PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای راه اندازی یک شبکه وایرلس

Perpetual
14-08-2010, 11:31
سلام دوستان من می خوام یه شبکه وایرلس راه بندازم که به شرح زیر هست:
نقشه محل بصورت زیر هست:
اینم عکس ولی خیلی ضایع کشیدم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون مسطتیل های سیاه اتاقان و مربع های کوچیک درشونن.
من می خوام به تمامی این اتاق ها اینترنت برسونم .
1-از چه مودمی(adsl که ویرلس نیز داشته باشد) استفاده کنم که اگر در هر کدوم از این اتاق ها یه wireless usb adaptor باشه بتونه به مودم وصل بشه(مولتی پوینت باشه یا نه)؟
2-بهتره مودم وایرلس رو کجای ساختمون بزارم؟
3-آیا اگه شبکه رو با کابل پایه گذاری کنم،نتیجه بهتری نمیگیرم؟
4-قیمت کارمزد این پروژه با کابل و بدون کابل چقدر میشه؟
ممنون می شم هر چه زودتر جوابم رو بدید.

kourosh_sos
14-08-2010, 11:43
عکس ها باز نمیشن

dsa dsa
14-08-2010, 11:43
عکس که فیلتر یه جا دیگه اپلود کن..
یه مودم LinkSys WAG320N بگیر .. بی سیم هم هست .. برای پیدا کردن بهترین مکان مودم باید تست کنی و بیشتر در جاهای دور از مانع قرار بده .
با کابل مشلات جابجایی/سوراخ کردن / دست پا گیر بودن رو داره ولی ارزون تر و امن تر هست ..
اطلاعات دقیق بده تا برات دقیق بگم..

kourosh_sos
14-08-2010, 11:56
دوست عزیز قبل از نصب شبکه بهتره این رو بگم که آیا اون ملک استیجاری هستش یا شخصیه اگر استیجاری باشه نصب شبکه مبتنی به Cable بصرفه نیست چون نمیتونی درودیوار رو داکت کشی کنی و بعد از اتمام قرار داد با خودت برداری ببری اگر اینطوری بهترین انتخاب بی سیم هستش ولی اگر شخصی خیالی نیست Cable خیلی بهتر عمل میکنه چون نسبت به بی سیم بدی آب و هوا روش تاثیر نداره سرعت انتقال اطلاعات خیلی بالاتر از بی سیم هستش و هم از لحاظ اقتصادی بصرفه تره به بهرحال برای نصب شبکه مبتنی بر Cable به موارد زیر احتیاج داری:
اول از همه تمام کامپیوترها نیاز به کارت شبکه دارن
دوم از همه نیاز به دستگاهی بنام HubSiwtch دارید که دارای خروجی به تعداد کامپیوترها باشه
سوم نیاز دارید به مقدار کابل شبکه بسته به نوع و سرعتشون قیمتشون فرق میکنه که Cat6 بنظرم خیلی مناسبه
چهارم یک متخصص برای نصب و پیکربندی شبکه
برای نصب شبکه مبتنی بر Wireless به موارد زیر احتیاج داری:
اول از همه تمام کامپیوترها باید کارت شبکه وایرلس داشته باشن
دوم نیاز به دستگاهی بنام AccessPoint داری
سوم نیاز به یک متخصص برای نصب و پیکربندی
برای دادن اینترنت به این شبکه ها هم میتونی از مودم LevelOne استفاده کنی چهارتا پورت Lan و Ultimate کامپیوتر از طریق بی سیم میتونی بهش اینترنت بدی
حالا شما میتونی از شبکه ترکیبی یا hibrid استفاده کنی به عنوان مثال یک طبقه رو با کابل و طبقه دیگر رو بصورت بی سیم و بعد این دو شبکه رو با هم شبکه کنید بازم اگه سوال بود من در خدمتم

Perpetual
14-08-2010, 15:43
دوست عزیز قبل از نصب شبکه بهتره این رو بگم که آیا اون ملک استیجاری هستش یا شخصیه اگر استیجاری باشه نصب شبکه مبتنی به Cable بصرفه نیست چون نمیتونی درودیوار رو داکت کشی کنی و بعد از اتمام قرار داد با خودت برداری ببری اگر اینطوری بهترین انتخاب بی سیم هستش ولی اگر شخصی خیالی نیست Cable خیلی بهتر عمل میکنه چون نسبت به بی سیم بدی آب و هوا روش تاثیر نداره سرعت انتقال اطلاعات خیلی بالاتر از بی سیم هستش و هم از لحاظ اقتصادی بصرفه تره به بهرحال برای نصب شبکه مبتنی بر Cable به موارد زیر احتیاج داری:
اول از همه تمام کامپیوترها نیاز به کارت شبکه دارن
دوم از همه نیاز به دستگاهی بنام HubSiwtch دارید که دارای خروجی به تعداد کامپیوترها باشه
سوم نیاز دارید به مقدار کابل شبکه بسته به نوع و سرعتشون قیمتشون فرق میکنه که Cat6 بنظرم خیلی مناسبه
چهارم یک متخصص برای نصب و پیکربندی شبکه
برای نصب شبکه مبتنی بر Wireless به موارد زیر احتیاج داری:
اول از همه تمام کامپیوترها باید کارت شبکه وایرلس داشته باشن
دوم نیاز به دستگاهی بنام AccessPoint داری
سوم نیاز به یک متخصص برای نصب و پیکربندی
برای دادن اینترنت به این شبکه ها هم میتونی از مودم LevelOne استفاده کنی چهارتا پورت Lan و Ultimate کامپیوتر از طریق بی سیم میتونی بهش اینترنت بدی
حالا شما میتونی از شبکه ترکیبی یا hibrid استفاده کنی به عنوان مثال یک طبقه رو با کابل و طبقه دیگر رو بصورت بی سیم و بعد این دو شبکه رو با هم شبکه کنید بازم اگه سوال بود من در خدمتم
بابت عکس عذرخواهی میکنم .اینم عکس ولی خیلی ضایع کشیدم
اون مسطتیل های سیاه اتاقان و مربع های کوچیک درشونن.
این مکان استیجاره ای نیست !
چرا نیاز به HubSiwtch دارم مگه خود مودم سوییچ نداره؟؟
مگه اگه هوا بد باشه تو فضای بسته ای به این شکل تاثیر می ذاره؟؟(از یک طرف بسته است فقط طرفی که پایینه ورودیشه)
من شنیدم که با مودم های وایرلس adsl معمولی نمیشه چند تا usb adaptor رو بهم وصل کرد(ولی لپ تاپ رو میشه!) و باید قابلیت مولتی پوینت(ببخشید قبلا گفتم پورت) داشته باشه.حالا این مودم LevelOne که شما فرمودید ، این قابلیت رو داره؟؟!
اگر داره لطف قیمتش داخل بازار رو برام ذکر کنید.
از پیگیریتون ممنونم

Perpetual
14-08-2010, 18:03
عکس که فیلتر یه جا دیگه اپلود کن..
یه مودم LinkSys WAG320N بگیر .. بی سیم هم هست .. برای پیدا کردن بهترین مکان مودم باید تست کنی و بیشتر در جاهای دور از مانع قرار بده .
با کابل مشلات جابجایی/سوراخ کردن / دست پا گیر بودن رو داره ولی ارزون تر و امن تر هست ..
اطلاعات دقیق بده تا برات دقیق بگم..
اطلاعات دقیق !! دیگه چی بگم ، توضیح بدید؟؟

dsa dsa
14-08-2010, 18:19
شما می تونی این محیط رو با یه لینک سیس WAG320N پوشش بدی مشکلی نداره اگر هم مشکلی از لحاظ سیگنال دهی بود می تونی یه ap دیگه هم بهش اضافه کنی ؟!
برای شبکه کابلی شما نیاز به سوییچ داری .. که 8 پورت داره یا 16 پورت .. با مودم هم میشه ولی خب محدودیت تره..
مودمها معمولا 4 تا پورت هم دارند که معمولا برای اتصال به یه شبکه سیمی کاربرد داره..
چرا نمیشه؟؟؟ با مودم بی سیم می تونی سیستم های دارای usb wireless lan رو شبکه بی سیم کنی.اصلا مودم بی سیم برای همین کاره..
در مورد اب و هوا هم تاثیری نداره روی شبکه شما ..
اب و هوا بیشتر روی تجهیزات outdoor تاثیر داره..مثل انتن و رادیو هایی که روی دکل های ISP نصب میشه.
قیمت مودم بی سیم WAG320N هم حول 120 اینا شاید باشه..

Perpetual
15-08-2010, 05:24
چرا نمیشه؟؟؟ با مودم بی سیم می تونی سیستم های دارای usb wireless lan رو شبکه بی سیم کنی.اصلا مودم بی سیم برای همین کاره..

ببخشید که انقدر مزاحمتونم
ولی شما مطمینید که این مودم مولتی پوینته یا اصلا من نیازی به مودم مولتی پوینت ندام
اصلا میشه یه توضیحی درباره مودم مولتی پویت بدید
ممنون از پیگیرتون

dsa dsa
15-08-2010, 11:01
Wireless ADSL Modem یعنی چی ؟ یعنی مودم adsl که دارای access point هست و شما می توانید به کامیپوترتان آن را بی سیم وصل کنید و اینترنت هم استفاده کنید ..
حالا شرکت های سازنده مگه مغر خر خردن جوری تولید کنند که مخصصو یه کامیپوتر باشه ؟؟!؟؟معمولا تا 20 کامیپوتر و در مدل های حرفه ای 50 تا 100 تا هم جواب می دهد .. اصلا مودم بی سیم adsl واس همین کارای که تعدادی کامیپوتر را شما شبکه بی سیم.. کنی ..

ولی اصطلاحات :

Point to Point ==> یعنی یک access point در سمت گیرنده و یک access point در سمت فرستنده می باشد ..
Point to Multi Point ==> تمام acees point های گیرنده به یه access point فرستنده وصل می شوند که احتمال قطعی و افت سرعت وجود دارد.

که بیشتر برای WISP و تجهیرات بی سیم روی دکل ( outdoor) این مفاهیم کاربرد دارند.

dsa dsa
15-08-2010, 11:15
مثال ها رو ببین :

Perpetual
15-08-2010, 11:26
منظورتون اینه که برای همون usb adaptor هایی که خودتون به من معرفی کردید من نیازی به مولتی پوینت ندارم و همین مودم های معملی هم میشه ؟؟(برای مثال مودم tplink 8901 رو میشه برای کار وایرلسی که گفتم استفاده کرد)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dsa dsa
15-08-2010, 11:28
از این مولتی پوینت بکش بیرون ؟؟
اره میشه از اون مودم استفاده کنی ..
پست ها رو با دقت بخون.