PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در فایروال ویندوز

sajad
27-04-2006, 21:03
با سلام
من نمی تونم فایروال ویندوزم رو enabe کنم. وقتی setting فایروال رو باز می کنم این ایراد رو می ده :
windows canot enabe to show firewall setting . لطفا راهنماییم کنین .

Tornado2800
27-04-2006, 21:24
در رجیستری یا جایی چیزی دستکاری یا نصب نکردی ؟

sajad
27-04-2006, 21:31
والا نصب یا دستکاری که خیلی کردم . اما الان نمی دونم که کجاش رو دقیقا . هیچ راهی نداره ؟

Tornado2800
27-04-2006, 21:32
ببین پس بهترین راه اینه که سیستم رو ریستور کنی ! اگه مشکل در دستکاریات باشه !
ولی من همیشه وقتی مشکلی پیش میومد این کار رو می کردم درست می شد
و تصویه می کنم حتما این کارو کنید

sajad
27-04-2006, 21:40
آخه کارای زیادی انجانم دادک که اگه به عقب برگرده بدبخت می شم . آیا راهی نداره ؟

Master_Pa80
28-04-2006, 00:02
سلام دوست عزيز .
شما اين مسير رو در Group Policy چك كن ببين مشكلت حل ميشه يا نه :
Computer Configuration --> Administrative Templates --> Network --> Networks Connections
در صفحه سمت راست روي عبارت Pronhibit use of internet Firewall on your ... دوبار كليك كن .
بعد Enable رو انتخاب كن و OK رو بزن .
ببين مشكل حل ميشه يا نه :rolleye: ...
اگر نشد نتيجه رو بگو تا روشهاي ديگه رو هم به شما بگيم ;) ...
اميدوارم مشكلتون برطرف بشه :) .
موفق و مويد باشي دوست من :cool: ...

sajad
28-04-2006, 09:33
با تشکر از حسن توجه شما اما باز این ایراد رو می ده :
due to an idenfified peoblem windown cannot display firewall setting

mohammad hamed
28-04-2006, 16:40
ماله من هم همين اررور رو مي ده هركاري هم كردم نشد.
يكدفعه اين اتفاق افتاد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Cracki
28-04-2006, 19:47
با سلام
من نمی تونم فایروال ویندوزم رو enabe کنم. وقتی setting فایروال رو باز می کنم این ایراد رو می ده :
windows canot enabe to show firewall setting . لطفا راهنماییم کنین .

دوستانی که با فایروال مایکرو$سافت مشکل دارند به این نکته توجه کنند که دلیل استفادۀ شما از این فایروال چیه؟

کار باهاش راحته ؟ خب Look"N"Stop که کار کردن باهاش راحت تره.

از پورتهای شما محافظت میکنه ؟ هر چند که پر از اشکاله و خیلی از پورتها رو هم نادیده میگیره و اصلا هم ترافیک
شبکه رو کنترل نمیکنه و هر هکری راحت میتونه فایروال رو دور بزنه اما در اینجا باز هم Look"N"Stop خیلی بهتر از
این فایروال عمل میکنه و نه تنها پورتهای باز رو میبنده بلکه اونا رو مخفی هم میکنه.

دارای کنترل Outbound خوبیه؟ به هیچ عنوان چونکه فقط کافیه یکی از تست های Outbound رو روش انجام بدید تا
متوجه ضعیف بودن این فایروال بشید. اما Look"N"Stop یکی از فایروال هایی است که بهترین نتیجه رو در این تست ها
داشته. الان نزدیک به 2 ساله که جزو بهترین فایروال ها است.

اگر از مصرف شدن رم سیستمتون توسط فایروال ها میترسید Look"N"Stop که تنها 700 کیلوبایت رو مصرف میکنه .

و اگر های دیگه ...

اما در مورد فعال نشدن این فایروال ویندوز...

این مشکل چندین دلیل ممکنه داشته باشه اما از مهمترین دلایلش میتونم به این اشاره کنم که شما از این
برنامه های تمیز کردن رجیستری که تازگی ها چندین دکتر و پروفسور رجیستری قلابی هم به جمعشون
اضافه شده استفاده کردید و اینها یکی از کلیدهای رجیستری مربوط به این فایروال رو پاک کردند. به همین دلیل
هر برنامه ای که معرفی شد سریع دانلود و آزمایشش نکنید . از برنامه هایی استفاده کنید که چندین و چند سال
تجربۀ کاری در این زمینه رو دارند و عمومی تر نیز هستند. مانند Tuneup , Registry Mechanic, System Mechanic
و یا Registry First Aid .

دلیل دیگه بوجود اومدن این مشکل نصب برنامه های آپدیت نشده است. یعنی از نسخه های قدیمی یک برنامه
استفاده کردید و آن رو بر روی سیستم جدید سرویس پک 2 نصب کردید. آیا میدونستید که هنوزم که هنوزه با وجود
اینکه از تاریخ انتشار سرویس پک دو مدت زیادی میگذره اما بعضی از برنامه ها هنوز هم خودشون رو با این سیستم
تطبیق ندادند و با نصب آنها مشکلاتی از قبیل این مشکل شما بوجود میاد. البته هر چند که اکثر برنامه های معروف
نسخه های خودشون رو آپدین کردند و اون برنامه هایی که باقی موندند برنامه هایی هستند که سالی یک بار هم
نسخه جدید بیرون نمیدن.

بهر حال از دلایلش که بگذریم ... 2 راه حل به ذهن من میرسه که بهتون میگم امیدوارم مشکلتون حل بشه.

>>>>>>>>>>>>>> راه حل اول <<<<<<<<<<<<<<

اول این سایت پایین رو باز کنید و این رگ کی رو که براتون آپلود کردم رو دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دقت کنید در لیک بالا فاصله ای بین کلمات نیافتاده باشه. اگر فاصله وجود داره اون رو دستی پاک کنید و بعد لینک
رو در باز کنید.

فایل رو که دنلود کردید . اگر برنامه ای دارید که رجیستری ویندوز شما رو کنترل میکنه اونو غیر فعال کنید و بعد دوبار
بر روی این رگ کی کلیک کنید. یک پنجره باز میشه که Yes & NO داره. Yes رو میزنید تا کلید های لازم در رجیستری
ثبت بشه.

بعد از انجام این کار حتما رستارت کنید. بعد از بالا اومدن سیستم به صورت کامل از قسمت Start کامپیوترتون Run
رو باز کنید و در داخل مستطیل خالی که وجود داره این کلمه رو تایپ کنید و OK رو بزنید. >> cmd.exe

بعد در این قسمت این جمله رو دقیقا مثل عکس پایین تایپ میکنید و Enter رو میزنید. >> NETSH FIREWALL RESET

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا از داخل Control Panel فایروال ویندوز رو باز کنید و تنظیمات اون رو انجام بدید.

>>>>>>>>>>>>>> راه حل دوم <<<<<<<<<<<<<<

اگر با روش اول که در بالا توضیح دادم مشکلتون حل نشد. به این صورت عمل کنید.

وارد Start کامپیوترتون بشید و Run رو باز کنید. حالا در داخل Run این کد زیر را تایپک کنید و بعد OK کنید.

بعد از انجام این کار اگر ازتون رستارت خواست حتما رستارت کنید وگرنه خودتون یک بار رستارت کنید و بعد از بالا
اومدن ویندوز بطور کامل دوباره Run رو باز کنید و این کلمه رو اونجا بنویسید و اوکی کنید >>> cmd.exe

حالا دوباره مثل عکس بالا این جمله رو تایپ میکنید و Enter رو میزنید >>> NETSH FIREWALL RESET

اگر از طرف Windows Firewall service پیغامی به شما نشون داده شد قبول کنید و فایروال رو فعال کنید.

موفق باشید. :)

mohammad hamed
28-04-2006, 20:16
دوست عزيز
مال من كه باز همون پيغام رو داد
(ترسيدي نام كاربري تو پيدا كنيم)

Cracki
28-04-2006, 23:19
دوست عزيز
مال من كه باز همون پيغام رو داد
(ترسيدي نام كاربري تو پيدا كنيم)

اینجا یاهو نیست که شما با این جور تکه انداختن ها بخواهید صحبت کنید. وقتی مساله رعایت امنیت باشه آدم
باید از هر لحاظ که میتونه امنیتش رو در وب رعایت کنه.

اگر یکم بیشتر بخوام رک صحبت کنم اینه که من نه تو رو میشناسم نه خیلی از کاربرای اینجا رو. تو هم میتونی آدم خیلی
بدی باشی و یا برعکس میتونی خیلی هم خوب باشی.

شما و امثال شما هنوز معنی ترس رو با احتیاط نمیفهمدید وگرنه این جمله رو برام نمینوشتید. اگر شما در خیابانهای
تهران بخواید راه برید و یک بسته پول همراتون داشته باشید اونو به گردنتون آویزون میکنید یا اینکه میزارید تو جیبتون
که کسی ندزده؟

حالا در اینجا باید بگیم که آدمایی که از پول خودشون محافظت میکنند ترسو هستند؟ اصلا چرا باید اینقدر سهل انگاری
بخرج بدن تا اینکه یک نفر بخواد بیاد به هر دلیلی پولی رو که زحمت یک ماهشه ازشون بگیره و بره.

نکته دیگه اینه که شما همه رو مثل خودتون فرض کردید. نه اینکه شما در کامپیوترتون به غیر از چند تا بازی بکش بکش و
چند تا عکس بیشتر ندارید واسه همینم خوب معلومه که نبایدم امنیت براتون مهم باشه و هر کسی هم که حرف از
امنیت میزنه به ریشش میخندید.

دوست عزیز اینجا من همه کارهامو با پی سی نجام میدم. حتی اکثر قبض های پرداختی از طریق ایمیل برام
فرستاده میشه. کسی که اکثر کارهای خصوصی شو از طریق کامپیوتر شخصیش انجام میده بایت تمام جوانب
رو از نظر امنیت رعایت کنه.

خوش باشید با تفکراتتون.

Master_Pa80
29-04-2006, 09:51
سلام محمد حامد جان ،
اگر كمي فكر كنيد متوجه ميشيد كه كاملا حق با Cracki عزيز هست :rolleye: ...
اول از همه از پاسخ بسيار كامل Cracki عزيز تشكر ميكنم كه كاملا دقيق توضيح دادن و تنها راه برطرف كردن اين مشكل هميني هست كه Cracki عزيز گفتن :laughing: ... يا استفاده از اون فايل REG و يا استفاده از دستور NETSH كه Cracki عزيز كاملا توضيح دادن ...
ضمنا ساختار اون فايل REG به شكل زير هست كه دوستاني كه ميخوان خودشون با Notepad درستش كنند ميتونن از دستورات زير استفاده كنن و فايل رو با پسوند REG ذخيره و استفاده كنن :

و اما در مورد توضيحات Cracki عزيز ، ببين محمد حامد جان احتمالا شما متوجه نشديد كه Cracki‌عزيز ساكن سوئد هستند ، وگرنه هيچ وقت چنين حرفي رو نميزديد :rolleye: ... براي افرادي كه ساكن خارج از ايران هستند دقيقا به همون دلايلي كه كركي عزيز ذكر كردند حفظ امنيت در هر شرايطي يك امر لازم و ضروري و بلكه حياتي هست ...
من نميدونم شما چقدر با علم هكري و ... آشنايي داريد ، اما در كشورهاي خارجي اگر شما بتونيد IP ثابت فرد و همين ID يا User Name اي رو كه كركي عزيز مخفي كردن رو پيدا كنيد ، اونوقت خيلي راحت ميتونيد به سيستم فرد نفوذ كنيد و ساير قضاي :puke: ا ...
در هر صورت كركي جان شما زياد ناراحت نشيد ، احتمالا اين دوستمون متوجه اين نبودن كه شما ساكن كجا هستيد ... در ايران هم چون اين مسائل زياد جدي نيستن اين دوستمون با اين لحن برخورد كردن ;) ...
موفق و مويد باشيد دوستان :cool: ...