PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا هنگام خوابيدن بالشت زير سرمون ميذاريم؟

Old_Chater
13-08-2010, 15:46
واقعا تا حالا به اين پرسش فكر كردين؟

NAZISM
13-08-2010, 15:48
سر انسان یه مقدار باید از بدن بالا باشه
یکی به خاطر گردش خون دوم به خاطر تنفس
حالا شما اگر ناراحتی بدون بالش :31:

masud-000000
13-08-2010, 15:54
چندان فرقی هم نمی کنه...شاید یکی از دلایلش همین گردش خون باشه!
من که بیشتر اوقات سرم زیر بالشته!!!:31:

dehtoday
13-08-2010, 15:57
خب اين پرسيدن نداره كه ... مثه اينه بگيم چرا غذا رو با قاشق ميخوريم ؟!!
علاوه بر همون قضيه گردش خون و تنفس واسه راحتي هم هست !

REGISTERED-USER
13-08-2010, 15:58
من نزارم گردن درد میگیرم .... بالشت مناسب هم خیلی مهمه

oranoos2007
13-08-2010, 16:13
حالا که این بحث پیش آمد من یک سوال داشتم
بالشت زیر سر باید کوتاه باشد یا بلند نرم باشد یا سفت چطوری باشه برای ستون فقرات بهتره
من خودم کوتاه نرم میزارم احساس می کنم بخاطر همین ستون فقراتم دردمیگیره آیا بخاطر همینه؟

nitro
13-08-2010, 16:20
منم اینجوریم

شما احتمالا خونتون زیاد گردش میره :31:
با این کار جلوی گردش بی رویه خونتون رو میگیرید :27:

---------- Post added at 04:20 PM ---------- Previous post was at 04:15 PM ----------

چگونه بالش مناسب انتخاب كنيم؟

يك بالشت مناسب نه تنها راحت است بلكه به عنوان تكيه گاه خوبي براي سر و گردن نيز به شمار مي رود. انتخاب يك بالشت مناسب شايد كمي وقت گير باشد، اما اگر پيش از خريد تصميم بگيريد كه چه نوع بالشتي مي خواهيد (بالشت خيلي نرم، معمولي، و يا سفت) آنوقت انتخاب قدري راحتتر مي شود.

ميزان دشواري: معمولي
مدت زمان مورد نياز: متغير

و اما اين كار را چگونه انجام دهيم:

1- ابتدا جنس بالشت خود را معين كنيد. در اين ميان مي توانيد از بين: انواع پلي استر، فوم، پر و كرك پرندگان يكي را انتخاب كنيد. پر قو از جمله گرانترين بالشت هاي موجود در بازار است و به راحتي شكل سر شما را به خود مي گيرد. از سوي ديگر پلي استر قدري ارزانتر است كه اين تفاوت قيمتي به كيفيت مواد به كار رفته در آن بستگي دارد اما مثل بالش پر قو خوش خواب و پفالود نيست.

2- ميزان پر بودن بالشت مهم است. هر چقدر بالشت پر تر باشد، محكم تر مي شود.

3- اگر در حين خواب دائماً غلت مي زنيد و يا عادت داريد كه بر روي شكم خود بخوابي، بهتر است يك بالشت كاملاً نرم را انتخاب كنيد. به اين ترتيب فشار زيادي به گردن وارد نمي شود.

4- اگر عادت داريد كه به صورت طاق باز بخوابيد، يك بالشت معمولي انتخاب كنيد تا كمرتان در وضعيت انحناي استاندارد قرار بگيرد.

5- اگر هم بيشتر اوقات روي پهلوها مي خوابيد كه بهتر است نوع سوم، يعني همان بالشت هاي سفت و محكم را انتخاب نماييد.

6- جنس پارچه روبالشي شما بايد نرم باشد و بوي آزار دهنده مواد شيميايي از آن متساعد نشود.

7- مطمئن شويد كه دوخت بالشت به گونه اي است كه به راحتي پاره نمي شود و مواد داخلي آن به بيرون نمي ريزند.

8- اگر به ماده خاصي حساسيت داريد، دنبال بالشتي بگرديد كه داراي برچسب "ضد آلرژي" باشد.

اخطار و هشدار

• شركت هاي مختلف قيمت هاي متفاوتي را براي انواع محصولات خود در نظر مي گيرند كه با توجه به ميزان پر بودن بالشت، بافت پارچه، و دوخت نرخ هاي آن تغيير پيدا مي كند.

• بيشتر افراديكه آلرژي دارند نمي توانند به راحتي روي بالش هاي پر قو بخوابند و انواع فوم و پلي استر براي آنها مناسبتر است.

• اخيراً داخل بالشت ها از پوست جو استفاده مي شود و رفته رفته محبوبيت خاصي پبدا كرده اند و گفته مي شود كه در زمستانها گرم و در تابستانها خنك هستند.

• اگر بالشت شما بوي بدي مي داد، خيلي صاف شده بود، دچار فرورفتگي و برآمدگي و سوراخ شده بود، حتماً مي باست آنرا تعويض نماييد.

Gam3r
13-08-2010, 19:25
يه بار با چند تا از بچه هاي شكارچي رفتيم جنگل كه شكار كنيم
شب هم مجبور شديم كه توي ماشين بخوابيم
چند تا ماشين بوديم با كلي امكانات ...

من جاي شاگرد نشسته بودم و صندلي رو تا آخر آوردم پايين كه دراز بكشم كه دوستم گفت سرت رو حتما بيار بالا تر و يا اينكه بيا اينو بگير بزار زير سرت چون خون توي مغزت جمع ميشه و كلي اتفاق ناجور برات ميوفته ...

kiarash3500
15-08-2010, 17:08
منم همیشه بالشت رو روی سرم میذارم !!!
هیچ وقت نمیتونم سرم روی بالشت بذارم ...

چرا؟!!!
منم همینطور
بعضی اوقات هم بالش رو بغلم میگیرم میخوابم!!!:31:

Old_Chater
15-08-2010, 19:19
بعضی اوقات هم بالش رو بغلم میگیرم میخوابم

اين از لحاظ علم روانشناسي نشون ميده به يه همبستر احتياج داري

kiarash3500
15-08-2010, 19:36

خدایی؟!!!!:18::18::18::18:

Old_Chater
16-08-2010, 19:22
خدایی؟!!!!

بله عزيزم فرويد پدر علم روانكاوي اين حرفو ميزنه

golabi2
22-08-2010, 14:42

هرچی میگردم چیزی پیدا نمیکنم!

Mahdi/s
22-08-2010, 15:09
چرا هنگام خوابيدن بالشت زير سرمون ميذاريم؟

واقعا تا حالا به اين پرسش فكر كردين؟تا دلت بخواد بهش فکر کردم...من که شدیدا باهاش مشکل دارم....عنوان تاپیک رو دیدم....خندم گرفت....آخه من با 2 چیز توی یه بازه زمانی مشکل داشتم...یکی اش همین بالشت بود که الانم خیلی ازش بدم میاد......من قبلا ها...یکی 2سال پیش.....بالشت سفت و بلند استفاده میکردم....اصلا بالشتم بلند نبود...یا سفت نبود کلافه بودم.....تا نمیدونم چی شد که باهاش مشکل پیدا کردم....از همون موقع هم هیچی نمیزارم زیر سرم.....دیگه ضرر داره یا نه اش رو نمیدونم.....

آرش معزی
22-08-2010, 15:23
شما یک شب بالشت زیر سرت نزار ببین خواب میری اگر هم خواب بری صبح بخاطر درد گردن تا شب نمیتونی به کارهات برسی