PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم هماهنگی رم با مادربرد!؟

alireza fatemi
19-08-2010, 16:03
سلام
چند روزی هست که سیستم رو جمع و جور کردم ولی به یه مشکل دارم که اونم توی بوت شدن ویندوز هست
وقتی برای اولین بار میخوام کامپیوتر رو روشن کن ( تو ری استارت مشکلی نیست) موقع بوت شدن ویندوز یا خود به خود ریست میشه یا اینکه همون صفحه آبی معروف که مربوط به رم هست میاد و سریع ریست میشه

مادربردم asus m4a89gtd pro هست و رمم هم adata 4gb 1333 cl8 سری گیمینگ هست که البته مادربرد خودش تایمینگ رو 9 میکنه

توی دفترچه مادربرد اسم رم من نیست ، یعنی ساپرتش نمیکنه ولی با استفاده از دکمه memOK! من سیستم رو بالا میارم و مشکلی نیست

میخوام بدونم با اومدن آپدیت های BIOS ممکنه که مشکل ساپرت رم برطرف بشه!؟
ممنون

EXTREME
19-08-2010, 18:57
بایوس رو آپدیت کنید بعد از آپدیت بایوس با توجه به اینکه تایمینگ رفته بالا یه مقدار ولتاژ به رم بدید ببینید درست میشه یا نه
در غیر اینصورت یا رم با مین سازگار نیست یا اسلات حافظه ایراد داره یا ایراد از خود رمه و نیم سوز شده

alireza fatemi
20-08-2010, 18:11
بایوس رو آپدیت کردم
خودم میدونم که با مین سازگار ،میخوام بدونم امکان داره با اومدن آپدیت جدید هماهنگ بشه!؟

EXTREME
20-08-2010, 18:19
شما مینو آپدیت کردید یه مقدار کمی ولتاژ به رم بدید ببینید درست میشه؟

alireza fatemi
20-08-2010, 18:52
یعنی شما میگید که مشکل بلو اسکرین به خاطر تایمینگ 9 هست!؟
چون من فقط توی اولین بوت مشکل دارم ، ساعت ها کار سنگین کنم مشکلی پیش نمیاد

mhk1400
23-08-2010, 16:09
چون من فقط توی اولین بوت مشکل دارم ، ساعت ها کار سنگین کنم مشکلی پیش نمیاد منم دقیقا همین مشکل رو دارم. بوت تو اولین مرتبه :41:

mehdioffflone
23-08-2010, 22:11
منم با همین رم همین مشکل رو دارم و سیستم در بوت اول مشکل دارد

EXTREME
24-08-2010, 11:35
ممکنه مشکل بلو اسکرین به خاطر کم بودن ولتاژ باشه یکم به رم ولتاژ بدید منظورم این بود

alireza fatemi
24-08-2010, 15:30
ولتاژ رو چقدر بذارم خوبه!؟
الان با 1.55 کار میکنه که تایمینگ هم رفته بالا
روی 1.6 خوبه!؟

N.H.H
24-08-2010, 17:48
سلام
چند روزی هست که سیستم رو جمع و جور کردم ولی به یه مشکل دارم که اونم توی بوت شدن ویندوز هست
وقتی برای اولین بار میخوام کامپیوتر رو روشن کن ( تو ری استارت مشکلی نیست) موقع بوت شدن ویندوز یا خود به خود ریست میشه یا اینکه همون صفحه آبی معروف که مربوط به رم هست میاد و سریع ریست میشه

مادربردم asus m4a89gtd pro هست و رمم هم adata 4gb 1333 cl8 سری گیمینگ هست که البته مادربرد خودش تایمینگ رو 9 میکنه

توی دفترچه مادربرد اسم رم من نیست ، یعنی ساپرتش نمیکنه ولی با استفاده از دکمه memOK! من سیستم رو بالا میارم و مشکلی نیست

میخوام بدونم با اومدن آپدیت های BIOS ممکنه که مشکل ساپرت رم برطرف بشه!؟
ممنون

هوالعلیم
با سلام ، دوست عزیز مادر بردتان یک مادر برد dual channel میباشد آیا در نحوه قرار دادن ramها دقت کافی را انجام داده اید ؟ شما یه سری به این تایپیک بزنید و کاملا این تایپیک 4 صفحه ای رو مطالعه کنید اگر مشکلتان رفع نشد مجددا درخواست نمایید تا ان شاالله مشکلتان رفع شود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
24-08-2010, 18:21
آره با این ولتاژ امتحان کنید اگه دیدید مشکلی بوجود داره میاد بایوس رو از رو جامپر مین دیفالت کنید

alireza fatemi
24-08-2010, 19:50
من از همون ظهر ولتاژ رو به 1.6 تغییر داده بودم و از سیستم کار میکشیدم ، مشکلی پیش نیومد ، الان هم سیستم رو خاموش کردم و دوباره روشن کرد و راحت بوت شد
البته هنوز بهش شک دارم ، باید تا فردا چندین بار خاموش روشن بشه تا مطمئن بشم:دی
در کل دستت درد نکنه آقا مهرداد که کمک کردی:11:

alireza fatemi
25-08-2010, 12:28
الان که اومدم سیستم رو روشن کنم ، دیدم دوباره همون مشکل بوت رو دارم ، با استفاده از memOK ویندوز رو بوت کردم ، حالا نگاه میکنم تا ولتاژ برگشته به حالت عادی و رو 1.55 کار میکنه ، مشکل از چیه!؟ چرا سیو نمی شه!؟