PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای ورود به دانشگاه(لطفا کمک کنید)

persianB0y
11-08-2010, 13:50
سلام دوستان
سوالمو به زبون ساده می پرسم
بنده 21 سالمه که خدمتم هم تازه تموم شده و دیپلم کامپیوتر از هنرستان کار و دانش دارم.حالا میخوام برم دانشگاه. به غیر از دانشگاه آزاد کدوم دانشگاه میتونم ثبت نام کنم؟آیا برای ورود به پیام نور حتما باید مقطع پیش دانشگاهی و گذرونده باشیم؟(با توجه به اینکه ما چون رشتمون فنی بود پیش دانشگاهی نداشتیم)
خلاصه میخوام برم دانشگاه ولی نمیدونم باید چیکار کنم.لطفا مثل برادر خودتون راهنمایی کنید:11:

mahdi7610
11-08-2010, 16:20
سلام داداش

من خودم پیام نور ( سراسری) خوندم . اما توی کلاسمون یه پسره بود که مثل شما بود البته شرایطش یه مقدار با شما فرق داشت .
اون فوق دیپلم کامپیوتر داشت و فنی هم بود .

اون فراگیر پیام نور امتحان داده بود و قبول شده بود . خب در واقع اون هم پیش دانشگاهی نداشته دیگه .

حالا نمیدونم برای کسایی که دیپلم داشتن هم پیش دانشگاهی میخواد یا نمیخواد . چون اون پسره که فوق دیپلم داشت نخواستن.

بهتره توی شهرتون به یک دانشگاه پیام نور مراجعه کنی و از اونجا از قسمت اموزش سوال کنی .

احتمالا بهت چواب بدن .جوابم ندادن دیگه تو را نمی زنن که :46:

حالا متنظر باش شاید یکی پیدا شد و یه جواب درست درمون بهت داد .

موفق باشی :)

persianB0y
11-08-2010, 22:08
ممنون از راهنماییتون.آره حتما میرم سوال میکنم.
ولی فعلا منتظر میمونم تا ببینم بقیه بچه های اینجا چه نظری دارن

petrose.kabir
13-08-2010, 12:01
اگه رشتت فنیه که پیش نمی خواهی.باید دفتر چه بگیری و کنور شرکت کنی.فک کنم کنکور بچه های کارو دانشو فنی بهمن ماه باشه.دقیق نمیدونم.ولی مشکلی نداری .شما اصلا پیش ندارین

malaki_mall
13-08-2010, 12:14
هر جا پولی باشه می تونی بری :46:

farshidshd
13-08-2010, 12:45
در مقطع کاردانی همه ی دانشگاه ها میتونی ثبت نام کنی و کنکور بدی

persianB0y
13-08-2010, 17:34
ضمن تشکر از همه ی دوستان بابت راهنماییشون
آخه یه یارویی(از رفقا)گفت برای ورود به دانشگاه پیام نور حتما باید دوره ی پیش دانشگاهی و گذرونده باشی :13:
میشه یه نفر به ما بگه قضیه ی فراگیر و غیرفراگیر و پیوسته و ناپیوسته و این صحبتا چیه؟مثلا میگن آزمون ناپیوسته فراگیر کاردانی....
همچنین اگه میشه بدون اینکه بنده رو به تاپیک دیگه ای ارجاع بدین بفرمایید دفترچه ی کاردانی پیام نور حدودا کی میاد
بازم از همتون ممنونم:11:

fanoos1
13-08-2010, 20:56
ای کاش زودتر مراجعه کرده بودی! ثبت نام کنکور های کاردانی پیوسته امسال که تموم شد ولی انشا الله سال بعد باید تو کنکور کاردانی پیوسته شرکت کنی و به امید خدا بعد 2 سال درس خوندن اونوقت میتونی بیای پیام نور،اما متاسفانه پیام نور در فراگیر کارشناسی ناپیوسته رشته ی نرم افزار نداره!!!

persianB0y
14-08-2010, 11:49
ای کاش زودتر مراجعه کرده بودی! ثبت نام کنکور های کاردانی پیوسته امسال که تموم شد ولی انشا الله سال بعد باید تو کنکور کاردانی پیوسته شرکت کنی و به امید خدا بعد 2 سال درس خوندن اونوقت میتونی بیای پیام نور،اما متاسفانه پیام نور در فراگیر کارشناسی ناپیوسته رشته ی نرم افزار نداره!!!
سلام
میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
کنکور کاردانی پیوسته یعنی کدوم دانشگاه؟
در ضمن لطفا یکی از دوستان جواب پست شماره 7 و بده.
مرسی

varriorman
17-08-2010, 10:04
اگه اشتباه نکنم تو دانشگاههای غیر انتفاعی و پیام نورم میتونی شرکت کنی البته کاردانی

fanoos1
18-08-2010, 14:33
سلام
میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
کنکور کاردانی پیوسته یعنی کدوم دانشگاه؟
مرسی
اموزشکده های درپیت فنی حرفه ای:31:

MHGF
20-08-2010, 03:44
سلام دوستان بنده یه سوال کوچک و مختصر و مفید دارم!
میخواستم بدونم برای ورود به دانشگاه آزاد حتما باید تو کنکور شرکت کنیم (رشته برنامه نویسی کامپیوتر کارودانش)؟
سوال دوم و حیاتی !
میخواستم بدونم که کل خرج و مخارج و هزینه تحصیلی چه تو شهر خود و چه تو شهرهای دیگر کشور عزیزمون ایران تا مقطع فوق دیپلم (کاردانی) و تا مقطع لیسانس(کارشناسی) به طور تقریبی چقدره؟
از دوستانی که میتونن به بنده حقیر کمک کنند کمال تشکر را دارم !:11:

mahdi7610
20-08-2010, 10:42
دوست عزیز شما چرا نمیرید علمی کاربردی شرکت کنید ؟

persianB0y
22-08-2010, 02:17
یه سوال:
آیا چنین چیزی امکان داره که یه تعداد از دانشگاههای پیام نور حالا به هر دلیلی(کمبود ظرفیت یا چیز دیگه)در رشته ی کامپیوتر دانشجو نپذیرن ولی یه تعداد دیگه بپذیرن؟این سوال خیلی برام مهمه

دوست عزیز شما چرا نمیرید علمی کاربردی شرکت کنید ؟
والا من یه بار شرکت کردم.با اینکه حداقل سوالات زبان انگلیسی و مطمئنم خوب زدم ولی قبول نشدم.البته باید اعتراف کنم نخونده نشستم سر جلسه ی امتحان.اینو به این خاطر گفتم که یه عده فکر میکنن کنکور کاردانی علمی کاربردی صرفا یه امتحان فرمالیتست.

mahdi7610
22-08-2010, 09:15
یه سوال:
آیا چنین چیزی امکان داره که یه تعداد از دانشگاههای پیام نور حالا به هر دلیلی(کمبود ظرفیت یا چیز دیگه)در رشته ی کامپیوتر دانشجو نپذیرن ولی یه تعداد دیگه بپذیرن؟این سوال خیلی برام مهمه

نه این اصلا نشدنی هستش .

پیام نور یا از طریق ازمون سراسری دانشجو میگیره یا از طریق فراگیر .

فراگیر که باید امتحان بدی و قبول بشی

سراسری هم که باید از طریق کنکور سراسری وارد بشی .

doost4
22-08-2010, 11:17
سلام دوستان بنده یه سوال کوچک و مختصر و مفید دارم!
میخواستم بدونم برای ورود به دانشگاه آزاد حتما باید تو کنکور شرکت کنیم (رشته برنامه نویسی کامپیوتر کارودانش)؟
سوال دوم و حیاتی !
میخواستم بدونم که کل خرج و مخارج و هزینه تحصیلی چه تو شهر خود و چه تو شهرهای دیگر کشور عزیزمون ایران تا مقطع فوق دیپلم (کاردانی) و تا مقطع لیسانس(کارشناسی) به طور تقریبی چقدره؟
از دوستانی که میتونن به بنده حقیر کمک کنند کمال تشکر را دارم !:11:

سلام . نه . برخی دانشگاه های تازه تاسیس بدون کنکور دانشجو می پذیرن . اما کیفیت آموزشی مطلوبی ندارن . در ضمن برای فنی ها و کار و دانش یه کنکور فرمالیته میدی بعنی 100 درصد قبولی فقط رقابت می کنی واسه مرکز دانشگاهیت .
2- اگه منظورت آزاده تو مقطع کارشناسی هر ترم حدود 600 تا 800 (بسته به واحدهای انتخابی) و تو کاردانی 400 - 500 تومان هست . اکثرا خوابگاهم ندارن . باید بری خوابگاه خود گردان که حدود ترمی 300 هست . خونه هم بگیری همین قدر در میات . خورد و خوراک و هزینه های جانبی هم هست که اگه تو شهر خودت باشی اونا حذف میشه .