PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرص سرما خوردگی خارجی ( در 1 شب خوب شدم)

Saeed System
12-08-2010, 09:41
سلام دوستان .

من 1 هفته ای بود سرما تو بدنم نشسته بود و بدنم و سرم کلا چرک کرده بود و خیلی بد جور سرفه

آبریزش بینی و آبریزش چشم و عطسه های فراوان و خلاصه سرما خورده بودم بد جور.

چون 1 شب که از حمام آمدم جلویه کولر خابیدم.

من همش آبلیمو و سیر و فلفل سبز و عسل میخوردم و هیچ فایده ای نداشت . و اصلا حال دکتر رفتن

نداشتم. قرص سرما خوردگی ایرانی هم میخوردم ولی در اون 3 روز هیچ اثری نمیکرد شاید تا 20 روز اگر

میخوردم خوب میشدم.

ولی مادرم یه قرص سرما خوردگی خارجی دیشب بهم داد که خالم آورده بود از قشم .

قرص panadol cold & Flu قرص سرما خوردگی استرالیایی

دیشب خوردم امروز صبح که بلند شدم یه لحظه تو قدرت خدا موندم بینیهام باز شده بود .

سرم خالی از چرک و سبک سینم صاف و اصلا در حد معجزه و برای من باورنکردنی.

من که 24 ساعت قبل مریض بودم الان میشه گفت 90% خوب شدم .

گفتم حیفه به دوستان نگم بدونن قرصهای سرما خوردگی ایرانی واقعا ضعیفه .

با قرص ایرانی حداقل 10 روز طول میکشه تا خوب بشی ولی این قرص معجزه میکنه .

اینم عکسهای قرص با وبکم گرفتم.فکر کنم تو تهران هم باشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

panther99
12-08-2010, 10:39
یه بار هم من از شدت دندون درد داشتم مین رو گاز میگرفتم یه قرص مسکن امریکایی خوردم 1 ربع بعدش اثری از درد نبود . !!!!!!!

Life24
12-08-2010, 11:27
طبیعی هست
سال به سال هم کیفیت دارو ها داره پائین تر میآد
توجه کنید تا چند سال پیش مثلا شما با یک آمپول پنی سیلین خوب می شدی
الان سه تا میزنی باید تو خونه هم بخوابی

یا مثلا من هساسیت دارم آنتی هیستامین ایرانی 24 ساعت جواب میده اما خارجی حداقل 3-5 روز جواب میده

اتفاقا این قرص رو من داشتم یعنی تو خونه بود 2 عددش باقی مونده هنوز

---------- Post added at 12:27 PM ---------- Previous post was at 12:24 PM ----------

حالا این به همین جا محدود نمیشه ها
شما مثلا اگر سرما خوردگی در 1 تا 2 روز خوب بشی میری سر کار و زندگیت
اما اگر خوب نشی و یک هفته بخوابی تو خونه
از اون ور سرکار نمیتونی بری هزینه بیشتر و ... .

mortezaon
12-08-2010, 11:48
سلام
اکثر داروهای ایرانی همین طور هستند
تازه چند روز قبل یه داروساز ایرانی تو تلوزیون ادعاکرده بود که داروهای ایرانی از نمونه های خارجی هم بهترند
که ملت کلی خندیدند

.

ScKAT LeFT
12-08-2010, 13:57
یه لحظه تو قدرت خدا موندم بینیهام باز شده بود .

تو قدرت خدا چرا ؟؟؟
باید تو قدرت خارجی ها بمونین !!!

همون دشمنایی که میگن میخوان ایران رو مثل عراق کنن !!! اما برادرای ارزشی فقط به خاطر مردم ها (!) از جون خودشون میگذرن تا ما به دست دشمن نیفتیم !!! :31:

malaki_mall
12-08-2010, 14:16
من خودم یه مدت دراگ استور چی بودم تفاوت داروی وطنی و ساخت بلاد کفر رو به خوبی احساس کردم.

Prince_Amin
12-08-2010, 14:30
ما الان وضعیتمون مثل اون افراد نابینا در کره ی شمالیه که یه دکتر از خارج اومد همشون رو تو یه روز معالجه کرد ولی درکشورشون در درمان یکی از ساده ترین بیماریهای چشمی درمونده بودن!دلایلش که مشخصه!سیستم غلط در هر کشوری ملتش رو بدبخت میکنه!چه از لحاظ سلامتی چه از لحاظ اجتماعی و فرهنگی!!بدبختیم اقا!!بدبخت!والله با خودمون که نباید رو دربایستی داشته باشیم!!!:19:

قله بلند
12-08-2010, 15:11
من خودم یه مدت دراگ استور چی بودم تفاوت داروی وطنی و ساخت بلاد کفر رو به خوبی احساس کردم.

سلام. شما فرمودید که مدتی در داروخانه کار می کردید. آیا داروهای خارجی برای درمان پرکاری تیروئید و آسم و خارش و حساسیت های پوستی هم سراغ دارید؟ مثلاً دکترها یکی از قرص هایی که برای خارش های پوستی می دن، سیتریزن هست که نمونه خارجیش هم آپو سیتریزن هست. نمونه ایرانیش که بدجوری ادم رو منگ می کنه و از زندگی می ندازه. خارجیش هم امتحان نکردم نمی دونم شاید اون هم خواب اور و منگ کننده باشه.

Life24
12-08-2010, 15:31
داداش شما که تو داروخانه بودید
بین قرص ها و محصولات خارجی از کجا بدونیم کدام را مصرف کنیم چون چند نوع همیشه از محصولات خارجی در داروخانه ها هستش.

ghahremanimehdi
12-08-2010, 16:43
تایید میکنم.
من یه تحقیق 3 ماهه در مورد داروها و مکملهایی که در داروخانه های ایران موجود هست کردم و به این نتیجه رسیدم که از لحاظ مرغوبیت و ترکیبات شیمیایی هیچ حرفی برای گفتن نداره و مکملهای خارجی هم اغلب درجه 3 هستند و یا تقلبی.
داروهای ایرانی بیشتر جنبه تلقینیش هست که آدم رو خوب میکنه.

قله بلند
12-08-2010, 17:31
تایید میکنم.
من یه تحقیق 3 ماهه در مورد داروها و مکملهایی که در داروخانه های ایران موجود هست کردم و به این نتیجه رسیدم که از لحاظ مرغوبیت و ترکیبات شیمیایی هیچ حرفی برای گفتن نداره و مکملهای خارجی هم اغلب درجه 3 هستند و یا تقلبی.

سلام. چه جوری تحقیق می کنید؟ منظورم اینه که می رید توی یک آزمایشگاه و تحقیق می کنید یا میزان اثری که در گروهی از بیمارن دارند رو مد نظر قرار می دید؟
یه سوال تقاضاگونه دارم، از شما که تحقیق می کنید و از پزشکان، داروسازان و هر کسی که در سیستم بهداشت و درمان هست و دانشی در این زمینه داره و علمی با کار برخورد می کنه و اون این هست که: چرا یافته های خودتون رو به وزارت بهداشت و درمان ارائه نمی کنید و یا به معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت؟

mahyar_bt
12-08-2010, 17:56
این موضوع رو در نظر داشته باشید تازه محصولاتی که اینجا میان درجه 2 3 هستن درجه 1 به ماها نمیرسه

radium
12-08-2010, 18:07
عجب!
بیشتر فکر کنم قرص خواب هستند تا مسکن این داروهای ایرانی

malaki_mall
12-08-2010, 18:49
تایید میکنم.

کاملا تایید میشه.

دارو فقط وسیله است، مهم اینه که شما با چه نیتی دارو مصرف کنین.:21:

.:2M:.
12-08-2010, 18:55
عجب!
بیشتر فکر کنم قرص خواب هستند تا مسکن این داروهای ایرانی
کاملا تایید میشه! من هر دوای ایرانی رو که مصرف میکنم همه خواب آورن شدید !! :27: ای خاک ...!

ghahremanimehdi
12-08-2010, 18:57
سلام. چه جوری تحقیق می کنید؟ منظورم اینه که می رید توی یک آزمایشگاه و تحقیق می کنید یا میزان اثری که در گروهی از بیمارن دارند رو مد نظر قرار می دید؟
یه سوال تقاضاگونه دارم، از شما که تحقیق می کنید و از پزشکان، داروسازان و هر کسی که در سیستم بهداشت و درمان هست و دانشی در این زمینه داره و علمی با کار برخورد می کنه و اون این هست که: چرا یافته های خودتون رو به وزارت بهداشت و درمان ارائه نمی کنید و یا به معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت؟

بله درخصوص مکملها ارائه هم دادیم ولی شما فکر میکنی به اعتراضات و گزارشها کوچکترین ترتیب اثری داده میشه ؟
میگن همینی که هست. داروی خارجی ارجینال هم وارد نمیشه (به خاطر تحریم.)
مشکل اینه که ایران آزمایشگاههای درست حسابی نداره تا داروهایی که میسازه موثر باشه.
ترکیبات داروهایی که میسازن خیلی معمولی هستش و اثرپذیری کمی داره.

malaki_mall
12-08-2010, 19:01
کاملا تایید میشه! من هر دوای ایرانی رو که مصرف میکنم همه خواب آورن شدید !! :27: ای خاک ...!

بفرمایید تمام داروهای ایرانی کورتون هستند.

کورتون بطور کلی گیرنده های عصبی رو مختل میکنه.

یکی از عوارض اصلیش کاهش سطح هوشیاری هست.

ایرانی همچون ... کالای ایرانی بخر:2:

mohammadi4net
12-08-2010, 19:09
در بی کیفیت بودن دارو های ایرانی یک لحظه هم شک نمی کنم ولی باید در نظر داشته باشید که بدن انسان پس از مدتی به هر نوع دارویی(هر ماده مفید یا غیر مفیدی) مقاوم میشه ، داروی خارجی فرمولش فرق می کرده بدن سریعا تسلیم دارو شده اگه یه مدت از اون دارو استفاده کنید می بینید که دیگه اون تاثیر اوایل رو نداره.

ehsan_update
12-08-2010, 19:23
واقعا از هر نظری پایین ترین کیفیت رو داریم. واسه هممون خیلی متاسفم :41:

morsadr
13-08-2010, 09:00
بفرمایید تمام داروهای ایرانی کورتون هستند.
:18::18::18::19:
آقا اینجوری هم که شما میگید نیست :41:

Old_Chater
13-08-2010, 13:23
چرا اكثر داروهاي ايراني خواب آور هستن؟