PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پوسته های کنار انگشت

oranoos2007
11-08-2010, 14:21
سلام
من هر چند وقت یک بار کنار انگشتان دستم پوسته پوسته می شود و کنده می شود و یک مدت طول میکشد تا خوب بشه این موضوع برای چی است و چطور می شود درمان کرد
یک سوال دیگر سفید روی ناخن برای چی هست
ممنون

joe_satriani
11-08-2010, 18:08
با سلام
منم مثه شما هستم
هم كنار دستام پوست پوست ميشه
و هم ناخنام سفيده
والله مشكل اول رو هنوز كشف نكردم
اما دومي كه سفيدي هست واسه ي كمبود خون هست شنيدم

موفق باشيد.

_ermia
11-08-2010, 19:10
سلام
اما من اینطور شنیدم که به دلیل کمبود کلسیم هست، در مورد لکه های سفید رو ناخن که تقریبا مطمئنم برای کمبود کلسیمه

morsadr
12-08-2010, 17:04
لکه های سفید روی ناخن ارتباطی با کلسیم و کم خونی نداره :41:
اکثرا تغییرات طبیعی رشد ناخن می باشد و همچنین میتونه مربوط به ضربه ها و یا بیماریهای فرد در زمان رشد ناخن باشد .
پوسته های کنار ناخن هم می تونه بعلت حساسیت های تماسی و یا دستکاری زیاد این ناحیه و یا جویدن ناخنها باشه :13:

_ermia
12-08-2010, 19:25
آخه میدونید همیشه دلیل سفیدی ناخن تو ذهنم همین کمبود کلسیم بوده، انگار از بچگی!
این صحبتی که شما فرمودید دلیل اصلیه فکر میکنم، چون کنجکاو شدم و سرچ که کردم،اکثر جاها به همین اشاره کرده بودن، اما خوندم که بعضی از لکه هام ممکنه ناشی از کمبود کلسیم و روی باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

morsadr
13-08-2010, 08:41
آخه میدونید همیشه دلیل سفیدی ناخن تو ذهنم همین کمبود کلسیم بوده، انگار از بچگی!
این صحبتی که شما فرمودید دلیل اصلیه فکر میکنم، چون کنجکاو شدم و سرچ که کردم،اکثر جاها به همین اشاره کرده بودن، اما خوندم که بعضی از لکه هام ممکنه ناشی از کمبود کلسیم و روی باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تغییرات ناخن در کمبود کلسیم در موارد کمبود شدید و طولانی میتونه اتفاق بیوفته و معمولا محدود به لکه های سفید نیست .

oranoos2007
13-08-2010, 12:16
ممنون از راهنمائیتون
ولی پوسته های کنار انگشتم خودشان اینگونه می شوند جایی شنیدم که ممکن است براثر کمبود ویتامین های بدن باشد آیا این صحیح است

morsadr
13-08-2010, 14:13
ممنون از راهنمائیتون
ولی پوسته های کنار انگشتم خودشان اینگونه می شوند جایی شنیدم که ممکن است براثر کمبود ویتامین های بدن باشد آیا این صحیح است

کمبود شدید بعضی ویتامین ها و مواد معدنی شاید ولی بیشتر به علت مشکلات موضعی و تماسی می باشد .