PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باز نکردن و غیر فعال شدن سی دی رام در ویندوز 7

saze
15-08-2010, 10:47
سلام
من با یک مشکل عجیب در ویندوز 7 مواجه شدم
سی دی درایوم سی دی ها رو باز نمی کنه و اصلا اون قسمتی که آیکن یا درایو سی دی رام هست رو نشون نمیده و هیچ سی دی هم اجرا نمیشه
(هیچ آیکن و اثری از سی دی درایوم نیست و هیچ عکس العملی نشون نمیده)

mohsen_1363
15-08-2010, 10:50
به قسمت device manengare و ببینید disable شده ؟

saze
15-08-2010, 13:02
سلام
آیکن سی دی رام هست ولی هیچ سی دی رو نمی خونه؟

Dew Drop
15-08-2010, 14:16
سلام
ایکونش که نه,تو device manager باید ببینید برای کامپیوترتون cd_rom تون شناخته شده یا نه؟
از اول این مشکل رو داشتید یا اخیراً این جوری شده؟

saze
15-08-2010, 15:06
سلام
cd rom device manager رو شناخته وقتی ویندوز 7 نصب می کنم،اینجوری هست،ویندوز xp مشکلی نداره.

mohsen_1363
15-08-2010, 19:49
سلام
cd rom device manager رو شناخته وقتی ویندوز 7 نصب می کنم،اینجوری هست،ویندوز xp مشکلی نداره.

سیستم رو خاموش کنید و در گاه SATA CDROM رو عوض کنید
ببینید درست میشه

ERROR2011
24-01-2011, 00:25
سلام
سی دی درایوم سی دی ها رو باز نمی کنه و اصلا اون قسمتی که آیکن یا درایو سی دی رام هست رو نشون نمیده و هیچ سی دی هم اجرا نمیشه

با سلام
منم همین مشکلودارم اما ویندوزمو 2 هفته پیش عوض کردم و به ویندوز مربوط نیست و توی DEVICE MANAGER آیکون سی دی رایتر و دی وی دی رام با علامت هشدار زرد نشون داده شده و در قسمت توضیحات هم اومده که
Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39):18:

ebicross
24-01-2011, 14:09
هردوی شما دوستان میشه مدل CD-ROM و تاریخ خریدنش رو ذکر کنید.

سلام

در Disk managment این درایو شما Drive Letter داره؟ (مثل F - G و غیره...)

yasar_azera_2010
15-11-2012, 08:36
دوستان سلام
صبحتون بخیر
دیروز ویندوز 8 Pro رو نصب کردم اما بعد از نصب برنامه های کاربردی ، سی دی رام کلا ناپدید شده هم تو مای کامپیوتر هم دیوایس منقیر. احتمال داره ویروسی بشه . فعلا هم آنتی ویروسی نصب نکردم
میشه بگین چیکار کنم .

jafarian
15-11-2012, 16:44
دوستان سلام
صبحتون بخیر
دیروز ویندوز 8 Pro رو نصب کردم اما بعد از نصب برنامه های کاربردی ، سی دی رام کلا ناپدید شده هم تو مای کامپیوتر هم دیوایس منقیر. احتمال داره ویروسی بشه . فعلا هم آنتی ویروسی نصب نکردم
میشه بگین چیکار کنم .

اول ازهمه این برنامه Repair CD/DVD Missing/Not Working دانلود کنید اجراش کنید ببینید رفع مشکل میشه یا که نه

Repair CD/DVD Missing/Not Working ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر که نشد داخل ویندوز کلیدهای win+x بزنید از منویی که باز میشه گزینه command prompet admin انتخاب کنید داخل کادری که باز میشه دستورات پایین بترتیب ازروش کپی بگیرین اونجا با موس paste اینتر کنید برای هرکدوم جدا آخرسرم سیستم ریستارت کنید:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

P‌C
16-11-2012, 15:12
این روش هم برای ارور 19 کارساز بوده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsanv8
05-06-2013, 22:53
سلام دمت گرم خیلی حال دادی اصلا امید نداشتم درست بشه

:n19:

Jozeph2020
30-09-2013, 16:57
واقعا عالی بود
مشکلم حل شد

REZALEYLA
09-02-2014, 23:00
باسلام. یه دونه دی وی دی آموزشی فلش و فتوشاپ دارم که تو یک دی وی دی هست. رو درایو سی دی کلیک میکنم تو کادر کوچیکی میاره که (انتخاب عنوان آموزشی) اما وقتی انتخابشون میکنم هیچ کدوم از آموزشها رو نمیاره و باز نمیکنه. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

Guidance
10-02-2014, 11:20
باسلام. یه دونه دی وی دی آموزشی فلش و فتوشاپ دارم که تو یک دی وی دی هست. رو درایو سی دی کلیک میکنم تو کادر کوچیکی میاره که (انتخاب عنوان آموزشی) اما وقتی انتخابشون میکنم هیچ کدوم از آموزشها رو نمیاره و باز نمیکنه. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

توی سیستم دیگه ای تست کرده اید ببینید اجرا میشه یا نه شاید بطور کلیdvd مشکل داشته باشه اما اگر روی سیستم دیگه ای اجرا میشه احتمال داره برای پخش شدن به یه سیستم آپدیت خاصی نیاز داشته باشه.
برای مثال .net fram work یا c++ و... توی dvd یا روی جلد چک کنید ببینید پیش نیازی ننوشته که باید روی سیستم نصب بشه؟؟؟

REZALEYLA
11-02-2014, 18:52
باسلام. توسیستم دیگه ای هم اجرا کردم اما بازم باز نمیکنه dvdرو. قبلا براحتی میتونستم این دی وی دی رو باز کنم. البته یک ماه قبل از اینترنت جستجو کردم و یه تنظیماتی تو سیستمم انجام دادم که dvd باز شد هرکاری میکنم به ذهنم نمیاد که چه تنظیماتی رو انجام دادم. نه چیز خاصی تو جلد دی وی دی ننوشته. لطفا بازم راهنمایی بفرمایید خیلی نیاز دارم به محتویات این سی دی
راستی من توساستتون چطوری نام کاربریمو ویرایش کنم؟

REZALEYLA
11-02-2014, 19:33
خودم پیداش کردم. توی user account control در نوار لغزنده حالت never notify را انتخاب میکنیم. و سیستم رو ریستارت میکنیم. باتشکر

ALBORZ.
04-11-2018, 14:37
سلام. وقتی میخوام دی وی دی رو باز کنم این ارور مییاد Application not found چی کار کنم این ارور رفع بشه؟:n03::n13: