PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرص سیر

Life24
16-08-2010, 15:30
با درود
همان طور که میدونید سیر خواص بسیار زیادی داره
کمک کننده به کاهش چربی، قند و فشار خون- ضد سرطان و آنتی اکسیدان
ولی متاسفانه بوی بدی داره
و تا چند روز بوی ان میمونه و نمیشه مصرف کرد.

حالا که نمیشه خودش رو خورد قرص سیر بخوریم چطوره؟
من تا حالا ندیدیم که اثرات سو داشته باشه و نخوندم جایی
مقدار مصرفش چقدره؟ روزی یکی؟

Life24
16-08-2010, 19:48
بکارگیری سیر در درمان بیماریها، قدمتی باستانی دارد حبه های سیر در مقبره فراعین مصر هم یافت شده است که در آن زمان به خاطر خواص درمانی و تقویتی اش مورد استفاده قرار می گرفته است.امروزه مکمل سیر در درمان و پیشگیری از بیماریهای قلبی-عروقی بسیار مورد توجه محققین قرار گرفته است. عصاره سیر دارای خواص کاهندگی فشار خون، چربی خون (کلسترول) و ضد انعقادی بوده، سبب می شود تا از بیماریهای قلبی- عروقی جلوگیری شود.این ماده ارزشمند همچنین دارای خواض ضد سرطانی و آنتی اکسیدانی بوده و در پیشگیری از بسیاری از انواع سرطانها نقش دارد.سیر دارای خواص ضد باکتری- ضد قارچی-ضد ویروسی-تقویت سیستم ایمنی و محافظت کنندگی کبد می باشد.قرص سیر نیچرمید کاملا طبیعی بوده و تنها با حذف رطوبت از سیر تازه تولید شده است. مراحل تولید این قرص به گونه ای در دمای منفی 20 درجه سانتی گراد و خلا صورت گرفته که تمام خواص طبیعی و درمانی سیر در آن حفظ ولی بعلت آزاد شدن تدریجی در داخل بدن و داشتن پوشش، مصرف آن سبب ایجاد بوی نامطلوب در دهان و پوست نمی شود.

Saeed System
17-08-2010, 09:43
من سیر زیاد می خورم ولی فکر نکنم دهنم بو گرفته باشه تا حالا کسی نگفته بهم.

آخه سیر رو خالی نمی خورم یا رنده میکنم تو ماست . یا رنده می کنم تو عسل .

یا موقعی که میخام نیمرو درست کنم قبلش 4 حبه سیر رو خرد میکنم و در روغن سرخ میکنم بعد تخم مرغ هارو میندازم روش

تا نیمرو بشن.

سیر ترشی هم بد نیست ولی فکر نکنم خواص سیر تازه رو داشته باشه سیر تازه خیلی قویه

ولی سیر ترشی خیلی حالش بیشتره با غذا چند حبه که میخوری فشارتو میاره پایین بعدش فقط خواب حال

میده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Life24
17-08-2010, 21:52
داداش مطمئن باش بوی عجیبی داره سیر . جدی میگم خودت متوجه نمیشی امام مردم فرااااااااااارررررررررررر ر.

قرص سیر خریدم مارک نیچیر مید 100 عدد 9100 تومن. بو هم نداره وقتی میخوری.

kiarash3500
17-08-2010, 22:17
شما قصدتون از خوردنش لاغریه؟

Life24
17-08-2010, 22:30
) در تحقیقات آزمایشگاهی آلیسین و ترکیبات وابسته به آن ماده HMG-CoA ردوکتاز را مهار می‌کند.این ماده در ساخت کلسترول نقش دارد.

۲) همچنین چندین آزمایش پزشکی نشان داد که سیر باعث کاهش چربی خون می‌شود.

۳) همجنین سیر از گرفتگی عروق جلوگیری می‌کند.

۴) علاوه بر اینها فعالیت آنتی اکسیدان و تأثیر در کاهش ال‌دی‌ال (LDL ) خون هم در انسان و هم در آزمایشگاه مشاهده شده‌است.

۵) همچنین در بیمارانی که دچار گرفتگی عروق می‌باشند باعث کاهش تشکیل کلسترول استر در سلول‌های آئورت می‌شود.امروزه گیاه سیر در قالبمشتقات گوناگون وبه شکل انواع قرصها و روغنها ارائه می‌شود.

۶) همچنین سیر در کاهش فشار خون نیز مؤثر است به طوری که فشار سیستولیک خون را به میزان ۷/۷ میلیمتر جیوه و فشار خون دیاستولیک را به میزان ۵ میلیمتر جیوه کاهش می‌دهد.

۷) سیر خون را پاک می‌کند و به این خدمت، بدن را در مبارزه با بیماریهایی که ناشی از فشار خون می‌شود، پیروز می‌نماید مانند ناراحتی‌های دوران حیض بعضی از زنان، پیری و شکستگی غیر عادی، بواسیر، روماتیسم.

۸) خوردن سیر مجاری تنفس و خون را پاک می‌کند و با این کار از شدت و زحمت تنگ نفس کاسته و گاهی موجب درمان کلی آن می‌شود.

۹) بعضی از انواع سل ریوی را معالجه می‌کند مخصوصا وقتی که با شیر ممزوج شود، زیرا در این صورت اثر قابل توجهی در کشتن میکرب کوخ دارد(میکرب سل).

۱۰) سیر پوست بدن را خوش رنگ و گونه را سرخ و روده‌ها را از عفونتها پاک می‌کند به خصوص در اطفال، و با این خصوصیت سپری مقابل تیفوئید و دیفتری و مسکن سیاه سرفه و خروسک است.

۱۱) علما و دانشمندان شرق و غرب، در مورد خاصیت ضد کرم بودن سیر متفق القولند و حتی پزشکان قدیم ایران آن را برای از بین بردن زالو که بیخ گلو چسبیده باشد مفید می‌دانند، اما مشاهده می‌شود که در بین رشتی‌ها که زیاد سیر می‌خورند کرم معده دیده می‌شود علت این است که آنها سیر را زیاد می‌خورند و کرمها به سیر عادت کرده و مصونیت پیدا نموده‌اند.

۱۲) در تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده شد که آلیسین برروی باکتریهای گرم مثبت و باکتریهای گرم منفی و همچنین قارچ مانند کاندیدا آلبیکانز تک‌یاخته‌ها مانند آنتامیبا هیستولیتیکا و همچنین برروی ویروسها اثر دارد.

۱۳) سیر برای درمان نسیان و فراموشی مفید است.

۱۴) سیر موجب از بین رفتن کدورت ذهن می‌شود.

۱۵) مالیدن سیر بر روی گل مژه و جوش پلک چشم باعث برطرف شدن آنها می‌شود.

۱۶) گذاشتن سیر پخته در طی چندین روز بر روی میخچه و زگیل باعث رفع آنها می‌شود.

۱۷) بوی این گیاه بر دهان اثر می‌گذارد که با جویدن جعفری یا خوردن سیب یا عسل رفع می‌شود.

قله بلند
18-08-2010, 04:57
اینهم یه بحثی ها. سیر و پیاز که اینقدر مفید هستند چرا اینقدر بد بو هستن. وای امان از سیر، یکی می خوره، حرف هم نزنه، نفسش بوی سیر می ده و آدم خفه می شه.

---------- Post added at 05:55 AM ---------- Previous post was at 05:52 AM ----------

با این توضیحاتی که خوندم باید بگم: دم سیر گرم!

---------- Post added at 05:57 AM ---------- Previous post was at 05:55 AM ----------

اونوقت شما می دونید چند روز باید سیر خورده بشه تا خاصیت مثلاً ضد نفس تنگی یا ضد فشار خون یا تصفیه خون رو از خودش نشون بده؟ آیا سیر می تونه حساسیت و خارش های پوستی رو از بین ببره؟

Life24
18-08-2010, 08:33
اینهم یه بحثی ها. سیر و پیاز که اینقدر مفید هستند چرا اینقدر بد بو هستن. وای امان از سیر، یکی می خوره، حرف هم نزنه، نفسش بوی سیر می ده و آدم خفه می شه.

---------- Post added at 05:55 AM ---------- Previous post was at 05:52 AM ----------

با این توضیحاتی که خوندم باید بگم: دم سیر گرم!

---------- Post added at 05:57 AM ---------- Previous post was at 05:55 AM ----------

اونوقت شما می دونید چند روز باید سیر خورده بشه تا خاصیت مثلاً ضد نفس تنگی یا ضد فشار خون یا تصفیه خون رو از خودش نشون بده؟ آیا سیر می تونه حساسیت و خارش های پوستی رو از بین ببره؟
فکر کنم سه ماه هر روز باید بخوری
اگر بخواد جواب بگیری :46: