PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیماری دیابت

masoudboy
15-08-2010, 10:39
من پدر و برادرم دیابت نوع دو دارند ... من تا حالا 2 بار با دستگاه های تست خون که قند خونم را گرفتم ناشتا یکبار 120 و یکبار 114 بوده
با توجه به ارثی بودن دیابت آیا من دیابت دارم ؟ 24 سالم هست ...

ehsan_update
15-08-2010, 12:46
من پدر و برادرم دیابت نوع دو دارند ... من تا حالا 2 بار با دستگاه های تست خون که قند خونم را گرفتم ناشتا یکبار 120 و یکبار 114 بوده
دوست عزیز فکر نکنم شما دیابت داشته باشید. اما باید توجه کنید که در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید. در ضمن دیابت تیپ 2 معمولا در سنین بالای 50 سال مشاهده میشه. مقدار نورمال قند خون ناشتا یا FBS بین 80 الی 120 هستش. زیاد هم نمیشه به این دستگاهها اعتماد کرد. من یه روز صبح به فاصله 2 دقیقه قند خودمو 2 بار اندازه گرفتم یه بار 70 اومد یه بار 100!!! :13:
شما باید وزن خودتون رو کنترل کنید و قند و کریوهیدرات بیش از حد مصرف نکنید. ورزش مرتب و صحیح هم لازمه.
در ضمن یه بار هم قند غیر ناشتای خونتون رو با همون دستگاه اندازه بگیرید ببینید چند در میاد. ( مثلا 1 ساعت بعد از ناهار ) :11:

kiarash3500
15-08-2010, 14:08
نظرتون راجع به نوار های کاغذی تست قند خون چیه؟
اطمینانی هست؟

morsadr
16-08-2010, 13:37

همانطور که دوستان اشاره کردن دیابت نوع 2 میتونه جنبه ارثی داشته باشه .بهترین کار برای پیشگیری و به تعویق انداختن آن جلوگیری از چاقی و فعالیت بدنی مناسب می باشد .
در مورد تستهای قند شما به این دستگاه ها اعتماد نکنید . تنها راه تشخیص دیابت اندازه گیری قند خون ناشتا در آزمایشگاه می باشد که تفسیر و تشخیص را پزشکتون انجام می دهند . در موارد مشکوک قند خون 2 ساعت بعد از صبحانه را هم اندازه گیری می کنند . :11:

---------- Post added at 02:37 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------

نظرتون راجع به نوار های کاغذی تست قند خون چیه؟
اطمینانی هست؟

جهت تشخیص خیر :41: ولی در مواردی فقط میتونه نشان بده که آیا قند خون در حال حاضر بالا هست یا خیر .

قله بلند
18-08-2010, 14:10
خواص درمانی پیاز
- پیاز به واسطه ی داشتن انسولین گیاهی، موجب شفای بیماری دیابت می گردد، پس برای اشخاص مبتلا به بیماری قند مضر نیست.
-هر شخص سالم که بخواهد سلامتي خود را حفظ کند بايد در 24 ساعت با غذاي خود در حدود 40 گرم پياز بخورد.
خواص درمانی شلغم
- آب شلغم
استفاده از انسولين هاي گياهي به طور خام نتيجه بهتري دارد و مخصوصا" نوعي که در شلغم است در اثر پختن از بين مي رود ، شلغم براي معالجه مرض قند بسيار مفيد است زيرا مي توان آن را خام خورد و همچنين ممکن است آب شلغم را گرفته و با مايعات ديگر مخلوط کرده و نوشيد تا گوارا تر باشد.
- شلغم با اينکه داراي قند است در درمان بيماري قند بسيار موثر است مخصوصا" چنانچه آب آن را گرفته بنوشند زودتر اين بيماري را شفا مي دهد.-دو هفته پیش که رفته بودم دکتر یه آقایی رو دیدم که به گمانم 60 ساله بودن. از سن 50 سالگی دچاردیابت شده بودند. به گفته خودشون آب هم می خورن قند خونشون بالا می ره! انسولین هم می زدن ولی وقتی حرف شلغم اومد وسط گفتند که هر وقت شلغم می خورم حالم خوب می شه ولی علتش رو نمی دونستن. شما هم با انسولین شلغم و پیاز موافقید؟

morsadr
18-08-2010, 18:05
دو هفته پیش که رفته بودم دکتر یه آقایی رو دیدم که به گمانم 60 ساله بودن. از سن 50 سالگی دچاردیابت شده بودند. به گفته خودشون آب هم می خورن قند خونشون بالا می ره! انسولین هم می زدن ولی وقتی حرف شلغم اومد وسط گفتند که هر وقت شلغم می خورم حالم خوب می شه ولی علتش رو نمی دونستن. شما هم با انسولین شلغم و پیاز موافقید؟

با انسولین بله ولی با شلغم و پیاز خیر :41:

قله بلند
18-08-2010, 22:02
با انسولین بله ولی با شلغم و پیاز خیر :41:

آقای دکتر، شما با غذا درمانی موافق نیستید؟ یعنی انسولین گیاهی نمی تونه کار انسولین دارویی رو انجام بده؟ پس چرا ایشون با خوردن شلغم خیلی حس خوبی داشت؟

narsy
19-08-2010, 10:50
سلام دوستان
من آزمايش اوليه FBS ام 129 بود به دكتر كه نشون دادم گفت بايد تست GTT دو ساعته بدي جواب اونم 134 شده
كسي مي دونه رنج طبيعي GTT تو چه حدودي هست ؟ چون تو برگه آزمايش مشخص نشده طبيعي يا غيرطبيعي

ehsan_update
20-08-2010, 01:01
منظورتون همون OGTT یه دیگه؟ مقدار OGTT دو ساعته اگه بالای 200 mg/dl باشه میشه گفت دیابت دارین. 134 خوبه. اما دقت کنید با یک بار آزمایش نمیشه مطمئن شد. بهتره بعد از چند روز 2باره آزمایش بدین. در ضمن زمان ناشتا بودنتون بهتره حداقل 12 ساعت باشه.

narsy
20-08-2010, 11:22
منظورتون همون OGTT یه دیگه؟ مقدار OGTT دو ساعته اگه بالای 200 mg/dl باشه میشه گفت دیابت دارین. 134 خوبه. اما دقت کنید با یک بار آزمایش نمیشه مطمئن شد. بهتره بعد از چند روز 2باره آزمایش بدین. در ضمن زمان ناشتا بودنتون بهتره حداقل 12 ساعت باشه.

تو برگه آزمايش دقيقا نوشته GTT 2hr حالا نمي دونم همون OGTT مي شه يا نه ؟ يعني يه آزمايش FBS ناشتا ، بعدش يه شربت گلوكز و بعد از دو ساعت دوباره آزمايش دادم

greena
20-08-2010, 11:37
سلام
کلا کسانی که موارد دیابت ها در خانواده شون وجود داره بهتره ورزش کنن واگه نمیکنند از همین امروز شروع کنن
بعد از یه دکتر خوب بهتره که یه دستگاه گلوکو متر برای تست قند خون تهیه کنید ....

ehsan_update
20-08-2010, 11:55
تو برگه آزمايش دقيقا نوشته GTT 2hr حالا نمي دونم همون OGTT مي شه يا نه ؟ يعني يه آزمايش FBS ناشتا ، بعدش يه شربت گلوكز و بعد از دو ساعت دوباره آزمايش دادم
درسته. همون OGTT یعنی تست مقاومت دهانی گلوکوز ( Oral Glucose Tolerance Test) . همون طور که گفتم اگه بیشتر از 200 باشه به معنی اینه که دیابت دارین.

morsadr
21-08-2010, 14:19
آقای دکتر، شما با غذا درمانی موافق نیستید؟ یعنی انسولین گیاهی نمی تونه کار انسولین دارویی رو انجام بده؟ پس چرا ایشون با خوردن شلغم خیلی حس خوبی داشت؟
خیر با علومی که اثبات شده نیستند و وارد علم روز نشده اند موافق نیستم :13: غذا درمانی :18: چنین علمی نداریم :41:
انسولین گیاهی هم نداریم و کلا بدونید که انسولین نمی تونه توسط سیستم گوارش تاثیر داشته باشه چون به مجرد ورود به سیستم گوارش توسط آنزیم های گوارشی غیر فعال میشه .
در مورد اینکه چرا بعد از خورد شلغم حس خوبی دارند هم باید بررسی بشه تا علت مشخص بشه .

در این آزمایش دو ساعته اگر قند خون بالا تر از 200 باشه تشخیص دیابت می باشد . بین 140 و 200 بنام OGTT مختل محسوب می شود و تست بهتره تکرار بشه و احتمالا فرد مستعد به دیابت در آینده خواهد بود .
در صورتیکه میزان قند خون کمتر از 140 باشه تست طبیعی تلقی میشه . پس با این اوصاف شما مشکلی ندارید و نگران نباشید .

قله بلند
21-08-2010, 17:10
سلام
آقای دکتر، البته نمی خوام بحث بکنم(چون جای بحث من نیست و من شایسته بحث نیستم) و نمی خوام سیر درمانی معلوم کنم. پاسخ من هم به خاطر دیابت نیست بلکه به خاطر تعجب شما از غذا درمانی هست. یکی از نزدیکان با یکی از سبزی هایی که توی غذامون هم هست و ههمون می خوریمش درمان شده و از 25 رجب تا حالا اون قرصی رو که برای درمان اون بیماری بوده رو نمی خوره و حالش هم خوبه. چون در قدیم این بیماری با این سبزی به طور کامل درمان می شده و حالا هم درمان کرده. قرص شیمایی نتونست خوب کنه ولی این سبزی تونست. پس می بینید که با غذا می شه بیماری رو درمان کرد و نمونه های زیادی وجود داره که ابوعلی سینا بزرگ ترین پرچمدارش هست. البته پیامبران و امامان هم در رده جلوتر از همه هستند.

greena
21-08-2010, 19:07
یغذا درمانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چنین علمی نداریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منظور فکر کنم همون رژیم غذای مناسب با هر بیماری هستش .....

قله بلند
22-08-2010, 01:45
سلام به همه دوستان
پستی که دادم هرگز جسارت به پزشک خوبمون دکترmorsadr نبود. من از ایشون تشکر می کنم که به این انجمن می یان و سوال ها رو پاسخ می دن و می دونم که در کارشون هم دقیق هستن.
ولی ای کاش پزشکان ما در کنار داروهایی که تجویز می کنن، تجویز غذایی هم بکنن. مثلاً بیماری که قراره فلان دارو رو مصرف کنه و اون دارو هم باعث از بین رفتن و یا کاهش فلان ویتامین یا فلان املاح در بدن بیمار می شه هم تجویز بشه تا بیماری ها سریعتر درمان بشن.
سعی کنیم به طبیعت برگردیم و باهاش آشتی کنیم تا سلامتمون رو به دست بیاریم.

morsadr
22-08-2010, 09:30
سلام
آقای دکتر، البته نمی خوام بحث بکنم(چون جای بحث من نیست و من شایسته بحث نیستم) و نمی خوام سیر درمانی معلوم کنم. پاسخ من هم به خاطر دیابت نیست بلکه به خاطر تعجب شما از غذا درمانی هست. یکی از نزدیکان با یکی از سبزی هایی که توی غذامون هم هست و ههمون می خوریمش درمان شده و از 25 رجب تا حالا اون قرصی رو که برای درمان اون بیماری بوده رو نمی خوره و حالش هم خوبه. چون در قدیم این بیماری با این سبزی به طور کامل درمان می شده و حالا هم درمان کرده. قرص شیمایی نتونست خوب کنه ولی این سبزی تونست. پس می بینید که با غذا می شه بیماری رو درمان کرد و نمونه های زیادی وجود داره که ابوعلی سینا بزرگ ترین پرچمدارش هست. البته پیامبران و امامان هم در رده جلوتر از همه هستند.

دوست عزیز در مورد تاثیر مواد غذایی وگیاهی روی بیماریها بحثی نیست و تجربه و گاهی هم علم این تاثیرات را نشان داده اند ولی یک نکته را که باید در نظر داشته اینه که در علم پزشکی فقط تاثیر یک دارو برای ما مهم نیست بلکه علاوه بر آن میزان مصزف مدت مصرف و عوارض دارو نیز بسیار مهم است که باید در این موارد بررسی دقیق صورت بگیره و تمام جزئیات بدست بیاید تا دارو مجوز مصرف بگیره . بهمین علته که بنده با مواردی که در کتب علمی درج نشده اند مخالفم .:13:
بازم تاکید می کنم که علم پزشکی علمی تجربی نیست که بگوییم چون فردی با یک نوع سبزی ظاهرا خوب شده بیاییم این امر را تعمیم بدیم و بگوییم که همه با این نوع سبزی خوب می شوند . کمی باید محتاط تر بود . :20:

منظور فکر کنم همون رژیم غذای مناسب با هر بیماری هستش .....
رژیم غذایی درسته و مورد تایید می باشد . البته رژیم غذایی بیشتر برای جلوگیری از بدتر شدنه تا برای درمان بیماری . یعنی ما می گوییم این ماده غذایی را نخور که بدتر نشی نه اینکه این غذا را بخور تا بهتر بشی اینها با هم بسیار متفاوتند .

سلام به همه دوستان
پستی که دادم هرگز جسارت به پزشک خوبمون دکترmorsadr نبود. من از ایشون تشکر می کنم که به این انجمن می یان و سوال ها رو پاسخ می دن و می دونم که در کارشون هم دقیق هستن.
ولی ای کاش پزشکان ما در کنار داروهایی که تجویز می کنن، تجویز غذایی هم بکنن. مثلاً بیماری که قراره فلان دارو رو مصرف کنه و اون دارو هم باعث از بین رفتن و یا کاهش فلان ویتامین یا فلان املاح در بدن بیمار می شه هم تجویز بشه تا بیماری ها سریعتر درمان بشن.
سعی کنیم به طبیعت برگردیم و باهاش آشتی کنیم تا سلامتمون رو به دست بیاریم.

همانطور که گفتم تجویز غذایی هم داریم و پزشکان این کار را می کنند ولی نه به عنوان درمان بلکه به عنوان کمک به وضعیت بیمار و کمک به درمان . در مورد تاثیر داروها در از بین رفتن مواد مختلف در بدن هم معمولا اگر نیاز باشه تجویز مکمل صورت می گیره و این جزو علم پزشکی می باشد .

---------- Post added at 10:30 AM ---------- Previous post was at 10:29 AM ----------

آيا مي دونيد قبر امير كبير كجاست؟ اگه گفتید؟
من میدونم کجاست بگم ؟:31:

greena
22-08-2010, 17:45
رژیم غذایی درسته و مورد تایید می باشد . البته رژیم غذایی بیشتر برای جلوگیری از بدتر شدنه تا برای درمان بیماری . یعنی ما می گوییم این ماده غذایی را نخور که بدتر نشی نه اینکه این غذا را بخور تا بهتر بشی اینها با هم بسیار متفاوتند .

سلام ودرود به همه

بله ،اما مثلا میدونیم سبزی جات و میوه برای جلوگیری از انواع سرطان ها و بیمارها وحتی پیری زودرس و .......مفیده پس این فقط بهبود درمان نمیشه ،پیشگیری و در واقع یه جور واکسنه .....

بهمین علته که بنده با مواردی که در کتب علمی درج نشده اند مخالفم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب اگه شما پزشکی میخونید یا دکتر هستید بهتر نیست تحقیقاتی هم در مورد غذا ها بکنید اینطوری به اسم خودتون هم تموم میشه یعنی ثبت میشه...:46:

*Batman*
22-08-2010, 18:18
سلام.
جناب morsadr از توضیحات شما ممنونم.اما به هر حال باید میوه هایی هم وجود داشته باشه که قند کمتری داشته و افراد دیابتی بتونن از اونا استفاده کنن.
میشه چند تا رو اسم ببرید؟

ehsan_update
23-08-2010, 00:59
میوه ها و سبزیجاتی که قند کمتری دارن :
خیار - گوجه فرنگی - سیب سبز رنگ - تمشک - ریواس - شاه توت - گلابی - کاهو - کلم - ترب - لیمو ترش

morsadr
23-08-2010, 01:15
سلام.
جناب morsadr از توضیحات شما ممنونم.اما به هر حال باید میوه هایی هم وجود داشته باشه که قند کمتری داشته و افراد دیابتی بتونن از اونا استفاده کنن.
میشه چند تا رو اسم ببرید؟

دوست عزیزمون لطف کردند و چند میوه را نام بردند . از ایشان ممنونم :11:
کلا هرچه میوه کمتر شیرین باشه قند کمتری داره و می تونه بی ضررتر باشه . ولی منظور بنده از توضیحاتی که دادم این بود که نمی توانیم به این راحتی بگیم که یک میوه و یا سبزی باعث درمان دیابت میشه ولی در مورد اینکه کدام ضرر بیشتری داره و کدام ضرر کمتر این مطلب درسته .

morsadr
23-08-2010, 01:21
سلام ودرود به همه

بله ،اما مثلا میدونیم سبزی جات و میوه برای جلوگیری از انواع سرطان ها و بیمارها وحتی پیری زودرس و .......مفیده پس این فقط بهبود درمان نمیشه ،پیشگیری و در واقع یه جور واکسنه .....

خب اگه شما پزشکی میخونید یا دکتر هستید بهتر نیست تحقیقاتی هم در مورد غذا ها بکنید اینطوری به اسم خودتون هم تموم میشه یعنی ثبت میشه...:46:

درسته در مورد اینکه یک رژیم غذایی خاص باعث بیشتر شدن و یا جلوگیری از یک بیماری بشه تحقیقات صورت گرفته و اثباده و در کتب علمی هم موجوده

دوست عزیز تحقیقات پزشکی به این راحتی نیست که بنده بتونم انجام بدم و مراحل و معادلات خاص خودش را دارد و تحقیقاتی هم که توسط تیمهای تحقیقاتی بزرگ صورت میگیره هم تا زمانی که به اثبات برسه و در کتب علمی ذکر بشن و یا به قول شما ثبت بشن مراحل بسیار سختی را باید بگذرانند .

قله بلند
23-08-2010, 13:50
سلام. آقای دکتر، منظور شما از کتب علمی چی کتاب هایی هستند؟

morsadr
23-08-2010, 15:26
سلام. آقای دکتر، منظور شما از کتب علمی چی کتاب هایی هستند؟

کتب مرجع پزشکی که در هر رشته ای تعدادی وجود دارند و اساتید از روی آنها تدریس می کنند . مانند هاریسون و سیسیل در مورد طب داخلی .

greena
23-08-2010, 21:14
دوست عزیز تحقیقات پزشکی به این راحتی نیست که بنده بتونم انجام بدم و مراحل و معادلات خاص خودش را دارد و تحقیقاتی هم که توسط تیمهای تحقیقاتی بزرگ صورت میگیره هم تا زمانی که به اثبات برسه و در کتب علمی ذکر بشن و یا به قول شما ثبت بشن مراحل بسیار سختی را باید بگذرانند .

شما ایرانی هستید وبس ،منظور من یک شبه نبودبلکه یه نوع تز ویا تحقیق بلند مدت با اساتید برتر پزشکی بود که البته هر موضوعی نیاز به علاقه برای پیشرفت داره ...
به هر حال ممنون و موفق باشید

قله بلند
23-08-2010, 21:54
پيغمبر مى‏فرمايد: «صوموا تصحوا؛روزه بگيريد تا سالم شويد» ( 4) در حديث معروف ديگر نيز از پيغمبر رسيده است: «المعدة بيت كل داء و الحمية رأس كل دواء؛معده خانه تمام دردها است و امساك بالاترين دارو». ( 5)- الكسى سوفورين (دانشمند روسى) روزه‏دارى را طريق درمان بسيارى از بيمارى‏ها- از جمله كم خونى، ضعف روده‏ها، رماتيسم، نقرس، بيمارى‏هاى چشم، مرض قند و بيمارى‏هاى كليه و كبد- مى‏داند.(6) ممکن است حکمت و فايده هاي روزه منحصر به آنچه ذکر شد نباشد و حکمت هاي ديگري نيز ممکن است داشته باشد که ما به آن آگاهي پيدا نکرده باشيم. پى‏نوشت‏ 1. آيت الله مکارم، يكصد و هشتاد پرسش و پاسخ، ص 418. 2. من لايحضره الفقيه، ج 2، ح 9671- 6671. 3. امام باقرعليه السلام مى‏فرمايد: الّصيامُ وَ الْحَجُّ تَسْكينُ الْقُلُوبِ .بحارالانوار، ج 78، ص 381. 4. همان، ج 96 ،ص 255. 5. همان،ج 14 چاپ قديم. 6. تفسير نمونه، ج 1، ص 236.سلام دوستان. اتفاقی به این مطلب رسیدم که روزه داری می تونه این بیماری ها رو خوب کنه. من یه پیشنهاد دارم و اون اینکه هر کسی تا اونجایی که می تونه راجع به بیماری اش تحقیق کنه. هم علتش رو بفهمه و هم راههای درمانش رو. کسانیکه این بیماری رو داشتن و اونهایی که تونستن درمانش کنن. راهایی که این بیماری درمان شده و...
به نظر پیشنهاد خوبی باشه. هم بیمار به تکاپو می افته، هم ممکنه مواردی وجود داشته باشه که به این ترتیب جمع آوری می شه و می تونه منابعی برای تحقیق و بررسی پزشکان باشه.
نمی دونم حالا هر جوری شما مایلید.

قله بلند
24-08-2010, 01:34
يك ضرب المثل قديمي مي گويد: " با خوردن روزانه 1 عدد سيب هرگز نيازي به پزشك نداريد. " سيب سرشار از پكتين است كه كلسترول خون را پايين مي آورد. پكتين كلسترول خون (LDL) را پايين مي آورد. خوردن روزانه 2 عدد سيب، كلسترول خون را بيش از 16 درصد كاهش مي دهد. سيب با داشتن فيبر زياد به افراد ديابتي كمك مي كند تا قند خون خود را تنظيم كنند. سيب از افزايش يا افت ناگهاني قند خون جلوگيري مي كند.
سيب سرشار از ويتامين ها و مواد معدني است. بهتر است سيب را با پوست بخوريد. يك سيب متوسط با هسته و پوست 80 كالري انرژي دارد. دانه هاي سيب را نخوريد. زيرا هر كدام، حاوي مقادير كمي سيانيد است. اين ماده از درخت وارد سيب مي شود تا با آن دانه هايش را پراكنده كند. بدن انسان و حيواناتي كه اين دانه ها را بخورند، آنها را دفع مي كند. اما بايد مراقب دانه هاي سيب له شده بود و آنها را نخورد. ويتامين C موجود در سيب به نوع سيب بستگي دارد. اكثر آنها مقادير فراواني ويتامين C دارند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
حالا تفاوت سیب سبز و قرمز رو نمی دونم. منظورم برای بیماران دیابتی هست.

قله بلند
24-08-2010, 02:09
منیزیم و دیابت : وجود منیزیم برای متابولیسم کربوهیدرات «قند ) لازم است . ممکن است باعث آزاد سازی و فعال شدن انسولین «هورمون تنظیم کننده قند خون ) شود . افزایش مقدار گلوکز (قند ) خون در بیماران دیابتی باعث کاهش منیزیم خون و کمبود آن در ادرار می شود .
حال می توان فهمید که چرا کمبود منیزیم در افراد دیابتی نوع 1 و نوع 2 که خوب کنترل نمی شوند ، وجود دارد. تنها بیماران دیابتی که در معرض خطر کمبود کلسیم هستند ، باید منیزیم خون خود را ارزیابی کرد ، و اگر کمبودی وجود داشت آن را جبران کنند.

کمبود منیزیم
اگر چه کمبود شدید منیزیم نادر است ولی علائم بالینی آن با لرزش ، اسپاسم عضله ، تغییرات شخصیتی ، بی اشتهایی ، تهوع و استفراغ مشخص می شود . تتانی ، پرش عضله، حرکات غیر ارادی، تشنج و کـُما نیز در افراد با کمبود شدید منیزیم گزارش شده است. کمبود حاد منیزیم در بیماران کلیوی ، درمان بادیورتیک ها، سوء جذب ، پرکاری تیروئید ، التهاب لوزالمعده ، کواشیورکور، دیابت، اختلالات غده پاراتیروئید ، استرس بعد از جراحی و راشیتیسم مقاوم به ویتامین D ، ایجاد می شود.

منابع غذایی و دریافت
منیزیم در بسیاری از غذاها به مقدار فراوان یافت می شود و یک رژیم غذایی معمول در صورت انتخاب درست غذاهای مصرفی می توان مقدار کافی آن را تامین کرد . منابع غذایی خوب منیزیم عبارتند از :انجیر، لیمو، گریپ فروت، ذرت زرد، بادام، گردو، پسته و سیب دانه ها ، مغزها، آجیل ، سبزیجات برگی شکل مثل کلم ، اسفناج و ... ، غلات سبوس دارو حبوبات مثل لوبیا و سویا و... . تصفیه کردن غلاتی مانند آرد گندم و برنج و فرآیند غذاها مانند شکر، سبب از بین رفتن املاح از جمله منیزیم می شود..

ehsan_update
24-08-2010, 13:55
حالا تفاوت سیب سبز و قرمز رو نمی دونم. منظورم برای بیماران دیابتی هست.
اگه دقت کرده باشید سیب سبز نسبت به سیب سرخ و زرد کمتر شیرینه و قند کمتری داره پس برای بیماران دیابتی بهتره. البته زیادم تفاوت ندارن :46: در اون حد نیست که بگیم نباید سیب سرخ یا زرد بخورن.