرم و خوبی هستش و هندلینگ بسیار خوبی هم داره. من که عیب شاخی تا حلا ازش نشنیدم.

آیا ترمز ABS داره؟

جنتو رو ماشین دست کمی نگیر امکاناتش خیلی خوبه.

◄ فرمان با قدرت کمکی هیدرولیکی
◄2 کیسه هوای ایمنی
◄سیستم ترمز جلو و عقب دیسکی ABS/EBD
◄سیستم تهویه مطبوع تنظیم دستی
◄قفل مرکزی با ریموت کنترل
◄شیشه بالا برقی 4 درب
◄صندلی ها تنظیم دستی
◄کمربند های های ایمنی پیش کشنده
◄رادیو سیدی با 4 بلند گو
◄مه شکن جلو

من یه ماشین تمیز و جینگیل مستون دست دوم برای اتو و... میخوام که زیر 20 تومن هم باشه و حد اقل تا دو، سه سال دیگه خرج رو دستم نگذاره، چیزی بهتر از این گیر میاد؟ ( 206، تندر 90، ورنا و آوانته رو نمیخوام

گزینه بعدی و بهتر از این 206 SD تیپ V9 که دنده اتوماتیک است میتونه باشه یا مدل V8 که با همون موتور و امکانات V9 منتها با گیر بکس دستی!
قیمت V8 تقریبا 16.5
V9 هم حدود 19.5

soooot
20-08-2010, 19:45
به نظرم هر چند از نظر طراحی داخلی GEN2 خیلی ساده و خسته کننده هست ( انگار هیچی توش نیست ) ولی از نظر طراحی خارجی از 206 که ظاهرش هم خیلی تکراری شده خیلی خیلی سر تره.
اونوقت چرا این همه افت قیمت داره؟
ماشینی مثل 206 وقتی 40000 تا کار کرده باشه فوقش دو میلیون زیر قیمت میدنش ( توی سایت های فروش اتوموبیل دست دوم که اینطوریه ) اونوقت GEN2 یعنی حدود 6 میلیون افت قیمت داره!؟ دلیل این همه افت قیمت چیه؟
در مورد زاگرس خودرو ورشکستگیش و جمع شدن نمایندگیهاش و گیر نیومدن بعضی از قطعات GEN2 و اینکه مجبورن از بعضی از قطعات ماشین های دیگه براش استفاده کنن چون قطعات خودش گیر نمیاد زیاد شنیدم، آیا هنوزم این مشکلات وجود داره؟
GEN2 تا چند سال دیگه قرار تولید بشه؟

farshad bugatti
20-08-2010, 20:05
به نظرم هر چند از نظر طراحی داخلی GEN2 خیلی ساده و خسته کننده هست ( انگار هیچی توش نیست ) ولی از نظر طراحی خارجی از 206 که ظاهرش هم خیلی تکراری شده خیلی خیلی سر تره.
اونوقت چرا این همه افت قیمت داره؟

چرا اتفاقا طراحی داخلیش خیلی خوبه من که خیلی دوست دارم!
افت قیمت تو بعضی ماشینا همین طوریه!البته نسبت به قیمتش طبیعیه!

ماشینی مثل 206 وقتی 40000 تا کار کرده باشه فوقش دو میلیون زیر قیمت میدنش ( توی سایت های فروش اتوموبیل دست دوم که اینطوریه ) اونوقت GEN2 یعنی حدود 6 میلیون افت قیمت داره!؟ دلیل این همه افت قیمت چیه؟

کارکرد مهم نیست! مدل مهمه! خود 206 با یک سال کارکرد نزدیک به 3 تومن قیمتش افت میکنه! یا خود سمند 2.5 میلیون!
پرشیا خودش 3 تومن! پس جنتو هم طبیعیه که 6 تومن افت بکنه!

GEN2 تا چند سال دیگه قرار تولید بشه؟

فعلا مشخص نیست!
اما خب کلا از محصولات پروتون تو ایران استقبال خوبی نشد! این خودش یکی از دلایل افت قیمت زیاد و دیر فروش رفتنشه!
در ضمن ضعیف بودن همین شرکت در پاسخ گویی یکی از مشکلات جنتو هستش!
اما با وجود این حرف ها کیفیت ساخت خوبی داره و همین طور امکانات خوب!
در مورد قطعاتش هم من تا حالا چیز خاصی نشنیدم! و فکر نکنم ادم تو حداقال 5- 6 سال اخیر با مشکل مواجه بشه!

soooot
20-08-2010, 22:26
یه سوال دیگه، آیا این ماشین کارت سوخت داره؟ ( چند جا شنیدم که میگن نداره! )
بعد اگر این ماشین با این مشخصات رو بخرم و یکی دو سال بعدش بخوام بفروشمش ( با رانندگی معمولی توی شهر ) چقدر افت قیمت خواهد داشت؟
یه سوال دیگه هم اینکه، آیا GEN2 مدل ها و تیپ های مختلف داره؟ ( بجز دنده اتوماتیک و دستی )
و اینکه مدل دنده اتوماتیک با مدل دنده دستی چه فرقی های دیگه ای به جز دنده با هم دارن؟ ( منظورم در امکانات ماشین هست )

farshad bugatti
21-08-2010, 14:46
یه سوال دیگه، آیا این ماشین کارت سوخت داره؟ ( چند جا شنیدم که میگن نداره! )

کارت سوخت داره.

بعد اگر این ماشین با این مشخصات رو بخرم و یکی دو سال بعدش بخوام بفروشمش ( با رانندگی معمولی توی شهر ) چقدر افت قیمت خواهد داشت؟

هر ماشینی با این قیمت میخریدی 2-3 تومن میزاشت زمین! اینم همین طور.

یه سوال دیگه هم اینکه، آیا GEN2 مدل ها و تیپ های مختلف داره؟ ( بجز دنده اتوماتیک و دستی )
و اینکه مدل دنده اتوماتیک با مدل دنده دستی چه فرقی های دیگه ای به جز دنده با هم دارن؟ ( منظورم در امکانات ماشین هست )

تا جایی که من میدونم فقط در یک تیپ عرضه میشه و مدل اتوماتیک با دستی هیچ فرقی از لحاز اپشن با همدیگه ندارن!